Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie


Rekomendowane odpowiedzi

inka_80 tylko Viburcol po pierwszym czopku moze nie pomoc,czesto zaczyna dzialac po regularnym stosowaniu najlepiej tak jak pisze na opakowaniu.Wiec najlepiej zaopatrzyc sie w pare opakowan na raz.To homeopatia wiec potrzebuje czasu na rozpozcecie dzialania. U nas nie dzialal a mialam wrazenie ze zamiast uspokajac pobudzał :36_11_1:
My odkrylismy niedawno cudowna moc zelu Oraj gel .

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze moglo sie zaczac :) co niestety nie zawsze oznacza ze zabki wyjda wkrotce. Wiekszosc naszych maluchow tez tak wczesnie mialo takie objawy a piewrsze zabki wyszly za 4 i wiecej miesiecy.
Slinienie i raczki w buzi to byc moze tylko poznawanie swiata :) Nie ma co zwalac wszystkiego na zabki, zwlaszcza ze luzne kupki sa. Moze jakas infekcja ?

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

babelkowamama
witam ząbkujące mamy :)
mam pytanko - czy to możliwe, żeby już coś się zaczęlo dziać z ząbkami u niespełna 2-miesięcznego dziecka ??
- od paru dni mały strasznie się ślini, pcha piąstki do buzi, jest marudny, placzliwy i robi luźniejsze kupy ... hm? czy to nie za wcześnie?

rozmawiałam kiedys z pediatrą. Dzieci w wieku dwóch miesięcy mniej więcej zaczynaja produkowac więcej śliny a nie potrafia jej jeszcze połykać. Stąd slinienie. Moje dzieci zaczęły się zalewać śliną mniej więcej w tym czasie a synkowi wyszły zęby jak skończył 11 miesięcy, córeczce jak miała pół roku. Mysle, że to właśnie to.

Odnośnik do komentarza

babelkowamama
mam pytanko - czy to możliwe, żeby już coś się zaczęlo dziać z ząbkami u niespełna 2-miesięcznego dziecka ??
- od paru dni mały strasznie się ślini, pcha piąstki do buzi, jest marudny, placzliwy i robi luźniejsze kupy ... hm? czy to nie za wcześnie?

Ślinienie się w tym wieku jest fizjologiczne. Wysuszaj tylko na bieżąco buźkę żeby się nie zaczerwieniła.
A pchanie piąstek do buzi jest związane jak napisała Antalis z poznawaniem świata. Dzieci w tym wieku (i jeszcze potem przez ładnych parę - paręnaście miesięcy) poznają/odkrywają/próbują coś nowego od wkładania tego do buzi :Oczko:

Odnośnik do komentarza

moj synek,Fabianek 28 stycznia skonczy 11 miesiecy i nie ma jeszcze zabkow.moja siostrzenica ma 7 miesiecy i juz 2 zabki. slyszalam ,ze niektore dzieciaczki maja pierwszego zabka o wiele wczesniej i podobnie jak u mojej siostrzenicy niezbyt bolesnie to zniosly. Ponoc im pozniej tym zdrowsze i mocniejsze sa zabki,ale jakie cierpienie towarzyszy temu... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tygrysek
moj synek,Fabianek 28 stycznia skonczy 11 miesiecy i nie ma jeszcze zabkow.moja siostrzenica ma 7 miesiecy i juz 2 zabki. slyszalam ,ze niektore dzieciaczki maja pierwszego zabka o wiele wczesniej i podobnie jak u mojej siostrzenicy niezbyt bolesnie to zniosly. Ponoc im pozniej tym zdrowsze i mocniejsze sa zabki,ale jakie cierpienie towarzyszy temu... Pozdrawiam

ja ostatnio sluchalam o zabkowaniu i z tego co uslyszalam to zbyt późne ząbkowanie tez nei jest dobre..

Odnośnik do komentarza

Tygrysek
moj synek,Fabianek 28 stycznia skonczy 11 miesiecy i nie ma jeszcze zabkow.moja siostrzenica ma 7 miesiecy i juz 2 zabki. slyszalam ,ze niektore dzieciaczki maja pierwszego zabka o wiele wczesniej i podobnie jak u mojej siostrzenicy niezbyt bolesnie to zniosly. Ponoc im pozniej tym zdrowsze i mocniejsze sa zabki,ale jakie cierpienie towarzyszy temu... Pozdrawiam

Nasza Ekspert odpowiadała na takie pytanie
http://parenting.pl/stomatolog/4727-pozne-zabkowanie-zdrowsze-zeby.html

Odnośnik do komentarza

Witam.Ja słyszałam że dziewczynkom wszystko szybciej przychodzi.Moja córcia miała skonczone 6 miesięcy jak wyszedł jej pierwszy ząbek. A potem to już jak grzyby po deszczu- jeden za drugim. Teraz coś wolniej idzie. Paulinka skończyła 8 stycznia 15 miesięcy i brakuje jej tylko trójek i piatek. A tak całe 12 pięknych okazałych ząbków juz jest.

http://www.suwaczek.pl/cache/bb96991415.png
http://www.suwaczek.pl/cache/e8c5d39f35.png

obie Moje słoneczka

Odnośnik do komentarza

Oj madzia wcale nie zgodze sie ze dziewczynka przychodzi to latwiej my na kolejnego zabka czekamy juz 4 miesiace i na razie nic mala placze gryzie wszystko a zabkow jak nie bylo tak nie ma a i cudownego srodka na zabkowanie tez nie ja juz tyle ich przetestowalam jeszcze kupie moze oral gel ale juz sama nie wiem

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...