Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

..... myślę zarządzam duża grupą osób to co tam 2 szt ....i wtedy pojawiają się kolejne myśli ,co jak wrócisz do systemu wstawania rano ,zarządzania grupą swoim czasem i dzieci dać jesc odprowadzić szkoła przedszkole zdążyć z pracy odebrać będąc już padniętym po pracy niestety mam pracę mocno fizyczna umysłową (ale na umysł działa raczej uposledzajaco)

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Ja o porodzie staram sie nie myslec... Bedzie co ma byc. Wiem ze bedzie bolec i bede mega wkurzona, zestresowana, pewnie bede plakac jak najeta, ale...
To jest cos co raczej mnie nie ominie, nie mam wplywu jak przebiegnie. Moja pierwsza ciaza zupelnie nie wiem czego sie spodziewac:/ wiec podobnie jak Wy staram sie podchodzic zadaniowo;)
Przygotowac wszystko do okola isc do szpitala i zrobic swoje;p

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuśki dawno sie nie odzywałam można powiedzieć że od początku ciąży ale miałam dużo zajęć i domowych problemów, później wakacje i pobyt w Bułgarii 2 miesiace i od 2 tygodni wróciliśmy do szarej rzeczywistości tzn do szkocji bo tu aktualnie mieszkamy wiec pogoda przytłacza i brak bliskich.
Teraz to i ja zaczynam myśleć coraz czesciej o porodzie jak to będzie w końcu mam synka który w okresie porodu będzie miał półtora roku i nie wiem jak przeżyje by go zostawić na ten czas bo jestesmy codziennie ze sobą 24h na dobę wiec juz się zamartwiam.
Mój drugi maluszek bardzo dużo sie rusza w porównaniu do starszego synka nie przestaje. W środę mam wizyte i bedzie mi robione usg czy mały jest wystarczająco duży na swój wiek ponieważ pierwszy syn ur. sie malutki ale cały i zrowy wiec już nie mogę się doczekać wizyty ;)
Do tego od tygodnia bardzo bolą mnie plecy w odcinku lędźwiowym czasami ledwo chodzę noze macie jakieś porady jak zwalczyć ból.
3majcie się cieplutko ;)

Odnośnik do komentarza

Witajcie ja po wizycie - szczęśliwa ... nasz malutki ma się dobrze - waży 1,2 kg , jest ułożony w tej chwili pośladkowo ,ale podobno jeszcze nie raz się przekręci i to dopiero pod koniec ciąży będzie miało znaczenie... oczywiście dostałam jakieś witaminy, bo żelazo jest za niskie ale ogólnie wszystko ok...
Zgagi właściwie nie mam wcale - no chyba ze położe się spać po jedzeniu... plecy bolą jak długo coś robię, ale wystarczy, ze położe się na chwilę i przechodzi....

Odnośnik do komentarza

Asia 23 który u cb tydzień ,że muszek już tak ładnie waży ? Ja zgagę to mam taką okropna ,że nie daje rady już czasami i boję się cokolwiek zjeść ...ostatnio często wymiotuje chociaż nie wiem czemu i jestem strasznie słaba i śpiąca nie wspominając już o bólu pleców i kroku a tu jeszcze tyle czasu zostało

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej pod koniec miałam nadciśnienie i okropne obrzęki i wtedy mnie usadzili w szpitalu młoda ponad 4 kg ....po CC oprucz tego co na początku trzeba nic nie robiłam ćwiczyłam zaraz zanim 6 tydzień po porodzie minoł blizne mam wporzadku ładnie mnie lekarz szył i mówił błagam cię następnym razem mniej kg :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tak czytam o tym porodzie i strach mnie obleciał ...
Pierwsza ciąża zakończona cc ponieważ syn był ułożony posladkowo. Sama cesarka jest ok, nic nie boli, czuje się jedynie "szarpniecia" jak wyciągają maluszka. Jednak to co było później wspominam strasznie, zwłaszcza pierwsze wstanie. Długo dochodziłam do siebie. Dodatkowo był stres czy nic się z tą rana nie stanie, czy szwy nie puszczą (to wszystko głowa podpowiada). Nie wiem jaki to jest ból jak rodzi się naturalnie... Sama nie wiem czy chciałabym go poznać czy lepiej przeżyć jeszcze raz tą cc. Gin wspominał że mam cienką blizny po cc więc jestem ciekawa czy będą mi kazali rodzic naturalnie, sporo sie naczytałam o pęknięcie macicy itd w internecie. Moja gin mówi że jeszcze za wcześnie aby myśleć o sposobie porodu więc narazie żyje w takim zawieszeniu i staram się odkładać te myśli na bok.

