Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze, wczesne objawy ciąży, standardowe i niestandardowe


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny pomóżcie, może któraś z Was tak miała??

Test owulacyjny 14 dc cyklu pokazał 2 kreski kochałam się z mężem 16, 18 i 22 dc.
Wczoraj miałam straszny dzień, na zmianę to się złościłam, śmiałam a na koniec płakałam. Dzisiaj tj. 22 dc pojawił się lekko różowy śluz i straszne zmęczenie..
co ciekawe zawsze bolały mnie piersi w trakcie owulacji i podbrzusze, a teraz podbrzusze pobolewa, piersi nie bolą tylko są takie jakby odrętwiałe. Zauważyłam dzisiaj że sutki robią się lekko fioletowe. Nie wiem czy to moja wyobraźnia i pragnienie dzidziusia czy po woli wariuje :(

Już nie wiem co o tym myśleć :(

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Frojdel
Dziewczyny pomóżcie, może któraś z Was tak miała??

Test owulacyjny 14 dc cyklu pokazał 2 kreski kochałam się z mężem 16, 18 i 22 dc.
Wczoraj miałam straszny dzień, na zmianę to się złościłam, śmiałam a na koniec płakałam. Dzisiaj tj. 22 dc pojawił się lekko różowy śluz i straszne zmęczenie..
co ciekawe zawsze bolały mnie piersi w trakcie owulacji i podbrzusze, a teraz podbrzusze pobolewa, piersi nie bolą tylko są takie jakby odrętwiałe. Zauważyłam dzisiaj że sutki robią się lekko fioletowe. Nie wiem czy to moja wyobraźnia i pragnienie dzidziusia czy po woli wariuje :(

Już nie wiem co o tym myśleć :(

Przede wszystkim nie mysl i nie nakrecaj sie na tak, bo potem rozczarowniae wieksze. Nie dopatruj sie wszystkim objawow ciazy. Zmeczenie pojawia sie pozniej, bol piersi tez. Czekaj cieprliwie do dnia miesiaczki

Odnośnik do komentarza

Przestałam się nakręcać gdy zauważyłam u siebie plamienie brązowo-bordowe i bardziej obfite, podobne do ostatnich dni miesiączki. Dzisiaj zauważyłam większą ilość dwa razy gdy byłam w toalecie. Oprócz tego strasznie od rana boli mnie z tyłu miednica, tak jakbym miała zakwasy :(

Postaramy się w przyszłym cyklu.

Pozdrawiam

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Frojdel glowa do gory!! Nie w tym cyklu to w nastepnym ale napewno sie uda. Mysmy sie starali o drugie dziecko to kazdy miesiac powtarzalam sobie ze to juz napewno teraz...i zawsze przychodzilo rozczarowanie... w koncu postanowilam nie myslec o tym... co ma byc to bedzie... jak sie przytulalismy to nie myslalam juz ze pewnie teraz zajde w ciaze tylko poprostu... No i sie udalo... Im bardziej sie mysli o tym zeby zajsc w ciaze tym jest chyba trudniej w nia zajsc... Pierwszym razem planowalismy dziecko ale jakos tak nie specjalnie o tym myslalam i udalo sie za pierwszym razem::): Dlatego kobietki powodzenia zycze zebyscie szybciutko zaszly w upragniona ciaze::):

Odnośnik do komentarza

I ja tak samo, gdyby nie brak okresu to w ogole bym testu nie robila, nie bylo i nie ma zadnych objawów!!! no teraz to juz rosnacy brzuszek tylko:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c9vvj3lh6rgxr.png
http://dzidziusiowo.pl/zabki/img5-110_qwertyuiopasdfghf_5_Zosta%B3y+jeszcze+_pi%B1teczki+%3A%29.jpg

17.06.2010 - dwie kreseczki
25.06.2010 - 5 tydz - pierwsze USG
28.07.2010 - drugie USG widzialam Twoje serduszko
1.10.2010 - 19 tydz - pierwszy kopniaczek
5.10.2010 - jesteś chlopcem

