Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny :)

Jaś po 3 kiepskich nockach dzisiejszą wreszcie ładnie przespał, więc nie wiem co było przyczyną, czy nadmiar wrażeń z weekendu czy ząbkowanie. Zobaczymy jak będzie z kolejną nocką.
Myślałam, że pojadę dziś z Jasiem na badania, ale rano jak przebierałam pampka i chciałam iść po pojemnik na mocz, to zanim Średni przyszedł do pokoju popilnować Jasia, to ten siknął na podłogę :D. Tak więc badanie muszę przełożyć na jutro i muszę dopilnować sobie, by opakowanie mieć już pod ręką! ;)


Rozrabiaka, wróciłaś już w pełni do sił?
Co do urodzin Starszaka, to te 10-te (IV kl.) były ostatnie, bo tak z nim ustaliliśmy. Mieliśmy skończyć z imprezami urodzinowymi w III kl., ale byłoby niesprawiedliwe wobec młodszego brata, który miałby wtedy o jedne urodziny więcej, bo Starszak poszedł do szkoły rok wcześniej. Tak więc 10 lat to granica :D. Co roku, dla każdego z synów zawsze robimy urodziny dla całej rodziny, a od przedszkola Starszak miał jeszcze dla kolegów. Zatem od 11 urodzin koniec imprez, w teorii ;), a jak w praktyce będzie to zobaczymy. I tak mają fajnie, bo każdy z nich do 10 ur. ma/będzie miało imprezy takie jak chce, ale potem stop ;)
Jaś się nie wścieka, jeszcze ;)
Ucałuj swojego 10-miesięcznego syneczka :*

Misiulinka, gratuluję ciąży! :) A brakiem serduszka się teraz nie stresuj, bo to normalne, że w 5tc. go jeszcze nie widać. Na kolejnej wizycie, którą masz za 3 tygodnie na pewno zobaczysz bijące serduszko :)

Truskawa, gratki mini kompletu 8 ząbków :). Jaś ma tyle samo :)
Na obiad np. zapiekanka makaronowo-brokułowa albo ziemniaczana, albo warzywa z rękawa, albo kurczak z grilla, albo pieczone w piekarniku mięsko.

Alhena, oj, to macie trochę czekania na wizytę. Mam nadzieję, że te szmery to nic niepokojącego tylko fizjologia.
Jaś szczepienie będzie miał w przyszłym tygodniu (trzecia dawka 5w1).
Trzymamy kciuki za przeprowadzkę!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewcyzny my sie dalej wakacjujemy:). Zaczęły nam się nieciekawie robić bo w nocy 2-3 pobudki mamy i nie wiem nawet dlaczego.
Dziubala- a czemu teraz maz szczepienie?
Truskawa- gratulujemy tych 8 zębów. My nadal bez zębów:)
Alhena- tym szmerem nie masz się co przejmować, ja sama osobićie mialam i to jest nic groźnego.
Rozrabiaka- moja gwiazda też zaczęła pokazywać swoję humorki, szczególnie jak się ubieramy na podwórko to jest sztywna i krzyczy i nie da się ubrać.
Misiulinka- gratuluję fasolki, jeszcze na pewno usłyszysz serducho:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Witam piątkowo :)

Dziś w nocy Jasiek miał kryzys prawie 2h od 1.30, a obudził się na dobre o 5.30. Chciałabym mieć tyle energii co on, bo dziś pogoda szarobura i ciśnienie mi nie służy. Teraz ma drugą drzemkę, jak wstanie i nie będzie padać, to pójdziemy na drugi spacer. Trzeba korzystać nim nastanie deszczowa pogoda ;)
A siku rano nie doczekałam się, więc muszę w aptece kupić woreczek i w ten sposób łapać mocz ;). Jutro Jaś pojedzie na pobranie krwi.


