Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Aleksa...z tym twardnieniem brzucha (czyli skurczami poprostu) to mi lekarz mowil ze tak do 10-max15na dobe moze ich tyle byc.jak wiecej i sprawiaja bol to do lekarza. mi sie stawia ale raczej nie boli.czasem zdarzy sie ze mnie brzuch boli jak na okres , ale po nospie to mija.
Dzieki Monis...zaraz przytne fotki i sprobuje zamiescic moje Lolitki dwie:))))))

Odnośnik do komentarza

Karolina trzymaj sie będzie dobrze. My tez nie wiem czy jutro wyjdziemy, znowu zle sie poczułam tak jak na przyjęciu na IP w poniedziałek :/ dostałam Rozkurczowa kroplówkę, na szczęście już trochę lepiej. Zrobili mi ekg i usg nerek ale nic nie wykazały badania. Czekam jeszcze na wyniki krwi i moczu może na obchodzie cos powiedzą, lecz boje sie ze mogą nas nie wypuścić przez to :/

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pomóżcie:( mam problem z karmieniem. Tzn Karolinka ma bo ciągle chce na cycu wisieć jak tylko próbuje ją odłożyć to jest wrzask straszny tak jej się spodobało. Ale przecież Piotrusia muszę jeszcze nakarmić. On jest grzeczniejszy. Chwytaja ładnie, mleko pewnie jest bo innej opcji nie ma;) a na raz ich nie przystawie jeszcze. Ją tylko cycek uspokaja. A ja jeszcze taka obolała. Chodzę ale jest ciężko. Nie wiem może jak wrócę do domu to dać im butelkę? Fizycznie nie dam rady. A jeszcze Natalka taka mała.

Odnośnik do komentarza

Cytrynka... ja mysle ze z butelka sie na razie wstrzymaj bo z tego co piszesz pokarmu masz sporo:)))
Moj starszy syn sobie ze mnie smoczek zrobił;))praktycznie spokojny byl tylko przy cycu;)czulam ze nie ciagnie tylko trzyma i spi a jak tylko zabieralam piers byl ryk;)doslownie brodawki mialam tak rozpulchnione jakbym je moczyla;) no jedynym sposobem na to zeby nie lezec ciagle z malym na cycu...okazal sie poprostu smoczek:)) choc przyznaje nie jestem zwolenniczka smoczkow...ale czasem zycie weryfikuje:)) ciekawe na jakie kompromisy pojde z dziewczynkami;))??
Aleksa...trzymam kciuki jutro za pomyslne usg:))))
29tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Witam. Cytrynka po pierwsze moje wielkie GRATULACJE !! Cieszę się bardzo, że u Was wszystko w porządku. A z karmieniem to tak jak pisała Julia83 mój starszy syn był dokładnie taki sam, też całymi dniami wisiał mi na cycu, a co próbowałam go odłożyć to płacz w niebogłosy, potem z kolei wszystko mu się ulewało, bo brzuszek był przepełniony. U nas też pomógł smoczek...choć jedni uważają, żeby za wcześnie smoczka nie podawać, bo dziecko najpierw musi nauczyć się prawidłowo ssać. Mój Mały głodomorek tak mi zmasakrował brodawki, ojjjj pamiętam do to dzisiaj.

Julia83 - dzieciaczki piękne, mam nadzieję, że moje również uda się tak we wtorek podglądnąć.

Aleksa po pierwsze trzymam kciuki za dzisiejsze USG. Wiem co czujesz, ja przed każdym badaniem truchleje. Odnośnie twardnienia brzucha, to ja jak dłużej coś porobię, albo pochodzę to od razu brzuch się robi taki twardy. Jak leże i odpoczywam to jest OK.

Karolina jestem z Wami myślami. Będzie wszystko dobrze.

Dziewczyny a jak u Was ze spaniem w nocy? U mnie od jakiegoś czasu okropnie. Zanim zasnę mija chyba z dwie godziny. Nie mogę sobie znaleźć odpowiedniej pozycji do spania. Brzuch mi się zrobił już taki wielki w ostatnim czasie. Dosłownie mam wrażenie, że z dnia na dzień rośnie w oczach. A to dopiero 21 tydzień.
21 JK DO