Odnośnik do komentarza

Domi 12 chyba mogę cię pocieszyć mój brzuch od początku jest ogromny, pod koniec 3 mca kupowałam już ciążowe spodnie a kobieta w sklepie myślała że to już jest gdzieś 5 mc. Jak ludzie dowiadywali się który to tydzień to pytali czy będę miała bliźniaki hihihi. Teraz też wyglądam jak niektóre kobiety w 9 mcu ciąży. Nie mam jednak zamiaru się tym przejmować.

Odnośnik do komentarza

Franciszka...no każda ma inaczej, ale te reakcje dobijające (ja smok) choć raczej staram się tam innymi nie przejmować.....rozumiem twój lek co do CC ja też musiałam mieć pierwsze CC (było nagłe) i teraz moja lekarka nawet mi nie doradzała naturalnego ja po tym jak wyglądał mój poród i nie jednej innej nawet z własnego wyboru wolę chyba meke po CC bo pamiętam to tak jak ty później jest ból nie do opisania....ale moja sąsiadka po 3 mówi że z każdym razem do przodu:)

Odnośnik do komentarza

U mnie dziewczyny 28 tydzień bo któraś z Was pytała... z dolegliwości to kilka razy czułam takie swędzenie przy pępku i czasami czuje takie napięcie całego brzuch, trochę tak jakby ciągnęło... a co do blizny po cc - ostatnio na ćwiczeniach z fizjoterapeutą słyszałam , ze taką bliznę powinno sie masować od razu po zdjęciu szwów... że to podobno w jakiś tam sposób pomaga....

Odnośnik do komentarza
Gość Martini2019

Hejo;) u mnie 29 tydzien. Dzisiaj byłam na wiycie kontrolnej, mala roznie jak na drozdzach, teraz wazy prawie 1300 gram;) juz nie moge sie doczekac az przyjdzie listopad i moja kruszynka pojawi sie na swiecie;)
Ostatnio mecza mnie wzdecia, ktotych ciezko sie pozbyc:/
Od razu powiem ze pilnuje sie z jedzeniem. Nie jem nic co mogloby je powodowac, pije duzo wody itd.
Macie jakies sposoby?

Odnośnik do komentarza

Ja też melduję się po wizycie. U mnie 28tc+5 (usg pokazuje nawet 30tc). Młody waży 1400g. Ogólnie wszystko ok. Hemoglobina trochę poszła do góry (koktajle ze szpinakiem i sok z buraka nieco pomogły) więc nic mi nie przepisala. Ok 8 kg do przodu od początku ciąży. Kleszczem nie kazała się przejmować, zwłaszcza że nie ma śladu. Pytalam czy po 2 cc mam myśleć o porodzie sn, ale powiedziala żeby szykować się na 3 cc. Brzuchu ciąży i napina się, wiec jak najwięcej odpoczywać-taka już moja uroda, ze w ciąży to ja raczej nie pobiegam. Następna wizyta 18.09, to już będzie z górki, bo myślę że w październiku będę rodzić.

Odnośnik do komentarza

I ja po wizycie :) Synek waży ok 1,7kg, główka nadal w dół, wszystko ok :) Obwód główki i długość kości udowej na 31tc, obwód brzuszka 30tc :)Skierowanie do diabetologa mam, więc od jutra umawiam wizytę, a kolejne spotkanie z ginem 30 września czyli będzie już połowa 36tc :) wtedy szczegółowe usg oraz pobranie wymazu z pochwy na paciorkowce :)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3j44j4qa2hq3q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...