Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

To szokujące, kiedy odchodzi tak młoda osoba... i zostawia tu na ziemi najukochańsze osoby...
[*] Gosieńka na pewno będzie nad nimi czuwać i opiekować się troszkę inaczej... A Kruszynka pozna Mamę, ale z fotografii, bo tego roku pamiętać nie będzie niestety za kilka lat... nie wyobrażam sobie nawet tego co przeżywają najbliżsi... łzy same płyną po policzkach...

Odnośnik do komentarza

Choć ciężko mi przestać myśleć o Gosi... zawsze kiedy tu zaglądam mam dylemat czy pisać coś o moich pociechach, czy nie...

Ale chyba napiszę...
Marta ciągle ma zaczerwienioną pupcię i ma jakieś obrzydliwe krostki na cipuni, ale mamy już maść i powinno być lepiej. Dr kategorycznie kazała odpieluszkować, bo to będzie wracało pod pieluchą. Zaczekam z tym do piękniejszej i cieplejszej pogody, żebym mogła ją puścić w samych majteczkach po domu, czy po trawie na podwórku.
Marta ma już wszystkie jedynki, dwójki i czwórki - wciąż czekamy na trójki. Dokuczają nam takie brzydkie kupki z nietrawionymi resztkami. Wciąż nie zaszczepiłam Małej na szczepienie z 12-13 miesiąca życia, ale na ostatniej wizycie u pediatry wspomniałam o tym, a ona powiedziała, że to normalne, skoro dziecko tak boleśnie ząbkuje, ma ciągle katar i czasami podwyższoną temperaturę.

Dominik kilka dni temu miał urodzinki i za pieniążki od Męża Cioci kupiliśmy tor ze Stacyjkowa z pętlą. Stacyjkowo Tor PrĂłbny z PÄ�tlÄ� 54205 - Jedyny Sklep | foteliki maxi cosi - butelki tommee tippee - foteliki chicco - wĂłzki chicco - avent niania Szaleje strasznie i piszczy z radości, kiedy go włączamy. Nawet resoraki po nim jeżdżą. Jedynym minusem jest to, że dość głośno buczy kiedy włączony jest napęd na pętlę.

Kupiliśmy drugi fotelik rowerowy i będziemy mogli całą czwórką jeździć rowerami popołudniami.

Odnośnik do komentarza

ITruth
Choć ciężko mi przestać myśleć o Gosi... zawsze kiedy tu zaglądam mam dylemat czy pisać coś o moich pociechach, czy nie...

Ale chyba napiszę...
Marta ciągle ma zaczerwienioną pupcię i ma jakieś obrzydliwe krostki na cipuni, ale mamy już maść i powinno być lepiej. Dr kategorycznie kazała odpieluszkować, bo to będzie wracało pod pieluchą. Zaczekam z tym do piękniejszej i cieplejszej pogody, żebym mogła ją puścić w samych majteczkach po domu, czy po trawie na podwórku.
Marta ma już wszystkie jedynki, dwójki i czwórki - wciąż czekamy na trójki. Dokuczają nam takie brzydkie kupki z nietrawionymi resztkami. Wciąż nie zaszczepiłam Małej na szczepienie z 12-13 miesiąca życia, ale na ostatniej wizycie u pediatry wspomniałam o tym, a ona powiedziała, że to normalne, skoro dziecko tak boleśnie ząbkuje, ma ciągle katar i czasami podwyższoną temperaturę.

Dominik kilka dni temu miał urodzinki i za pieniążki od Męża Cioci kupiliśmy tor ze Stacyjkowa z pętlą. Stacyjkowo Tor PrĂłbny z PÄ�tlÄ� 54205 - Jedyny Sklep | foteliki maxi cosi - butelki tommee tippee - foteliki chicco - wĂłzki chicco - avent niania Szaleje strasznie i piszczy z radości, kiedy go włączamy. Nawet resoraki po nim jeżdżą. Jedynym minusem jest to, że dość głośno buczy kiedy włączony jest napęd na pętlę.

Kupiliśmy drugi fotelik rowerowy i będziemy mogli całą czwórką jeździć rowerami popołudniami.

