Skocz do zawartości
Forum

Marcowe cudeńka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

asi_ek----------> 5.03.2014 córka Laura
krejzolka1 ------>06.03.2014 synek Ksawery
siunia25------ >09.03.2014 syn Tymoteusz
KateTony -----> 09.03.2014r syn Antoni
Angie-------------> 10.03.2014r córka Alicja:)
Asti89----------> 10.03.2014r synek Natan
xewcia91x -----> 14.03.2014r synek Piotruś :*
Julaa------------> 18.03.2014 syn Filip
Diem------------>20.03.2014 syn Michaś
kasyi------------>22.03.2014 synek Filipek
Basia_88 -----> 24.03.2014 córeczka Milenka --> 7.02.2014
kasia23---------->26.03.2014 synek
Anu-------------->26.03.2014 córka Lena
aniatst----------> 26.03.2014 syn
Adaś
KarolinaR----->27.03.2014 syn Kazimierz
fasolka84-------> 28.03.2014 córka
Leosiowa -------> 31.03.2014r??? syn Leoś
mariposa ------->31.03.2014??? córka Łucja
Magda z lasu ---> 31.03.2014 syn Staś
Krugerka1989 --->01.04.2014r córka Zoja
Kasiula.ZG ------->03.04.2014 (planowane CC 11.03) córka Oliwia

Basiu gratuluję i życzę Wam dużo zdrówka, mała i Ty szybko odzyskacie siły!

Co do biustonoszy to kupiłam jeden do karmienia ale półusztywniany bo jak ubrałam te miękkie to naprawdę jak krowa do dojenia a kobieta powinna zrobić wszystko żeby czuć się lepiej po porodzie i być sexi mimo wszystko ;) więc na resztę też zdecydowałam się na półusztywniane z odpinanym ramiączkiem.

Pampersów też zabiorę 1 pakę, najwyżej się dowiezie.

A ile ciuszków dla maleństwa bierzecie? u mnie w szpitalu wprawdzie dają ale lepiej mieć może kilka swoich?

Ja byłam ostatnio na podaniu sterydów i będę rodzić nawet miesiąc wcześniej... mała miała w 31 tc 1700g więc nadrobiła co nieco po mojej anemii...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73gu1r1besjn48.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leosiowa

Kasiula ZG - Jeżeli u Ciebie dają ubranka i nie ma ich na liście do zabrania do szpitala (lista z danego szpitala) to zabierz ubranka tylko na wyjście. Moja koleżanka tak zrobiła i była bardzo zadowolona, bo powiedziała, że jak przyjechała ze szpitala to nie musiała się od razu brać za pranie, tylko miała wszystko dla dzidziusia czyściutkie.

Ja niestety biorę sporo (5 kompletów) bo u nas nie dają w szpitalu ubranek. Poza tym mam doświadczenie z poprzedniego porodu (niespodziewane cc) i później leżałam 8 dni w szpitalu, bo mała dostała żółtaczki. Teraz biorę od razu więcej. Będę miała planowane cc, to może szybciej wyjdę. Powiem Wam, że już się trochę boję. Ja przed takimi wydarzeniami (a to operacja) to prawie testament spisuję, męczę męża i mówię takie rzeczy, że lepiej mnie nie słuchać. Pomimo iż z natury jestem optymistycznym, wesołym człowiekiem. Ale się rozpisałam. Też coś opiszcie, co czujecie? Co robicie, co planujecie?

Odnośnik do komentarza

Basia_88 gratuluję!!! Bardzo dobrze, że Maleństwo samo oddycha i dostała 9 pkt. Cieszę się, że wszystko OK. Pewnie trochę poleżycie w szpitalu, ale przynajmniej będziesz spokojna, że jest wszystko pod kontrolą. Dawaj znać jak się czujesz i jak Malutka. Ja właśnie kończę 32 tydzień i chyba muszę spakować torbę, bo widzę, że Maleństwo może wyjść niespodziewanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Basia ja też gratuluje!!! Dzielna Milenka :-)

czy wam tez twardnieje czesto brzuch? Mi od 2 dni bardzo czesto twardnieje, idzie od dolu w gore taka fala i trzyma chwile po czym puszcza. Czytalam ze macica przygotowuje sie do porodu w ten sposob ale i tak sie martwie. Biore nospe, magnez i scopolan i jest tak samo.