26.02.2011 przyszedł na świat mój Synuś:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny mam taki pomysł, skierowany do naszych młodych mamuś (kiedyś także do nas ):).
Dziewczyny opisujcie swoje objawy, te standardowe i niestandardowe, co odczuwacie, co Was boli, jak reagujecie na potrawy, zapachy tak żebyśmy nie musiały szukać i czytać setki komentarzy.
Na przykład:

Standardowe
- Ciągnięcie w podbrzuszu ( jak, kiedy, z której strony...)
- Obolałe piersi (co Was niepokoiło, dziwiło, zaskoczyło)
- wrażliwe sutki (co się dzieje, kiedy są wrażliwe, czy reagują tylko na dotyk itp)
- Śluz (czy jest go spora, jaki ma kolor, jakiej jest konsystencji czy cały czas się pojawia czy cyklicznie)
- Dyskomfort w pęcherzu po jakim czasie, co odczuwasz w trakcie
- czy macie wrażenie przeziębienia: np: wysoka temp (jak długo się utrzymywała o ile była ) i uczucie rozbicia i czy są jakieś inne objawy przeziębienia.....
- Nudności (od kiedy i jak długo, albo przez co spowodowane, np: szybkim wstawaniem itp)
- Czy na jakieś potrawy reagujecie np: odczuwacie wstręt
- czy jakiekolwiek bóle brzucha występowały, gdy chodziłyście, schylałyście się, kichałyście itp....
- czytałam że czasami zdarza się że we wczesnej ciąży pojawia się krwawienie z nosa, może któraś z Was tak miała to tez piszcie :)
- problemy z zasypianiem, albo częste spanie wszędzie i w każdej pozycji :)

Niestandardowe:
- np silne pragnienie jak na kacu (podawajcie dni, kiedy objaw się pojawił),
- np: ciemny mocz, może coś innego co Was zmartwiło,
- np: spierzchnięte usta,
- np: jakieś bóle, nóg, głowy, pleców i kiedy i jakie silne czy słabe,
- może dziwne, bezsensowne sny (np opiszcie je ) :-)
- opiszcie jak śpicie, ja np ostatnio w nocy się budzę i miziam się po brzuchu choć nie jestem jeszcze w ciąży

Wpisujcie swoje objawy i edytujcie gdy tylko jakieś objawy znów się pojawiają :cheess: i gdy tylko będziecie miały ochotę.
Może ten wątek pomoże dziewczyną odczytać swoje objawy i jakoś się odnaleźć w tej bezsilności i gąszczu informacji które są w internecie :)

Dziękuje Wam za pomoc w tworzeniu tego wątku, oby był przydatny :11_9_16:

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

Witam Btg cieszę się, że piszesz, ja jako laik z miłą chęcią poczytam o objawach jakie męczą kobiety (w końcu jesteśmy inne i każda ciąże przechodzi inaczej, takie informacje mogą być dla nas dobrymi podpowiedziami przy szukaniu w sobie objawów zanim zrobimy test :) )

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

hejka
moje objawy były takie:
- ok 3 tyg( czyli 1 tydz.po zapłodnieniu)akurat był sylwester i bardzo mnie ten objaw zdziwił
wstręt do alkoholu, piłam na siłę ..i nie miałam żednego szmeru.Dusiłam sie dymem papierosowym ( przedtem mi aż tak nie przeszkadzał).

-5 tydzień- mdłości , suchość w ustach, wstręt do kawy
- 6-10 tydzień - odruchy wymiotne, mdłości , osłabienie , senność, klucha w gardle, wstręt do mięsa
-13 tydzień- migreny , grzybica
- od 14 tyg - ból brzucha i pachwin i bardzo wilgotno

potem powoli wszystko wracało do normy , ale klucha w gardle była do ok 5 miesiąca

trzymam kciuki za staraczki ..też sie bardzo starałam :)

http://dzidziusiowo.pl/php/img2-21082010030_1342270473_Patrycja_2.jpg
21 .08.2010 godz 13.45 - 55 cm i 3300 g

Odnośnik do komentarza

Witajcie:)

Ja w pierwszej ciąży miałam mdłości przez około 2 tygonie... wieczorem:) Myślałam że się czymś zatrułam. Poza tym nie odczuwałam żadnych uciążliwych objawów, smaków też jakoś nie,aaaaaa, spać mogłam po 3 godziny po południu i wcześnie mi się oczy kleiły:) Ogólnie czułam się super, mogłam góry przenosić:)