Lenka też ma od kilku dni pryszczałki na żopie -myśle,że to od soków więc znów jedzie na samej wodzie. Też ma czasem niestrawione resztki pokarmu ale ja nawet nie mówiłam o tym lekarce bo zawsze zapominam-co twoja o tym mówi ?
A tor świetny sama bym się pobawiła takim :)
Co do odpieluszkowania to troszke szybko bo powinno się po 18mc zaczynać no ale mam nadzieje,że ci się uda.
Moja niedawno brała maść sterydową i przez 3 dni smigała w gaciach po chacie żeby zmniejszyc wchłanianie przez pampersa no i nawet nie żałowałam,że nie mam jeszcze nocnika bo jej ewidentnie absolutnie nie przeszkadzało sikanie w gacie wręcz przeciwnie pojawiająca się kałuża na podłodze była niezłą atrakcją i wspaniałą zabawą :/

AAA zapomniała bym o naj ważniejszym !! Zazdroszcze fotelika nieziemsko ! Też marze żeby wsiąść na rower w końcu -nie jeżdziłam od 4 mc ciąży ale mamy problemy finansowe więc fotelik musi poczekać :((

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Od poniedziałku codziennie jeździmy-to na plac zabaw oddalony o 3 km, to po okolicznych szlakach rowerowych. Śmigamy ok.15 km dziennie. Super sprawa. Taki fotelik i kask to wydatek ok. 200 zł niestety, ale frajda jest ::):

Na razie Marty nie odpieluszkowuję, bo chyba żadna z nas nie jest na to gotowa.

jeśli chodzi o pasztet to ja nie mam pojęcia niestety...

wesprzecie nas w konkursie Radia Plus? ::):

Prawdowie - Głosowanie - Superrodzinka - Radio Plus

Odnośnik do komentarza

Od poniedziałku codziennie jeździmy-to na plac zabaw oddalony o 3 km, to po okolicznych szlakach rowerowych. Śmigamy ok.15 km dziennie. Super sprawa. Taki fotelik i kask to wydatek ok. 200 zł niestety, ale frajda jest ::):

Na razie Marty nie odpieluszkowuję, bo chyba żadna z nas nie jest na to gotowa.

jeśli chodzi o pasztet to ja nie mam pojęcia niestety...

wesprzecie nas w konkursie Radia Plus? ::):

http://radom.radioplus.pl/Superrodzinka/Glosowanie/Prawdowie

Odnośnik do komentarza

ITruth
Od poniedziałku codziennie jeździmy-to na plac zabaw oddalony o 3 km, to po okolicznych szlakach rowerowych. Śmigamy ok.15 km dziennie. Super sprawa. Taki fotelik i kask to wydatek ok. 200 zł niestety, ale frajda jest ::):

Na razie Marty nie odpieluszkowuję, bo chyba żadna z nas nie jest na to gotowa.

jeśli chodzi o pasztet to ja nie mam pojęcia niestety...

wesprzecie nas w konkursie Radia Plus? ::):

Prawdowie - G�osowanie - Superrodzinka - Radio Plus

wsparlam!

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

ITruth
Od poniedziałku codziennie jeździmy-to na plac zabaw oddalony o 3 km, to po okolicznych szlakach rowerowych. Śmigamy ok.15 km dziennie. Super sprawa. Taki fotelik i kask to wydatek ok. 200 zł niestety, ale frajda jest ::):

Na razie Marty nie odpieluszkowuję, bo chyba żadna z nas nie jest na to gotowa.

jeśli chodzi o pasztet to ja nie mam pojęcia niestety...

wesprzecie nas w konkursie Radia Plus? ::):

Prawdowie - Głosowanie - Superrodzinka - Radio Plus

Ojjj to super cena ! Ja szukałam i niestety żadnego poniżej 370 (z atestem i sęsownego) nie widziałam nawet w supermarketach z giętkiego plastiku były za 250 !