A ja sie cc nie boje, zawsze smieszyly mnie kobiety co panikowaly przed cc, mowily do facetow "jesli umre to...", dla mnie to zbedna panika ktora nic nie wnosi i uzalanie sie ze soba ale to tylko moje zdanie ;-)

http://s4.suwaczek.com/201402195564.png

Odnośnik do komentarza

Basia, a Ty jak się czujesz? Bo Milenka widzę silna :)

Co do ubranek, to u nas trzeba mieć swoje i ja wezmę chyba ze 4 komplety.
A staniki, to muszę właśnie zgłębić temat jakoś na dniach, ale z tego, co wcześniej przeglądałam to naprawdę można kupić ładne odpinane i wcale nie jakieś strasznie drogie. Myślałam o tych miękkich, bo może jak piersi będą bolały to taki byłby przyjemniejszy, ale też nie chcę wyglądać ani czuć się gorzej niż to jest konieczne :P Więc może jeden taki kupię np. do spania.

Odnośnik do komentarza

Asi_ek, ja jestem pierworódką, raczej będę miała cc (bo chcę), ale szczerze to jakoś tak bardzo chcę, żeby już było po wszystkim i Mała była z nami, że póki co to myśl o porodzie, czy cc mnie nie przeraża. Nie boję się nawet jak sobie poradzimy i jak to będzie, po prostu bym chciała, żeby to było JUŻ.
Co do twardnienia brzucha, to już sama nie wiem...całą ciążę nie miałam żadnych skurczy, czy twardnień. Teraz czasem poczuję coś takiego po bokach brzucha, tak jakby twardniał, ale tak naprawdę to nie wiem, czy twardnieje, czy tak odczuwam jego ciężar...W każdym razie nie jest to bolesne, taki chwilowy dyskomfort.

Odnośnik do komentarza

Anu cc to nic strasznego (jak dla mnie). Mialam znieczulenie w kregoslup wiec bylam swiadoma wszystkiego co sie dzieje, mimo parawanu pod biustem, widzialam jak wyciagaja malego w odbiciu lampy i szklanych szaf. Jesli przerazaja Cie widoki krwi to nie patrz na boki ;) wszystko szybko i sprawnie, u mnie w szpitalu po wyjeciu dziecka pokazuja je mamie i daja symbolicznie do pocalowania pietke, potem biora dziecko polozne i neonatolog na stanowisko gdzie mierza i warza dziecko, u mnie w szpitalu to bylo tak usytuowane ze wszystko widzialam :-)max godzina i po wszystkim :-) ja juz sie doczekac nie moge, jak kazda z nas

http://s4.suwaczek.com/201402195564.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leosiowa

Asiek, bardzo mi przykro, że wyśmiewasz odczucia innych. Już miałam cesarkę i wiem jak to wygląda. Weź pod uwagę, że każdy jest inny i jeżeli kpisz, to może nie na tym forum.

Przepraszam inne mamy, ale musiałam odpowiedzieć na ten zarzut.

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki co do staników do karmienia to przestrzegam Was przed wszystkimi z fiszbinami (czy to półusztywnianymi czy usztywnianymi). Ja przy pierwszym dziecku od stanika z fiszbinami dostałam zastoju pokarmu i potem tydzień byłam na antybiotyku. Bardzo bolesna sprawa. Nie warto, szczególnie na początku, kiedy biust puchnie strasznie. U mnie nie sprawdziło się kupowanie biustonosza przed porodem, bo po porodzie mój biust "urósł" o jakieś 3 rozmiary. Sprawdziły się jedynie sportowe biustonosze, gładkie, bezszwowe. Może biust nie wygląda w nich atrakcyjnie, ale raczej nie biega się po mieście parę dni po porodzie, gości też nie przyjmowałam przez pierwsze dwa tygodnie. Potem wszystko zaczęło się normować i biust przestał być taki tkliwy, obolały. I właśnie wtedy warto wybrać się do sklepu po zakup ładniejszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Gość Leosiowa

