Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym uciekła;) Nie zgodzę się nigdy na poród naturalny przy bliźniakach. Chodzę specjalnie do pani ordynator oddziału położniczego, by tą cesarkę mieć gwarantowaną. W prywatnych klinikach z tego co wiem to u nas też robią "na życzenie". Spokojnie:) to tylko Polska i wszystko można "załatwić".

Odnośnik do komentarza

Kupilam peg perego duette czerwony :) zastanawialam sie tez nad x-twin ale wygral jeden za drugim bo mieszkam w bloku i bede taki waski mogla postawic przy drzwiach. Nie moglam go nigdzie na zywo zobaczyc az tu nagle kiedys w parku babeczka pomyka takim :) zagaralam dala chwile poprowadzic i byl super. Wiec mamy taki :) fotelikow do niego noe kupowalam tylko 2 miekkie gondolki dla noworodka. Foteliki samochodowe sa mega drogie z adapterami ja kupuje maxi cosi bo bez problemu mozna je wlozyc do tych siedzisk co prawda nie wepnoe sie ale siedza stabilnie-juz to sprawdzone....

Odnośnik do komentarza

Jak spisuje się ten wózek przy wjeżdżaniu na chodnik, czy schody? Nie jest trudno przechylić go np. do tyłu przy takiej długości? Sama chciałam podobny, ale w moim mieście jest sporo uskoków bez podjazdu. Ja myślę o X-lander X-twen. Wygląda na funkcjonalny i czytałam same pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza

Podjezdza sie ok,ale w instrukcji pisze zeby nie naciskac ta kierownoca tylko normalnie raczka,trzeba sie przyzwyczaic,w sumie jechalam nim tylko w parku i na spacer z misiami wiec jakiejsmega opini keszcze nie mam. Mi tez x-lander sie podobal minus to wlasnie szerokosc,ale i tak miesci sie w drzwiach i gondolki te miekkie mi sie srednio podobaly. Jak ja bym go brala to bym kupila bez gondolek i dokupila gondolki z nowego blizniaczego kees,wpisz w google obrazy gondolka kees :) kosztuje tyle samo a ma budke wiec mozna by maluchy wozic buzkami do mamy. No i minus jeszcze dla mnie byl taki ze fotelikow juz dwoch tamnie wstawie a ze czesto autem jezdze i sama z 5 latka to jak mi maluchy posna to mam.nadzie myk je w fotelikach w wozek wstawic :)

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny , a ja wlasnie dzis ze szpitala wrocilam ;/ jak wam ostatnio pisalam bolal mnie brzuch , i moja pani doktor zostawila mnie w szpitalu . ale juz jest lepiej chociaz do tej pory nie wiem od czego mialam te bole ;/;/ ale przynajmniej porobili mi badania :)
mej dzieciatka naszczescie sa zdrowe i bezbieczne, mam troche krotka szyjke bo ok. 3cm (nie wiem czy to w sumie zle?)jestem w 24 tc i moje szkraby maja ponad 500 gr. czy wy tez macie bole brzucha w ololocy pepka?? a co do wozka to my zostajemy przy tako duo :)

Odnośnik do komentarza

Cisza tu u naszych bliźniąt nastała....
Jak się czujecie drogie mamusie? U mnie coraz ciężej trudno się oddycha,wszechobecna zgaga,a kolezanka powiedziala mi dzis o matko jaka jestes wielka ;(
Dziś planuję spakować torbę. Planuję już to z 1,5 tyg i ciężko idzie zawsze jakieś wymówki a to jeszcze cos kupić a to jeszcze uprać....aż pojadę do szpitala bez torby :o
Odezwijcie się jak tam Wasze maleństwa.

Odnośnik do komentarza

Moje waza po 1,6 (w 30tc) zaczął się 32 tydz a przytylam juz 14kg. Po corci jak wyszlam ze szpitala po 2 dobach to mialam 9kg mniej wiec teraz nie panikuję chyba przy dwójce zejdzie więcej? Poza tym ktos kiedys lisal ze pod koniec ciąży bliźniaczej chudnie się od dzwigania brzucha :) Nadal nie wiadomo jakiej plci jest drugi mieszkaniec brzucha i chyba tą zagadkę rozwikła poród. No w 15 tyg była to prawdopodobnie dziewuszka ale później juź nie dalo sie podejrzeć. Synuś naromiast prezentuje swoje rodzinne klejnoty na każdym badaniu :D
Macie już pomysly na imiona?