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny dawno nie zaglądałam ale święta i szkoła dała mi popalić, a teraz odstawiam Julkę od cyca!!!! noce są ciężkie bo budzi sie dalej ale nawet mowy nie ma żeby wzięła butelkę do ust!!! jest nerw i płacz, więc ostatnie dwie noce nie proponowałam i marudziła jak się z nią położyłam i zasypiała, a ja ją odkładałam do łóżeczka i wracałam do sypialni, bo od tej pory też już nie śpimy w jej pokoju. problem w tym że nie wiem co zrobić żeby piła więcej mleka na noc?? z kleikiem jej nie podchodzi, kaszy nie chce od x czasu, wczoraj ją przegłodziłam wieczorem nie dawałam jej już kolacji myślę sobie zje może więcej mleka bo nie przekracza granicy 120ml a ona wypila jeszcze mniej bo 90ml i poszła spać :( a rano obudziła się mega głodna i wypiła 100mleka. co zrobić żeby piła go więcej?? nie dostaje już cycka od 4dni!!! a ostatnimi czasy dostawała go tylko do spania na noc i w dzień i w nocy 2-4razy. odstawiałyście już swoje pociechy od cycusia?? pytam te koleżanki które karmią :) wyszła jej górna czwórka, widać już druga i na dole też spuchnięte!!

mi też pasztet wychodził suchawy dawałam więcej skórek z kurczaka bo smalec mógłby być ciężko strawny ale do smarowania taki nigdy mi nie wyszedł :)

nie bardzo jestem w temacie co do Gosi tak przeleciałam ostatnie wątki co jej się stało???? biedna maleńka!!! współczuję!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/ffc79befd9.png
http://www.suwaczek.pl/cache/6bb440363f.png

Odnośnik do komentarza

ojej, Agniesiu - nie wiem co Ci poradzić, ja już od daaaawna nie karmię piersią, a mleka modyfikowanego mój mały pije tylko 2 razy dziennie, rano i przed spaniem -maks 220 a najmniej wypija 180 ml. Bez dodatków, bez kleiku, czasem robię kaszkę. A jak wypija mleczko, to często gęsto je chlebek jeszcze.
Pamiętam, że miał taki okres, że na chwilę odrzucił mleko - wcale go nie pił, ale mu przeszło. Ile ja się nadenerwowałam...:/ Może podawaj jej także inne produkty bogate w wapń? Wiem,, że amarantus ma dużo.. może jogurty?
Ale Tobie chodzi o picie..:/ nie wiem - może coś jest nie tak, ze smoczkiem z butli? Może jest zatkany , albo zbyt powolny i dlatego mala tak niechętnie poje, bo się musi napracować? -to głupie, ale mnie sie to ostatnio przytrafiło - smok się zglucił i dziurki miał zatkane, a ja się dziwiłam, że mały nie chce pić :/

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Agniesia26
hej dziewczyny dawno nie zaglądałam ale święta i szkoła dała mi popalić, a teraz odstawiam Julkę od cyca!!!! noce są ciężkie bo budzi sie dalej ale nawet mowy nie ma żeby wzięła butelkę do ust!!! jest nerw i płacz, więc ostatnie dwie noce nie proponowałam i marudziła jak się z nią położyłam i zasypiała, a ja ją odkładałam do łóżeczka i wracałam do sypialni, bo od tej pory też już nie śpimy w jej pokoju. problem w tym że nie wiem co zrobić żeby piła więcej mleka na noc?? z kleikiem jej nie podchodzi, kaszy nie chce od x czasu, wczoraj ją przegłodziłam wieczorem nie dawałam jej już kolacji myślę sobie zje może więcej mleka bo nie przekracza granicy 120ml a ona wypila jeszcze mniej bo 90ml i poszła spać :( a rano obudziła się mega głodna i wypiła 100mleka. co zrobić żeby piła go więcej?? nie dostaje już cycka od 4dni!!! a ostatnimi czasy dostawała go tylko do spania na noc i w dzień i w nocy 2-4razy. odstawiałyście już swoje pociechy od cycusia?? pytam te koleżanki które karmią :) wyszła jej górna czwórka, widać już druga i na dole też spuchnięte!!

mi też pasztet wychodził suchawy dawałam więcej skórek z kurczaka bo smalec mógłby być ciężko strawny ale do smarowania taki nigdy mi nie wyszedł :)

nie bardzo jestem w temacie co do Gosi tak przeleciałam ostatnie wątki co jej się stało???? biedna maleńka!!! współczuję!!!