Odnośnik do komentarza

Cytrynka...
Ja tez sie zmagam z laktacyjnymi dylematami.
My budzimy jedno dziecko na karmienie chwile wczesniej, ale tez dokarmiamy obie moim pokarmem z butelki. W szpitalu bylismy 5 dni bo maluchy nie przybieraly na wadze i tam polozne laktacyjne zgodnie twierdzily ze na tym etapie wazne , zeby dziecko dostawalo tyle, ile potrzebuje i przybieralo, a ssanie dla takich malcow bywa bardzo meczace.
Czyli nie koniecznie im dluzej - tym lepiej, wazne zeby jadly i przybieraly. Moze poradz sie poloznej srodowiskowej?
Dziewczyny! czego sie dalej spodziewac z karmieniem piersia???
Mam mnostwo pokarmu, odcigam co 2- 3 godziny po karmieniu i ledwo zyje! Czy przez caly czas karmienia piersia trzeba dostawiac / odciagac po nocach? Jak to wyglada kiedy juz sie ureguluje i kiedy to nastapi?
Cala sie kleje i zalana jestem po uszy.. Ech.
Poza tym, maluchy sa cudne.
Dobrego dnia!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Jj2015 ureguluje się, cierpliwości życzę. Nadmiar możesz zamrozić, może potem się przyda. Cytrynka251 mojej też pomógł smoczek. Ja tam uważam że lepszy smoczek niż ssanie palucha, łatwiej potem się go pozbyć. U nas bliźniaki złapały anginę. Tragedia, wysoka gorączka i płacz od rana! Pozdrawiam wszystkie mamy i maleństwa: )

Odnośnik do komentarza

Cytrynka251 - mnie się też wydaje tak jak dziewczyny pisały ... może Twoja Karolinka ma po prostu większą potrzebę ssania (nie mylić z głodem) - u mnie położne/ czy to już pielęgniarki noworodkowe chyba pierwszej nocy już przybiegły z zapytaniem, czy "ma Pani może smoczek dla dziewczynek, bo przecież nie możemy ich bez przerwy karmić, a mają ogromny odruch ssania" ... racja Moniag14 - łatwiej odzwyczaić od smoczka niż od kciuka i następna racja chyba dla Julia83 - życie weryfikuje, bo chyba żadna mama nie jest zwolennikiem smoczka :)

Moniag14 - zdrówka dla urwisków, bo dziecko chore to nic ciekawego, a jeszcze dwoje to już w ogóle urwanie głowy :/

Moniś79 - jak czytałam o Twoich chłopcach, to tak jakbym swoje dziewczynki widziała z ich początkowych miesięcy :)

Jedna leżała spokojnie i oglądała oraz liczyła swoje paluszki, a druga wiecznie w ruchu - istne tornado ... pięć minut nie umiała spokojnie poleżeć i zawsze którąś kończyną musiała machnąć :)

Jedną trzeba było się nieźle nagimnastykować, żeby wywołać uśmiech na jej twarzy, ale za to na głos - chichrotała się jako pierwsza ... a druga - uśmiechała się przez sen i nawet bez większego powodu :)

A powiedz - myślisz, że charakterek się z brzuszka utrzymał z kopniakami w mamusię ??? bo u mnie by się wszystko zgadzało - przynajmniej na ten moment :)

Jakby co kochana, to oczywiście się melduj ... w ostateczności pójdziemy na podwórko trawę powyrywać, żeby na podłodze frytek nie smażyć :)

Gosioolek - u mnie dziewczyny na trójwymiarze też nie chciały się zbytnio pokazać ... tylko jedna się ujawniła, a druga była odwrócona :)

Julia83 - śliczne zdjęcia gwiazdeczek i fajnie, że póki co możesz cieszyć się domową atmosferą :)

Szpitalne dziewczyny - trzymajcie się okey i jak najdłużej w całości ... będzie wszystko dobrze, a maluszki - urodzą się zdrowe :)

JJ2015 - laktacja się ureguluje tak jak Moniag14 mówi i może faktycznie ... zamroź nadmiar skoro masz tego tak dużo - na kryzysowe dni :)

A jak ta Twoje hobby szydełkowe pod drzewkiem - pewnie czasu i chęci brak ??? bo już się człowiek przecież nie nudzi :)

Odnośnik do komentarza

Ale Wam zazdroszcze maluszkow. Jak ja sie nie moge doczekac az moje beda ze mna a to dopiero 12 tydzien. Dziewczyny mam pytanie. Czy uprawiałyście seks w trakcie ciąży, dobrze się czuje i zaszalałam a teraz sie martwie. I czy normalnie wykonywałyście prace domowe ?
Wizyte mam w piątek więc dopytam o to również lekarza.
Czytałam ze w ciazy blizniaczej ruchy dzieciaczkow czuje sie szybciej. Jak bylo u Was ?