NindziowaMama, może Mała budzi się w nocy, bo ząbkowanie się zaczyna.
A szczepienie teraz, bo chciałam, żeby miał dłuższe przerwy między szczepieniami, a przerwa ciut się wydłużyła, bo po drodze brakło szczepionek 5w1.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny u nas dzis ładnie, ale troche wietrznie wiec profilaktycznie kaptur na glowe wzięłam tzn kurtkę z kapturem :))) nocka ładna bo tylko dwie pobudki :))) normalnie wyspana jestem bardzo mimo pobudki o 7 :))) nawet pierwszej drzemki z córa nie spałam tylko sobie tv oglądałam :)))
Z mm sie poddaje bo juz mi w ogóle dziecko z łyżeczki jesc przestanie. Dzis praktycznie nic nie chciała z łyżeczki :/ chyba boi sie ze jej mm będę wciskała. Muszę jakos jej zaufanie odbudować tylko nie mam pomysłu jak bo jak łyżeczkę widzi to płakać zaczyna.
Dziubala - a jak zapiekankę ziemniaczana robisz ? Moze u Jasia 4 idą i stad te nocki ;))) a czemu badasz mu krew i mocz ?
Nindziowamama - to na długo pojechaliście ;) kiedy do domu wracacie ? A jak Nina taka podróż zniosła długa ?
U was pewnie ząbkowanie sie zaczęło chociaż na zabka mozesz jeszcze poczekać ;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Pogoda dziś u nas taka sobie, bo zimny wiatr, ale spacery były i ognisko :) tzn tata wypalał gałęzie, a my piekliśmy kiełbaski :D Nice nadal ok, oby tak dalej. Piotruś uzależnił sie od flipsow:)
Truskawa
Moze masz racje, lepiej dać odpocząć od mm, niż ma przestać jeść...
Knedli nigdy nie robiłam, ale jak coś moge dać przepis mamy :) sa pycha.
Dobrze wiedzieć, ze nie tylko mój trzpiot taki nerwus :) 4 ucichły, ze tak to ujmę :) ale ślini sie strasznie. Piotruś na domowej wadze ma 9,5.
Dziubala
Juz wszyscy wróciliśmy do pełni sił i oby tak pozostało. Co do urodzin to juz wiem, w sumie to chyba tak powinno być :) choć zobaczymy, co w tej praktyce wyjdzie:)
Dziękujemy za buziaczki.
Czemu te badania? My musimy zrobić krew, zeby zobaczyć co z żelazem, bo w szpitalu wyszło min. Za małe, ale wtedy mogło tak być.
Jak nocki?
Nindziowa
Długie te Wasze wakacje. Dobrze, ze Ninka tak fajnie znosi podróż:) i ze nie tylko Piotruś ma humorki :)
No właśnie, moze zeby :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Rozrabiaka- Ninka uzalezniona jest od tych dlugich flipsow mimo braku zebow pochlania je w chwile:-) ja nie mam doswiadczenia z zebami wiec nie wiem jak to wygląda, ale mala caly dzien ciagbie mój palec do buzi i go "gryzie, do tego co zmienię pieluszki pieluszke to po chwili zdanie muszę zmizmieniać, no i te budzenie w nocy co do niej nie podobne bo odkąd skończyła 3 miesiące przesypia całe noce. Dlatego już nie wiem co o tym myśleć.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Dziś u nas pogoda paskudna, zimno, wieje i pewnie będzie padać....
Noc fajna, w sumie żadnej pobudki. Ten własny pokój u nas sie sprawdza :) Piotruś właśnie idzie na drzemkę, a ja siedzę z nim w pokoju, zeby zasnął i pisze do Was :)
Nindziowa
Piotruś woli krótkie, te czerwone :) czemu tak czesto zmieniasz? Skoro nie macie ząbków, to pewnie one w nocy dokuczają.
Dziubala
Buziaczki dla Jasia. :*

