Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez wypralam wszystko ale wozka nie ruszalam.
Co do tych podkładów to ja też te bella mama ale długo uzywalam bo dość mocno krwawilam. Maz mi wyrazie czego dowozil do szpitala jak brakło.
Jestem juz po obchodzie, był mój lekarz. Mowi lezec na ktg skurczy nie ma, jutro rano zbadam i zobaczę ile ma ta szyjka. A tak mi sie tu czas dłuży.
I jak nie lubiłam nigdy Walentynek bo uważałam, że ludzie powinni sobie cały rok miłość wyznawać a nie tylko tego dnia. To jak sobie pomyśle o walentynkach w szpitalu to łzy same lecą. Jeszcze mąż bedzie do 19 w pracy a w tym głupim szpitalu odwiedziny tylko do 18.

http://www.suwaczki.com/tickers/yuudyx8dwap5dajf.png]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbh371kg3s6bvu.png

http://s10.suwaczek.com/20081108560117.png

Odnośnik do komentarza

Hm a ja wytestuje w normalnym proszku i podwójnym płukaniu ale z płynem dziecięcym...
Jak zauważę problemy alergiczne przejde na dziecięcy proszek też.Ubranek tez nie prasuje,wyprasowałam tylko te naprawdę pierwsze ciuszki które będe używać pewnie z maź miesiąc...No i tetrowe będą prasowane ze względu a swoją strukturę.
Zaczynam się czuć jak anty-mama ;/ czytając jak wy wszystko tak dokładnie robicie,planujecie,dmuchacie na zimno,wszystko pierzecie,prasujecie...
A ja jakoś nie widzę/czuje takiej potrzeby.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ulw29j0p.png

Odnośnik do komentarza

Nie nie dziewczyny zle mnie zrozumialyscie...oczywiscie tak jak pisalam sa tego zle i dobre strony...ja tez wizyte mam co 3-4 tygodnie,teraz co 2, tez mam badania krwi i moczu za kazdym razem, tez mialam glukoze, szczepienie na koklusz nawet zeby przeciwciala przekazac itd ale chodzi mi glownie o to straszenie polskich lekarzy, bo czesto jest tak, tak przynajmniej wnioskuje z waszych postow ze lekarz rzuci wam haslo jakiejs przypadlosci i juz sie nerwy zaczynaja...a tutaj tak bardziej na spokojnie sie to odbywa i tak jak pisalam jesli czuje ze cos jest nie tak, mam specjalne numery tel do ktorych moge dzwonic 24 godz na dobe lub umawiam sie do lekarza i wtedy kieruja dopiero dalej, jakos mniej nerwowo sie do tego tutaj odnosza a przez to sama ciezarna tez nie chodzi cala w nerwach. Tez mialam krwawienia w 15 tyg wrocilam z pracy, zadzwonilam na infolinie, opisalam sytuacje i po godz mialam umowiona wizyte w szpitalu...nie jest tak ze ta ciezarna jest zostawiona sama sobie ale niepotrzebnych badan sie tutaj nie robi...Jak bylam w pl tez poszlam do ginekologa sprawdzic czy wszystko ok jest...tak wiec widzicie sa plusy i minusy takiej opieki...

Odnośnik do komentarza

diem
Macie może jakieś pomysły na emolienty do kompania, bo oilatum i emolium są okropnie drogie. Jakaś alternatywa?

dobra jest jeszcze mustela, duże opakowania są dość ekonomiczne w użyciu a same płyny pięknie pachną.
Wózka też nie ruszam i nie zamierzam go prać chyba że się pobrudzi. aż tak sterylna nie jestem ;-)

KarolinaR, jak rok temu byłam w szpitalu to mój M. zakradał się do mnie wieczorami bo czasem też musiał zostać dłużej albo ja wychodziłam poza oddział, zdarzało się że sprzątaczka czy pielęgniarka go wyrzuciła ale nam to nie przeszkadzało, poprostu ja wychodziłam z oddziału :P

http://s4.suwaczek.com/201402195564.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leosiowa

Krugerka, my prasujemy ale nie dlatego, że jesteśmy takie ambitne, trochę pewnie z nudów, ale najważniejsze jest to że prasowanie odkaża. Dlatego jest zalecane prasowanie wszystkich rzeczy i pieluch dziecka. To samo z praniem w specjalnym proszku, a nie w chemii dla dorosłych.

