Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Pogoda super, słońce, słaby wiatr i niezła temp. Będziemy sie spacerować :)
Umówiłam Piotrusia na testy alergii z krwi, tzn nasza alergolog tak nam poradziła. Podobno u tak małych dzieci takie testy nie sa wiarygodne, choć nie wiem. Moze któraś z Was coś słyszała? Wokół tej buzi ma te czerwone plamy i krostki, a ja nie wiem od czego, bo dostał je na diecie, czyli kleiku ryżowym i ryżu z marchewka...moze to marchew??
Zobaczymy.
Nindziowa
Oby kryzys szybko minął...
Jak przeprowadzka, udała sie?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor ;)
Obiad wyszedł całkiem spoko ;) tylko sos chyba troche za mało serowy, następnym razem po prostu więcej dodam.
Nindziowamama - oczywiscie trzymam kciuki zeby wszystko sie ułożyło. Jak Ninka po kremie ?
Rozrabiaka - jak tam skóra Piotrusia ?
Alhena - pewnie kartony rozpakowujesz ;))
Dziubala - jak tam wyniki Jasia ?

Ja sobie chyba dzis jakis film obejrzę ;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Mam znów intensywne dni i co planuję tu zaglądnąć, to albo wystarczająco dużo czasu brak, albo wieczorem padam jak kawka, ale dziś się zawzięłam, że tu napiszę, tym bardziej, że po wizycie kuzynki jestem jeszcze nieśpiąca, a już po 1.00! ;) Nie wiem jak ja rano wstanę :D



Robiłam dzieciom badanie na poziom wit. D i dobrze, bo teraz wiem, że muszę im jednak ją podawać. Nawet Jasiowi, gdzie wydawałoby się, że z pożywienia powienien mieć jej dość, ale nasz krakowski klimat też swoje robi. Pielęgniarka mnie pocieszyła, że większość dzieci w Polsce ma niedobór, a w Krakowie, to już szczególnie ze względu na smog.
Z pobraniem krwi u Jasia nie było łatwo, bo nie ma żadnej żyłki widocznej i pielęgniarka musiała mu gmerać pod skórą, by jakąś znaleźć. Straszne to było :(. Sporo krwi miał utoczonej, bo okazuje się, że dużo jest potrzebne do zbadania poziomu wit. D.
Od jutra będę regularnie podawać wit. D. Jeszcze jutro mamy szczepienie, to lekarki podpytam, czy przez pewien czas nie powinnam więcej tej witaminy im dawać.

Odnośnik do komentarza

Buziaki dla 10 mies. Polusi! :*

Rozrabiaka, czytałam fo na podglądzie w komórce, dzięki czemu widziałam jak napisałaś o serniku jogurtowym na zimno. Na szybko dokupiłam biszkopty, bo tylko tego nie miałam w domu i zrobiłam, tra la la :). Faktycznie mega szybki deser, jedynie co, to trzeba czekać na efekt kilka h, aż galaretka stężeje. Dzieci były zachwycone :) Następnym razem go trochę zmodyfikuję i na dno dam 2 galaretki z 2 jogurtami, a na górę 1 galaretkę, zobaczymy się wyjdzie ;). Uwielbiam takie proste przepisy :). Dzięki za przepis :*
Jaś ma 2 drzemki i nie wyobrażam sobie by miał 1 drzemkę ;). Nie licząc wyjątków, to ma drzemki o regularnych porach, pilnuję, by przerwy między spaniem a czuwaniem nie przekraczały 3-4h. A jak Piotruś po tej 3h drzemce potem do wieczora nie jest marudny i zmęczony, to widać ta 1 mu wystarcza :)
Średni syn miał testy z krwi. Miał wskazania ze względu na skazę białkową. Miał podwyższone wszystkie IgE i uczulenie na białko kurze. A co ciekawe na białko krowie mu nie wyszło, a przecież je miał. Tak więc oprócz testów krwi (w tym wieków niemiarodajnych), to trzeba patrzeć na fizyczne objawy (np. skórne, qpowe, wziewne itd.).
Marchew może uczulać, zresztą jak wszystko inne. Na razie jej nie podawaj, niech skóra się wygoi, a potem znów podaj, zobaczysz czy marchewka była winna. Zresztą czasem jest też tak, że uczula, potem nie uczula, a potem znów uczula. Poza tym w sezonie wiosennym i jesiennym często występuje alergia krzyżowa. Trudniejsza do zbadania, to jak zabawa w kotka i myszkę.