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Posiadanie pomalowanych paznokci troche sie nie sprawdza przy takim małym stworku, przynajmniej u mnie bo jak zaśnie z cyckiem w buzi no to palca muszę jej włożyć zeby cycek wyciągnąć i sie boje ze zje kawałek lakieru. No ale fajnie było :)))
U nas dzis niestety nocka z pobudka dłuższa tzn od 4 do 5 nie spała, oczywiscie wcześniej tez pobudka była.
Rozrabiaka - knedle to duzo pracy wiec na razie pewnie sie nie zbiorę no bo czasu brak:) fajnie ze Piotrusiowi dobrze w jego pokoju, my jeszcze poczekamy z przenosinami, chociaż jakby przesypiala nocki to na pewno juz byśmy robili jej pokój. Pola tez chrupki lubi, w takie zwykle kukurydziane jej kupuje.
Nindziowama - no to naprawdę wakacje sobie zrobiliście ;)) no z tymi pobudkami i gryzieniem to tak na zeby wyglada. A nie widac jakis białych prześwitów na dziaselkach ? Zazdroszczę ze ninka tak podróże lubi. U nas jest ryk jak jedziemy dłużej niz 10 minut.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

hej u nas dzis wietrznie i nie najcieplecj, ale mała cieplej ubrana i poszła z dziadkiem na spaceer:) my miałyśmy dziś pobudkę godzine wczesniej niż zawsze tj po 7 ale po 8 juz byla drzemka wiec nie tak żle.;)
Truskawa- właśnie jak tam świąteczne ciasta wyszły? no właśnie nic nie widać a dziąsła twarde bo jak mnie gryzie to aż boli.Ninka od pierwszych dni przyzwyczajona bo od samego początku dużo jeździła więc może dlatego tak to lubi.
Rozrabiaka- często zmieniamy bo zaczęły się także problemy z qpką.
Dziubala- buziaki dla Jasia

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Dziś u nas pogoda była paskudna, straszna zimnica, mocno wiało i co chwilę padało (nawet śnieg był), przez co nie pojechaliśmy z Jasiem na mecze do żadnego ze starszaków. Jak jutro pogoda się poprawi to pokibicujemy Starszakowi na kolejnych rozgrywkach piłki nożnej. Jaś będzie miał frajdę :)



Dziękujemy za buziaczki dla Jasia :). Niesamowite, że to już 10 m-cy wybiło! :)


Truskawa, odpuść mm na rzecz np. kaszki czy jogurtu :). Ew. niech tatuś da córci mm, może wtedy załapie :)
Zapiekankę ziemniaczaną robię z kiełbasą albo kurczakiem, dodaję jeszcze ogórka, paprykę, cebulę (wszystko "układam" warstwowo) i zalewam sosem serowym :)
Jasiowi chyba wychodzi LD4, ale zanim wyjdzie, to trochę czasu może minąć.
A badanie krwi i moczu, bo pediatra zleciła morfologię, którą każe robić kontrolnie każdemu maluchowi w tym wieku (sprawdzenie żelaza), mocz ze zlecenia nefrolog, a wit. D, bo ja chcę to sprawdzić ;)
U nas każdy z chłopaków lubi jeździć autem i myślałam, że każde dziecko tak ma ;), do czasu jak córka szwagierki oprotestowała takie jazdy. Każde wsiadanie do auta, to był mega stres i wielki ryk. A my od pierwszych dni każdego z synów dużo jeździmy, więc nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby tak nie lubili jazdy i płakali.

Rozrabiaka, super z ogniskiem o tej porze roku :), a piekliście też ziemniaki? ;)
Badania robię kontrolnie, jak wyżej pisałam Truskawie.
A nocki u Jasia się zepsuły ;)

