Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak od lutego okazalo się, że już nie mam pracy tez tak myslalam, ze zanudze sie na smierc. Ale okazalo sie, ze mam wiecej czasu na rzeczy, na ktore okazalo sie juz go nie starczalo :) wiec spoko, na pewno cos ogarniesz.
Spawareczka podziwiam aktywnosci fizycznej, ja na czas ciazy zawiesilam jazde konna, bo jednak upadki sa na porzadku dziennym w tym sporcie.

Ja z wyprawki nadal mam tylko dwie pieluszki bambusowe i wozek :) ale za tydzien jade do brata do Irlandii to nawioze juz ciuszkow i cala reszte :) ostatni lot przed rozwiazaniem, w lipcu maz chce mnie zabrac na wypoczynek na Wegry nad Balaton, ale to samochodem. Myslicie, zeby zaopatrzyc sie w tampony probiotykowe na kapiele w jeziorze?

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Kurczę ale Wam zazdroszczę że macie tyle energii :) ja jestem na zwolnieniu od miesiąca i myślałam, że już nie będę przesypiać tyle dnia. Ale jednak męczy mnie wszystko... teraz jeszcze jestem przeziębiona i na nic nie mam ochoty. Choć jak Was czytam to mnie zaczynacie motywować.
Byłam dziś u endokrynologa. Wyniki nieznacznie się poprawiły. Z tsh powyżej 5 zrobiło się powyżej 4, a powinno być około 2. Mam od jutra zwiększoną dawkę leku. Jedyna dobra wiadomość to taka że tarczyca jest zdrowa bo pozostałe parametry są ok więc po ciąży powinno przejść.

Co do pomocy męża, to wiem że mogę na niego liczyć. Może sam z siebie nie często wychodzi z inicjatywą, ale zawsze zrobi to o co go poproszę. Rozmawiamy też o opiece nad dzieckiem i z tego co mówi to będzie dobrym tatusiem. Zobaczymy co wyjdzie w praniu :) ostatnio jak była u nas moja siostra to mówiła żebym już zaczęła ubranka prać i prasować bo potem nie będę mogła ustać przy desce. Na to mój powiedział że przecież on to może bez problemu zrobić. Tak mi się miło zrobiło aż się wzruszyłam :)

Na wolnym zaczęłam nadrabiać lektury które zaczęłam czytać ale nie miałam czasu ich dokończyć. Powolutku sobie sprzątam. Mam więcej siły i czasu dla męża. Tylko na ćwiczenia coś nie mogę się zdobyć, ani na spacery, bo samej mi się nie chce. Nie mam nawet psa... rok temu odeszła moja ukochana starutka sunia. Czekam jednak aż dziecko się trochę odchowa, wtedy jakąś bidę przygarniemy jeśli mały nie okaże się alergikiem...

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

MamaColin mam to samo, jak widzę jakiś wózek to od razu skręca mi głowa za nim haha. Zakochałam się w wózku emmaljunga.
Amanalka nie podpowiem Ci z tamponami probiotykowymi na kąpiele.
Kochana córunia zrobiła nam pobudkę po 3, marudziła, płakała, kręciła się a po 5 jak mąż poszedł do pracy powiedziała, że wstajemy i chce śniadanie :) Udało mi się ją utulić i spałyśmy do ok 8. Teraz śpi od 2,5h. Rano oddałam mocz na badanie na jutrzejszą wizytę. Zrobiłam małe spożywcze zakupy i wróciłam do domu padnięta i z twardym brzuchem.
Wyprawkę zacznę kompletować jak poznamy płeć, może jutro się uda. Nie mogę się doczekać, bo stęskniłam się za maluszkiem.

Odnośnik do komentarza

Amanalka, nie stosowałam tamponów probiotycznych w ciąży, ogólnie odradza się, ale najlepiej zapytać gina na wizycie . Za to jak chodziłam na basen to używałam probiotyków w globulkach .

MamaColin , ja się na spacerach umacniam w tym, że Bugaboo to był dobry wybór:D heheh

Eleonora, gdzie mam się podziewasz?

Gabi to powodzenia i życzę poznania płci :)

Dużo z Was jeszcze nie wie kto mieszka w brzuszku ?

