Skocz do zawartości
Forum

Bliźniaki 2014 i 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

U moich małychzw tą różnicą wagi jest różnie.zależy jaki lekarz robi usg.jednemu wychodzi 22, drugiemu24, a jeszcze innemu nawet 27%.skąd ta różnica? nie wiem.dlatego tak często robia przepływy i są one w porządku.a dla pewności pobrali małej krew przez pempowine i morfologia wyszła dobra.oni też nie wiedzą Dlaczego mała nie przybiera jak siostra.nie widzą żadnych powodów bo wszystko w normie.
Czasem ta niepewnośc dobija; (((((
28tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Julia, różnice wagi moga wynikać z tego, ze szacuje sie wagę płodu na podstawie obwodu brzuszka, wiec zależy ona od pomiaru, jak sie dziecko ułożyło i na ile pomiar był dokładny. Zawsze tez podają wartości ile może być w przybliżeniu +\-
U nas ostatnio 1790 i 1450 ale martwi jeszcze krótka kość udowa u tego mniejszego. Mieści sie w dolnej granicy tych procentyli... Staram sie o tym nie myślec... Bardzo sie boje, chciałbym i wszystko bym oddała zeby chłopcy byli zdrowi a teraz to juz tylko czekać pozostało i to mnie mega dołuje. W szpitalu jestesmy juz 5 dzien i będziemy do środy co najmniej

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pytanie z innej beczki, do mam już rozpakowanych i nie tylko. Jakich kosmetyków do pielęgnacji dzieci używać? W sensie w czym kapać, czym ewentualnie smarować po kąpieli? Nie chciałabym bez potrzeby używać emolientow no chyba ze będzie taka potrzeba. Jakieś pomysły? Ja patrzyłam na na rożne marki hipp, nivea i reszta i nie ukrywam, ze nie mam pojęcia na co sie zdecydować :/

Odnośnik do komentarza

Ja starszego pana na początku kąpalam w emolium i kremiku też używałam emolium,ale to dlatego że miał bardzo delikatną skórę.ale tak po dwóch miesiącach jak juz widziałam że kondycja skóry małego jest ok to kupiłam z Nivea i to był strzał w dziesiątke.do dzisiaj używam Nivea.czasem cos kupie innego ale prędzej czy później i tak wracam do Nivea.
28tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :-) zobaczycie jak ten czas szybko zleci, nawet się nie obejrzyjcie jak Wasze maleństwa będą z Wami :-). Rok temu byłam już w ciąży..a tu proszę chłopcy są już ze mną :-).

Co do kosmetyków używam Nivea. Ładnie pachnie..na początku kupiłam do smarowania oliatum..ale mi osobiście zapach nie odpowiada, fakt fajnie nawilża, ale....

Zuzik23 ja polecam TFK Twinner Twist Duo..jest super..lekki, łatwy i przyjemny ;-). Łatwo się go składa i rozkłada. Lekko się go prowadzi, nawet jedną ręką. Wszędzie się mieścimy , szerokość 76 cm. Na wszystkich też robi wrażenie, bo nie ma osoby, która by się za nami nie odwróciła ;-).

Zaczynam panikować, bo za tydzień chłopcy mają swoją pierwszą imprezę. Dziś w końcu kupiłam sobie sukienkę. Normalnie nie umiem już sobie kupować..zawsze tylko dla córki albo teraz dla chłopców..też tak macie, że nic dla siebie nie widzicie? Co do imprezy to zaczynam panikować, że ze wszystkim nie zdążę a czas leci. Och zawsze coś ;-).

Ps dziewczyny dziękuję za miłe słowa :-*

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Jj2015 gratulacje! !!!! Bardzo się cieszę, że wszystko ok z Tobą i dziewczynkami:) co do kosmetyków to ja bardzo lubię i Ziaja i Nivea ale po urodzeniu bliźniaków jedna dziewczyna w szpitalu miała Mustela i zakochałam się w tym zapachu! Od tamtej pory najczęściej ją kupuję. Niestety jest dość droga, za butelkę 750 ml trzeba dać ok. 50 zł. Jest jednak dość wydajna. Kąpie się cała trójka i nawet najstarsza o bardzo wrażliwej skórze nie ma żadnych problemów. Hipp też mieliśmy ale mnie nie przekonał. Same zresztą w praktyce wypróbujcie. Na pewno nie polecam Johnson & Johnson bo często uczula. Ktoś pytał o wózek ja dalej polecam Abc design zoom. My swój sprzedaliśmy, mam nadzieję, że nowi użytkownicy będą tak samo zadowoleni: ) a za pieniążki z wózka dzieciaki mają plac zabaw: )