No i jeszcze lista:

Już na świecie:
Basia_88 -----> 24.03.2014 córeczka Milenka --> 7.02.2014
Jeszcze w dwupaku:
asi_ek----------> 5.03.2014 córka Laura
krejzolka1 ------>06.03.2014 synek Ksawery
siunia25------ >09.03.2014 syn Tymoteusz
KateTony -----> 09.03.2014r syn Antoni
Angie-------------> 10.03.2014r córka Alicja:)
Asti89----------> 10.03.2014r synek Natan
Kasiula.ZG -------> 11.03.2014r córka Oliwia
xewcia91x -----> 14.03.2014r synek Piotruś :*
Julaa------------> 18.03.2014 syn Filip
Diem------------>20.03.2014 syn Michaś
kasyi------------>22.03.2014 synek Filipek
kasia23---------->26.03.2014 synek
Anu-------------->26.03.2014 córka Lena
aniatst----------> 26.03.2014 syn Adaś
KarolinaR----->27.03.2014 syn Kazimierz
fasolka84-------> 28.03.2014 córka
Leosiowa -------> 31.03.2014r??? syn Leoś
mariposa ------->31.03.2014??? córka Łucja
Magda z lasu ---> 31.03.2014 syn Staś
Krugerka1989 --->01.04.2014r córka Zoja

trochę zmodyfikowałam - może być? :) Do góry, po kolei będziemy wyrzucać, te co już urodzą (jak dadzą znać oczywiście) :)

Odnośnik do komentarza

No i jeszcze lista:

Już na świecie:
Basia_88 -----> 24.03.2014 córeczka Milenka --> 7.02.2014
Jeszcze w dwupaku:
asi_ek----------> 5.03.2014 córka Laura
krejzolka1 ------>06.03.2014 synek Ksawery
Nati83---------->07.03.2014 synek Leon :)
siunia25------ >09.03.2014 syn Tymoteusz
KateTony -----> 09.03.2014r syn Antoni
Angie-------------> 10.03.2014r córka Alicja:)
Asti89----------> 10.03.2014r synek Natan
Kasiula.ZG -------> 11.03.2014r córka Oliwia
xewcia91x -----> 14.03.2014r synek Piotruś :*
Julaa------------> 18.03.2014 syn Filip
Diem------------>20.03.2014 syn Michaś
kasyi------------>22.03.2014 synek Filipek
kasia23---------->26.03.2014 synek
Anu-------------->26.03.2014 córka Lena
aniatst----------> 26.03.2014 syn Adaś
KarolinaR----->27.03.2014 syn Kazimierz
fasolka84-------> 28.03.2014 córka
Leosiowa -------> 31.03.2014r??? syn Leoś
mariposa ------->31.03.2014??? córka Łucja
Magda z lasu ---> 31.03.2014 syn Staś
Krugerka1989 --->01.04.2014r córka Zoja

Odnośnik do komentarza

Ja jako panikara wolałabym mieć CC z prostego względu iż jestem typem człowieka który woli się męczyć po ciuchu w kącie,w ciszy ,po wszystkim się jakoś uporać ,aniżeli pokazywać słabosć,emocje,niemoc przy porodzie...
No ale bez względu dziewczyny czy SN czy CC zawsze to sa jakieś obawy,i myślę że większość z nas nie może się ich wyzbyć od tak,i tak naprawdę jak już nadejdzie ten dzień to wówczas wszystko dopiero się kumuluje i z nas wychodzi:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371ulw29j0p.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o skurcze, ja je miewam od miesiąca, codziennie po kilka :( Brzuch twardnieje jakbym połknęła kamień. Dobrze, ze szybko mijaja.
Dzis bylam na KTG i robiłam kolejna serie badan krwi. Wizyta we wtorek. Już się nie mogę doczekać USG.
Jutro mąż i syn jada na ferie. Tydzien sama w domu. Mam nadzieje, ze nic się nie będzie dzialo. Sama ich wysylam, niech trochę skorzystają ze sniegu w gorach ( jak jeszcze jest ) i pojezdza na nartach, skoro ja w tym sezonie nie mogę :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relgrl68xycg179d.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Powiem wam dziewczyny, że teraz mam porównanie jak jest po sn i teraz po cc. Gdybym mogła wybierać to w życiu nie zdecydowała bym się na cc. Pomijając fakt, że jestem bardzo słaba i wstaje tylko na 15 min i znów kładę się spać to jeszcze do tego dochodzi to ze gdyby z małą było wszystko ok to i tak nie dałabym rady się nią zająć

