Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2010


Rekomendowane odpowiedzi

StorczykTo faktycznie nie dobrze, współczuję.
U nas mycie zębow jest po kazdym jedzeniu, tylko ze Ksaw sam przeważnie szczotkuje, bo lubi bardzo. Też razem szczotkujemy. Czasem udaje mi się poprawic.. Muszę przyjrzeć się jego ząbkom, choc nic niepokojąceo nie zauważylam do tej pory.

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Hej Kobietki

Przede wszystkim WIELKIE GRATKI DLA CHAPICHY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ŻYCZĘ DUZO ZDRÓWKA DLA MALEŃSTWA I DLA CIEBIE KOCHANA!!!!

Nadia
- bardzo Ci współczuję choróbska, Twojego i Jaśka. ŻYCZĘ Wam powrotu do zdrowia.

i dla drugiego Jaśka i Ksawcia i wszystkich innych choruszków. A Nadia oczywiście gratuluję drugie go mężczyzny, może za trzecim razem będzie pannica ;-O)

U nas na szczęści mleko którego Misiek nie pije zastepowane jest przez masę nabiału, który praktycznie stanowi podstawe diety Michałka. A wczoraj odkryłam 11 ząbek - górną 4. Mamy więc 4 jedynki, 4 dwójki i 3 czworeczki . Wczoraj też ponownie zaliczylismy salon fryzjerski ;-)

Miłego dnia , u nas leje i wieje

Pozdrawiamy ;-) Asia i Michałek

Odnośnik do komentarza

Asiu - u nas też wieje i leje - paskudnie jest :(
Stroczyk - a jak wyglądaja te odwapnione ząbki? Jaś nie jest specjalnym fanem mycia zębów, czasem przejedzie szczoteczką, a ja mu poprawiam. Za to pije mleko 2 razy dziennie i je jogurty i serki więc wapnia mu raczej nie brakuje.

Jaś właśnie zasnął, więc mam chwilę dla siebie. Nie chcę zapeszyć, ale może w końcu idzie ku dobremu. Wczoraj wieczorem Jaś dostał ibufen na gorączkę i od tamtej pory nic - gorączki ani śladu - oby tak dalej! :36_1_21:
Odparzenia na pupie ma okropne, więc żeby to jakoś zaleczyć to puszczam go w samych majteczkach po domu. A przy okazji zaczynamy też odpieluchowywanie - wczoraj w końcu nocnik został "ochrzczony" :36_1_21: Jaś po prostu usiadł, zrobił siku i wstał wielce z siebie zadowolony, dziś była kupka i siku więc może się uda :D Oczywiście dumny jest z siebie ogromnie! Nie wiem skąd ta odmiana bo wcześniej tylko 3 sekundy siadał i od razu wstawał, a teraz nawet kilka minut posiedzi ..hihi

http://www.suwaczki.com/tickers/wff2wn1545r9qxhk.png

http://s2.pierwszezabki.pl/034/0341899d0.png?346
Pozdrawiamy,
Kasia i Jaś

Odnośnik do komentarza

Jezykowa przy samych dziaslach zabki robia sie nienaturalnie biale tak ze pozostala czesc zeba wyglada troche przez to jak z osadem bo ma ciemniejszy,naturalny kolor.Ta odwapniona czesc pozbawiona jest szkliwa wiec czym bardziej proces jest posuniety to normalnie bialy osad zostanie na palcu,z czasem zab zaatakuje prochnica lub moga sie kruszyc.Teoretycznie w poczatkowej fazie mozna proces zachamowac a nawet odwrocic ale te kolory juz pozostana.U nas dopiero sa poczatki wiec jest szansa ze jakos damy rade.Z drugiej strony lekarz twierdzi zeby az tak sie nie przejmowac bo 1 zabki z reguly sa duzo slabsze i predzej czy pozniej sie popsuja no ale wiadomo ze lepiej jest zeby byly zdrowe jak najdluzej

moje szczęście:))06.05.2010

Odnośnik do komentarza

asiabambo gratulujemy kolejnych zabkow, moje dziecko tez jest mega mleczne :) mleko, kaszki, jogurciki, budynie to rarytasy :)

jezykowa trzymam kciuki zeby goraczka juz nie wrocila i zarazem gratuluje sukcesow w nocnikowaniu, ja mam teorie ze dzieci do wszystkiego z czasem dorostaja, moze to jest czas na nocnik u Jaska

