Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Gość elaela
2 godziny temu, Gość Kzbn napisał:

Elaela pocieszylas mnie 🙂 dziękuje. 
Zobaczymy jakie wskazania będzie miała moja Pani doktor. Czy coś badamy poziom przeciwciał czy czekamy do porodu. jeszcze ta żółtaczka 🤦‍♀️ No jestem w szoku... jak i skąd. Jeszcze teraz te poradnie pozamykane generalnie... Eh. 
 

gratuluje już 13 tc i jesteś po badaniach prenatalnych 🙂 wspaniałe oby dalej tak gładko wam szło! 🙂 może i nam potwierdzi się chłopczyk. U Was imię widzę już wybrane? 😉 

będziesz miała 3 razy badane przeciwciała. To jest bodajże odczyn Coombsa w karcie ciąży . Mnie też to teraz zleciła już z tym, ze to moja druga ciąża tak jak pisałam i ja juz miałam grupy krwi moja i męża. Jak cos wyjdzie nie tak to zapewne zastrzyk dostaniesz juz wcześniej w czasie ciąży ale zobaczysz ze będzie dobrze.

a żółtaczką to wszędzie możesz sie zarazić, tzn byc nosicielem, nawet u kosmetyczki czy na paznokciach. Mam koleżankę co ma hpv ale tego jest kilka odmian z tego co kojarzę. W kwietniu urodziła zdrowe dziecko ale szczerze nie pytałam co z tym.... Ale jak widać wszystko jest do obejścia, glowa do gory. Pewnie karzą Ci powtórzyć badanie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Kzbn napisał:

Elaela pocieszylas mnie 🙂 dziękuje. 
Zobaczymy jakie wskazania będzie miała moja Pani doktor. Czy coś badamy poziom przeciwciał czy czekamy do porodu. jeszcze ta żółtaczka 🤦‍♀️ No jestem w szoku... jak i skąd. Jeszcze teraz te poradnie pozamykane generalnie... Eh. 
 

gratuluje już 13 tc i jesteś po badaniach prenatalnych 🙂 wspaniałe oby dalej tak gładko wam szło! 🙂 może i nam potwierdzi się chłopczyk. U Was imię widzę już wybrane? 😉 

będziesz miała 3 razy badane przeciwciała. To jest bodajże odczyn Coombsa w karcie ciąży . Mnie też to teraz zleciła już z tym, ze to moja druga ciąża tak jak pisałam i ja juz miałam grupy krwi moja i męża. Jak cos wyjdzie nie tak to zapewne zastrzyk dostaniesz juz wcześniej w czasie ciąży ale zobaczysz ze będzie dobrze.

a żółtaczką to wszędzie możesz sie zarazić, tzn byc nosicielem, nawet u kosmetyczki czy na paznokciach. Mam koleżankę co ma hpv ale tego jest kilka odmian z tego co kojarzę. W kwietniu urodziła zdrowe dziecko ale szczerze nie pytałam co z tym.... Ale jak widać wszystko jest do obejścia, glowa do gory. Pewnie karzą Ci powtórzyć badanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Lisiczka

Cześć Dziewczyny, u mnie za chwilę 13 tydzień. W poniedziałek idę na genetykę. Jest to moja 2 ciąża. Chciałabym się odnieść do wypowiedzi o konflikcie, otóż dziewczyny rh - trzymajcie rękę na pulsie. Nie każdy lekarz zleca odpowiednie badania, wiadomo oszczędności. U mnie w pierwszej ciąży wytworzyły się przeciwciała i syn urodził się silnie zanemizowany. Lekarz prowadzący umył ręce. Teraz przy drugiej mam mega stres...nikt nie chce mojej ciąży prowadzić. Każdy mnie odsyła do poradni przyszpitalnej. Przez sytuację jestbw ogóle problem z dostaniem się tam. Tak, więc Dziewczyny jak któraś ma rh- nie ma powodu do strachu. Niemniej trzeba pilnować badań. 3majcie się ciepło Ciężarówki

