Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie mam zadnego skierowania nie wiem jak to bedzie poki co maluchy ułożone jedno poprzecznie drugie jakby siedzi glówką do góry ale ponoć mogą sie jeszcze obrócić. Ja za nic nie chcę rodzić sn zrobię wszystko żeby mieć cc. Poza tym okazało się że mam paciorkowce :( jestem przerażona i załamana.
Co do dzieci na Mikołaja to byłoby śmiesznie jak synek ma być Mikołaj a córkę mam urodzoną w święta i ona by bardzo chciała żeby bliźniaki urodziły się tego samego dnia. Ale rodzinka już zastrzegła że w takiej sytuacji już do nas na święta przyjeżdzać nie będą bo za dużo tych prezentów :o :D

Odnośnik do komentarza

o rany , paciorkowiec czyli co??? moze ci cos grozic , albo dziecia??ale wiesz w sumie to tak naprawde przy dwoch okazjach jeden prezent dla kazdego :D ale jak zobacza takie malenstwa to sami beda przyjedzac , zobaczysz :D:D jeszcze bez zapowiedzi :) ale zycze ci zebys urodzia zdrowe oi jak najdluzej potrzymala je w brzuszku :d ja juz nie moge sie doczekac wtorku , co mi powie , co slychac u dzieciakow , strasznnie sie ruszaja ostatnio i to rownoczesnie , jedno daje znac u gory brzucha a drugie (chyba) na dole :D

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie:) ja również spodziewam się bliźniąt:) koniec 27 tyg. chłopczyk i dziewczynka. Jak dla mnie idealnie:) widzę, że się odzywacie tu czasami więc miło będzie dołączyć, tym bardziej, że czas już troszkę zwolnić i poodpoczywać min. przed komputerem.
laura - trzymam kciuki i mam nadzieję, że te paciorkowce nic Wam nie zrobią!!!
a jak radzicie sobie z jesienną słotą?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, widzę, że wątek ruszył pełną parą. Cieszą się bardzo bo jak wspomniała Laura ciąża bliźniacza to nie to samo co pojedyncza :)
Laura - 6 latek niby nie mało, ale wyprawić rano, zawieźć, przywieźć, obiadek, pobawić się, odrobić lekcje, wieczorem przypilnować mycia, usypiania itd skąd ja to znam. Ale liczę na to, że na wiosnę będzie już sam do i ze szkoły dreptał.
Paula - w kwestii szpitala, miałam dylemat między Ujastkiem (fajniejsze warunki) a Kopernika (jednak to klinika). Długo się zastanawiałam ale jednak Kopernik a Ty??
Kasiu - witaj, fajnie, ze dołączyłaś. Chociaż widzę, że moja ciąża nadal najmłodsza. Zostanę tu sama na koniec :(

Odnośnik do komentarza

Będziesz mogła poczytać o naszych rozpakowanych już brzuszkach. Jakie to dziwne że zbliża się koniec :o
Przed chwilą miałam akcję z podwójną czkawką. Już raz się tak zdarzyło ale dzjeci były mniejsze i mnie to śmieszyło,dziś było niemiło. Maluchom pewnie to przeszkadzało bo się strasznie wierciły,kopały we wszystko i się wyginały. Normalnie bolało,ale chyba się umęczyły bo teraz spokojnie.

A mój brzuch jak maszyna do popcornu heheheh też tak macie?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, ja też spodziewam się bliźniąt :) Jestem w 19 tygodniu ciąży. To moja pierwsza ciąża. Cieszę się, że na Was trafiłam - troszkę osamotniona jestem w tej ciąży dubeltowej, a Wy też macie dwójkę lokatorów w brzuchu :) Jestem w ciąży dwujajowej, dwuowodniowej, dwukosmówkowej. Na pewno jest jeden chłopczyk - co do drugiego maluszka jeszcze nie wiemy. Szok, że będą 2 dzidziusie minął, ale codziennie myśl przez głowę przechodzi dlaczego zostałam tak hojnie obdarowana. To prawdziwy cud natury :) Czy czułyście się na tym etapie ociężałe? Jakoś mi się ciężko oddycha. Pozdrawiam Was serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

czesc mamusie wszystkie :) bylam dzis u lekarza , moje szkraby maja juz po 1 kg. sa ruchliwe i rozwijaja sie odpowiednio do 'wieku ciazy" . ale w grudniu mam isc do szpitala zeby podali mi leki na pluca dzieci jakby chcialy sie wczesniej urodzic , i nadal nie wiem kiedy bede rodzic lekarka ciagle powtarza zebym wytrzymala do stycznia,
aka23 ja bede rodzic w zeromskim bo tam mam lekarke:)
mammamiaa moje samopoczucie w 19tc bylo spoko , dobiero teraz zaczynam odczuwac ciezkosc , trudnosci w spaniu :)

