Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy, rozstępy, rozstępy co o nich wiemy?


Rekomendowane odpowiedzi

hej;)
moze ktos ma cudowny sposob na pozbycie sie tej pamiatki??? po ciazy? moje rozstepy na brzuchu pojawily sie tydzien po porodzie i niby bledna ale to juz nie ten sam brzuch. a do konca ciazy sie cieszylam ze ich nie mam :hahaha::hahaha:

cyt: To, że twoja wrażliwość uczuciowa mieści się w łyżeczce do herbaty nie świadczy o tym, że wszyscy s

Odnośnik do komentarza

Witam!!
Mnie równiez zostało pamiatka po ciązy , chociaz brzuch mam gladziutki to za to tylek i nogi do samych łydek mam w pregach .. smarowalam sie cudownymi balsamami ale nie pomoglo.
Narazie czekam az zblednie chociaz mozna stosowac masc na blizny kosmetyczka zapisala mi nazwe tej masci tylko musze poszukac nie pamietam gdzie wcieło ta karteczke !!:36_19_2::o_master:

Odnośnik do komentarza

Mi rozstępy oszczedziły brzuch. niestety podczas laktacji pojawiły się ogromne na piersiach. Przypuszczam, że jak przestanę karmić to piersi zwisną mi do pasa.....Na dodatek pojawiły się od strony dekoltu- więc przy większych będzie je widać.....:(((

Niestety wiem, że nigdy tego nie usunę, chyba tylko operacyjnie:(((

Odnośnik do komentarza

Ja cala ciaze balam sie, ze bede je miala, dlatego juz od samego pocz smarowalam brzuch, biodra, posladki, uda i piersi (mimo, ze brzuch zaczal rosnac dopiero w szostym miesiacu) dwa razy na dzien. Rano smarowalam sie kremem palmersa na rozstepy, a wieczorem obficie oliwka dla dzieci, bylam baaaaardzo konsekwentna i nie opuscilam ani jednego dnia hehe. Efekt taki, ze nie mam ani jednego :) Nie mam pojecia oczywiscie, czy to moja zasluga, czy moze natury, ale wolalam to robic, zeby nie myslec pozniej, ze moglam sobie pomoc, a nic nie zrobilam .

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6ydimiqwypp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/abnzlnkp1dcxwr9b.png

http://www.mamacafe.pl/suwak/12395.png

Odnośnik do komentarza

Słyszałam, że Mustela jest dobra. Droga jest, ale co to jest te 3 opakowania drogiego kremu w porównaniu do późniejszego usuwania rozstępów... Podobno laserem się to traktuje i rozjaśnia się i spłyca. Ja mam genetyczne skłonności do takich "ozdób", więc zabezpieczam się od samego początku. Oprócz Musteli dziewczyny polecały też Fissan.

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

OK, koleżanka po 2 ciążach i bez rozstępów poleciła mi kolagen.

Znalazłam to:
1. KOLAGEN Silver 200 USUWA ROZSTEPY CELLULIT wys.0 (1353830484) - Aukcje internetowe Allegro
2. Kolagen Graphite 200ml W-wa dost.GRATIS!!! WYS.0 (1325360402) - Aukcje internetowe Allegro
3. KAPIEL KOLAGENOWA czysty KOLAGEN lift ROZSTEPY 1L (1355847990) - Aukcje internetowe Allegro

Co o tym myślicie? Drogie te preparaty, ale te tańsze nie wyglądają wiarygodnie.