Bartuś - 19.06.2009 Milenka - 7.02.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgta9wray4.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie:) Weekendowo:)

Basia-trzymaj się dzielnie.Wszystko powolutku wróci do normy. Moja siostra urodziła się z wagą 950 gr...Co prawda było to 32 lata temu,ale teraz baba z niej,że hej:) U Twojej córci też będzie dobrze.

Ja dzisiaj kupiłam sobie jeden bawełniany, biały , nieusztywniany stanik do karmienia i rzeczywiście wyglądam jak krówka dojna:):)

W szpitalu którym zamierzam rodzić dla dziecka trzeba mieć tylko pieluchy i chusteczki nawilżające. Ubranka ,podkłady do przewijania i wszelkie kosmetyki daja na miejscu. Nie pobrudzą się tak moje prywatne ubranka dla synka,więc może to lepiej,ale na wszelki wypadek sobie wezmę 1-2 komplety ubranek i podkłady też,bo te szpitalne,to podobno są bardzo cieńkie. No i ubranko na wyjście ze szpitala jeszcze muszę spakować.Więc wygląda na to,że z jedną, srednią walizką pojadę do szpitala.

Wczoraj się nieźle nachodziłam, bo trochę spaceru, zakupy, zamówienie wózka i pod wieczór ledwo stałam na nogach. Brzuch mi potwornie stwardniał,że nawet Nospa i magnez nie pomodły. Po kąpieli było trochę lepiej.
Przez całą noc synuś spał cichutko w brzuszku i nawet żadnego kopniaka nie dawał,aż na ranem wystraszyłam się,czy wszystko jest w porządku z nim. Na szczęście po śniadaniu ostro zaczął swoje standardowe wypychanie tyłeczka, nóżek i tak jest przez cały dzień.W dole brzucha czuję takie gilgotanie,jakby brawo bił:):):)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdctv73ju3a1kbs.png

Odnośnik do komentarza

Jestem pielęgniarką, kiedyś byłam pielęgniarką anestezjologiczną. Widziałam dziesiątki cesarek i nie robią na mnie żadnego wrażenia jako operacje. Lubię myśleć, że przyczyniłam się choć trochę do uratowania przynajmniej kilku maluszków. Na stole umarło jedno dziecko i mimo, że cały zespół zrobił wszystko, żeby tak się nie stało, do dziś widzę jego twarz. Zabiegi mają różny przebieg, czasem łatwy i szybki, czasem dramatyczny. Oczywiście bywają niezbędne i musimy zaufać naszym lekarzom kiedy mówią, że musimy przez nie przejść. Gdybym miała wybór wolałabym nie mieć cesarki.
Sorki jeśli zabrzmiało patetycznie:)
Mój brzusio się spina raz na jakiś czas i to chyba te skórcze przepowiadające. Co do staników to kupiłam 2 na targu, z tych babciowych, bo na mój rozmiar sklepy nie oferują nic poniżej 150 zł, a i tak się zniszczą, pozalewają mlekiem itp. Poprzednio kupiłam od położnej w Anglii taki do karmienia niby specjalnie dobrany i jest okropny. Nigdy w nim nie chodziłam, bo każda pierś patrzy w nim w inną stronę i mocno w dół, kręgosłup siada po pół dnia, nie odpina się jedną ręką i wyglądam jak krowa dojna z biustowym zezem.
Kręgosłup mnie strasznie boli w odcinku piersiowym i jestem strasznie słaba, już naprawdę bym chciała mieć to za sobą. Czy Wy też odczuwacie braki w mózgu? Nie umiem normalnie prowadzić rozmowy, tracę wątek, wszystko trzeba mi tłumaczyć. Mam nadzieję, że mi przejdzie po porodzie. A mój M mnie totalnie wyprowadza z równowagi.
Basiu trzymajcie się z Milenką mocno:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371poat0lww.png