Odnośnik do komentarza

to juz duze :Di obydwa dzieciaczki maja po tyle samo??moje maja roznice ok, 100g. teraz jestem w 27 tc ale i tak wydaje mi sie ze jestem wielka i mam nadzieje ze szybko zgubie nabyte kilogramy ....... ja dowiem sie we wtorek ile juz waza. u mnie chyba 2 dziewczynki ale ta druga tez nie za bardzo sie chce pokazac wiec , mam jeszcze taka cicha nadzieje ze byc moze to bedzie synuś. jedno imie juz mamy :Maja . a co do drugiego to jeszcze nie mozemy podjac decyzji .

Odnośnik do komentarza

Są równe,wcześniej była różnica 80gr później 20 gr a teraz po tyle samo,chociaz ta waga z usg to orientacyjna przy córce pomyłka wynosiła 700gr :o i to u mojego lekarza i na izbie przyjęć.
Maja to śliczne imię u mnie odpada bo mam w rodzinie, mój chłopak będzie Mikołaj a drugie podobnie jak u Ciebie decyzji nie ma,szczególnie dla dziewczynki nie mamy wspólnego zdania :/

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, u mnie 20 s-ty tydzień skończony. Wczoraj byłam na połówkowym. Dzieciaczki na razie równe, mają ok 370g.
Dwóch chłopców na 100%.
Pępowina jedno ma przyczep centralny do łożyska, drugiego niestety brzeżny. Lekarz zalecił ścisłą kontrolę USG na razie co 2 tyg. Trzymajcie kciuki.
Co do wózeczka nam podoba się Baby Activ Twinni. Widziałam go na żywo i baaardzo mi się spodobał.
Waga 4,5 kg na plusie, moja lekarka krzyczy, ze mało - jakoś mi się nie wydaje, mi to w zupełności wystarczy, jeszcze mam sporo czasu na nabieranie masy. Mam prośbę możecie sprawdzić ile kg + miałyście w 20-21 tyg?

Odnośnik do komentarza

Ja byłam zdecydowana na ten baby activ twinni ale.... powiem Ci o moich obserwacjach nie żeby zniechęcić ale żeby wybór był świadomy :)
Kiedys u mojej cioci patrze a na korytarzu stoi taki wózeczek z wielkim bananem poszlam do właścicielki (obca babka) i wypytalam nawet na spacerek poszłam i.... Wyjmując jedno dziecko musisz przytrzymywaç nogą wózek bo się przechyla :o a te dzieci były małe jeszcze,samemu trudna sprawa bo zanim odstawisz jedno to co z drugim?No i babeczka zwrociła mi uwagę że żałuje jednak tych sztywnych gondol,bo mimo że ładniejsze i konkretne to w te "torby" wpakujesz dwojke w domu i za jednym razem zniesiesz do wózka a sztywnych gondol dwóch nie da rady na raz no a nawet jak się uda to....dużo trudniejsza sprawa :(
Alw to duzo zal czy mieszkasz w bloku czy domku,czy ktoś będzie Ci pomagał itp.
Waga w 20 tyg to 6kg na plusie :o

Odnośnik do komentarza

hej... ja w 19 tc mialam 4 kg na plusie. nie robilam tego usg polowkowego, ale robilam genetyczne na poczatku i wyszlo wszystko ok. ja mysle wozek kupic jako ostatnia rzecz z wyprawki dla maluchow. teraz jeszcze musze pare ubranek dokupic a zwlaszcza pajacykow i kaftanikow, no i kosmetyki pampresy itp. ... a wracajac do wozków , w krakowie nie mozemy nigdzie zobaczyc nma zywo blizniaczych , wszedzie gdzie zagladamy do sklepow mowia nam ze moga sprowadzic tylko na zamowienie, a bedzac jakos na targach dla maluchow wozek blizniaczy tyle ze z niemieckiej firmy kosztowal 4000 plus foteliki do sam... wiec ja bardzo dziekkuje ;/;/

