Skocz do zawartości
Forum

Szczęśliwe Marcowe Mamy 2010... :)


Rekomendowane odpowiedzi

Wstawiam przepis na tort dla naszych pociech na 1 roczek:

TORT NA BAZIE MLEKA MODYFIKOWANEGO

biszkopt:
4 jajka
mąka tortowa (ok 130g)
mąka ziemniaczana (ok 30g)
cukier
pół torebki cukru waniliowego
szczypta soli jodowanej
ewent. 1 plaska łyżeczka proszku do pieczenia (dla dzieci z alergią bez proszku)
obłożenie:
28 miarek mleka modyfik nr 3 (od 1 roku życia) (można dać o smaku waniliowym)
850 ml + 500 ml wody źródlanej
3 galaretki owocowe - 2 malinowe na krem i cytrynowa na wierzch


Biszkopt wykonanie:(pieczemy go dzień wcześniej!)

Jajka wkładamy na chwile do ciepłej wody po wyjęciu z lodówki - myjemy ręcę po kontakcie ze skorupką. Przez sitko przesiewamy mąk z proszkiem do pieczenia. Z białek z odrobiną soli ubijamy pianę. Pod koniec ubijania wsypujemy stopniowo cukier i cukier waniliowy. Dodajemy żółtka i wszystko miksujemy. Masę delikatnie mieszamy z przesianą mąką.
Ciasto od razu przekładamy do n natłuszczonej i wysypanej bułką tortownicy i pieczemy w 160 st. Po 5-8 minutach, gdy ciasto nieco podrośnie, zwiększamy temperaturę do 170-180 st. (Bez termoobiegu). Pieczemy 20-25 na jasnoorzechwoy kolor.Po upieczeniu ciasto zostawiamy na 20-30 minut w zamkniętym piekarniku, a następnie uchylamy drzwiczki, aby ostygło.

Krem i galaretka: wykonanie:

Na co najmniej 3-4 godz przed przyjęciem zagotowujemy 850 ml wody i do wrzątku wsypujemy 2 galaretki malinowe. Galarettke cytrynowa przygotowujemy w 0.5 litra wody. Jak malinowa nieco ostygnie, ale będzie jeszcze ciepła wsypujemy do niej mleko modyfikowane i mieszamy. Galaretki odstawiamy w chłodne miejsce i potem do lodówki.
Kroimy biszkopt na 2 warstwy. jak galaretka malinowa nieco stężeje miksujemy ją (bo mleko na bank się odłoży na powierzchni), i połowę wylewamy na 1 warstwę biszkoptu, umieszczona ponownie w tortownicy.
Nakładamy 2 warstwę biszkoptu i zalewamy resztą kremu. Gdy masa zastygnie, dekorujemy owocami i zalewamy galaretka cytrynowa. Odstawiamy do lodówki. Tuż przed podaniem tort dekorujemy świeczką.

:wink::wink::wink:

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Dawno mnie tu nie było...
Witam!
Kaszaaaaaa sprytna masz tę swoją cudną Córę!

Redberry świetny przepis! Trzeba będzie wypróbować najpierw, a później zrobić dla gości ::):

Z nowości u nas to Martusia nauczyła się pić z kubka z rurką, chodzi trzymając się mebli, gaworzy pięknie.

A jak Wasze Pocieszki?

Odnośnik do komentarza

hello hello!

no, przepis fajny, ale myślicie, że dla nas też będzie zjadliwy?

a u nas ok :wink: - Mikołajek chodzi bokiem przy meblach, wyszedł jeden ząbek, a teraz idą 3 naraz...:Szok: więc jest marudny! :neutral:

poza tym nie mogę się doczekać wiosny...aaaa! i mamy przerwe w rehabilitacji do końca kwietnia-bo wszystko u nas rewelacyjnie z napięciem, odruchami i wzorcami :yipi::yipi: cuuudnie!

martusia pije z rurki? jeee! jak fajnie! też chce tego nauczyć moje dziecko!

http://miko.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png

Odnośnik do komentarza

Redberry cudnie, że Mikołajek robi postępy. No i ząbki idą, choć to bolesne bywa, to zęby są potrzebne, np.: żeby gryźć Mamę :hahaha:

A Marta nauczyła się jakby przypadkiem, obserwując brata. Wyrwała Mu kiedyś z rąk jego kubek, pociągnęła i tak już się stało, że musiałam dać jej osobisty kubek z rurką :smile_jump:
Marta ma 4 ząbki - same jedyneczki. Ale chyba reszta zbliża się wielkimi krokami. Teraz śpi opatulona w wózku na balkonie ::):

Odnośnik do komentarza

Siema siema ! Oczywiście nikogo nie ma !; )
Itruth gartki dla słomkowej wciagaczki hehe :)

Redberry
hello hello!

no, przepis fajny, ale myślicie, że dla nas też będzie zjadliwy?

a u nas ok :wink: - Mikołajek chodzi bokiem przy meblach, wyszedł jeden ząbek, a teraz idą 3 naraz...:Szok: więc jest marudny! :neutral:

poza tym nie mogę się doczekać wiosny...aaaa! i mamy przerwe w rehabilitacji do końca kwietnia-bo wszystko u nas rewelacyjnie z napięciem, odruchami i wzorcami :yipi::yipi: cuuudnie!

martusia pije z rurki? jeee! jak fajnie! też chce tego nauczyć moje dziecko!