Odnośnik do komentarza

Paulaam a powoedz mi prosszę jakie badania wykonuje Twój lekarz? Mnie trochę łapią obawy bo ani nie mam częstszych wizyt nie miałam np żadnego ktg a i o tych sterydach na rozwój płucek czytałam ale.... póki co nic mi lekarz nien zleca. Generalnie staram się ufać ale jak sobie czasem czytam w necie o zwiększonych kontrolach i o tym że ciąża bliźniacza jest podw ryzyka to mam wrażenie no może oprócz L4 że jestvtraktowana jak normalna ta pierwsza hmmmm

Odnośnik do komentarza

wiesz co laura04 wszystkie te podstawowe to obowiazkowo zaleca jak m orfologia mocz i poziom magnezu potasu i zelaza oczywiscie nie na kazda wizyte ale raz na 3 wizyty . ktg jeszcze mi nie robi , ale sprawdza tetno plodów przez ktg bo chyba w blizniaczej jest od 32 tyg tak mi w szpitalu mowili. a wizyty jak narazie mam co 3 tyg. a te sterydy no to daje mi bo obawia sie ze nie wytrzymam do stycznia i zeby jak dzieci sie wczesniej urodza nie dostaly zapasci plucnej ;/ dzis rozmawialam z kolezanka farmaceutka ktora tez ma blizniaki to mowi ze teraz wszystkim podwojnym mama daje sie te leki na plucka dzieciakow, :)

Odnośnik do komentarza

aka23 chyba Twoja ciąża nie jest już najmłodsza tu - ja będę na posterunku po Twoim rozwiązaniu :) paulaam ja też od 20 tyg mam mieć wizyty co 3 tygodnie i to co napisałaś o sterydach to dokładnie to samo mój położnik mówił. A jeśli chodzi o wagę to przytyłam 6 kg. Dziewczyny czy Wy miałyście w 20 tyg duży brzuch? Wiem, że to pojęcie względne, ale ostatnio mi koleżanka powiedziała, że ja mam taki brzuch jak ona miała w 9 miesiącu przy 1.

Odnośnik do komentarza

Ja Wam powiem jak mnie denerwują komentarze co do wielkości mnie i brzuca :/ szczególnie kobiet które nie miały bliźniaków wrrrr to nietakt.
Tym bardziej że np moj lekarz ostatnio powiedzial że mam b mały brzuch jak na takie duże dzieci,ale "milusi"znajomi nie omieszkają powiedzieć nawet kilka razy dziennie że jestem wielka ;(
Sama to widzę nie trzeba mi mówić ;(

Co do badań dobrze że tem tych płucek wyszedł to się dopytam teraz. Wizytę mam za 2 tyg czyli w 34. Dziś już jestem na nospie mam trochę stracha bo brzuch mnie trochę jak na miesiączkę kłuje.
Kręgosłup boli niemiłosiernie.
Ale ponarzekałam......taki dzień dziś mam :o

Odnośnik do komentarza

laura04 moim zdaniem jesli ci cos dolega powinnas isc do swojego lekarza i mu o tym powiedziec , bo wiesz bol brzucha i kregoslupa to ci chyba mowic nie trzeba pierwsze oznaki porodu , po co mamsz sie stresowac , albo idz do szpitala na izbe poloznicza tam cie przebadaja, posprawdzaja wszystko usg zrobia :D i przynajmniej bedziesz miala pewnosc ze wszystko jest w porzadku , a ze szpitala cie nie wygonia jak powiesz ze boli i na dodatek w ciazy blizniaczej jestes :D samo slowo szpital jest odstraszajace , tu chodzi o dzieciaczki , a przeciez jak ci nic nie bedzie to trzymac cie nie beda :D
narzekaj narzekaj , my wysluchamy wszystkiego :D:D
a co do komentarzy o wielkosci brzucha ostatnio niestety okrzyczalam kolezanke ktora stwierdzila ze jestem tak wielka jakbym juz rodzila i jak tak moze byc ;/; a tak naprawde nie mam duzego brzucha bo lekarz i inni mowia ze mam jak na normalna pojedyncza ciaze, wiec temat wielkosci brzucha napewno jest bardzo indywidualnya najwiecej do powiedzenia zawsze maja ci ktorzy jeszcze nigdy nie byli w ciazy . ja w 20 tyg , nie mialam prawie w ogole brzucha tak wygladalam , jakby dobrze sobie pojadla (jak mi kolezanka powiedziala wtedy , masz taki brzuszek gospodarczy , czyli taki jak niektorzy maja na codzien :D ) ja juz ma 9 k gna plus .