Odnośnik do komentarza

Lisiczka jakie badania masz na mysli? Na przeciwciała ? Właśnie czekam na gr krwi męża na być w poniedziałek i myśle,ze jak będzie miał rh+ to pójdę na własna rękę zrobić przeciwciała. Myśle,ze moja pani dr (chodzę prywatnie) nie będzie miała oporów w zlecaniu mi badań. 
trzymajcie kciuki za nas dziewczyny 🙏 

i tak jak napisała jedna z was wszystko jest do przejścia. Mówię tez z mężem,ze nasz limit nieszczęść w tej ciąży już powinien się wyczerpać 😉 

Odnośnik do komentarza
Gość Lisiczka

Będzie dobrze, tego Ci życzę 🙂 Musisz robić częściej odczyn coombsa, tak jak napisały Dziewczyny. Lekarz ma obowiązek wystawić Ci skierowanie. Jeżeli wyjdzie Ci dodatni to wtedy się martw 😉 i szukaj dobrego lekarza w poradni najlepiej przyszpitalnej z wysokim stopniem referencyjności. Najlepsi specjaliści są w Warszawie.

U mnie lekarz nie zlecił badania w ostatnim trymestrze, coś mnie tknęło i sama zrobiłam (nie jest drogie) no i wszyscy byli zaskoczeni, bo wyszło mi to badanie pozytywnie. Podobno 1% ciąż takie są, że krew dzieciaczka miesza się z krwią mamy. Wystarczy przeciek rzędu 0,02 ml

 

 

Odnośnik do komentarza

Lisiczka. Z tymi specjalistami dzisiaj ciężko:( chyba wolałabym dostać ten zastrzyk z immunoglobuliny żeby zatrzymać ewentualne przeciwciała... sama nie wiem. Czeka mnie 3 tyg czekania na następna wizytę 😖

Odnośnik do komentarza

Lisiczka jak tylko będzie można to wezmę je na pewno! Jakbym mogła to teraz zaraz już, żeby mieć jedno zmartwienie mniej. 
 

jak się czujecie dziewczyny ? 
 

maz namawia mnie na wyjazd na morze na 3 dni do wynajętego mieszkania. Nie wiem co zrobić. Chętnie bym pojechała odciąć się, odpocząć, nie myśleć o zmartwieniach. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Gość Lisiczka napisał:

Pewnie jedź, zrelaksuj się 🙂

 

 

Pani dr powiedziała nie, ale nie ze względu na maleństwo bo z nim wszystko Ok. Tylko na sytuacje epidemiologiczna. Mam te prenatalne 18.05 i wtedy zapytam jeszcze lekarkę czy z ciąża wszystko Ok jakie ona ma zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Marika 31

Ja czuję się super, żadnych dolegliwości. W 1 ciąży też ok tylko mega senna byłam w 1 trymestrze. Gdyby nie zdjęcie usg dziecka to nie wierzyłam że w ciąży jestem. Jestem 13/14 tydzień. Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Pistacja

Byłam wczoraj na wizycie u swojej gin. Wszystko dobrze z maluszkiem, ma już prawie 6 cm. Widziałam jak macha rączkami i nóżkami i łapie pępowinę 😊. Za tydzień prenatalne. Mam nadzieję, że wszystko ok.

Co do samopoczucia to u mnie bez zmian tj. przez cały dzień mam mdłości i nie mam siły. Najchętniej bym przespała ten okres.

My cały czas jesteśmy w domu, całe szczęście, że mamy kawałek przestrzeni wokół i las pod nosem, więc można chodzić na spacery. 

Odnośnik do komentarza
Gość elaela
13 godzin temu, Gość Marika 31 napisał:

Ja czuję się super, żadnych dolegliwości. W 1 ciąży też ok tylko mega senna byłam w 1 trymestrze. Gdyby nie zdjęcie usg dziecka to nie wierzyłam że w ciąży jestem. Jestem 13/14 tydzień. Pozdrawiam 🙂

jesteśmy na tym samym etapie - mam termin z om 11.11, prenatalne juz miałam. W domu córeczka z grudnia 2017, a u Ciebie synek ile ma?