Odnośnik do komentarza

Bliźniaki.pl...słodkie maleństwa:)))) fajnie jest podejrzeć je jeszcze jak są w brzuchu:))mnie sie zawsze wtedy zbiera na płacz;)))
Matko jak goraco:/// ja nic nie robie a poce się jak nie powiem co:///niby slonce nie takie ostre ale powietrze stoi w miejscu:///niech jakas burza przejdzie lepiej;)
Mam nadzieje dziewzyny, że te nasze wszystkie historie zakonczą sie happy endem......
Dobrej nocy kochane....
30tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

~Iza8
Ale Wam zazdroszcze maluszkow. Jak ja sie nie moge doczekac az moje beda ze mna a to dopiero 12 tydzien. Dziewczyny mam pytanie. Czy uprawiałyście seks w trakcie ciąży, dobrze się czuje i zaszalałam a teraz sie martwie. I czy normalnie wykonywałyście prace domowe ?
Wizyte mam w piątek więc dopytam o to również lekarza.
Czytałam ze w ciazy blizniaczej ruchy dzieciaczkow czuje sie szybciej. Jak bylo u Was ?

Ja już zaczęłam czuć Bąbelki:) Mają swoją aktywność między 18stą a 20stą, kładę się na płasko na plecach i wtedy czuję takie miejscowe wypychanie, takie jakby bulgotanie, trzepot motylków , wiem ,że to TO bo tak było w pierwszej ciąży. Aż nie mogę doczekać się kopniaków :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv73xilqq216.png

Odnośnik do komentarza

Witam.Dziewczyny wczoraj byłam na usg przepływy maja w normie ale lekarz nie zmierzył dziewczynek bo mu sprzęt zaczął wariować:( muszę być cierpliwa do następnej wizyty buu...
Blizniaki.pl śliczne maleństwa ooo i super szyjka moja taka krociutka ale na szczęście trzyma ;)
Julia twoje panienki tez oczywiście śliczne ja również liczyłam na takie "foteczki' no ale cóż złośliwość rzeczy martwych..Julka już 30tc u Ciebie wiec chyba się nie obawiasz zakupu wyprawki ;)
Mami87 ja prenatalne miałam w 13tc miały po 6cm i5cm, bardzo wcześnie czujesz ruchy ja pierwsze poczułam okolo18tygodnia
Szpitalne dziewczyny trzymajcie się dużo siły i wytrwałości
24tc JKDO

Odnośnik do komentarza
Gość agusia_123

Julka 30 tydz super, nie czekaj dłużej z wyprawka bo później będzie coraz trudniej poruszać się☺ ja juz teraz mam z tym problem.
Mami ja zaczęłam czuć swoje maleństwa kolo 16 tyg,na początku nie wiedziałam że to dzieciaczki się ruszają myślałam że to jelita. Z czasem ruchy były coraz mocniejsze, teraz tak się wierca ze brzuch podskakuje.☺
Bliźniak. Pl maleństwa przecudne, szkoda ze ja takich zdjęć nie mam. Na następnej wizycie musze pomęczyć lekarza żeby mi takie zrobił. Zazdroszczę szyjki. Ktory to u ciebie tydzien? Moja zaczęła się skracać. 2 tygodnie temu było 2.5 cm a obecnie 2.1 cm. Lekarz uspokaja ze nie jest źle patrząc na to ze jestem bardzo drobna. Chlopaki ważą 980g i 840g .
Dostałam skierowanie na szpital na piątek. Podadzą mi sterydy żeby przyspieszyć ich rozwój. Nie wiem jak będzie z ta moja szyjka,tego się teraz najbardziej boje. Lekarz nic nie mówił czy będą coś z nią robić,w szpitalu się okaże.
Musze jeszcze dokupić pare rzeczy do swojej szpitalnej torby choć boje się wyprawy na zakupy. Ehh...a do końca jeszcze tak daleko. Zazdroszczę rozpakowanym mamusiom ze maja maleństwa przy sobie.
26 tydz 6dz Jk Do

Odnośnik do komentarza

Agusia
Polecam zakupy w aptece gemini i sklepie pieknamama.pl szkoda szyjki na wedrowki.
Trzymajcie sie dziewczyny pogodnie. Super, ze maluch rosna i niektore daja sie sfotografowac ( u nas tylko jedna zapozowala)
Dziewczyny szpitalne, mocno trzymam kciuki. Dacie rade!
Co do szydelka... :) dziewczynki traktuja rodzicow bardzo dobrze, wiec chetnie bym skonczyla moj ciazowy projekt, ale mam straszne bole dloni. Moze po lekach, moze od hormonow, moze od nadcisnienia. Lekarze nie bardzo potrafia wyjasnic. Swoja droga, dziewczyny, czy ktoras z Was miala nadcisnienie w ciazy, po ciazy? Jak sobie z tym poradzilyscie? Dobrego dnia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...