Skocz do zawartości
Forum

Czerwcątka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Hej sobotnio :)

Dziś mieliśmy upalny dzień przez co Jaś na spacerze był dopiero po 16.00. Ciekawe jakie jutro temperatury będą, deszczu i burzy nadal nie ma, a chyba już by się przydały, bo duchota jest...

Jaś spał dziś w rampersie przy uchylonym oknie, dziś też tak śpi.
Poza tym zjadł dziś sporo czereśni, mam nadzieję, że nic mu nie będzie ;)


NindziowaMama, fajnie że masz 3-letni wychowawczy, przynajmniej na jakiś czas nie masz dylematów pracowych ;)

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor :)

Próbny tort byłby dobry gdyby nie fakt, ze biszkopty jakieś takie średnie wyszły. Ale naprawdę całkiem sprawnie sie go robi. Bez porównania z tymi tortami kremowymi. Także nindziowamama - wielkie dzieki za natchnienie :*
U nas dzis tez upał straszny, musE kupić jakis krem do opalania małej bo ten co mam to sie kończy. Polecacie jakis który sie dobrze wchłania i łatwo rozsmarowuję ?

Nindziowamama - przepis na tort naprawde super ;) fajnie masz z tym 3 letnim wychowawczym tzn ze mozesz sobie na spokojnie w domku siedzieć :) ja tez o tym myślałam tylko za duzo kredytów mamy zeby tylko na jedna pensje sie zdać. Mieszkanie, auto, meble no i wszystko razem sporo kwotę jak na jedna pensje daje :(

Dziubala - ja po prostu l4 miałam do końca ciąży. A lekarz nie mogl ci dać l4 żebyś nie musiała tracić macierzyńskiego ?
To sie nalatasz do tych lekarzy z Jasiem, oby wszystko dobrze sie skończyło :* no i juz bez takich brutalnych badań.

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Witam poniedziałkowo :)

I doczekaliśmy się burz, ale na razie nie czuć, by powietrze było lżejsze.

Zastanawiam się jaki tort dla Jasia wybrać. Chciałabym Kubusia Puchatka, tak jak miał każdy z jego braci na I ur., ale już nie ma takiego samego. Chyba dam przyjemność wyboru Starszakom, niech coś wybiorą Jasiowi :)


Najlepsze życzenia urodzinowe dla rocznego Piotrusia (od Rozrabiaki)! :*


Truskawa, ja nie mam jakiś ulubionych balsamów do opalania. Zazwyczaj kupowałam coś w aptece, gdy mieliśmy jechać na wakacje nad morze, coś o „mocy” filtra 20-30. Patrzę tylko by nie było parabenów i PEG-ów.
Na L-4 też byłam do końca ciąży, ale że trwało za długo ;) i żebym nie musiała się bawić w urlopy rehabilitacyjne, to prościej było wziąć macierzyński :)
A z tym Jasiem i jego badaniami, to trochę się boję powtórki z rozrywki, bo na końcu opisu było, że sugerują powtórzenie badania z użyciem cewnika, brrr, mam nadzieję, że jednak urolog nie będzie widział konieczności powtórki.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki!
U nas też dziś troszkę chłodniej. Ja akurat z tych co upały nie męczą i wolę je od odśnieżania. Wczoraj poszliśmy nad rzekę i malutka wprost oszalała ze szczęścia. Najchętniej by poszła w najgłębsze miejsce. Od razu siadła pupą i zmoczyła dosłownie wszystko co miała na sobie. Dobrze, że zawsze wożę awaryjnie w wózku coś do ubrania. Miałam akurat aparat więc wodne wygibasy zostały utrwalone.
nindziowamama- u nas truskawki jakoś nie bardzo. Nie wiem dlaczego. Może faktycznie spróbuje z jogurtem. Urlop wychowawczy to moje marzenie o które się nigdy nie podejrzewałam. Zawsze byłam typem pracoholika. Zresztą długie lata funkcjonowałam w trybie pracy 7 dni w tygodniu. A teraz zostałabym w domu. Niestety proza życia czyli pieniądze są argumentem przeważającym wszystko. Eh......
Truskawa- ja kupiłam Vichy. Wydawało mi się, że jest drogi (54 zł) ale ma 300 ml. Rozsmarowuje się szybko i wchłania też. Faktycznie chroni skórę, my raczej większość czasu spędzamy albo w ogrodzie albo na spacerze. Lili jest opalona wiosennie, tylko z czasu "sprzed" smarowania. Ja natomiast jak po wczasach nad morzem. :)
Dziubala- fajny tort z Kubusiem, ale pewnie chłopaki wybiorą mu coś równie atrakcyjnego. Myślę, że z wielką frajdą. Wkleisz jakieś zdjęcia jak go dostaniesz?