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

też się ich strasznie bałam... na szczęście mnie ominęło, całą ciąże smarowałam się kremami itd. i jeszcze chodziłam na masaże, akurat w salonie cece są specjalne zabiegi dla przyszłych mam. Nie wiem na ile się to przyczyniło ale w każdym razie połączenie tego wszystkiego jak widać się opłacało. Ale tak jak u alisss, może to i po części zasługa natury.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam rozstępy po odchudzaniu się. Na udach i na brzuchu. I nowe mi się pojawiały w trakcie chudnięcia. Moja studentka mi doradziła kupić w Rossmannie BabyDream olejek na rozstępy, ponoć jej pomógł, jak była w ciąży. Dziewczyny, uwierzyć nie mogłam, ale pozbyłam się rozstępów!! Na prawdę, nie wiem, czego tego zasługa, bo aż nie chce mi się wierzyć, że mieszanka naturalnych olejków (skład to mieszanka zwykłych naturalnych olejków) może mieć taki efekt. No ale najważniejsze, że skutek jest! Teraz jestem w ciąży, smaruję się nim po każdej kąpieli. Zobaczymy, czy zdziała tym razem. A tak ze swojej strony to polecam. To mały wydatek (12 czy 13 zł), można sobie spróbować, ale oczywiście regularnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usatgf6jqu4bdls.png

Odnośnik do komentarza

kevadra
Ja miałam rozstępy po odchudzaniu się. Na udach i na brzuchu. I nowe mi się pojawiały w trakcie chudnięcia. Moja studentka mi doradziła kupić w Rossmannie BabyDream olejek na rozstępy, ponoć jej pomógł, jak była w ciąży. Dziewczyny, uwierzyć nie mogłam, ale pozbyłam się rozstępów!! Na prawdę, nie wiem, czego tego zasługa, bo aż nie chce mi się wierzyć, że mieszanka naturalnych olejków (skład to mieszanka zwykłych naturalnych olejków) może mieć taki efekt. No ale najważniejsze, że skutek jest! Teraz jestem w ciąży, smaruję się nim po każdej kąpieli. Zobaczymy, czy zdziała tym razem. A tak ze swojej strony to polecam. To mały wydatek (12 czy 13 zł), można sobie spróbować, ale oczywiście regularnie :)

Oj dobrze wiedzieć- ja cała po ciąży wcześniejszej pręgowata jestem ( plus liczne odchudzanka/ tycia) a teraz drugi bobasek w drodze, ja juz startuję z wiieeelka nadwagą i aż sie boję co to będzie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5eq572fqzz.png http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgom0zd4kd.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/iv09tv73sjekmj8o.png
[url="http://pieluszkomaniasklep.blogspot.com"]S

Odnośnik do komentarza

Dziiewczyny ja mam rozstępy po chorobie "Zespół Cuschinga"moje ciało jest praktycznie całe w rozstępach,nogi od ud po łydki,na rękacg koło pachów i łokci cały brzuch i piersi jak się pojawiły to były koloru ciemny fiolet teraz jestem zdrowa i mi zbledły ale kolorystycznie wyglądają jak blado różowe są widoczne i bledsze już nie będą niestety,a mam je już 10 lat mogę zrobić zdjęcie to wam pokarzę.Moja siostra ma rozstępy po ciąży i one są tak blade w kolorze skóry takie sznyty aż jej zazdroszczę bo idąc na basen mimo stroju jedno częściowego każdy gapi się na moje rozstępy na nogach.

Odnośnik do komentarza

Oglądałam kiedyś taki program o rozstępach, w których jasno powiedzieli że te kto ma predyspozycje to będzie mieć rozstępy bez względu na to jakby się starał, można jedynie zmniejszyć ich skutki, było tam także o powodach powstawania - czyli źle odżywionej skórze i polecali smarowanie brzucha oliwą z oliwek bo posiada ona naturalne składniki odżywcze, ja stosuje oliwę od 4 miesiąca i do tej pory ani jednego rozstępu a należę do tych z "predyspozycjami":) Naprawdę polecam chociażby na spróbowanie, dziecku na pewno nie zaszkodzi :), Jedynym minusem jest to że nie oliwka nie wpływa na stare rozstępy :( mi na przykład pociemniały te których nabawiłam się "za młodu" wyglądało to okropnie, troszkę mi je wybielił krem bambino i maść cynkowa.