Redondo myśle,że zjadliwy ale kalorii pewnie ma tyle co 10 normalnych tortów i pewnie do tego naszych podniebień nie powali na glebę...
Z resztą juz niedługo ci dam cynk-pomimo,że na innym mleku to smakowo myśle,że będzie bardzo mała różnica ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo serdecznie i odrazu przepraszam za nie obecnoscoj bardzo przepraszam ze tak dlugo nic nie pisalam ale czasami zagladalam i oczywiscie czytalam:)
Bardzo sie ciesze ze wasze dzieciaczki robia tak wielkie postepy:)
U nas niestety nie jest tak wesolo Wikusia jutro konczy 11 miesiecy ale zdrowia nam brakuje i to bardzo:36_1_4:.od listopada leczymy sie w Poznaniu w poradni onkologicznej,teraz czekamy na rezonans magnetyczny.takze mamy problem z nerkami,oczkami.Problemy mamy ogromne i wiele lez juz wylalam.rehabilitacjie takze mamy zawieszona przez choroby malej ale w tej kwesti jest o wiele lepiej.
Z dobrych wiesci to Wikusia ma 4 zabki,pije sama,raczkuje,wstaje przy meblach i wazy niecale 9 kilo.mowi mama,tata,baba,dadek.z postepow ogromnie sie cieszymy i kazdy nowy daje nam nadzieje.
Bardzo Was wszystkie kochane mamusie pozdrawiam i mam nadzieje ze pomimo moich nie obecnosci nadal moge byc w waszym gronie...:yyy:

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
Witam bardzo serdecznie i odrazu przepraszam za nie obecnoscoj bardzo przepraszam ze tak dlugo nic nie pisalam ale czasami zagladalam i oczywiscie czytalam:)
Bardzo sie ciesze ze wasze dzieciaczki robia tak wielkie postepy:)
U nas niestety nie jest tak wesolo Wikusia jutro konczy 11 miesiecy ale zdrowia nam brakuje i to bardzo:36_1_4:.od listopada leczymy sie w Poznaniu w poradni onkologicznej,teraz czekamy na rezonans magnetyczny.takze mamy problem z nerkami,oczkami.Problemy mamy ogromne i wiele lez juz wylalam.rehabilitacjie takze mamy zawieszona przez choroby malej ale w tej kwesti jest o wiele lepiej.
Z dobrych wiesci to Wikusia ma 4 zabki,pije sama,raczkuje,wstaje przy meblach i wazy niecale 9 kilo.mowi mama,tata,baba,dadek.z postepow ogromnie sie cieszymy i kazdy nowy daje nam nadzieje.
Bardzo Was wszystkie kochane mamusie pozdrawiam i mam nadzieje ze pomimo moich nie obecnosci nadal moge byc w waszym gronie...:yyy:

Cześć !!! Fajnie ,że zaglądnełaś do nas ! Współczuję tych wszystkich problemów i trzymam kciuki żeby się szybko skończyły !
A mówi twoje serduszko pięknie już !! Moja tylko mama mówi i papa robiąc papa :36_19_1: A cała reszta to jej śmiechowate nazewnictwo hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Witam się po przerwie :)

Aneczko dawno Cię nie było ale miło,że zajrzałaś. Zdróweczka życzę dla córeczki a dla Ciebie dużo sił i wytrwałości, mam nadzieję,że leczenie da dobre rezultaty i wszystko się ułoży. Trzymam kciuki za Was :36_1_67:

A Wszystkim życzę miłego weekendu :) U mnie dziś bardzo wietrznie....normalnie jakby wiosna i ciepło jest :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63498.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63499.png

Odnośnik do komentarza

Aneczka23 wszytko się powoli ułoży. Choroba to trudne doświadczenie, niesie ze soba wiele wyrzeczeń, smutków, problemów. Ale na pewno za niedługo te wszystkie problemy się skończą! Życzę Wam i Waszej Córci wiele optymizmu i siły do walki z wszystkimi przeciwnościami! :love:

Fajnie, że Wikusia tak pięknie mówi. Martusia tylko po swojemu niestety, ale to nic. Nauczy się w końcu ::):

Odnośnik do komentarza

Eh, ja zaglądam czasami, bo czas mi nie pozwala na więcej ::(: Muszę znaleźć ortopedę dziecięcego w niedalekiej okolicy /Kielce, Radom/ dla Dominiuszka, bo chcę, żeby ktoś kompetentny Go obejrzał. Mocno koślawi nogi. Jutro tez idziemy do laryngologa, bo swędzą Go uszy i mówi, ze Mu mucha tam wpadła i bzyczy...

I jeszcze jutro idę na badania krwi z dzieciakami, takie kontrolne. Będę łapała siusiu w kubeczki ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...