Odnośnik do komentarza

paulaam
hej dziewczyny , jak wasze samopoczucia??
bylam wczoraj u lekarza i z moimi dzieciakami wszystko dobrze , maluchy rosna jedno ma 526 g. a drugie 412 g . (dodam ze jestem w 22 tc) . Niestety juz po raz drugi nie moge poznac plci maluchów , tzn jedno to napewno dziewczynka a drugie niestety nie chce sie pokazac juz po raz drugi :) . lekarka troche mnie zmartwila , mowiac zebym dotrzymala do Nowego Roku , mam prowadzic siedzacy i lezacy tryb zycia , odpoczywac w sumie to nic nie robic. a jak u was?? jak sie miewaja dzieciatka??

paula siedzacy tryb nie jest wskazany jedynie lezacy i jak chodzic to tylko do ubikacji jak musisz, ja jestem mama dwoch corek 3 letnia i 5 letnia, teraz jestem w 23tyg ciazy blizniaczej dwuowodniowej , dwukosmowkowej. moje malenstwa waza corka 540g a synek 507g. naszczescie zdrowe, chociaz miesiac temu lezalam na podtrzymaniu ciazy i teraz mam ograniczony ruch i magnokal..... ale z tego co wiem siedziec i stac nie wolno bo cos tam sprzyja wtedy na pchaniu sie dzieci do ujscia szyjki macicy.....

Odnośnik do komentarza

kurcze, ja też się trochę martwię, że jakoś słabo mnie tu badają. Co wizytę u położnej mam tylko mocz i krew z palca (to chyba tylko cukier co?) wczoraj miałam test obciążenia glukozą ( i jest ok :) )a jutro usg. Jak dużo usg miałyście do tej pory? Z drugiej strony myślę, że jeśli cokolwiek byłoby źle to organizm dałby jakiś znak i wtedy trzeba by było coś naprawiać a tak skoro nic mi nie dolega to po co panikować... takie tam rozterki...
paulaam jesteśmy w tym samym czasie ciąży:)
Mammamiaa gratuluję :) witaj w gronie podwójnie szczęśliwych mamuś :) ja na tym etapie co Ty latałam jak fryga natomiast od ok 2 tyg.(ok 26 tydz.) jakoś już obsiadłam i przestałam pracować i siedzę sobie w domku i odpoczywam. Oddycha Ci się ciężej bo lokatorzy się rozpychają i rosną:) mi czasami jak leżę to serce zaczyna tak mocno walić na kilka sekund, potem przestaje i wtedy oddech mi ciężko też złapać..
a jak u Was z ciśnieniem dziewczyny?

Odnośnik do komentarza

Ja mam ostatnoo coraz wyższe cisnienie,ale lekarz sie smieje ze to juz wysilek przejscie z krzesełka do jego gabinetu wiec chyba jest ok. Prawda jest taka ze zadyszke lapie po kilku metrach wiec pewnie ma racje :)
Z oddechem jest trudno w nocy. Na każdym boku niewygodnie a na plecach nie da sie oddychac :( a wczoraj wyczułam buźkę jednego łobuza :D była duża wypukłość jak właßnie na pupę lub główkę a jak pogłaskałam to było takie nierówne więc chyba twarzyczka,a że skóra już cienka,brzuch duży więc chyba chyba to było to.

Paulaam przemyślałam sobie co napisałaś i przyspieszyłam wizyte,a jak nadal będzie mnie kuło (bo dziś jest spokój) to pojade na izbe niech przebadaja. Mój lekarz mówi że na tym etapie mogą już być kłucia i skórcze ważne żeby przechodziły. Tylko nigdy nie wiadomo czy to te przepowiadające czy prawdziwe tym bardziej przy bliźniakach jak termin jest....chyba nie do określenia

Odnośnik do komentarza

paulaam, na kiedy masz termin? ja mam na 16 marca, ale watpie ze dotrzymam do terminu.... ja mam lezec no ale przy dzieciach nie da sie, trzeba starsza do zerowki odwiezc ugotowac posprzatac, mlodsza sie zajac.... wieczorem leze z nogami w gorze bo zaraz spuchniete.... jem magnokal to mi pomaga, brzuch tak nie twardnieje. w mojej rodzinie byly u babci i cioci blizniaki ale zaraz po porodzie zmarly, teraz bardzo sie boje zeby u mnie wszystko dobrze bylo....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...