Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Kasia moje gratulacje! Jakie maluchy maja imionka?bylas jakos w 36 i kilka dni z tego co sie orientuje tak?to tak jak ja kiedy moje smerfy sprzyszly na swiat. A.beda czekac az mala dobije do 2 kg zanim Was wypuszcza?u nas w szlitalu tak robia.
Wiam Ewe,tez mi sie wydaje ze o porodzie w terminie mozesz zapomniec...ponoc sie zdarza ale pewnie zadko

Odnośnik do komentarza

Ja sie też pochwalę ,jestem po wizycie -najpierw sie nasłuchałam ze 4 cesarka -wiekie ryzyko ale jeśli sie już zdecydowałam na dzieci to będziemy sie starać aby było dobrze-blabla bla.troche było mi smutno to słuchac-ale zbadał mnie mój lekarz i powiedział że zagrożenia nie ma,obiawy czyli bolący ból małe skurcze i twardniejacy brzuch ,opuchnięcia i kręgosłup pobolewa i jest mi cięszko to obiawy typowo dla cięzarnych.No i mam sie oszczedzać leżeć odpoczywać.Jak już zobaczyłam dzieci na monitorze że popłakałam sie jak głupolka.Strasznie sie wierciły ale dobrze udało mu sie zobaczyc je ich serduszla normalnie wszytko -ale jak chciałam zdjęcie to małpiszon powiedział że jak będę szła na 3D to mi dadzą.Koniecznie musze isc bo na prenatalne dzwoniąc nigdzie sie już nie dostałam.A to inna historia.poprostu nie ma już miejsc.i dlatego ide na 3D.Jejki jak sie ruszały.Rosną nawet widziałam-słyszałam entuzjazm w głosie lekarza.Kręgosłup mi wysiada .ale co tam wszystkie smutki mi przeszły ,o kłopotach zapomiałam ..Dostałam skierowanko na badania krew mocz ,glukozę i po glukozie żadnych leków czyli tylko leżeć i dbać o siebie.Czyli nic innego jak tylko sie cieszyć.

Wiem że jest to ciaża zagrożona ale troche mnie denerwuje w kółko słuchanie o tym ale widocznie taka rola lekarza.Tak sobie tłumaczę.Jeszcze denerwuje mnie podejscie mojego męża -nie rób ja zrobie ja odkurze ale dupy nie ruszy -jak zrobie to powie -a ja miałem odkurzyć!Ale jak mam czekać i się prosić to mnie krew zalewa Trza coś z tym zrobić-chyba karnego jeżyka zakupie.

http://www.suwaczki.com/tickers/orefkw7i4enqgaps.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny jak ja sie doczekać nie mogę.A jeszcze ciekawsza jetsem jak czułyscie sie w 20 tygodniu ,jakie duże były wasze dzieci,boje sie że jedno bedzie małe drugie duże i wogóle ,chociaż najwazniejsze jest żeby były zdrowe ,wiem ale te mysli są silniejsze.Jest 20 tydzień,dopiero i aż.Gratuluje mamusiom co juz mają dzieci koło siebie zazdroszcze .pozdrawiam oczywiście szczescia i zdrowia życze.EWa

http://www.suwaczki.com/tickers/orefkw7i4enqgaps.png

Odnośnik do komentarza

własnie kasaia jakas fotke prosimy :) i jak sie macie??
ewamala lepiej sie oszczedzaj...... to to nie ma zartów... ja bylam 2 razy w szpitalu , i nie polecam ;/ mialam bol brzucha , twardniejacy brzuch .... i czasami warto posluchac lekarza i w tym przypadku polegiowac jaknajwiecej jesli chcesz dotrwac jak najdluzej ....
a o wadze dzieci to musisz poszukac w naszych pogaduchach , bo nie pamietam , .....ale zaraz tez sprawdze :)

Odnośnik do komentarza

Ewa odpoczuwaj ile sie da. Dla dzieci i dla siebie. Szpital to noc przujemnego :( a i polegiwać warto bo później to już będzie tylko marzenie :P a waga jaka będzie taka będzie-nie masz na to wpływu. U mnie jest róznica całego kilograma i się b martwiłam ale jest oki.
Ja właśnie leżę i przez szczebelki wtykam maluchom wypadające smoczki. Taka maszyna od smoczków dopoki nie usną :o Usypiają mi przy cycu ale że przy każdym karmieniu jest kupka-to przy przebieraniu obudzą się. Może to i dobrze bo uczą się usypiać sami. Dziś miałam głodowy płacz w stereo a że zanim się przygotuję do podwójnego karmienia to trwa więc moje szkraby się mega wściekły. Zazwyczaj wścieka się tylko młoda a synek cierpliwie czeka.
Moje bąble mają na imię Mikołaj i Milena ;) m&m-sy ;)