My nie mamy poblemow z prochnica ale z krzywymi zabkami, przez te nasze bolesne i szybkie zabkowanie (teraz czekamy juz tylko na piatki) Basia duzo latala ze zmokiem i ma lekka wade zgryzu przez to, wlasnie ja odsmoczkowujemy bo jeszcze jest szansa ze sie wszystko samo cofnie. I w ciagu dnia idzie nam swietnie, basia calkiem zapoina o smoku, jeszcze urzywamy go na drzemke i zasypianie nocne ale planuje sie calkowicie go pozbyc w ciagu najblizszych dwoch- trzech tygodni

Jagoda
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgk4i4q477.png

Odnośnik do komentarza

A ja mimo tej paskudnej pogody bylam dziś z Ksawerym u lekarza i jest na dzisiaj zdrowy. W pn pojdzie do żłobka. Trzymajcie kciuki żeby nic nie złapał juz. I zrobił się taki przytulaśny teraz.. Chyba czuje ze niedlugo coś się zmieni.

Asia - gratki zębowe!

Jezykowa- trzymamy dalej kciuki za Jasia

Jagoda-szybkiego i bezpłacznego odsmoczkowania

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Witajcie majóweczki:)

Dużo zdrówka dla wszystkich - oby ten okres wirusów i bakterii szybko minął!
Wilkie gratulacje dla Chapichy trzymajcie się cieplutko
Nadinn mówisz że będziesz miała dla siebie kolejnego, trzeciego mężczyznę;-) gratulacje!
Storczyk nie ciekawie macie z tymi ząbkami:( u nas też może pojawić się problem ale z innego powodu - młody nie chce myć zębów. Jeszcze z miesiąc temu nie było problemu, dawał sobie wyszczotkować a teraz za żadne skarby. Sam to tylko wysysa pastę ze szczoteczki, ze dwa dni próbowałam mu na siłę szczotkować ale to nie rozwiązanie - wrzask nie z tej ziemi. Od wczoraj pozwala na mycie szczoteczką elektryczną ale sama nie wiem czy to dobry sposób dla takiego malucha, może właśnie dlatego się buntuje bo my elektryczną więc nie ma wzorca do naśladowania;-)

Ostatnio pisałam że mało mówi, a teraz co chwilę słyszę nowe słowo pi(śpi), psi(siku - co kojarzy z nocnikiem ale nie koniecznie z sikaniem), pa (pan), pa, pa(to już od dawna i to do wszystkiego robi papa, nawet jak kupę w kibelku spłucze, albo napisy lecą po serialu:), cześć - dosyć ładnie i wyraźnie, a szczególnie lubi naśladować zwierzątka;-)
Ze spaniem też cyrki, dzisiaj do 11, więc drzemki nie było to przynajmniej wieczór mam luźny bo wcześniej padł, a dwa dni temu spał do 12 - ja oczywiście z nim, zbudził nas listonosz:) jak normalny dzień z drzemką to wieczorem do 23 szaleje albo i dłużej

jutro znowu wyjeżdżamy na parę dni- tym razem do siostry, a rodzice też będą:) szkoda że pogoda byle jaka

http://www.suwaczek.pl/cache/b8f8fc4211.png
http://s2.pierwszezabki.pl/034/0343869c0.png?7367

Odnośnik do komentarza

ale z Jaśka fajny chłopczyk!!! i jakie piękne gęste włoski ma!!! nasz to takie ledwo co piórka.. no i gratuluję nocnikowania - może to faktycznie już ten moment ;-)

jagoda - powodzenia w odsmoczkowaniu - obyście jak najmniej to odczuli ;-)