Hej Aga ! Mialam taki sam problem i u nas pomogło karmienie łyżeczką bo Lenka nie chce ciągnąć butli i nigdy nie chciała.Poprostu znalazłam w końcu kaszke która jej smakowała i wieczorem T w nią wciska 150ml to jest maximum jakie się da bo rano tylko 90 zjada. Owoce też dawałam te w słoiczku dla zmiany smaku. A w nocy dawałam butelke z piciem -też z piciem był mega problem ale w końcu znalazłam buteleczke nuka z takim maciupkim smoczuszkiem który kocha i zanim przestawiłam ją na wode to żłopała herbatkosoczki hippa-to taki przykład bo wiadomo,że każde dziecko ma inny gust ale ja przerobilam wszystkie soczki i herbatki zanim znalazłam coś co polubiła :36_19_1: Współczuję bo ty masz to wszystko przed soba jeszcze :36_19_1:

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Witam kochane:) Mam wielka nadzieje ze jeszcze mnie pamietacie choc od baaaardzo dawna mnie juz nie było:( ale jakos tak wychodziło:(

KASZAAAA kochana ostatnio wpadłas na watek chorych dzieci i az sie wystraszyłam ze u Lenki cos nie tak:(
Redbery a jak u was macie jeszcze rehabilitacjie? bo niestety nie dam rady przeczytac wszystkich zaleglosci:(

A u nas nieciekawie ale dajemy rade.Wikusia ma jeszcze rehabilitacjie, raz w tygodniu.od dwuch tygodni dopiero zaczela dreptac z czego jestem dumna:)
choruje na astme oskrzelowa(bierze sterydy,ma leki przez inhalator 3 razy dziennie itd),choruje takze na cukrzyce typu 1 zreszta jak starszy synek:(
ma problemy z tarczyca,nerkami,ma torbiele szyjne i niestety sa jeszcze torbiele w glowce(te pozostaly od wylewu). jest strasznym glodomorkiem i non stop by jadła:)to tak wskrucie.

bardzo goraco pozdrawiam:):):):):36_3_14:

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
Witam kochane:) Mam wielka nadzieje ze jeszcze mnie pamietacie choc od baaaardzo dawna mnie juz nie było:( ale jakos tak wychodziło:(

KASZAAAA kochana ostatnio wpadłas na watek chorych dzieci i az sie wystraszyłam ze u Lenki cos nie tak:(
Redbery a jak u was macie jeszcze rehabilitacjie? bo niestety nie dam rady przeczytac wszystkich zaleglosci:(

A u nas nieciekawie ale dajemy rade.Wikusia ma jeszcze rehabilitacjie, raz w tygodniu.od dwuch tygodni dopiero zaczela dreptac z czego jestem dumna:)
choruje na astme oskrzelowa(bierze sterydy,ma leki przez inhalator 3 razy dziennie itd),choruje takze na cukrzyce typu 1 zreszta jak starszy synek:(
ma problemy z tarczyca,nerkami,ma torbiele szyjne i niestety sa jeszcze torbiele w glowce(te pozostaly od wylewu). jest strasznym glodomorkiem i non stop by jadła:)to tak wskrucie.

bardzo goraco pozdrawiam:):):):):36_3_14:

ja pamietam:) tez z gorzowa:)

trzymam za was mocno kciuki! mam nadzieje ze bedzie coraz lepiej!

moj tez jest glodomorkiem i to jakim, jej wszsytko i non stop:)
lepiej go ubierac niz karmic:)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cha00x1cmcm3g.png