Odnośnik do komentarza

mbea
hej;)
moze ktos ma cudowny sposob na pozbycie sie tej pamiatki??? po ciazy? moje rozstepy na brzuchu pojawily sie tydzien po porodzie i niby bledna ale to juz nie ten sam brzuch. a do konca ciazy sie cieszylam ze ich nie mam :hahaha::hahaha:

Za pomocą zwykłych kosmetyków można zredukować rozstępy znajdujące się w początkowej fazie tworzenia, tj. wtedy, gdy mają one kolor purpurowo-czerwony. W trakcie, gdy rozstęp blednie i robi się coraz jaśniejszy, przyjmuje on charakter blizny. Jest to uszkodzenie skóry ciężkie do zlikwidowania. Zwykłe kremy mogą w tym przypadku jedynie rozjaśnić skórę i rozstęp będzie wtedy mniej widoczny. Polecam profesjonalne zabiegi takie jak np. mikrodermabrazja. Jest to metoda, która umożliwia głębokie złuszczanie warstw naskórka. Dzięki temu rozstępy będą znacznie płytsze i mniej widoczne. Drugą metodą jest dermabrazja, zabieg wykonywany przez lekarza. W tym przypadku złuszcza się głębokie warstwy skóry i efekty są znacznie lepsze. Niestety zabieg jest bardziej inwazyjny i wymaga znieczulenia. Inną dobrą metodą jest korygowanie rozstępów laserem. Niestety jest to droga metoda :(

Odnośnik do komentarza

Mnie się wydawało, że na pewno będę miała rozstępy po ciąży... w czasie ciąży czułam, jakby skóra na brzuchu mnie paliła, raz w nocy tak mnie piekło, że musiałam wstać i smarować brzuch oliwką, taką dla dzieci, za dużo nie pomogło i zostały plamy na piżamie... na szczęście rozstępy mnie ominęły. Myślę, że to dlatego, że będąc w ciąży piłam dużo wody. Skóra musi być nie tylko nawilżona, ale prawidłowo nawodniona, wtedy łatwiej się rozciąga..

Odnośnik do komentarza

Zniwelować ich się nie da niestety, ale można rozjaśnić. Dostałam do testowania naturalne kosmetyki Natalia Vital Touch, m.in. masło przeciw rozstępom i niwelujący już istniejące i widzę ze działa, jak kilka dni nie smarowałam, to miałam czerwone pręgi na moim już dużym prawie 9mc brzuchu, a po posmarowaniu są wyraźnie jaśniejsze. Niestety mam tendencje do tego badziewia, pierwsze rozstępy miałam już w piątej klasie podstawówki...:aku:

Odnośnik do komentarza

Mój synek ma już 2 latka, i po ciąży zostały mi wieeeeeelgaaachne rozstępicha !
Mówię całkowicie serio, gdybyście je zobaczyły to nie jedna z Was by się uśmiechnęła :) na brzuchu tzn. bardziej na biodrach mam rozstępy długości 13-15 cm i szerokości ponad 1 cm, kiedy mówiłam o tym pani w aptece ta nie wierzyła mi ,kiedy jej pokazałam powiedziała ,że to wygląda na oparzenie ( miło! ) , nad pępkiem mam chryzantema z rozstępów, troszkę na pośladkach , na piersiach . Ale z brzuchem nic się nie równa . Smarowałam się cudami na kiju , i tanimi i drogimi. Po 2ch latach są jaśniejsze ale jednak bardzo widoczne. Dla mnie jedyną rzeczą , która sprawia , że nie rzucają się tak w oczy, jest solarium . Oczywiście rozsądnie, raz w czas , tak aby nie być białą całkowicie, wtedy zlewają się ze zdrową skórą na tyle ,że mogę nałożyć bikini :)

No i oczywiście laser , ale to niebotyczne koszta jak dla mnie ,bo podobno potrzebowałabym minimum 8 zabiegów.

:36_2_21:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...