Odnośnik do komentarza

Właśnie pokupiłam upatrzone paki ubranek na allegro, wyglądały bardzo dobrze i cena dobra, już się nie mogę doczekać jak przyjdą i je na żywo obejrzę. Tak się uspokoiliśmy z mężem jak lekarz powiedzial ze wszystko dobrze że kamień z serca i oby dobrze było dalej. Zamawiam sobie krótkie spodenki i spódniczkę dzinsowa bo w nic nie wchodzę prócz sukienek

Odnośnik do komentarza

Hurrrrrraaaaa!!!!!!!:)))))))
Dziewczyny wróciły:))))))
W końcu jest co poczytać;)))
Amizka gratuluje wspaniałych wieści ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡
Gabi powodzenia na wizycie:)))
Spawareczka kobieto jak Ty to robisz?????
Ja totalnie nie mam energii i miewam owszem lepsze dni ale to i tak nie toooo;/ czuję się wypalona i mimo tego że "nic " nie robię to tak naprawdę na nic nie mam czasu;) dziwne ale tak jest;)))

Odnośnik do komentarza
Gość LulaMae

Ja tez zazdroszcze energii i tych treningow ;)
Jasmin, oczywiscie jak czlowiek jest przyzwyczajony do pracy to sobie nie wyobraza jak mozna nie pracowac... ale skoro praca jest ciezka to nie ma co szalec. ja tez sklaniam sie do opinii lekarza, partnera i rodziny, ze powinnam zwolnic i odpoczac (mam bole brzucha), a u mnie czynnikiem obciazajacym jest wiek.
Co do zajec podczas zwolnienia to ja czytalam fora, ksiazki, troche gazet ( bylam przez miesiac na zwolnieniu w I trymestrze). Co ciekawe ja uwielbiam czytac szczegolnie publicystyke, ale jakos mi nie wchodzi w tym stanie. To samo z ksiazkami, jesli temat jest ciezki to nie moge czytac, odrzuca mnie. Lekarka kazala skupic sie na pogodnych lekturach i filmach. Ja obejrzalam wszystkie sezony "gotowych na wszystko" i wiele ekranizacji Agaty Christii. Jak ktos nie widzial to polecam Jak poznalem wasza matke-bardzo zabawne. Wlasnie szukam dobrego i niebrutalnego serialu dla ciezarnej.
Gdybym mogla byc aktywna to poszlabym na joge i/lub basen... mam plan posiedziec przy maszynie do szycia i w koncu uporzadkowac zdjecia, zrobic albumy klasyczne i wybrac najlepsze zdjecia z wyjazdow dla rodziny i znajomych i dla nas "na starosc".
Chcialam pisac pamietnik ciazy, ale nie mialam kiedy, moze to jeszcze nadrobie na zwolnieniu. Poza tym ja nic jeszcze nie mam dla dziecka.

Odnośnik do komentarza

A tak z ciekawości, wpisywałyście do tabelki tc kiedy czułyście juz takie wyraźne ruchy dziecka czy łaskotanie? Bo ja raczej póki co mam takie łaskotki. Zaczęły się sporadycznie jakieś 3 tygodnie temu, teraz nadal rzadko. Co ciekawe słodkie jedzenie nie wzmaga tego uczucia, a np. ostatnio pizza ;)

Zaczęłam 20tc, mam się martwić, że nie czuję wyraźnych kopniaków? Łożysko mam na tylniej ścianie, wszystko w normie. Ale tak się zastanawiam.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Jeny dziewczyny Wy już wszystko ogarniacie wózki, ciuszki prania prasowania itp itd;) A ja nic jeszcze nie wiem nawet czy szykować się na dom czy ma moja norkę wrrrr...????;/

Dziś dowiedziałam się że młody został przyjęty do przedszkola, pół dnia przepłakałam;) ach te hormony;)

Odnośnik do komentarza

Ja od 19 tygodnia poczulam chyba główka bokaowanie pod reka. Od tego czasu czuje codziennie wieczorem najwyrazniej jak wypije kakao i zjem kanapke z serem i dzemem, po slodkim dobrze sie wierci. Poza tym w ciągu dnia takie jakby hmm drgania ale to juz wiem ze to to bo tych bulgotek co nie bylam pewna skad pochodza to niw liczylam choc to pewnis byly te pierwsze laskotania. No ciuszki o dziwo ciezko mi bylo znaleźć takie jak chcialam czyli jezien zima zeby bylo duzo pajacykow i spiochow. Takze jak znalazlam i niedrogo to biore bo to wyjdzie co najmniej 10 razy taniej niz nowe i chodzic tyle po sklepach nie trzeba a jak sie na nie uleje to trudno nie będzie mi zal. Jak obejrze to dokupie co brakuje.
Chce zacząć robić sweterki, mam jakieś włóczki poprute i jeden sweterek w lidlu kupilam zeby miec na wielkosc. Teraz sie dobrze czuje wiec mozna isc na laweczke i dziubac. Generalnie to cos tam robilam na drutach od dziecka ale juz wiele lat nic ostatniw lata bardziej ozdoby serwetki na szydelku. Jeszcze chce od mamy sie poduczyc szycia na maszynie zeby poszyc posciele i przytulanki da niemowlecia. Szukam sukienki na imprezy rodzinne i nic mi sie nie podoba najchetniej to bym zostala projetkantka sukienek ciazowych bo wszystko smutne takie i zadne