Ja jedynie nie prałam wózka, jak kupiłam, tylko sam środek z gondolki. Teraz dla syna prałam cały wózek, bo mam go po córce i mimo, że był zapakowany w folię, to jednak chciałam go odświeżyć.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o pranie to pralam wszystko, nowe tez...wozek tez ale jak pisalam wczoraj dobra rada dla was, zdejmujcie po kolei z wozka, ja zdjelam wszystko na raz a pozniej mialam problem zeby spowrotem to zlozyc, po dwoch godz glowkowania z mezem sciagnelismy instrukcje z internetu i jakos poszlo. :)

Jesli chodzi o kosmetyki to moja siostra chwali sobie nivea baby, na poczatku kupila oilatum buteleczke a pozniej przeszla na nivea i uzywa do dzis przy pierwszym i teraz przy drugim tez tak jest

Odnośnik do komentarza

diem
Macie może jakieś pomysły na emolienty do kompania, bo oilatum i emolium są okropnie drogie. Jakaś alternatywa?

Oillan to samo co Oilatum tylko połowę tańsze. Dostępny w aptekach :) http://oillan.pl/emulsja-natluszczajaca-do-kapieli tu jest opis.

Przy pierwszym dziecku przetestowałam i było wszystko OK. Także śmiało mogę polecić.

A po dwóch miesiącach przerzuciłam się na Ziajkę (głównie dlatego, że po emolientach Mała miała strasznie tłuste włosy, a czuprynę miała bardzo bujną od urodzenia) i do tej pory używamy.

Odnośnik do komentarza

27 dzieci
9 dziewczynek
18 chłopców
na świecie - 1
w brzuszku - 26
Już na świecie:
Basia_88 -----> 24.03.2014 córeczka Milenka --> 7.02.2014
Jeszcze w dwupaku:
asi_ek----------> 5.03.2014 córka Laura
krejzolka1 ------>06.03.2014 synek Ksawery
Nati83---------->07.03.2014 synek Leon :)
Maugosia-------->08.03.2014 syn Radosław :)
siunia25------ >09.03.2014 syn Tymoteusz
KateTony -----> 09.03.2014r syn Antoni
Angie-------------> 10.03.2014r córka Alicja:)
Asti89----------> 10.03.2014r synek Natan
Kasiula.ZG -------> 11.03.2014r córka Oliwia
xewcia91x -----> 14.03.2014r synek Piotruś :*
Dinowa89--------->?17.03.2014 syn Franciszek
Julaa------------> 18.03.2014 syn Filip
Diem------------>20.03.2014 syn Michaś
kasyi------------>22.03.2014 synek Filipek
Malek---------->23.03.2014 Synek
Malinowaaaaa---->24.03.2014 synek ;)
kasia23---------->26.03.2014 synek
Anu-------------->26.03.2014 córka Lena
aniatst----------> 26.03.2014 syn Adaś
KarolinaR----->27.03.2014 syn Kazimierz
Gosia 86 -----> 27.03.2014 córka Julcia
fasolka84-------> 28.03.2014 córka
Leosiowa -------> 31.03.2014r??? syn Leoś
mariposa ------->31.03.2014??? córka Łucja
Magda z lasu ---> 31.03.2014 syn Staś
Krugerka1989 --->01.04.2014r córka Zoja :)

Odnośnik do komentarza

Gosia_86
cześć dziewczyny! ja piorę wszystko co jest nowe, też wszystkie części wózka, które są z materiału i dają się zdjąć. oczywiście w proszku dla dzieci.

mam pytanie do tych dziewczyn, które nastawiają się na poród SN, ponieważ chcę już powoli spakować torbę... ile majtek siatkowych i podkładów poporodowych kupiłyście i zabieracie do szpitala?

ja kupiłam 3 pary majtek siatkowych wielorazowych ale nie wiem ile tych podkładów powinnam kupić, ponieważ znajome twierdzą, że po 2 dniach to zakładały już zwykłe podpaski...