Odnośnik do komentarza

Cytrynka251 skończony 36 tydzień to bardzo ładny wynik. Nie masz się co obawiać tylko rodzić: ) powodzenia! Zuzik23 na początku będzie ciężko ale jak tylko oswoicie się z nową sytuacją będzie coraz lepiej. Zależy jeszcze czy masz kogoś do pomocy. U mnie dwa tygodnie był mąż na urlopie, potem zostałam sama z trójką przez większość dnia. U nas ani babci ani dziadka do pomocy bo też pracują: ( starsze na pewno z początku będzie się buntować ale staraj się je angażować do pomocy przy maluchach. Zawsze może coś podać czy pomagać przy kąpieli albo pudrować pupkę: ) będzie czuć się ważne. Wszystko da się zorganizować, dasz radę, w końcu mamy są najlepszymi organizatorkami na świecie! Nie można tylko wpadać w depresję i czarne myśli. U nas też czasami bywa ciężko i modlę się o powrót męża do domu jak o cud. I wydzwaniam do niego jak wariatka kiedy będzie. Ale częściej bywają dni kiedy jestem z siebie dumna, bo wszystko jest jak należy. A wierz mi u mnie z tym to duża robota bo mam cholernie pedantyczny charakter. Choć nauczyłam się już odpuszczać pewne rzeczy bo inaczej bym zwariowała! Nikt nie jest idealny, uczymy się na błędach. I tak będziesz wzorem dla znajomych I nie raz usłyszysz, że Cię podziwiają. Bo mamy bliźniaków a już mamy trójki i więcej są po prostu wyjątkowe: ) i tego się trzymaj! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dokładnie tak jak pisze Moniag14. Wszystko jest do ogarnięcia, tylko trzeba w siebie uwierzyć i nie panikować. Ja też się bałam, że sobie nie dam rady. Jak ja to ogarnę..ale jak przyjdzie na świat ta upragniona dwójeczka to powoli wszystko układa się w całość. Ja też od początku byłam sama z dwójką. Starsza córka w szkole, parter w pracy po 12 godzin. Dobrze, że na początku chłopcy spali po trzy godziny między karmieniami to można było wszystko zrobić, obiad sprzątnąć, poprasować. Im są starsze tym jest trudniej do wszystkiego dolecieć..ale wtedy staram się nabrać do pewnych rzeczy dystansu i udawać, że nie widzę ;-). Z bliźniakami wydaje mi się, że jest łatwiej niż z dziećmi rok po roku..są na tym samym etapie. Jak to pisała kiedyś Niezawarjuje motto mam bliźniąt jest synchronizacja..przewijać jedno po drugim, karmić na raz, żeby spały w tym samym czasie. Nie zawsze się to udaje..ale czy wszystko musi być zrobione?
I tak jak to napisała Monia dla wszystkich mama bliźniąt jest bohaterką, a jak mówię, że nie jest tak źle jakby się mogło wydawać to nikt nie wierzy. Ostatnio pojechałam z chłopcami do koleżanki, jak zobaczyła jacy są grzeczni, spokojnie moglyśmy porozmawiać..to przestała mi już współczuć ;-).
Dziewczyny głowa do góry wszystko da się ogarnąć, aby tylko maleństwa były zdrowe :-).

Odnośnik do komentarza

Julia piekne te wozki choc osobiscie jakos nie jestem przekonana do opcji jeden za drugim ale to moje jakies zboczenie;)
Dzis spakowalam torbe dla dzieci do szpitala- powiem Wam, ze wyszla w zasadzie walizka, a nie wzielam nic ponad to, co pisza na stronie szpitala.
Rzeczy dla siebie jeszcze nie spakowalam- na razie tylko leza przygotowane - musze zdobyc druga torbe;)
Opanowal mnie spokoj. Pomyslalam sobie, ze jeszcze 5 tygodni i beda naprawde bezpieczne. To juz tak niedlugo...
32t0d DK DO

Odnośnik do komentarza

Iza na naszym forum kojarzę tylko dwie mamusie, które mają lub miały założony krążek..jeżeli się nie mylę to Aleksa88 i Moniag14. Dziewczyny jeżeli się pomyliłam to bardzo przepraszam. Najczęściej objawem skrawającej szyjki jest takie twardnienie brzucha i ciągnięcie go do dołu. Moja rada nie martw się na zapas bo to nie pomaga maluszkom, prowadzić oszczędny tryb życia, nie dźwigać a wszystko będzie dobrze :-). Na szczęście jesteś w ciąży DK , na szczęście nie niesie to tylu zagrożeń co w ciąży JK . Chyba nie przekrecilam prawda?

Odnośnik do komentarza

Iza na pewno będzie wszystko dobrze :-). Trafiłam na to forum późno, bo około 30 tc. Ale faktycznie dostałam tu wsparcie. Wcześniej podobnie jak Ty czytałam w internecie o zagrożeniach..ale w pewnym momencie przestałam bo tylko niepotrzebnie się nakrecalam.
Jeden z moich chłopców miał pepowine dwunaczyniowa..oczywiście naczytalam się o tym jakie mogą być powikłania..a mój synuś urodził się silny i zdrowy, od razu trafił do mnie na salę..drugi synuś o którego mniej się martwiłam miał problemy z oddychaniem, do tego zapalenie płuc trafił do mnie dopiero po tygodniu. Więc nie martw się na zapas, wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza

Aleksa 88...jaka jest różnica między Twoimi dziewczynkami??
Ja powiem szczerze...poza malutkimi rzeczami (w uniwersalnych kolorkach) po moim starszym synu...nie mam kompletnie nic:///wiem ze bede zalowac ze nie kompletowalam wyprawki wczesniej...bo pewnie 22 lipca juz mnie do rozwiazania zostawia w szpitalu i wtedy bede zdana na zakupy przez internet...i meza;))
Gosiolek...a do mnie jakos nie przemawiaja wozki jeden obok drogiego..wydaja mi sie taaakie szerokie:/ choc pewnie i jedne i drugie maja zarowno wady jak i zalety. W "jednym za drugim: pewnie wada jest ze dziecko sidzace z tylu nic nie widzi;/ hmmm jeszcze do przemyslenia;))
pozdrawiam:))
29tydz.JK DO

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...