Ilka a jak Ksawcio reaguje jak mu mówisz, że będzie niedługo miał siostrzyczkę małą, dzidzię? bo Jaś jest mocno zazdrosny - niby pięknie pokazuje na brzuch, mówi że tam dzidzia, jak pytamy się jak będzie miał braciszek na imię to odpowiada Adam, ale jak znajomi byli z małym 4 miesięcznym synkiem i miałam go na rękach to ciągnął go za nogę i ciągle "mama nie, mama nie", a jak już sobie poszli to cały szczęśliwy pokazywał na miejsce gdzie leżał Szymek i zacieszał - "ni ma, ni ma" ;-)) także będzie ciężko...
a torbę do szpitala już spakowałaś? ;-)
vIKI - nasz też ostatnio ruszył ciut z mówieniem tyle, że przekręca często, np kupa to pupa, witam to titam, pan to pam, pestki to piti, ptaszki to ptapty - także dla obcego to niezrozumiały język ;-)

pozdrawiam NADINN

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz620mm0588zvzo.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jx4hi9gnh.png

Odnośnik do komentarza

Darka, ta elegancja to z okazji Wigilii - na co dzień Jaś lata w samej koszulce i rajstopkach, a w ostatnich dniach w samych majtkach bo nie chce mi się go co chwilę przebierać przy tej nauce nocnikowania :) Oleńka też fajna dziewczynka!

Viki - u nas identycznie z tym papa...jak się coś kończy (dziś np. pokazywał na pustą rolkę po papierze toaletowym) albo Jaś idzie coś wyrzucić do śmieci to też pa pa

http://www.suwaczki.com/tickers/wff2wn1545r9qxhk.png

http://s2.pierwszezabki.pl/034/0341899d0.png?346
Pozdrawiamy,
Kasia i Jaś

Odnośnik do komentarza

Nadinn Jak mu mówię, pokazuję a on jakby tego nie pojmował, patrzy na mnie jak na kosmite. Przez perwsze 4 miesiące tulił się do brzucha jak szalony, a teraz..sama nie wiem..jakby nie przyjmował do wiadomości. Mama jest jego i czasem nawet tate odpycha. Wiem, że będzie bardzo zazdrosny.

Torba spakowana w 98% , brakuje kapci i kosmetyczki;) chyba...
W końcu ciąża donoszona i do terminu 2,5 tyg :D

Jasiu, Oleńko ale fajni jesteście! I jacy duzi? ;)

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Ilka jak tak piszesz o tej spakowanej torbie to az mi sie dreszczyk emocji pojawil:)przypomnialy mi sie ''stare''czasy:)fajnie
Jasiu,Olenko wygladacie juz jak przedszkolaki:)super
smieszne sa te nasze dzieciaki,rozbawilo mnie to papa do kibelka itp:))Wiki tez jest na tym etapie tyle ze najczesciej to w sklepie macha,czasami jak ktos jej nie odmacha od razu to podchodzi blizej i na upartego macha, do skutku:)

moje szczęście:))06.05.2010

Odnośnik do komentarza

Witamy światecznie.
Oczywiscie zyczymy zdrówka choruszkom !!!!

Jasiek i Ola - ŚLICZNOSCI!!!!!! I to prawda że cudze dzieci rosną. Wydaja sie tacy duzi;-)

My dzis bylismy w poznańskiej palmiarni. Oczywiscie nie ogladac rośliny tylko zwierzaki: ryby (za którymi Michalek teraz szaleje za sprawą karpi świątecznych pływajacych w wannie), kury, papugi, ryy, ryby, ryby, jaszczurki, żółwie, ryby, ryby ryby ;-)