Truskawa, powiększona miedniczka może mieć konsekwencje np. zatrzymywanie się moczu w nerce (mocz „cofa się” do nerek, zalegając w miedniczkach). Takie trwałe powiększenie grozi częstymi infekcjami dróg moczowych, a w bardziej zaawansowanych stadiach – także uszkodzeniem miąższu nerki. U Jasia nie jest to duże powiększenie, ale jest i co jakiś czas rośnie. Norma jest do 5 mm, a on ma 10-12mm (jak na razie), a ponoć najgorzej, gdy jest powyżej 50mm. Jaś na szczęście (!) ma mocz w normie, jak dotąd. Nie łapie żadnych infekcji co też jest dobrym znakiem. Ale przez to, że Jasiowi rośnie a nie zatrzymuje się, to oprócz regularnych badań moczu, w maju będzie miał specjalistyczne badanie cystonografię, czy jakoś tak. Będzie miał podany kontrast (promieniotwórczy!), który pokaże jak duża jest to wada, czy nerka działa prawidłowo i czy to taka uroda czy jednak nie. Nie wiem czy to się jakoś leczy, ale przy dużych wadach robi się zabieg. Na razie nie wchodzę w szczegóły, bo chcę wierzyć, że Jaś będzie należał do większości dzieci, u których w 1rż. powiększona miedniczka wraca do normy.
Na plac zabaw chodzę, Jaś lubi huśtawkę i takie „bujaczki” :)
Sera żółtego do sosu serowego dajesz tyle, by sos był gęsty :). Możesz też na koniec dodać jeszcze majeranek, ja daję kopiatą łyżeczkę, super jest ;)
Wyniki moczu i morfologii to zobaczę jutro u lekarki na szczepieniu, a wit. D, to Jaś i jego bracia mają w ilości: „poziom niewystarczający”.

NindziowaMama, współczuję problemów osobistych, oby kryzys szybko minął.


Dobrej nocki :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry ;)

Moja gwiazda śpi na drzemce, oczywiscie uśpiona cyckiem, coś mi sie wydaje, ze jak odstawię to karmienie to będziemy mieć tylko jedna drzemkę w ciagu dnia, no chyba ze na obie drzemki będę wychodziła na spacer. Oczywiscie ona by zasnela bez cycka, ale nie teraz tylko za jakaś godzinę czy dwie jak juz by była padnięta. O ile wieczorem to maz ja lulac bedzie to w ciagu dnia nie wyobrażam sobie kłaść ja na drzemkę bez cycka. Pola jest na tyle duża ze rozumie ze cycek to cycek, a za mała zeby jej wytłumaczyć ze np cycki sa chore lub coś w tym stylu. eh dobra koniec juz o tym ;))
U nas dzis nocka średnia bo 3 długie pobudki tzn takie po 30 minut. Ale nawet jakaś wyspana jestem.
Dzisiaj na obiad mam resztki z wczoraj, dodam makaronu i bedzie ok. No i troche sosu dorobię :))

