Skocz do zawartości
Forum

Październikowe 2019


Gość Olaaa34

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiek spokojnie, ja to jestem jeszcze za Tobą kilka dni :) jeszcze tez nie mam ustalonego terminu połówkowych.

Natalia wiem co czujesz, dzisiaj tez takie myśli na mnie siadły, że w ogóle nie wiem co, gdzie, jak. Tak to chyba jest przy pierwszym dziecku, że można zwariować. Uf, ale luzik. Głowa do góry, na większość problemów i tak nie mamy wpływu, wiec trzeba je rozwiązywać a nie się nimi martwić. Predzej czy później znowu będzie super :)

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny :) mam nadzieję, że wkrótce wyjrzy słońce i u mnie, i na niebie. O kasie postaram się nie myśleć, nie w takiej sytuacji ludzie dają sobie radę. W zasadzie dobrze, że mamy póki co na te nadprogramowe wydatki, jakieś 2 lata temu pewnie byśmy się zapożyczali u rodziny... Byleby zdrowie było (u nas i u Malucha) i miłość, to reszta się chyba jakoś ułoży.
Patrzyłam na te ubranka Pinokio, cudne te serie, choć trochę kosztują. Szwagierka dla dzieciaków kupuje dużo rzeczy z 5 10 15 (chwali jakość i cenę), co prawda nie wiem czy dla niemowlaków też stamtąd brała, ale widzę, że też coś tam mają.
No nic, uciekam, bo za godzinę mąż wraca, a tu obiadu brak. Żona w chałupie siedzi i smęci... :P

Odnośnik do komentarza

Co do tych stresów i czarnych myśli to wydaje mi się to normalne jak sie jest w pierwszej ciazy, wiadomo nie występują one caly czas ale raz na jakis czas jak mnie złapie takie czarnowidztwo to marze tylko o tym żeby mi wszyscy mówili że wszystko jest w porządku. I jest to dla mnie nowe i dziwne bo ogólnie należę do osób optymistycznie nastawionych do życia i takich które nie użalają sie nad sobą. Moja siostra smieje sie ze mnie ze będę nadopiekuńcza matka bo tak swiruje czasem

http://fajnamama.pl/suwaczki/llar53s.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny, ja się żadko odzywam bo, pracuje i tak jeszcze dokuczają mi zawroty głowy i takie stany przedomdleniowe ze nie mam sił...dziś byłam u ginekologa a ta mi tydzień zwolnienia lekarskiego:( grzeje kobietę do reszty!!! Co do ubranek ja na samym początku kupiwałam nowe ale tanie ubranka a 2 tygodnie temu byłam na takim rynku w hali targowej który, odbywa się w moim mieście raz na 0,5 roku i kupiłam prawie cała wyprawkę ciuszkowa dla mojej dziewczynki, chodź mnie stać na kupno nowych i firmowych raczej z rozsądku kupiłam używane i firmowe Tommi Hilfinger, next, itp. i przyznam ze są ładniejsze od nowych ze sklepu:) dla pocieszenia dla mam które, akurat są w dołku finansowym.

Odnośnik do komentarza

Natalia nie łam się. Pamiętaj, że zza każdej chmury wychodzi słonko.
Ja też trochę w dołku finansowym, bo będziemy urządzać mieszkanko. Więc teraz wydatki, a wydatki. Ale trzeba zacisnąć pasa i dać radę.

Ja planuję zakupić wózek od mojej szwagierki. Prawie, że nówka, ale zanim podejmę decyzję to muszę go obejrzeć.

Planuję kupić porządny fotelik i to mocowanie też, żeby łatwo się wpinało.