Odnośnik do komentarza
Gość elaela

Kzbn... Nad morze chętnie pojadę za Ciebie😃 ja mam mega daleko, jestem z okolic Krakowa więc cała Polska do przejechania, no i mam chorobę lokomocyjną wiec w ciąży nie wchodzi w grę . Ale morze uwielbiam! Czemu w takim razie lekarz zabronił? Pustki podobno na plażach, rynkach itd, restaurację zamknięte, jak nie będziesz sie kontaktować z ludźmi to myślę że ok, tak samo jak w domu. Wczoraj byłam na szczepieniu z córką to lekarka też doradziła żeby nie wracała do żłobka tym bardziej że jestem na starcie ciąży . Nie wiadomo juz kogo słuchać z tą zarazą...

 

Odnośnik do komentarza

Kochana ja tez mam cała Polskę do przejechania jestem z Bielska Białej 😉 

maz mówi to samo! Ze z kim ja będę tam mieć kontakt? Jedzenie mi doniesie, nawet jakby knajpki były otwarte to i tak w nich siedzieć nie będę. Czekam 10 dni na prenatalne i może wtedy się zdecyduje. Dodatkowo mąż mówi, żeby jechać teraz póki nie na brzuszka, który później przy długiej trasie będzie dyskomfortem. Tu się zgadzam, chyba bo nie wiem brzuszka nigdy nie miałam ;D czekam na opinie pani dr z badań prenatalnych. Może będzie miła i mi coś powie czy nie ma przeciwskazan ze względu na ciąże. 
mojej znajomej w 6 miesiącu ta sama pani dr tez odradziła wyjazd a pojechała i nie żałuje. Tylko wtedy nie było epidemii 😛

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dzisiaj jadę do lekarz zobaczyć moje maleństwo jest to moja druga wizyta i nie mogę się doczekać 🤗ostatnio było już serduszko więc mam nadzieję że maluszek rośnie zdrowo, termin na koniec listopada 27.11 😍

Odnośnik do komentarza

Jena to jesteś praktycznie jak ja 😉 ja mam termin na 29.11 haha ale super. 
zycze ci pięknej wizyty i abyś usłyszała to serduszko, które nosisz w sobie. 
 

ja nie mogłam przeżyć,ze ostatnio 7tc widziałam jakby zelke Hahah albo kijankę malutka z wielkim sercem a 10tc + 1 już dzieciątko! Które pokazało mi wszystko raczki, nóżki, główkę 🙈 szok szok szok ale taki piękny ! 

Odnośnik do komentarza

No to się porobiło dzieciaczek rośnie jak na drożdżach i okazało się że jesteśmy conajmniejj tydzień do przodu i mam poprawiony termin porodu na 18.11 widziałam nosek i kark ok/ poniżej 2.5. ale jeszcze za parę dni idę typowo na prenatalne do innego lekarza. Cudowne uczucie aż chce mi się tańczyć i śpiewać;) pozdrawiam Was ciepło i życzę samych dobrych wieści 😘 ps od kiedy lekarze badaja przez brzuch ? Dzis miałam jeszcze przez pochwe nie lubię tego żelu.... 

Odnośnik do komentarza

Jena Wow! Jesteście tydzień do przodu, pięknie. Cieszę się razem z toba,ze z maleństwem tak dobrze 🙂 

chyba po 12 tyg już można przed brzuszek badać ? Może te prenatalne będą przez brzuszek oby!! 
moje ostatnie badanie trwało dość chwile i pani dr musiała się napracować ta głowica 😬 bo bobas się tak kręcił,ze ciężko go było zmierzyć i cyknąć zdjęcie. Wiem o jakim dyskomforcie mowa 😛 haha 

Odnośnik do komentarza

Pistacia już przez brzuszek super. I jak lepiej? 😛 chyba przez brzuszek? 
ja się zdecydowałam na wyjazd na morze, rozmawiałam z położna i ona wie dlaczego dr tak mi powiedziała bo chodzi o pozycje siedząca przez np 6-7 h, mam obiecane od męża przystanki ile tylko będę potrzebować 😉 czuje się dobrze, brzuszek jakby go nie było nie będzie uciskać. A w czerwcu przez męża prace nie ma szans. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...