Nindziowamama - jejku to straszne. Nawet nie potrafię sobie tego wyobrazic. Trzymaj sie :*
Co do chodzenia na paluszkach to jak Pola uczyła sie wstawać i tak robiła to lekarka mówiła ze to przechodzi i ze na początku to jest ok.
Dziubala - na pewno do roku Jasiowi sie unormuje. Duzo jest takich rożnych wad, ktore w pierwszym roku sie wyrównują. No ale wiadomo monitorować trzeba.
Bidulek z tym pobieraniem krwi, a byłaś w szpitalu dziecięcym czy w normalnej przychodni ?
Daj znac co pediatra powie o witaminie D. Czy starszym tez bedziesz podawać ? W jakiej ilości ? No i Jasiowi w jakiej ilości ?
Tez muszę przetestować ten przepis na placek.
Jak tam niejedzenie słodyczy ? Nadal sie tego trzymasz ? Bo ja sie staram, ale czasem nie mogę sie powstrzymać ;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Piękna pogoda, wiec znów większość dnia na dworze:) Piotruś wypróbowywał swój rowerek:)
Dziś urodziny mojej mamy, zrobiłam dla niej tort i naszykowalismy grilla:) Lubie takie rodzinne posiadowy;)
Byliśmy na pobraniu krwi, ale dopiero 4 maja wyniki. Zobaczymy co z tymi uczuleniami.
Nindziowa
Bardzo mi przykro...
Piotruś chodzi na całej stopie, ale mój bratanek dość długo chodził na palcach i przeszło samo, wiec chyba nie ma sie czym martwić.
Dziubala
Cieszę sie, ze ciasto smakowało:) Można tez dodać jeszcze danio:)
Właśnie Piotruś ostatnio wrócił do 2 drzemek:) ale jak miał jedna, nie był marudny:)
Jak teraz z alergiami u średniaka? Co robiliście w związku z wynikami?
Oby Jaś wyrośł z tego, ma jeszcze trochę czasu, ile to rzeczy takim maleństwom do roku sie przytrafia...
Co z ta wit D? Ja Piotrusiowi daje, ale w koncu nie oznaczaliśmy.
Powiedz proszę na morfologię krew pobierają z paluszka?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczynki!
Nie było mnie chwilę ale trochę problemów na nas spadło i nie było czasu żeby czytać forum. Lili już śpi więc postanowiłam nadrobić zaległości. U nas noce zdecydowanie się polepszyły. Dziś nawet obudziła się o 7:30 i byłam w naprawdę ciężkim szoku.
Jakoś w ogóle malutka wydaje się wszystko bardziej rozumieć i zachowywać jak dziecko a nie niemowlę. Często przytula się i chyba chce całować, tylko nie umie i robi to z otwartą buzią. Strasznie to lubię.
Pogoda dopisuje, więc staramy się być jak najwięcej na spacerach. Dziś chyba ją troszeczkę słonko opaliło. Czekamy na przeprowadzkę i powoli przenosimy już rzeczy.

Truskawa- ja też myślę o imprezie urodzinowej. Nie mam jeszcze sprecyzowanej wizji ale tort musi być obowiązkowo. Na placu zabaw jestem codziennie ale głownie się huśtamy. No i Lili patrzy z ciekawością na inne dzieci.


PiotrusRozrabiaka
oby ząbek szybko wyszedł. U nas na razie spokój w tej kwestii. Do czasu niestety bo widzę już następne ząbki które się pchają :)

-[bnindziowaMama- u mnie malutka też chodziła na paluszkach. Teraz stawia całe stópki. To chyba taki etap i nie ma się co przejmować.

Dziewczyny jakieś inspiracje na sałatki ale takie lekkie nie te na majonezie. Mam ochotę na coś nowego.

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

Alhena
Buziaki dla Lili:) Super, ze juz bliżej do przeprowadzki i nocki sa lepsze:) U nas na noce tez nie narzekam, ostatnio mało pobudek i sen do 7-7:30 :)
Sałatkę lubię z sałaty lodowej, ogórka, papryki, pomidorów i fety z sosem greckim :)
Rukola plus pomidor, plus prażony słonecznik i szynka szwarcwaldzka( ja tez podsmażam) bez żadnego sosu, czasem daj jeszcze fetę.
Lubię tez paprykę w dużych kawałkach z cebula( piórka) pomidorami w ćwiartkach i plastrami fety :) z pieprzem i oliwa z oliwek.
Roszponka plus pomidorki koktajlowe plus ogórek plus słonecznik z kurczakiem w curry i z sosem( tu niestety majonezowy) czosnkowym( majonez, musztarda, ząbek czosnku i bazylia)
Moze coś akurat ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza
Gość monika i Aaron