Odnośnik do komentarza

Ewamala ja miałam usg połówkowe w 20 tc. Jeden maluch ważył 274g a drugi 296g. Chyba w 20 tygodniu to była dla mnie końcówka, kiedy czułam się jak bogini płodności, teraz z każdym tygodniem jest coraz gorzej :P
Laura śliczne imiona, sama z chęcią drugiego synka nazwałabym Mikołaj, ale muszę jeszcze przekonać swojego konkubenta :)
Kobietki wyszły Wam rozstępy? Ja intensywnie smarowałam, ale w 27 tc pojawiły się z lewej strony brzucha, o piersiach nie wspomnę, bo już wcześniej się pokazały.
Możecie mi napisać na jakie wózki się zdecydowałyście albo zdecydujecie?
Laura czy używasz poduszki do karmienia dla bliźniąt?

Odnośnik do komentarza

Ewamala ja miałam usg połówkowe w 20 tc. Jeden maluch ważył 274g a drugi 296g. Chyba w 20 tygodniu to była dla mnie końcówka, kiedy czułam się jak bogini płodności, teraz z każdym tygodniem jest coraz gorzej :P
Laura śliczne imiona, sama z chęcią drugiego synka nazwałabym Mikołaj, ale muszę jeszcze przekonać swojego konkubenta :)
Kobietki wyszły Wam rozstępy? Ja intensywnie smarowałam, ale w 27 tc pojawiły się z lewej strony brzucha, o piersiach nie wspomnę, bo już wcześniej się pokazały.
Możecie mi napisać na jakie wózki się zdecydowałyście albo zdecydujecie?
Laura czy używasz poduszki do karmienia dla bliźniąt?

Odnośnik do komentarza

Mammamiaa używam poduszki do karmienia i to jest rewelacja. Nie wiem czy mam to o czym myślisz ale to taka długa na 1,40 używalam ja do spania w ciazy teraz zwiazuje ja na koncach i moge karmic dwojke na raz ;)
Ja rozstepow nie mam chociaz mam tendencje bo w okresie dojrzewania powylazily na biodrach. W ciazy uzywalam ziajki i podzialala. Za to teraz mam taka dziwna skore,nie jest jej jakos duzo ale jest taka....gesta i twarda :/ no ale dopiero beda 3 tyg po porodzie wiec jeszcze trudno oczekiwac dojscia do formy. Ale w dzinay juz wchodze :)

Odnośnik do komentarza

laura super imiona :) moj mąz też sie upiera zeby dzieci mialy na imie na M , jak od pierwszej literki naszego nazwiska :)w sumie juz mamy wybrane imiona :D
ja tez nie mam jak narazie rozstepow i mam nadzieje , ze mi nie wyjda, chociaz mam pare starych na biodrach :) i tez uzywalam kremu z ziaji :) moje maluchy tak sie ruszaja ze szok :)
a wozek mam z tako ale jeszcze nie napisze wam jak sie sprawdza :P ale miesci sie we wszystkich drzwiach i w aucie tyle ze zlozony , ale jest prosty w skladaniu :)

Odnośnik do komentarza

Śmiesznie bo mój maż też właśnie b chciał imiona na M zeby mieć m&m-sy ;) ja chciałam dla córki Izabela dla synka Robert, ale...ja wybierałam imię dla pierwszej córki mąż dla synka córa dla siosyrzyczki.
Trochę jeszcze czasem mnie boli że to nie jest Iza ale... tak na prawdę to mała bardziej wygląda na Milenkę ;)
Te imiona to nie łatwa sprawa, ale.u nas wszystkie 3 do siebie pasują więc ok.

Odnośnik do komentarza

Lauro a napisz proszę jak w ogóle sobie radzicie od pojawienia się w domu z maluchami? Wiem, że masz córkę jeszcze, czy bardzo zmęczona jesteś, jak sytuacja w nocy, wysypiasz się? Ktoś Ci pomaga? Co jest z Twojego punktu widzenia najgorsze w ,,obsłudze" maleństw, a co jest jest OK, a może wydawało Ci się przed porodem straszne?

