Skocz do zawartości
Forum

Listopadowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Witam się. To moja 3 ciąża, ale mam tylko jedno 5,5 letnie dziecko. Jestem w 10 tyg ciąży (10tyg.4dni). Z terminu ostatniej miesiączki termin na 20.11. z USG termin na 18.11. Poprzednia ciąża lekka, cudowna. Ta przypomina pierwsza, nudności fatalne, całodobowe.Brak ochoty na jedzenie. Też nie mam jeszcze karty ciąży.A nie mam terminu następnej wizyty.Mam dzwonić po 7 mają. Ale pamiętam, że w poprzedniej ciąży też późno miałam kartę. Miałam póki co 1 wizyte w 8 tyg, ale karty nie dostałam. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość 123 napisał:

Jest to moja pierwsza ciąża i zastanawia mnie jakie badania wykonuje lekarz podczas badań prenatalnych.. Jakie wasz lekarz robił w poprzednich ciążach 

normalne badanie głowicą dopochwową . No chyba ze tez robisz test pappa to z krwi

Odnośnik do komentarza

W poprzedniej ciąży umówiłam się na wizytę w 13 tygodniu, żeby lekarz zbadał przezierność karkową w celu oceny ryzyka wystąpienia wad wrodzonych (nie miałam skierowania, ponieważ nie było wskazań do badań prenatalnych). USG było wykonywane przez brzuch i wtedy również dowiedziałam się, że będzie to chłopiec. Obecnie, ze względu na wiek, lekarz prowadzący dał mi skierowanie do specjalisty zajmującego się badaniami prenatalnymi, ale mam tylko na USG bez testów z krwi. Zobaczymy jak to tym razem będzie wyglądało...

Odnośnik do komentarza

Witam moze ktos mi pomoze. Okres  mialam2 kwietnia... od 2 do 5 dnia miesiaczki bralam clostibegyt na owulacje . W polowie cyklu czulam ze mam owulacje ,staralismy sie .kilka dni po zaczely sie ciagniecia i klucia jajnikow i podbrzusza,zawroty glowy ,piersi powiekszone i bolace. Dzisiaj dostalam plamien...ciagniecie w brzuchu nadal jest .czy jest mozliwe ze okres przyszedl kilka dni wczesniej czy moze byc ciaza? Jutro rano zrobie badania krwi

Odnośnik do komentarza

Hej, dziewczynki ja mam na 24listopada, 17luty ostatni okres robiłam testy ciążowe w marcu, ale nie pamiętam dokładnie kiedy i wiem że, wyszły bardzo jasne drugie kreski 😞 ale poszłam na betę i wyszła pozytywną. Byłam u lekarza w 7tyg i słyszałam serduszko ❤ potem byłam w 10tyg u lekarza i teraz mam na 20go mają na genetyczne

Odnośnik do komentarza

Ja też teraz czekam tylko na usg prenatalne, na 8 maja jestem umówiona. Dobija mnie już troche to siedzenie w domu ale musze prowadzić oszczędny tryb życia bo mam jeszcze krwiaka oby do wizyty się wchłonął. W pierwszej ciąży był to główny powód poronienia. Może, któraś też ma problem z krwiakiem w ciązy ??

Odnośnik do komentarza
Gość Kinga2020

Mam wyniki. Bhcg 0,2 czyli nie jestem w ciazy ,ani nie bylam 😭

Tsh 3,90 ...czyli tez za duzo .powinno byc 1,5-2 zeby moglo wszystko byc ok. Biore eutyrox 175n.. mam hashimoto. Czyzby to bylo glowna przyczyna? 

Co do moich objawow ciazowych o ktorych mowilam wczesniej, ja madra ..doczytalam sie dopiero teraz ze clostibegyt daje takie objawy jak ciazowe. 

Okres miam bardzo nieregularny ,tydzien ,dwa spoznienia ,bylo norma ,nigdy nie wiedzialam kiedy dostane. Teraz po tych tabletkach doliczylam sie ze przyszedl po 28dniach...czyli mam nadzieje ze sie wyregulowal.brzuch boli nadal ,skurcze 3 dzien ,a zawsze mialam pierwszego

Odnośnik do komentarza
Gość Kinga2020

Mam córkę 7 lat. Po urodzeniu stwierdzilizmy co ma byc to bedzie.nie naciskalismy ze w tym miesiacu musi sie udac kolejna ciaza itp..wszystko na luzie ,nautra . Budowa domu tak nas wciagnela ze zapomnieliśmy. Minelo 5 lat i dalej nic..obudzilam sie no cos musi byc nie tak.obserwowalam swoj cykl,dni plodne..dalej nic. Od roku wspomagam sie clo i kontrola u lekarza. Pecherzyki rosna tylko po clo,bez stymulacji nie. Cos sie dzieje po owulacji, moze nie peka graffa,moze powinnam brac luteine ,niewiem. Zmienilam lekarza ,7 maja ide do niego pierwszy raz . Tamten mowil ze jak teraz nie uda sie po clo to wysle mnie na droznosc jajowodow. 