A teraz my sie pokazemy. Zdjęcia z okresu świątecznego

Pozdrawiamy ;-) Asia i Michałek

Odnośnik do komentarza

Viki a wracajac jeszcze do tych nieszczesnych zebow to najwazniejsze jest by w nocy nic Dominik nie jadl i nie pil oprocz czystej wody bo o ile w dzien slina wiekszosc resztek jedzenia ''wyplucze'' o tyle w nocy te resztki beda ''czekaly''do rana:(
u nas niestety jak odstawialam w nocy Wiki od piersi to na oslode lez czasami dostawala sok a ze czesto w nocy sie budzila to i pila duzo,to tez wplynelo na stan jej zabkow:(((

moje szczęście:))06.05.2010

Odnośnik do komentarza

Michaś ma niesamowicie długie rzęsy na 1 zdjęciu, śliczny chłopczyk!
Od dziś wprowadziłam zasadę, jak do godz 14 Ola nie zaśnie to idzie z powrotem na pokoje:-) zdarzało się, że zasypiała dopiero ok 14 i budziła się nawet ok 16.30 tak jak było wczoraj a obiad ok 17, dopiero po przebudzeniu, zdecydowanie za późno. Dziś zasnęła ok 13 i obudziła się po tuż po 15, obiad o bardziej przyzwoitej porze, 2 danie też (choć dziś niewiele zjadła na drugie, najczęsciej jak rano jest jajecznica to drugie danie nie zjada chętnie) i podwieczorek ( cały banan ) i ok 19 kolacja i już położyliśmy ją spać po gruntownej kąpieli ( z myciem włosów ).
Wszystkie maluchy już naprawdę duże są, rosną jak na drożdżach. Nie wiem jak wy, ja tylko odkładam do szafek za małe rzeczy i ostatnio trochę tego było. Dziś np odłożyłam fajny polarowy pajac który kupiłam jakieś 2 miesiące temu na 18 miesięcy. Mam nadzieję, ze się w końcu przydadzą...czekamy na kuzynkę/kuzyna Oli w tym roku.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hngltyenz.png

Odnośnik do komentarza

Asiabambo- Michał też rośnie jak na drożdzach, w tej kamizelce taki fajny chłopiec:)

Darka- u nas podobnie z ubrankami. Znów muszę dokupić kilka bodziakow i rajstop bo z tego naszybciej "mały" wyrasta.
Ile ważą Wasze dzieci? Mój tak 12 z hakiem. Bodziaki na 24 m/104 są juz prawie za małe. Rajty na teraz to rozmiar 92. Rozmiar buta 23. A jakiś szczególnie wysoki Ksawery nie jest. Będę się powtarzać, ale nie rozumiem rozmiarówek...;)

Pozdrawiam emIlka
Rozbójnik Ksawcio 2010.05.11 i Gagatek Agatka 2012.01.10

Odnośnik do komentarza

Jaś Ola i Michałek - prześliczne maluchy :) I jakie już duże :)

Nie wiem ile Majka dokładnie waży ale podejżewam że coś ok 12 kg. Ciuszki nosi na 86/92 - ale większość już na 92. A butki rozmiar 22/23. I też zauważyłam że przez ostatnie 3 miesiące strasznie się wyciągneła - wszystkie body już za małe i musiałam uzupełnić jej garderobę. Przymierzałam jej też jej kurtki jesienne i wszystkie mają już za krótkie rękawy i na długość też za krótkie a co jednej to byłam pewna że jeszcze wiosnę obchodzi bo kupiłam większą ale jednak nie :)

To i ja się pochwalę moją córcią (właśnie się zorientowałam jak ostatnio mało jej zdjęć robiłam :( ) :
1. jedyny dzień tej zimy kiedy był u nas śnieg :)
2. przed choinką którą stroiła z tatusiem
3. modelka
4. mała mamusia
5. a ciocia się schowała :P

http://www.ticker.7910.org/an1cHmy0g411110MTA5bGR8Mzk5MTQzMjJqZGF8TWFqYSBtYQ.gif

http://www.suwaczek.pl/cache/98b2cf9604.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...