Odnośnik do komentarza

A jeszcze co do ubranek to napisze co u nas się sprawdziło. Jeśli chodzi o rozmiary to nosił tak 56 przed 3 tygodnie, 62 przez 4 tygodnie, 68 przez 2 miesiące, 74 przez 3 miesiące, 80 juz dłużej bo z pół roku. Urodził się niby 56 ale miał 54 moim zdaniem, i bardzo szybko rósł na początku.
A z ubranek to tylko pajace na noc, ew. body z krótkim rękawem pod spód, ale u nas jest cieplo, a na dzień body z dlugim i polspioszki lub spodenki, no i na wierzch jakieś pajace ocieplane plus kombinezon, i czapeczki. No i tyle jak dla mnie, tzn więcej nie kupuje :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Andiama to ja chyba jedyna co na wesoło cała ciąże chodzi, wszystko mnie cieszy, wyprawka, dzidzia, wizyty, nawet na cc się cieszyła jak głupia i na sali operacyjnej nawijalam jak jakaś nacpana taka byłam uchichrana hihi dodam że jestem bardzo nadopiekuncza i się trzęsie nad młodym żeby mu się coś nie stało, nigdy nie zostawiłam go z nikim nawet z babcią, jedynie z mężem był parę razy na godzinę czy dwie.
Co do ciuszków to mi mąż zakazał kupić używane, bo twierdzi że nie wiedomo po kim i tak dalej, no i w ogóle jak dla starszego coś chce kupić i mówię że to weźmy bo tańsze to on zaraz skacze że na jego dziecku nie wolno oszczędzać, na JEGO!! Także mój mąż jest szalonym i nadopiekunczym tata, jak młody choruje to mam w domu dwójkę dzieci z tym że młodego łatwiej opanować niż szalejącego tatę ;)
Sophia a gdzie mieszkasz se tak zwolnienia nie chcą dać? To jakiś dramat jeszcze tak się źle czujesz :( może lekarza zmień.
Natalia ja kiedyś poszłam do 5 10 15 to tam ceny mnie zwalily z nóg, jakaś byle bluza do tego brzydka za 70 zł!!! W szoku byłam bo koleżanki polecaly, a ja tam nic nie znalazłam.
Kasiek i co teraz znajdziesz jeszcze termin gdzie indziej??

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wróciłam i.. Nie wiem co myśleć. Załączam zdjęcie mojego prawie 11-centymetrowego potworka. Dostałam zdjęcie 3d, ale brzydko wyszło trochę heh, bo na ekranie było widać dużo ładniej.

Po 15 minutach badania pani doktor stwierdziła, że dziewczynka, tak jak ta wczoraj.. Patrzyłam tam intensywnie i w sumie tez tak uważałam. A pod koniec badania mówi do mnie 'o tu, tu widać płeć, widzi Pani?'. Jak dla mnie nic tam nie było widać, a ona mówi 'no myślę jednak, że mały chłopiec' :) takze nie wiem, wychodzi na to, że jednak chłopak, ale pewna nie była. =) także kolejny jednak do drużyny!

https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmd2nhzef3.png

Odnośnik do komentarza

Madzia, dziękuję za ten opis dot. ubranek, na pewno mi się przyda :) jeśli inne mamy mają jeszcze jakieś wskazówki to będę wdzięczna :) tak mi się właśnie wydawało że te najmniejsze ubranka będą na chwilę. Na pewno nie będę szukać nie wiadomo czego, postaram się (zresztą jak zawsze) znaleźć coś co wyposrodkuje cenę i jakość.
Dziś weszłam na te 5 10 15 i były takie podstawowe rzeczy dla maluchów, może nic zachwycającego ale sporo było w dobrych cenach. Za to na tym Pinokio to prawdziwe cudenka ale cena też już wyższa :)

Pauli, wiem jak jest, dwa lata temu przeprowadzaliśmy się na swoje i wydatków było mnóstwo. Teraz tak naprawdę został jeden pokój, ten dla dziecka, w którym obecnie są stare meble niepasujące do niczego i tylko czekam aż się ich pozbędę. No ale chyba nie prędko z tymi wydatkami... :P co do wózka to coś dziadkowie przebąkują, że coś dadzą, także zobaczymy :) w każdym razie dopraszać się nie będę ;)

Sophia, dla małego niemowlaka chyba nie będę używanych rzeczy kupować. Za jakiś czas pewnie na coś się skusze, bo wiem że można perełki wyrwać, ale na te pierwsze kilka miesięcy będę kupowała nowe ubranka, nawet gdyby miały być gorszej jakości.
A czemu lekarz Ci takie problemy robi? Moja koleżanka od rodzinnego miała zwolnienia gdy ginekolog nie chciał jej dać.

Andiama, ja mam pierwszy raz tak. Do tej pory się cieszyłam, że mam super nastrój, w końcu bez tych pmsów i okresów a tu taki zjazd i to w drugim trymestrze... Zaskoczyło mnie to. Mam nadzieję, że szybko minie.