Nie mam juz sil..co miesiac placz i winienie siebie😭

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :) ja tez jestem listopadowa 2020. termin wyliczony na 29.11 czyli dwa dni po urodzinach mojego męża 27.11 ;) wiec super termin. 
jestem w 9 tc + 5. Wiec w sumie już kończę 9 tydzień. powinnam być w 10 ale usg wyliczyło,ze 9 :) 

w 7tc widziałam moja fasolkę ;) 1,2 cm i bijące serduszko. 
pierwsza wizyta była u mnie straszna 🙈 

w 4 tc miałam krwawienie jednorazowe. W 6, 7 i 8 pierwsza dnia nowego tygodnia mam plamienia 🤷🏻‍♀️ Na usg w 7tc wszystko było Ok i moja Pani Dr zbagatelizowała to. Jak tam u was? 

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też w w listopadzie będę miała maleństwo dokładnie 9.11. Jestem po pierwszych prenatalnych i lekarz twierdzi że syn. Mam już synka 4 letniego, marzyłam o córce, ale synusie są mamusie 🥰

Odnośnik do komentarza
Gość Martuu

Kznb a dostałaś jakieś leki na podtrzymanie luteinę albo duphaston? Bo to chyba średnio normalne jakieś plamienie , ewentualne skonsultuj z innym ginekologiem dla bezpieczeństwa . Ja nigdy nie plamilam ale zeby zajść w ciąże brałam hormony wiec dostałam na podtrzymanie na ostatniej wizycie zmniejszono mi dawkę leki i w sumie jeszcze 2-3 dni i kończę brać a jestem w 11 tyg 🙂 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Gość Martuu napisał:

Kznb a dostałaś jakieś leki na podtrzymanie luteinę albo duphaston? Bo to chyba średnio normalne jakieś plamienie , ewentualne skonsultuj z innym ginekologiem dla bezpieczeństwa . Ja nigdy nie plamilam ale zeby zajść w ciąże brałam hormony wiec dostałam na podtrzymanie na ostatniej wizycie zmniejszono mi dawkę leki i w sumie jeszcze 2-3 dni i kończę brać a jestem w 11 tyg 🙂

Witaj:) tak tak mam luteinę 100 i duphaston. biore od 4tyg. Właśnie mam wizytę 5.05 i jeszcze raz jej powiem o tych plamieniach ostatnie miałam skąpe, może z tygodnia na tydzień one wygasają 🤷🏻‍♀️ Ale chce jej powiedzieć żeby może dokładniej łożysko sprawdziła lub mozliowsc krwiaka lub może jest jakaś inna przyczyna. Nic mnie przy okazji plamien nie boli. Aha coś mi powiedziała,ze nowy tydzień dziecko rośnie wiec i macica i to stad może być 🤷🏻‍♀️ 
teraz robiłam te wyniki z krwi wiecie dziewczyny morfologia, HIV, tsh, toxoplazmoza, różyczka, wit D, wirusowe zapalenie wątroby i pewnie jeszcze o czymś zapomniałam;) w morfologi coś mam zaznaczone ale odchylenia są minimalne. Wiec mam nadzieje,ze wizyta w 10tyg będzie pozytywna 🙂 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Gość Kaska napisał:

Hej, ja też w w listopadzie będę miała maleństwo dokładnie 9.11. Jestem po pierwszych prenatalnych i lekarz twierdzi że syn. Mam już synka 4 letniego, marzyłam o córce, ale synusie są mamusie 🥰

Ja patrzyłam,ze z kalendarza płci chińskiego wychodzi mi dziewczynka 😉 marzymy o chłopcu. Natomiast najważniejsze, żeby było zdrowe maleństwo a czy dziewczynka czy chłopiec to już wiecie dodatek,ze tak powiem. 
 

dziewczyny wybieracie imiona? 😉

Odnośnik do komentarza
Gość Martuu

Kzbn to 3 mam kciuki ze będzie dobrze, ja właśnie teraz kończę brać duphaston i mam nadzieje ze będzie wszystko ok ale nigdy nic nie plamilam, rośnie zdrowo i zaczęłam 11 tydzień 🙂 A jak wasze samopoczucie? 

Odnośnik do komentarza
Gość Zosia samosia27

Cześć Dziewczyny.Minely dwa tygodnie od stosunku,zauważyłam że rosna mi piersi,w ciągu dnia jestem senna.Apetyt mam przeciętny.Zrobilam test ciążowy.Ale wyszedł negatywny Do miesiączki pozostały mi 4 dni.. Czy test mógł się mylić? Staramy się bardzo długo o dzidziusia.A jedno dziecko już mam..Dzieluje z góry z odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...