Odnośnik do komentarza

Laura, dzięki serdeczne za info o wózku, mieszkam w domu i raczej nie będę go nosić, co do wyjmowania fakt wiem o tym, ze zawsze trzeba najpierw to dziecko z przodu wyciągać. Mają podobno jeszcze jedną wadę mianowicie blokada oparcia w spacerówkach jest na sznurek i podobno bardzo szybko się psuje, ale przemawia za nim to, że stelarz jest mały i mieści się do mojego auta, da się łatwo przerobić na pojedynczy i foteliki są w komplecie i montuje się na na stelarzu a ja dużo autkiem jeżdżę. Ojjj dużo już informacji o wózkach przrobiła i chyba jednak zostanie przy twinni - oczywiście będziemy szukać używanego na allegro bo nowe wózki to jakiś kosmos.
Peg perego, mają dwie maje koleżanki do sprzedania ale mi osobiście się ten wózek nie podoba widziałam go na żywo, pan w sklepie odradzał, kierownica fajna rzecz ale na alejkach nie skręcisz, bo te koła obracają się tylko o 45%.
Jane, foteliki matrix czyli gondolki niby fajna rzecz ale one się chyba montują w samochodzie w poprzek więc u mnie dwie nie wejdą nie ma szans.
Zoom, prowadzi się super ale jego rozmiar jest przerażający.
Bardzo podobał mi się jeszcze Baby Joger jest mega zgrabny, też da się przerobić na pojedynczy ale dzieci nie są na jednej wysokości tylko jedno pod drugim.
Ufffff ale wywód zrobiłam. To tak na przyszłość dla zainteresowanych bo spędziłam nad poszukiwaniami i opiniami trochę czasu, może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza

Bliźniaczy wózek to sztuka kompromisu. Nigdy nie masz wszystkiego co by się chciało. Ale każdy znajdzie coś dla siebie chociaż to nie łatwe. Ja mam peg perego wizualnie rzeczywiście nie ma szału jak za takie pieniądze mogliby popracować nad kolorystyką. Cieszę się bardzo bo wchodzi do bagażnika nawet bez składania :) więc zaoszczędzi mi gimnastyki.
Zaczynam się już porządnie szykowac nie wiem czy to syndrom gniazda czy strach... dziś w nocy miałam skurcze więc już na prawdę się boję. Jakość szyjki wg lekarza jak na blizniaczą ciążę jest ok ale mam leżeć żeby dotrzymać 35 tyg czyli jeszcze 3 :o tylko tak do konca nie da się leżeć jak ma się w domu jeszcze dzieciaczka

Odnośnik do komentarza

Ja raczej szukałam wózka jeden za drugim, dlatego napisałam o tych modelach. Jeden obok drugiego raczej nie braliśmy pod uwagę. Każdy ma swoje plusy minusy, żaden nie jest idealny. Dokładnie tak jak napisała Laura - "To sztuka kompromisu".
Laura 32tydzień, ja ja bym już chciała być tak daleko. Leż, odpoczywaj, trzymam kciuki za min ten 35 tyd.
Ile ma młodsze dzieciątko. Ja mam 8-letniego syna więc bardziej mogę liczyć na jego pomoc niż on wymaga mojej :)

Odnośnik do komentarza

Maleństwa to nie mam bo moja córka pod koniec grudnia kończy 6 lat,biegać za nią nie muszę pomocna też jest ale np wozić i odbierać ze szkoly to już nie ma opcji trzeba jechać. Obiadek i porządki...męża mam tylko w weekendy.
Strasznie się boję pierwszych tyg z maleństwami i kwestia szkoly młodej... no nic najwyżej kilka nieobecności,później są ferie a po będziemy całą gromadą jeździc :)
A mój wózek jest właśnie jeden za drugim mieszkam w bloku więc będzie mógł stać pod drzwiami. Z resztą wszędzie się wjedzie.

Odnośnik do komentarza

laura04 jak ja ci zazdroszcze, ze tylko tyle ci zostalo , wiec lez i odpoczywaj poki mozesz :D dasz rade 3 tyg to nie az tak duzo. ja musze polegiwac caly czas ;/ moze dzieciaczki na Mikołaja sie urodza , bedziesz miala taki prezent :D a masz skierowanie na cc ?? czy poprostu zglosic sie jak zacznie sie cos dziac ?? mi lekarka kazala wytrzymac do 5 stycznia , to wtedy bedzie 34 tc. osobiscie wolalabym zebym dala rade jak najdluzej chociaz do 35 a jesli bedzie to 36 to bedzie rewelacyjnie :D
aka23 jesli moge zapytac , w ktorym szpitalu bedziesz rodzic??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...