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371k1v0tv2u.png

Odnośnik do komentarza

z cc jest tak, że niektóre kobiety długo do siebie dochodzą (moja siostra wstała dopiero po około 24 godzinach) a inne szybciej. Ja wstałam po około 5 godzinach, najgorsze dla mnie jest cewnikowanie. Bolało, szczypało samo zakładanie, jak już go miałam to ok ale zakładania się obawiam bo strasznie nieprzyjemne. Nie ważne czy poród SN czy CC, ważne żebyśmy dały radę i za to 3mam kciuki :-) dzidziuś na pewno wszystko wynagrodzi :-)

http://s4.suwaczek.com/201402195564.png

Odnośnik do komentarza

Diem ja odczuwam "braki w mózgu" prawie od początku :) , bo wymioty mnie tak wykańczały, że ciągle byłam jak nieprzytomna, a potem zganiałam moje roztargnienie na leki od tarczycy :) Jakbym żyła w innym świecie :) Takim, w którym liczę się tylko ja i dziecko. Podchodzę do reszty bezproblemowo i rzeczywiście momentami jakby do mnie nie docierało i też tracę wątek :)

Staniki od początku ciąży używam sportowe, bo w innych bolą mnie piersi, a poza tym wszystkie stare są za małe, a te rosną z biustem :)
Położne w szkole rodzenia odradzają te typowe do karmienia, bo odgniatają na piersiach za dużo szwów i mogą się tworzyć stany zapalne itd. Radzą sportowe.
Zamierzam jednak kupić stanik do karmienia choćby do szpitala, ale też taki bardziej sportowy.
Dziś zakupiłam 3 koszule do szpitala. Chyba czas zacząć pakować torbę do szpitala.

Wczoraj wieczorem miałam silne bóle w pachwinach, nie wiedziałam co z tym zrobić i męczyłam się do 2 w nocy, usnęłam w końcu a tu mój P zapomniał wyłączyć budzik i o 5.30 koniec spania. Myślałam, że go uduszę ...
Z racji tego, że taka ładna pogoda wyszłam na spacer, bo po ciężkiej nocy potrzebowałam dotlenienia, ledwo wróciłam z bólem pleców i znów te pachwiny.
Czuję się jak schorowana babuleńka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanlinoshatyb.png

Odnośnik do komentarza

Nastawiam się na poród sn. Głównie chyba dlatego, że od lat męczyłam się z endometriozą i silnymi bólami. Źle wspominam operację, a o cewnikowaniu to już nawet nie wspomnę :) Teraz boję się cc, bo endometrioza mogłaby umiejscowić się w szwie. Jednak co będzie to będzie i dla synka przetrwam wszystko.

Moje zdanie w kwestii wyboru porodu jest takie, że każdy robi to co uważa dla siebie za słuszne. Nie ma tu miejsca na dobre rady, bo w końcu to nasze ciało i my o nim decydujemy.

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanlinoshatyb.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Ja też jestem z tych strachliwych i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie porodu przez cc. Dla mnie świadomość, że czuję, że mnie tną, wyciągaja dziecko i to w pełnej świadomości jest straszna. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i urodze naturalnie...
Dziewczyny a czy Wy bierzecie do porodu "prywatna" położną? Jeżeli ktos jest w temacie to moje drugie pytanie ile wcześniej spotykacie się z położną?

http://www.suwaczek.pl/cache/e710095463.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...