Nindziowamama - przykro mi. 3MAJ SIE.
Dziubala- pozytywne myslenie czesto i gesto sie sprawdza i przyciaga pozytywne moce.Z Jasiem bedzie dobrze ,napewno taki jego urok:-D Z reszta powtarzam twoje slowa:-D
Pozdrawiam was! Ja szykuje sie do roczka :-D alez szybko zlecialo

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)
Mam nadzieje na ładny weekend, taki jak cały tydzień :) wydaje mi sie ze u nas rzeczywiście nocki koszmarne były przez zeby, ktore szły od 5 miesięcy bo jak mamy 8 to nocki sa lepsze, dwie pobudki wiec jak na nas to naprawdę super.

A mi sie ilośc prania zmniejszyła bo wszystko ładnie na słoneczku schnie wiec mogę szybciej kolejne pralki wstawiać. Ale i tak mam wrażenie ze ciagle piorę i to nawet nie chodzi obronie Pola tyle rzeczy brudzi.

Co do drzemek to ja nie jestem w stanie Poli zmusić do spania, nawet jak zaczynam ja nosić to ona sie wyrywa, tak haby wiedziała ze to ja usypia. Jedynie cycka toleruje wiec nie wiem jak to bedzie jak jej zabiorę.

Monika - jak tam remont idzie ? Bliżej do końca ? Na roczek imprezę robicie ? Odstawiłas Aarona od piersi ?

Alhena - ja myślałam ze wy juz po przeprowadzce i ze kartony rozpakowujesz :) no ale dobrze, ze do tego zmierza ;))) Byłam z Pola na placu zabaw i tez bardzo parzyła na inne dzieci i chciała do nich chodzić, dzieci zbytnio na nią uwagi nie zwracały, ale jej to nie przeszkadzało ;)

Co do sałatek to moze takie z łososiem wędzonym:
Łosoś wędzony, pomidor, jajka na twardo, pomarańcz, winogrona, sałata i sos z oliwy, soku z cytryny, musztardy, pietruszki lub łosoś wędzony, rukola, orzechy włoskie, awokado, pomidorki koktailowe, oliwa z oliwek.
Albo po prostu, sałata, pomidor, ogórek, papryka, cebula, kukurydza,kurczak pieczony i to z jogurtem.
Ja podejrzewam ze tort zamówię bo to chyba za duże wyzwanie jak dla mnie ;(
Rozrabiaka - ciekawe czemu aż tyle na te wyniki z krwi trzeba czekac. Tort sie udał ?

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Coś Jaś ma długą tą pierwszą drzemkę, ale przynajmniej miałam jeszcze czas na fo :)
U nas na razie ładna pogoda, ale straszą deszczami. Ale lepiej, żeby nie padało, bo dziś mam wizytę u gina (z wynikami cytologi + usg piersi), a potem jadę na usg brzucha (wracam do corocznych kontroli nerki). Ciekawa jestem czy tam w środku wszystko ok.


NindziowaMama, współczuję śmierci przyjaciółki :(
A stawanie na paluszkach jest ponoć normalne na początku. Jak będzie trwało wg Ciebie za długo, to przy najbliższej wizyty u pediatry (np. szczepieniu) zapytaj ją o to.

Truskawa, na pobieraniu krwi byliśmy w laboratorium – w Diagnostyce. Dobrze, że trafiliśmy na dobrą pielęgniarkę, to mu wierzchu dłoni nie zmasakrowała.
Widełki dla wit. D są takie:
Niedobór < 10
Poziom niewystarczający 10-30
Poziom wystarczający 30-100
Toksyczność > 100

Starszak ma 13.95, Średni ma 10, a Jaś ma 19,95.
Starszak i Jaś mają dostawać po 1 jednostce, czyli 1 kropelce Vigantolu (500mg czy jakoś tak), a Średni podwójną dawkę czyli 1000. Jesienią powtórzymy badania.
Niejedzenie słodyczy poszło w niepamięć ;). Nie da się ich nie jeść, bo ciągle ktoś mnie częstuje, a ile można odmawiać ;)