Gosiu ja po pierwszym porodzie miałam dwie paczki Bella Mama (zużyłam półtorej), więc teraz kupiłam jedną + paczkę podpasek Bella Normal Maxi (10 sztuk, też są grube i bardzo chłonne, a dodatkowo delikatne w dotyku). Ogólnie po porodzie u mnie nie sprawdziły się zwykłe podpaski, bo ta siateczka mnie drapała i drażniła w miejscu rany. Najlepsze były te najtańsze, grube podpachy bez siateczki.

Odnośnik do komentarza

Magda_z_lasu dziękuję za radę - w takim razie też kupię 1 paczkę podkładów i 1 paczkę podpasek Bella Normal.. jakby się okazało, że więcej tych podkładów będę potrzebowała to najwyżej też jeszcze wyślę mojego M. do apteki..

Diem ja kupiłam Nivea Baby do kąpieli bo tak też mi poleciła położna. powiedziała, że jest dobre, bo nie uczula więc zaufałam, bo to moja pierwsza ciąża i czuję się taka zielona jeśli chodzi o tę całą pielęgnację ;) co do smarowania oliwkami, to powiedziała, że na pierwszy miesiąc żebym kupiła zwykłą parafinę w aptece za 3 zł, bo ona stanowi ok. 90% składu oliwek itp. ale jest bez sztucznych dodatków i dla takiego niemowlaka będzie lepsza. i też jej zdaniem nie trzeba codziennie dziecka smarować. więc ja poszłam za jej radą i kupiłam tą parafinę, ale czy słusznie to się okaże ;)

Odnośnik do komentarza

Krejzolka z ta panika to racja. Niby lepiej wiedzieć wiecej niz za mało, ale wlasnie sie przekonałam jak mozna sie zestresowac po wizycie u gina.
Leze i płacze, a do tego po badaniu boli mnie dół brzucha. Gin powiedział, ze daje mi jeszcze 2 tyg i bede rodziła, bo mały ułożył sie do porodu, główka nisko, szyjka skrócona. Do tego doszły te moje weekendowe dolegliwości- rozpieranie, bol, wymioty.
Cos mi sie robi, ze maleństwo moze sie urodzić juz niedługo :(
Mam czekać az zacznie sie akcja porodowa. W razie krwawienia lub odejścia wód od razu szpital. Tak wiec pakuje torbę i odpoczywam.

Z kosmetyków zaopatrzylam małego w serie od 1. dnia Hipp, jest pozbawiona wszystkich szkodliwych subst.
Do szpitala kupiłam 2 op bella mamma i op majteczek siatkowych 7szt. W razie czego mam tez swoją Eneme, bo tak radziła położna.
Ubranka upralam w Jelp Gel, a wózka nie zamierzam prac.

Leze i mi łzy same lecą :( Mam nadzieje, ze lekarz sie myli i wszystko bedzie w terminie.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanlinoshatyb.png

Odnośnik do komentarza

aniatst, widzę ze też dziś bezsenna nocka u Ciebie. Nic się nie przejmuj jak urodzisz za 2-3 tygodnie to już i tak dzidzia będzie duża a Ty będziesz wcześniej cieszyć się malenstwem :)
Nie spojrzałam na listę z datami urodzin ale chyba mamy podobny termin, a ja byłam wczoraj u gin i wręcz prosiłam żeby mi przesunęła termin wcześniej (ja i tak już jestem po sterydach na rozwój pluc).