Kaśka, mam nadzieję, że tak właśnie będzie i wróci mój dotychczasowy dobry humor :)

Odnośnik do komentarza

Agatka Hej :) Widzę jak z początku posypali się chłopcy do drużyny piłkarskiej, tak teraz napływa coraz więcej dziewczynek do kibicowania hehe

Dziewczyny powiem Wam szczerze, że ja zaparć nie mam praktycznie w ogóle, jednak wiem, że na zaparcia bardzo dobra jest rano na czczo szklanka wody z wycisniętą cytryną, nie koniecznie całą, z połową czy nawet 1/3 w zupełności wystarczy.

Sylwia Trzymam kciuki! Wszystko będzie dobrze ;)

Natalia Przykro mi z powodu wszelkich trudności u Was.. Wszystko się na pewno ułoży zobaczysz.
My też jeszcze nic nie mamy, bo czekamy do połówkowych aż będziemy znać płeć.
Myślę, że większość z przyszłych mam ma jakieś lęki i obawy o wszystko, ale na pewno będzie jak najlepiej.
Co do pieniążków to bardzo Ci współczuję, ale wszystko da się rozwiązać, dacie radę na pewno!

❤️ Amelcia ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh6gkc020r.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki :) Madzia ja tez jestem w dobrym nastroju i bardzo dobrze sie czuje :) ciaza mi sprzyja, wszyscy twierdza ze kwitne ;) Kasia super ze wszystko w porzadku :) dziewczyny co myslicie o testach alergicznych w ciazy? Bo mam w przyszlym tyg w pracy darmowe testy i mysle czy by ich nie zrobic bo strasznie kicham wiosna. Dzwonilam do mojego lekarza i stwierdzil ze nie widzi przeciwskazan, ale w artykulach ciaza widnieje jako jedno z przeciwskazan..

Odnośnik do komentarza

Witam :)

To i ja się wypowiem w kwestii potrzebnych rzeczy jako mama posiadająca starszaka :)
Przed urodzeniem miałam w domu wózek, łóżeczko, przewijak, podgrzewacz do butelek, laktator elektryczny, wanienkę no i oczywiście kosmetyki i ciuszki :)
Wózek wiadomo, rzecz przydatna, za to moj syn był absolutnie nieodkładalny, wiec w swoim łóżeczku przespał do 3 roku życia może z 3 noce. Zreszta do tej pory przychodzi do nas w nocy i śpimy w trójkę :D Jeśli chodzi o podgrzewacz, to moj syn nie akceptował żadnej butelki ani smoczka do 6 miesięcy, wiec to również nam się nie przydało, ale wiadomo nie jest to jakaś mega droga rzecz i prędzej czy później się przydaje. Za rzecz zbędna uważam sterylizator. Ja później po prostu wyparzalam butelki w garnku ;)
No i teraz kwestia pokarmu, otóż ja karmiłam przez rok czasu i szczerze, uważam to za najpiękniejsze uczucie na świecie :) pomimo, ze na początku miałam na sutkach rany od ciągłego dostawiania maluszka, to i tak uwielbiałam go karmić :) No i on jadł/pił średnio co 2-3h wiec laktatora używałam wtedy jak np gdzieś wychodziłam, żeby np tata mógł mu podać mleko, oczywiście dopiero jak już tolerował butelki :D
No a reszta czyli wanienka i przewijak to wiadomo, ze jest przydatna, chociaż na początek polecam wiaderko do kapania :) my swoje dostaliśmy od znajomej która jest położna i doradziła, ze pomaga w kolkach, no i tak tez go kąpaliśmy wg jej instrukcji :)

A i co do ubranek, to jak mieszkałam w PL, to zamawiałam np paczki używanych z Nexta lub George’a, uwielbiam te firmy, ubranka są świetnej jakości no i tez wydaje mi się ze maja ciekawsze wzory itd :)
No a teraz będąc w Anglii to już obkupuje się na zapas na promocjach, bo wiem ze starcza na długo i nic się z nimi nie stanie :)
Jak macie jeszcze jakies pytania, to śmiało :) wiadomo ze każde maleństwo jest inne, ale może akurat nurtują wAs jakies pytania, to chętnie pomogę.

Ninka ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhm6f5lotfn.png
Igorek ❤️
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj48a5jrvbhd3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...