Rozrabiaka, dziś znów robię sernik jogurtowy, ale w ciut zmodyfikowanej wersji, ciekawe jak wyjdzie :). Następnym razem też planuję jeszcze właśnie zamienić jogurt na serki homo :)
Pokaż jaki rowerek ma Piotruś :)
U Średniego z alergiami spoko, ale jak zjada przez jakiś czas (kilka tygodni) za dużo nabiału (moje chłopaki uwielbiają wszelkie mleczne przetwory), to mu się skóra wysusza. No a wiosną i jesienią coś jest w powietrzu takiego co mu powoduje podkrążone oczy i takie jakby opuchnięcie ich. Ale miał robione dwa rodzaje testów (z krwi i takie coś co na ręce się drapie skórę i wprowadza alergeny) i nic mu nie wyszło. No ale jak pisałam wcześniej, testy nie muszą być miarodajne i trzeba patrzeć na inne oznaki. Co ciekawe przy tym wszystkim w ogóle nie choruje, więc to też rzadki okaz ;)
A jak Średni był malutki, to po tych testach miał odroczone szczepienie na świnkę, odrę i różyczkę do 2rż. (szczepionka jest robiona na białku kurzym). Ja mu odroczyłam jeszcze do 3rż., a i tak to było za wcześnie i fatalnie to szczepienie zniósł, i jeszcze miał NOP-a :(
Z wit. D, to jak wyżej pisałam Truskawie. Cieszę się, że im zrobiłam to badanie, bo przekonałam się jak to jest. A badanie tanie nie jest, bo u nas kosztuje 115 zł, ale warto było.
Na morfologię, to krew u maluszków (do nawet 2-3 rż.) pobierana jest najczęściej z paluszka, ale zdarzają się takie przychodnie, gdzie pobierają z żyły.

Alhena, buziaki dla 10 mies. Lili :)
Jaś też całuje z otwartą buzią, wygląda to jakby chciał mnie zjeść :D
Najbardziej lekka sałatka, to owocowa :), można ją na końcu zalać jogurtem brzoskwiniowym czy morelowym. Pychota :). Moje chłopaki ją uwielbiają, zresztą ja też :D

Monika, dzięki :*, muszę pozytywnie myśleć, bo… wiadomo co.
Jak tam remont, skończyliście? Zadowolona jesteś z wszystkiego?

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Taki rowerek Piotruś dostał, zielony:)
http://www.sklepurwis.pl/sklep-dla-dzieci-pabianice/rowerki/rowerek-baby-trike.html
Gratuluje drzemki, Piotruś tez nadal śpi od 9:45 :D Jak tylko sie obudzi, to jemy i idziemy na spacer.
Z tymi badaniami jest słabo, ze człowiek placi, a i tak musi robić wszystko prywatnie. My wczoraj zapłaciliśmy 160...
Dzięki za info, Piotruś tez ma takie coś pod oczkami od niedawna...ciekawe.
Muszę lecieć, będę pózniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Pola poszła z tata na płac zabaw, a ja odpoczywam :))) zaraz kawkę skończę no i czas sie brać za prasowanie, ale włączę do tego serial jakis wiec nie bedzie zle. Czy pracujecie ciuszki maluszków ?

Dziubala - strasznie niskie te wartości witaminy D, czyli coś w tym jest co mówią aby suplementowac do 18 rż. Jasiu ma najwyższy pewnie dzieki mm i kaszce :)) ale dziwie sie ze Twoje chłopaki maja tak mało, jak tyle na powietrzu sa ( czyli na słoneczku )bo przeciez w piłkę grają. To jakie wyniki maja dzieci co tylko na komputerze grają.
Muszę tez ten sernik zrobic :)))
A jakis problem z nerkami masz, ze je kontrolujesz?

Rozrabiaka - fajny ten rowerek, no i fajnie ze Piotrusiowi sie podoba :))) moze coś fajnego obiadowego na weekend podsuniesz :))) tylko nie mów ze grilla robicie :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...