Co do prasowania i prania to sama dostaję uczulenia jak piore w bardziej agresywnym proszku więc przez jakiś czas dziecku oszczedze dyskomfortu. Wiem ze przez pierwszy miesiąc powinno się też prasowac bo dzidzia się dostosowuje do świata zewnetrznego i myślę ze gdybyśmy my znalazły sie w innym świecie to wolalybysmy powoli sie dostosowywać a nie mieć za dużo" wrażeń" :)

Do pielęgnacji kupiłam serię z oilatum ale faktycznie droga impreza. Dostałam próbki z johnsona wiec może pózniej spróbuje... a jesli chodzi o smarowanie dziecka to chyba też zależy jaką macie wodę ale jak się już kapie w "tłuściochu" to powinno wystarczyć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73gu1r1besjn48.png

Odnośnik do komentarza

Niestety, ale obudziłam sie ok 0.30 i prawie do 3.00 nie usnęłam. Teraz tez poleze az usne...
Gin mówi, ze nie ma obaw, bo poród 35-37tydz nie niesie większego ryzyka i ze nawet kilka dni w inkubatorze to nic strasznego. No i jest zdania, ze lepiej urodzić dziecko niecałe 3kg niz przenoszone 4kg.
Jestem skolowana i boje sie, ze to bedzie za szybko. Dzis sie pakuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanlinoshatyb.png

Odnośnik do komentarza

gdzies przeczytałam ze dzidzia od 35tc przygotowuje się do przyjścia na świat tylko jedna rzecz mnie dziwi, bo skoro lekarz wie ze rozwiązanie będzie wczesniej to czemu nie da Ci sterydów żeby dziecko nie musiało leżeć w inkubatorze? no ale ja nie lekarz... nie martw się, dzieci sie rodzą po 900g i też jest wszystko oki.
Moja malutka ma teraz 1900g, nadrabia moją anemie z początku roku. A najwazniejsze ze ta torbiel o ktorej Wam pisałam się nie powiększa...
miłego dnia kobietki

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73gu1r1besjn48.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leosiowa

Aniats nic się nie przejmuj, będzie dobrze. Ja też wolę wcześniej urodzić, tak ustalę cesarkę, najpóźniej 38 tc. Córka tak mi się urodziła i zdrowa, jak ryba.

A Ty nie płacz,nie szalej z tymi torbami, dużo leż, a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Aniatst nie załamuj się, to najgorsze co możesz zrobić. Syna rodziłam w 34 tc i tylko dobę pod tlenem spędził. Miał też żółtaczkę ale syn mojej siostry urodzony w 40tc też miał więc nie wiem od czego to zależy. Będzie dobrze, za tydzień mam mieć ściągnięty krążek z szyjki więc też mogę już rodzić ale mój lekarz twierdzi, że to bezpieczny czas dla mojego dziecka (już pewnie przeszło 3 kg waży).

Nivea baby też jest dobre, używam kremu do ciała i kremu na każdą pogodę bo jest super na mrozy.

W nocy 2 razy obudził mnie skurcz brzucha, taki bolesny. Złapał, potrzymał z 10-20 sek i odpuściło, ale nawet trudno było się ruszyć. Macie tak ???????????

http://s4.suwaczek.com/201402195564.png

Odnośnik do komentarza

Aniatst bedzie dobrze! Najwazniejsze zebys odpoczywała teraz :)
asi_ek ja włąśnie tez miałam ostatnio w nocy 3 takie skurcze ale pozniej naszczescie przeszło wiec to chyba juz teraz normalne :)
Śniło mi sie dzisiaj ze juz mialam swojego Piotrusia przy sobie :):):) i po porodzie czułam sie swietnie :) Jak by nic sie nie stało :P Ale to raczej nie możliwe :/

http://www.suwaczki.com/tickers/syy2i09kczkni8xy.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...