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor ;) jakos tak szybko mi dzień zleciał, zreszta mam wrażenie ze teraz to szybciej jakos czas leci, zaraz nasze maluszki roczek bedą miały.
Ciasta super wyszły :) wiadomo ze w necie jest duzo przepisów, ale fajnie mieć takie sprawdzone gdzie wiadomo ze bedzie dobre :))) na pewno na roczek młodej tez je zrobię :))) w ogóle nad jakimś menu na roczek będę musiała pomysleć. A wy juz muslalyscie nad impreza roczkowa ?
Pogoda masakryczna, szaro buro :/ a ja juz na wiosnę sie nastawiłam.
Co do jazdy autem to tez myślałam ze wszystkie dzieci to lubią, tak jak to ze wszystkie dzieci śpią w wozku albo przynajmniej tolerują jazdę wózkiem. Mina córcia jest wyjątkiem potwierdzającym ta regule.
Dziubala - tatuś dawał jej na początku mm i rezultat był taki sam. Niestety dzis łyżeczki przez cały dzień do buzi nie wzięła, odwracała glowe wiec nawet nie wiedziała co chce jej dać. Mam nadzieje ze szybko jej przejdzie ta niechęć.
A czemu u nefrologia z Jasiem byłaś ?
Rozrabiaka - nie chciałam małej robić pokoju bo jak pomyśle ze mam 5 razy w nocy kursować to mi sie nie bedzie chciało, ale zawsze na kanapie możemy spac w salonie, ale próbowaliśmy tego i nie pomogło na jej spanie. Chociaż dawno to było, a od jakiegoś tygodnia tfu tfu ( zeby nie zapeszyć ) nocki sa lepsze :))
Nindziowamama - no to jest właśnie straszne jak 3 lekarzy i 3 opinie. Fajnie mieć jednego sprawdzonego, któremu sie ufa. Ja niestety takiego nie mam.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Witam
W oczekiwaniu na piękna wiosnę musimy znosić ta paskudna pogodę..wczoraj ok 18:30 wyszliśmy na spacer, bo ucichł wiatr, wyszło słońce i witaliśmy przed chmura deszczowa po 20 minutach...ale chwile byliśmy. Oby do środy.
Wczoraj Piotruś miał dzien maskotek u swojego kuzyna, który dał mu wszystkie, ktore miał i trochę tulenia było :D choć najfajniejsze były kręgle :)
Dziubala
To było takie bardzo spontaniczne ognisko, bo tata wypalał gałęzie ściętych drzew, wiec była tylko kiełbaska :D ale dla nas to juz wypas :)
Współczuje nocek, bo u nas twu twu sa ok.
Czas leci mega szybko i nim sie obejrzymy nasze Czerwcatka bedą miały roczek :D
Daj znać jak wyniki.
Moze dziś Wam sie uda z tymi meczami, jak u Was z pogoda.
Nindziowa
Ja jutro tez kupie ten balsam, bo nie chce go smarować juz tym Elidelem, a ta bez sterydu nic nie daje. Z tymi lekarzami to tak jest i trzeba samemu próbować.
Truskawa
Ja tez sie bałam, bo tez mowię ile razy będę taki kawal( bo w nocy to kawał :D) a tu niespodzianka.
My planujemy ognisko i węgierski kociołek plus grill, bo mamy super miejsce u Teściów. Tylko oby pogoda była. Plus będę sama piekła torba, w czwartek robię próbę na mamy urodziny i pózniej do Puotrusia i oczywiście 3 bita i sernik jogurtowy na zimno. ( mega łatwy i szybki)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

U nas dzis beznadziejna pogoda :/ szkoda bo od razu humor lepszy, jak pogoda ładna, a tak to humor średni. Nie wiem czemu, ale od rana wszystko mnie denerwuje, irytuje tzn wszystko w męża wykonaniu. Bo dupy ruszyć nie moze zeby coś zrobic. Ja rozumiem, ze on do pracy chodzi, ale ja tez nie leżę ma kanapie i kawki nie pije ;/ tragedia
Właśnie siedzę w necie i przepisy przeglądam, ale jakos nic mnie nie zachwyca.
Dziubala - miałam pytać i widze ze zapomnial, sos serowy jak robisz ?
Rozrabiaka - to fajny roczek bedzie ;) no u nas impreza w mieszkaniu wiec nie zaszalejemy z grillem ( chyba ze elektrycznym ;)) jakieś sałatki pewnie zrobię no i coś na ciepło, ale bardziej w stylu zapiekanki, a nie jakieś kotlety.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Dziś nie było za ciepło, ale zbytnio nie wiało i nie padało, więc wszyscy mogliśmy pojechać na mecze Starszaka, a potem na słynne lody na Starowiślną :). Cudny dzień :)
Z tego wszystkiego zapomniałam w aptece kupić woreczek na mocz i będę musiała rano łapać siku od razu do pojemnika ;)