Odnośnik do komentarza

Całą ciążę nastawiałam się że będzie mega ciężko, więc teraz jakoś idzie myślałam że będzie gorzej :o Generalnie muszę sobie radzić sama bo meza mam weekendowego. Najtrudniejsze są kąpiele :/
Wczoraj w nocy miaĺam pierwszy kryzys i płakaĺam w poduszkę mała nie spaĺa od 23-3 i płakała a mały obudził się o 4 i cyca dostał +przewijanie zeszło do 5 a o 6 już trzebabyĺo młodą do szkoły szykować :( więc spałam 2 godz :(
Dziś byĺam odebrać pesele-z dwoma fotelikami w rękach myślałam że mi ręce odpadną...a w domu okazaĺo się że mi wpisali obojgu ten sam nr :o i dawaj z powrotem...masakra.
Pozytywnie zaskoczyło mnie to że dwójkę można samodzielnie przystawić do piersi trzeba sobie tylkotechnikę wypracować. W ogóle trzeba na wszystko wypracować technikę.
No mamy problem z ilością mleka bo nadal nie mogę wyjść z dokarmiania ale dokarmiam strzykawką 2xdziennie po 20-40ml to nie aż tak dużo,byleby nie trzebabyĺo więcej. Jutro idę do lekarza z nimi. Przeraża mnie wizyta w ośr. Zdrowia. Niby do dzieci zdrowych ale do zarejstrowania się trzeba stać ze wszystkimi chorymi :( dodzwonić się nie ma szans...
To ponarzekałam....
Ale dziewczyny widok jest cudny jak śpią i się autentycznie tulą to żadna ciężka noc nie jest w stanie popsuć tego co się w serduchu czuje ;)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich! Szukałam forum do którego będę mogła się dołączyć i myślę, że tu odnajdę się najlepiej.
Oczekujemy z mężem bliźniąt :) Jestem w 12tc i póki co ciążę przechodzę bardzo dobrze. Mam nadzieję, że od Was dostanę kilka cennych wskazówek dotyczących nie tylko ciąży, ale i pierwszych miesięcy życia dzieciątek.. Pozdrawiam wszystkie mamy i bliźnięta :)

Odnośnik do komentarza

laura uwazam ze radzisz sobie rewelacyjnie:) az samam sie zastanawiam jak mi bedzie to wychodzic... zaczynam sie strasznie bac :/ a z drugiej strony nie moge sie juz doczekac . mysle ze dobrze , ze twoje maluch nie przeszkadzaja sobie nawzajem i gdy jedno placze to drugie spi . a twoje wyprawy -pelen szacun , chyba nie dalabym rady tak jak ty ....... ale kto wie, juz niedlugo sie okaze :)
witamy agatama, napewno podzielimy sie z toba naszymi doswiadczeniami. a w ogole reszta dziewcząt jak sie macie ??

Odnośnik do komentarza

laura04 aż miło czytać, że da się to wszystko ogarnąć i mimo trudnych chwil warto... Mam do Ciebie takie pytanie, o co chodzi z tą strzykawką? Bo możliwe, że i ja będę musiała dokarmiać, dlaczego strzykawką a nie np butelką? Należy Ci się medal za wizytę w USC z maluchami :)

agatama witamy Cię serdecznie :) bardzo pozytywnie wspominam okres od 13 tc do 20 tc, mam nadzieję, że Ty też będziesz się świetnie w nim czuła :) Czy bliźnięta dwujajowe czy jednojajowe?

paulaam ja też coraz bardziej zaczynam się bać, wcześniej to temat był odległy, wyobraźnia działała, a teraz to strach zaczyna mieć coraz większe oczy...

Wczoraj zaczęłam prać ubranka, totalnie mnie to rozczuliło, takie maleńkie...

Odnośnik do komentarza

mammamia strzykawka dlatego zeby dziecko nie nauczylo sie ssac smoczka bo to pogarsza jego ssanie piersi , tak mowia pielegniarki laktacyjne:) i tez to jest dobre aby malenstwa nie mialy ponoc kolek, tak slyszalam :) tam gdzie mam rodzic to pielegniarki dokarmiaja dzieci kieliszkiem, - ja jednak uwazam ze to raczej indywidualna sprawa jak kto chce aby dokarmiac dzieci , moja siostra tez musi podawac 3miesiecznemu maluchowi dodatkowe mleko ale robi to butelka(ale na poczatku łyzeczka mu wlewala bo nie chcial za zadne skarby jesc innego mleka niz od mamy :) )
a w ktorym ty juz jestes tyg. ?? ja juz od 3 tyg spakowana, ale prawie codziennie przekladam ubranka te co do szpitala dla dzieci mam wziac i cos dokladam cos odkladam - paranoja :D , masz juz wszystko kupione , gotowe??
agatama ja w ogole przechodzisz poczatki?? masz jakies dolegliwosci?? brzuszek rosnie??
bylas juz na usg genetycznym?? :)

Odnośnik do komentarza

paulaam to nawet nie wiedziałam o tej strzykawce, czyli jak nie mam butelek kupionych to na razie nie muszę, lepiej zaopatrzyć się w strzykawki? Kochana ja jestem w 28 tygodniu, niby trochę czasu jeszcze jest, ale chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. A Ty będziesz miała cesarkę? Wczoraj robiłam listę rzeczy brakujących to jeszcze trochę rzeczy brakuje, w ten weekend mamy w planach uzupełnić braki
paula a możesz napisać mniej więcej co masz przygotowane do szpitala dla siebie i dzidziusiów z podaniem ilości sztuk i jeszcze jako wyprawkę jak już wrócicie do domu? sorry za prośbę, ale ja się boję, że coś pominę a warto dowiedzieć się jak ktoś w bardziej zaawansowanej ciąży się przygotował...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...