W drugiej ciąży (niestety pozamacicznej) lekkie mdłości i smaki na mięso, pikantne potrawy, pierogi i kiełbasę polską:) Niestety nie było mi dane urodzić:(

Aniołek 17.10.10 [*]

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf6yr4el5k7.png

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6yhdp217r.png

Odnośnik do komentarza

Frojdel, u mnie było tak... Przed terminem @, około 10 dpo jeden dzień wymiotów w nocy i tyle. Potem 2, 3 dni przed terminem @ ogromne bóle brzucha. Dokładnie takie jak podczas @ tylko dużo silniejsze, takie skurczowe. Oczywiście bez plamień i bez krwawień. I wtedy zrobiłam teścior i 2 kreski były 2 dni przed terminem @, ale ta druga bardzo jasna, lecz widoczna. Na drugi dzień były już 2 wyraźne kreski. Kolejne objawy pojawiły mi sie dopiero w 6 tygodniu ciąży i były to: wrażliwość na zapachy, wymioty, nudności i zmęczenie.

Odnośnik do komentarza

U mnie ostatnia @ 23 października, od 16-25 dc brałam luteinę na wyregulowanie cyklu i właśnie wtedy zafasolkowaliśmy :)
2 grudnia (41 dc) zrobiłam pierwszy test - @ 14 dni po ostatniej tabletce luteiny sie nie pojawiła, odczuwałam tylko pobolewanie po prawej stronie podbrzusza - test pokazał piękne II kreski bardzo wyraźne :)
Najlepsze było to bo kupiłam w sumie 3 testy i zrobiłam wszystkie dla pewności :D 2,3 i 7 grudnia :)

Dolegliwości zaczęły się zaraz po zrobieniu trzeciego testu, 10 grudnia (6/7 tc) miałam wizytę u ginekologa, czułam sie fatalnie - straszne mdłości.
Od 13-17 grudnia miałam L4 bo wymiotowałam i nic nie mogłam jeść, jedyną rzeczą jaką przyjmowałam do jedzenia i picia były pomarańcze i soki pomarańczowe (aż kupiłam sokowirówkę). tak fatalne samopoczucie trwało do 5 stycznia - tego dni przestałam wymiotować ale mdłości jeszcze sie utrzymywały.
Teraz jest coraz lepiej, i bardzo mnie wydęło wyglądam jakbym była w 4 miesiącu :)

Czas oczekiwania to najpiękniejszy czas :)
Mam dwóch cudownych synów - Tymusia i Tytuska :)

Odnośnik do komentarza

A ja w terminie @ miałam lekkie brudzenie dwa dni po zrobiłam test i wyszły dwie kreseczki . Czasem mnie coś pokjuje w brzuchu. Oczywiście mam zgagę po wszystkim co zjem .
A tak poza tym jem wszystko . Przy pierwszej ciaży miałam mdłości.

:Aniołek: 1997.03
:Aniołek: 1998.01
:Aniołek: 1998.06
Kingusia www.pomoz.eu
http://suwaczki.maluchy.pl/li-45554.png

...Otwórzmy serca na słabszy świat, tak wiele łez ukrytych tam, zmień kreskę smutku w podkówkę szczęścia symbol, Ty i Ja...

Jakub
http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlkqi19cxftgt8.png

Odnośnik do komentarza

ja też nie miałam żadnych typowych objawów oprócz braku okresu. Ale teraz z perspektywy czasu mogłam się domyslić, że jestem w ciąży z tym że objawy typowe nie były zbyt nasilone i wydawać by się mogło, że to normalne: z 2-3 razy miałam mdłości, ale trwające bardzo krotko, parę razy miałam też lekką zgagę, odrzuciło mnie od kawy (poszłam z koleżanką do kawiarni i po wypiciu czułam sie fatalnie), zdarzylo mi się też obudzić w środku nocy, bo czułam silne parcie na pęcherz co wczesniej mi sie nie zdarzało. No i zaczęłam nie mieścić się w spodnie

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...