Odnośnik do komentarza

hej kochane, ostatnio weszłam na forum żeby wam odpisać i tyle naskrobałam a nie mogłam wysłać!!!! nie wiem jakiś komunikat mi się pojawiał!!
odstwaienie od cycusia poszlo sprawnie!!! 2 pierwsze noce byly cieżkie, ale już jest lepiej, budzi się jeszcze w nocy czasem 1 czasem nawet 3-4razy ale przytuli sie i spi i jak wroci do lozeeczka to az do porannego mleczka kol0 4:30-5:00 i potem zostaje w naszym łożu:) z jedzeniem różnie bywa, ale ogólnie apetyt ma lepszy, nie chce miesa jesc wieć najczesciej jej przemycam w zupkach, no i z warzywami tez roznie, ale za to lubi nabial:) serki, kefiry jogurty, danone do picia wchlania wszystko!!! probowalam jej dac kotleta z piersi nie chciala. lubi parowki berlinki i morlinki dzis probowala. kaszy nie chce, ostatnio ja oszukiwalam i zjadla kaszy jakies 80ml lyzeczka, wczoraj probowalam butelka i nie poszlo:( mleka na noc pije coraz wiecej nawet 160ml, jedno mleko mam 3R drugie noralne i mieszam jej na pol bo jak same 3R daje to nie bradzo chce. zabki jej ida kupilam wczoraj swietna polecaną maść ale niestety julka nie chce dac smarowac, teraz na drzemce przez sen jej chcialam posmarowac ale sie wiercila i odpuscialam i tak sie wkurzala bo jej paznokcie u nog obcinalam:) nie mam rady na nia nie chce dawac tak normalnie:) ogolnie lepiej jest z jedzeniem, juz ma takie nawyki ze jak wstanie z drzemiki to mi na fotelik pokazuje ze chce zupe, a jak wracamy z pierwszego spacerku to myje raczki i idzie na lezaczek bo na nim zawsze jogurt je po spacerku, tez na niego idzie jak je owoce i prazynki:) a zupy, parowki, wedliny i makaron w foteliku:) smieszna jest:)))) u gory wyszedl jej trzonowy drugi uz sie troszke przebil ale ma czerwone dziasla i caly czas ma reke w buzi a slina cieknie na panele:) ostatnio jak zabkowala to jej taki plyn dawalam polecam camilia dobry jest ale akurat go wczoraj nie bylo w aptece, polecam jak nie daja dzieciaczki zabkow pokazac, myslalam ze jej w smaku bedzie masc odpowiadac, julka po camili miala rozwolnienie, a wlasciwie nie wiem czy na pewno po tym czy od zebow. dzieki kochane za odpowiedzi, jak ja juz cos pisze to pol strony hehehehe

http://www.suwaczek.pl/cache/ffc79befd9.png
http://www.suwaczek.pl/cache/6bb440363f.png

Odnośnik do komentarza

MARTABO TAK TO JA:)
GORZOW I JAKOS NIC NIE ZAPOWIADA ZMIAN:)
U nas niestety nie jest lepiej...malutka ma znowu zapalenie pluc i dostaje 2 razy dziennie antybiotyk domiesniowo:( a wczoraj sie dowiedzielismy ze starszy synek ma jeszcze padaczke wiec zalamka totalna:(

super ze pozegnanie z cycem poszło łatwo...ja karmiłam do 7 miesiaca swoja córeczke i ona sama zaczeła odstawiac piers jak poznała inne smaki:) chyba lepiej jej smakowały:)

Odnośnik do komentarza

Aneczka23

Redbery a jak u was macie jeszcze rehabilitacjie? bo niestety nie dam rady przeczytac wszystkich zaleglosci:(

hej - już nie, zostały nam tylko pojedyncze konsultacje :-)

aneczko -trzymam za Was kciuki i ślę pozytywne fluidy w Waszą stronę, jesteś bardzo dzielna!!

Agniesia26 - to fajnie, że odstawienie poszło Wam tak dobrze! noo, mała teraz już duża dziewczynka ;-) cysia nie potrzebuje :)

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

U nas z brzuszkiem nieciekawie, Mikołajek przez sen zrobił wczoraj 3 brzydkie kupki, a ja jestem baaaaardzo zmęczona. Najgorzej to z tym, że żaden lekarz nam nie potrafi pomóc w unormowaniu tych kupek, każdy rozkłada ręce, wyniki bardzo dobre i skąd te brzydkie kupki i tak ich dużo ilościowo?? Ehh.... źle mi....::(:

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...