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny u nas tez koniec upałow i nastał dzis deszcza małą tylko do drzwi ucieka i papa chce isc:( wczoraj odwiedzieliśmy basen kryty nasz roczniaczek relaksowal się w jacuzi a ile radości było;)
Alhena- u mnie z tym wychowawczym nie tak wesoło bo wiadomo, że wolałabym pracować bo wypadało by jakies mieskznaie kupic czy coś jednakże lepiej mieć opłacany ZUS niz nic, tak więc ten wychowawczy mój to tak bardziej z konieczności. Zazdroszcze wam tej rzeki bo u nas tylko basen kryty w którym fakt faktem mała czuje sie jak ryba w wodzie.Też uwielbiam ciepło szkoda tylko, że ,mała niebardzo.
Dziubala- jako ze masz chłopaków wiec wybiorą tort tematycznie związany z chłopakami:) tylko trzymaj rękę na pulsie, że nie wzięli boiska albo piłki bo przecież oni piłkarxe.:)Myśmy sie zastanawiali nad zamówieniem tortu, ale pstatecznie spróbowałam sama no i wyszło
Truskawa- jak wyżej pisałam nei ma co zazdrościć bo to jest na przetrzymanie urlop bo muszę koniecznie jakas pracę znaleźć, żeby móc tak jak piszesz iść w kredyty;) co do picia może popróbuj szukac czegoś co jej posmakuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczor, dzis miałam wieczor opychania sie słodyczami no i jestem obżarta bardzo bardzo. Nie wiem czy tak na noc to mądre było...
a tak poza tym to spokojny dzień miałyśmy, bez ekscesów ;)

Dziubala - urolog na pewno znajdzie inny sposób na zbadanie Jasia. oby jakis przyjazny dzieciom lekarz sie trafił. No i zeby jakas diagnozę dobra dał ;)
Co do tortu to fajny pomysł aby bracia wybrali :) oni na pewno sie uciesza.
intryguje mnie ten urlop rehabilitacyjny, co to takiego i czemu miałabyś to brać skoro w ciąży mozna byc cała ciąże od pierwszego dnia na l4

Alhena - tez bym siebie nie podejrzewała o chęci wychowawczego. Moze pracoholikiem nie byłam no ale nawet nie byłam pewna czy rok w domu bedą. No ale sie pozmieniało :)))
Skoro polecam vichy to muszę sie mu przyjrzeć. Cena normalna jak za dermokosmetyk do opalania tzn liczyłam sie z taka ;)
Jak gotowanie w swojej kuchni ?;)

Nindziowamama - no to teraz dobre cv i wysyłaj :) no albo o swoim biznesie pomysl :) a dopóki w domu jestes to sie ciesz bo prace prędzej czy pózniej znajdziesz ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

U nas dzis chłodno sie zrobiło, ale na placu zabaw i tak byłyśmy :) myślałam ze juz cieplutko bedzie, a tu nic z tych rzeczy. Na prognozy to zbytnio nie patrzę bo ta która jest na weekend pewnie jeszcze 5 razy sie zmieni:)

Nindziowamama - a w jakim sloixzku sa pieczarki ? Jakby było w słoiczku to pewnie bym dała :) ale szczerze to nie widziałam takiego z pieczarkami :)