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, na której ścianie miałam łożysko w tamtej ciąży, ale bóle krzyżowe miałam takie, że myślałam, że padnę ;) skurcze to przy tym pestka. Teraz wiem, że mam na przedniej . Pierwsze ruchy, które poczułam to te motylki/ smyranie, kopniaki są później. Teraz juz dobrze widać kiedy kopie. W niedzielę siedziałyśmy sobie z mamą na ganku i zobaczyła jak mi brzuch podskakuje pod koszulą nocną ♡
Nie słyszałam, żeby położenie łożyska mial o wpływ na poród. Jedyne co mi się obiło to, że jak jest z przodu to gorzej czuć płód. Chociaż ja czuję całkiem normalnie;)

Amizka, Lidl ma trochę większą rozmiarówkę ( brak na wszelki wypadek piszę)

Amanalka, martwić się trzeba jak nie czuje się totalnie nic do 21 tygodnia.

Ja nie mogę przeboleć, że mi książki nie wchodzą w ciąży totalnie:(

LulaMae, ja to mam takie szczęście, że zawsze na coś brutalnego trafię. Tamtym razem zaczęłam oglądać The Knick (jakby ktoś nie wiedział to o doktorze, który robi cesarki w dawnych czasach i chyba wszystkie pacjentki umierają) . Porzuciłam go dość szybko;))) nawet komediowe seriale oglądam te z nutką mroku.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Jestem nowa i chciałam zapytać kiedy i w jakiej formie poczułyście pierwsze ruchy dziecka?
Jestem w 20. tc. Od jakiegoś czasu odczuwam takie jakby bąbelki w brzuchu. Trudno to opisać, ale jest bardzo delikatne na razie. Czy to może być to, na co tak bardzo czekam?:)
Szczerze mówiąc do wczoraj nie utożsamiałam tych bąbelków z ruchami dziecka. Ale to moja pierwsza ciąża, dlatego wiele rzeczy stanowi dla mnie jeszcze zagadkę.

http://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5b0599cb59d1b.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

To nie położenie łożyska ma wpływ na bóle krzyżowe, tylko położenie dziecka przy porodzie. Idealnie jest Gdy dziecko ma głowę w dół, a twarz w stronę kręgosłupa mamy. Jeśli twarz ma w kierunku przeciwnym to wtedy twardsza potylica uciska kręgosłup, powodując bóle krzyżowe.

Ja też ostatnio zamówiłam pake ubranek dla fasolina. Zapłaciłam niemało, ale wyglądają bardzo dobrze, pasują na termin pojawienia się młodego, jest parę większych na potem. No i najważniejsze! Wychodzi 65 sztuk ubrań po 7 zł za jedno. Trochę mnie serce szarpnęło, że naraz wydaję tyle kasy, ale wiem że to była okazja.

Odnośnik do komentarza

Silvara :D The Knick oglądałam prawie 2 lata temu, najlepszy serial medyczny jaki widziałam! Hah..naprawdę bardzo mi się podobał. :P

Ruchy, smyranie, łaskotki czułam od 18 tc, a lekkie kopanie w 20 :)
Teraz 21tc i czuję już codziennie jak się maluszek rusza i wymachuje łapkami i nóżkami :)

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Eleonora :)
Kochana głowa do góry ! Moje dziecko tez zostało przyjęte do przedszkola ale czekamy na list czy od sierpnia , września czy października . Będziemy razem płakać w poduszkę hehe

Amanalka
Ja czyje ruchy od 17 tyg a od 19 mocne kopniaki ale chyba dlatego ze mała obrócona nóżkami w dół i ciagle przebiera

Amizka gratulacje ustnej wizyty :)

Silvara
Ja chyba dzięki temu zboczeniu na wózki zdaje sobie sprawę ze Joolz był najlepszym wyborem. Bugaboo super pięknie ale jak widzę jak mało
Miejsca jest żeby wsadzić do koszyka na zakupy cokolwiek lekkie przerażenie mam .

Gabi jak tam ??????

Spawareczka
Super :) ja to tylko orbitrek pare razy w tyg robiłam i ćwiczenia z YT :)

Alice
Uśmiałam się zr nie wiesz co zrobić z wolnym czasem siku czy pic hehe

Ja dzisiaj po małych zakupach ! Musiałam . Kupiłam dla Colina pare letnicj rzeczy dla męża tez i co malutka nic nie ma wiec trafiłam na okazje :)

monthly_2018_05/wrzesniowe-2018_67160.jpg

monthly_2018_05/wrzesniowe-2018_67161.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...