NindziowaMama, to super, że zmiany skórne od balsamu przechodzą :). Warto było odwiedzić kolejnego lekarza :)

Truskawa, teraz nie myślę o roczku, a wcześniej się zastanawiałam czy go nie połączymy z urodzinami Średniego, które ma w lipcu i szkoda, żeby goście tak co parę tygodni krążyli ;), ale doszliśmy do wniosku, że roczek jest tak szczególny, że niech krążą ;). O szczegółach pierwszych urodzin Jasia pomyślę w czerwcu ;)
A Jaś jest pod kontrolą nefrologa ze względu na powiększoną miedniczkę w nerce.
Sos serowy robię jak beszamelowy, a na końcu dodaję do niego kawałki żółtego sera i mieszam aż się stopi :)

Rozrabiaka, fajne takie spontaniczne ognisko, tym bardziej, że udało się kiełbaski upiec :)
Jak robisz ten sernik jogurtowy na zimno?

Dobrej nocy :)

Odnośnik do komentarza

Witam
U nas dziś słonecznie i mam nadzieje, ze tak będzie juz cały dzien :)
Wczoraj wybraliśmy sie na mele zakupy głownie da Wiktorii, która niedługo pojawi sie na świecie :) Piotruś wybrał sobie wiaderko z łopatka i trąbkami do piaskownicy i zestaw z kubeczkiem, miseczka i talerzykiem :)
Ja nareszcie kupilamsobie talerzyki deserowe :)
Dziubali
Super mieliście ten dzien, lodów zazdroszczę, zwłaszcza takich dobrych jak mówisz :) Ja ostatnio z. Mama na zakupach zaszalalysmy i skończyłyśmy na szarlotkę z lodami i bita śmietana :)
Siku udało sie złapać?
Truskawa i Dziubala
Sernik na zimno
Tortownicę wykładam biszkoptami, ktore polewam galaretka, albo woda, tak tylko troszkę, zeby sie nie podniosły.
Rozrabiam galaretkę w szklance wody i jak juz sie troszkę zacznie ścinać, mieszam z dużym jogurtem w ulubionym smaku. Jak zastygnąć w lodowce na wierzch dodaje dwie galaretki normalnie rozrobionej(tez przestygnięta)Uprzednio układam na warstwie jogurtowej ulubione owoce. Do lodówki i gotowe. Pyszne i dietetetyczne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie moja dopiero zasnela, a wstała chwile przed 7. I wcale nie była jakaś zmęczona i gdyby nie cyc to na pewno by nie zasnela bo próbowałam ja ululac. Nie wiem czym to moze byc spowodowane, ale jej sie czasem takie akcje zdarzają. Potem najcześciej drugiej drzemki juz nie ma i jest masakra wieczorem. Dzis z łyżeczka juz lepiej, kaszke na śniadanie zjadła :) chociaż teraz przez ta drzemkę to rozregulowany cały dzień mamy, chociaż pewnie za godzinę wstanie wiec nie bedzie tak zle.
Rozrabiaka - widzisz moja czasem ma takie akcje ze jedna drzemkę robi, ale wtedy i tak nie trwa ona jakos super długo. Wczoraj normalnie po jakis 3 godzinach od wstania spac poszła.
Z tym sernikiem to ciekawy przepis. Moze spróbuje :) czyli najpierw taka galaretkę rozrobioną w jednej szklance i pomieszana z jogurtem kładziemy, na to owoce i do lodówki, a jak strznieje to wtedy warstwę z galaretki juz normalnie rozrobionej ? A te biszkopty na początku to jaka galaretka zalać ?
Dziubala - muszę spróbować taki sos serowy :)))
A taka powiększona miedniczka to ma jakieś konsekwencje ? Jakos sie to leczy ?

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...