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2j48aby7tin5x.png

Odnośnik do komentarza

Nindziowa- myślę, że to jest jedna z tych głupot, którymi się straszy. Większość kobiet miało epizody w swoim życiu z pigułkami ( czy to ze względów zdrowotnych czy jako antykoncepcja). Ja brałam pigułki a moja coreczka jest bardzo dużym dzieckiem ( w sensie wzrostu), ma to po tacie bo ja raczej średnia jestem. Przy tym i rączki i nóżki ma proporcjonalne. Ale po porodzie od jakieś nawiedzonej baby usłyszałam, że musiałam mieć non stop zgagę bo mała ma włosy!!!!!!!
Pieczarek bym się bała dać. Spróbuj najpierw podać jedną i poczekaj na reakcje. Też nie widziałam, żeby w słoiczkach dla dzieci były.
Miłego dnia.

https://www.suwaczki.com/tickers/34bwyx8dmttlf2w4.png

https://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1byylgvv9.png

Odnośnik do komentarza

no więc znajoma chodzi na nauki przed ślubem i naopowiadali, że tabletki to zło... ja mówię a co z kobietami które są w sytuacji, że muszą się leczyć tabletkami (ja tak miałam), więć się dowiedziałąm od niej, że to nieprawda, że się leczy tylko to ściema lekarzy a dzieci potem ą niekształtne. Ja stwierdziłam, że moja mała jest duża jak na swój wiek to usłyzałam, że ma małe stópki........

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Przepraszam, ze tak długo nie pisałam.
Zacznę od ogromnych całusów dla wszystkich roczników :*
Ostatnio jestem sama z Piotrusiem i cieżko mi wygospodarować czas, którego większość spędzamy na podwórku.
Piotruś super, rośnie jak na drożdżach i corazxlepiej sobie ze wszystkim radzi. Uwielbia prowadzac autka, a raczej z nimi zasowa :) potrafi wykręcać, wycofywać i wjeżdżać na przeszkody :) Ma taki domek ogrodowy i zamiast drzwiami wchodzi oknem :) Zrobił sie mega mamusiowy i tulisiowy :)
Nindziowa
Tort piękny:) mój za to był brzydki, ale smaczny ;) ja zrobiłam z truskawkami i bita śmietana immascarpone. Piotruś tez całe dnie spędzałby na powietrzu :)
Fajnie masz z tym urlopem, ja po takim nie miałbym gdzie wracać...a chętnie bym z Piotrusiem posiedziała...
Co do pieczarek tez bym nie dała.
Truskawa
Z biszkoptami jest tak, ze trzeba wiedzieć co ile czasu ubijać :) na początku jajka długo i pózniej dodać resztę i tylko wymieszać :)
Ja kupiłam danonki i jutro chce pierwszy raz dać:) zobaczymy...my juz na zwykłym bebilonie od 3 miesięcy :)
Ja mam krem z Pfarmacerisa i polecam :) moze nie rozsmarowuję sie super, ale dobrze chroni.
Piotruś tez ostatnio pada mi wcześniej, czasem juz przed 19 nie wie co mu sie dzieje i potrafi spać do 9':) i nie mam odleżyn :)
Nie wiem co Ci poradzić z tym piciem, u nas idą soczki marchewkowe i kompoty ( ostatnio truskawkowy ) ja tez miałam zgagę i
Piotruś tez lysolek :)
Mój tez mnie czasem wnerwia:)
Alhena
Super, ze juz u Was wszystko ok :) dobrze, ze Pola z tego wyrosła :)
Dziubala
Jestem, tylko jakoś tak...nawet nie podczytywałem...
Super z tym fryzjerem, u nas nadal nie ma z czym iść...ale nadrobimy :)
Piotruś tez wcina truskawki, ale najbardziej lubi w całości, takie sote :) czereśni nie dawałam, muszę spróbować :)
Biedny Jaś z tymi badaniami, oby to cewnikowanie go ominęło...
Dajnznac jak juz będziesz wiedziała coś wiecej...
Napiszcie taki przykładowy jadłospis Waszych maleństw..
Mam wrażenie, ze jadłospis Piotrusia jest ubogi, 3 razy je mleko( zagęszczone kaszka)
raz je obiadek i raz deserek.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hprer3jjsc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...