Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kikiriki2008

Witajcie
Jestem w 20 tygodniu ciąży. W poniedziałek byłam na kontroli. Lekarz sprawdził szyjkę ok,pH ok .Dzidzia rośnie. Ale martwi mnie to że czasem twardnieje mi brzuch /macica nie chce sie sciskac za bardzo. Czy nie za wcześnie na skurcze ? Chyba że to Dzidzia bo czuję ja dosyć dobrze .

Odnośnik do komentarza
Gość Lunkija

Hej hej
Jestem w 20 tygodniu ciąży. W poniedziałek byłam na kontroli. Lekarz sprawdził szyjkę ok,pH ok .Dzidzia rośnie. Ale martwi mnie to że czasem twardnieje mi brzuch /macica nie chce sie sciskac za bardzo. Czy nie za wcześnie na skurcze ? Chyba że to Dzidzia bo czuję ja dosyć dobrze .

Odnośnik do komentarza

Lunkija dla mnie jest to normalne bo mam to od jakiegoś czasu i w poprzednich ciazach też ale oczywiście trzeba uważać czy te skurcze nie są za mocne i nie za częste i profilaktycznie zażywać magnez bo nie zaszkodzi a podobno chroni przed skurczami. Ja mam zlecone 4 tabletki dziennie magneb6. Zawsze jak Cię niepokoją to możesz skonsultować na izbie lub zadzwonić do lekarza ale koło 20 tygodnia chyba się pojawiają

Odnośnik do komentarza

Hej hej :)
Jassmine, ja z Kotliny kłodzkiej:))) U mnie codziennie ciepło teraz trochę pokropiło i burza przeszła gdzieś nieopodal;) ale ja już mam dość lubię ciepło ale powyżej 25 stopni to w ciąży już mi przeszkadza;)))

LualaMae gratulacje ♡♡♡♡ duży maluch ♡♡♡♡♡♡

Beti, jak Ty to robisz że masz czas nawet ciasto upiec? Z moim szogunem czasami sam obiad to wyczyn:)))))

Kikiriki ( Lunkija) u mnie też brzuch twardnieje i biorę aspargin tylko trochę nieregularnie;) ale dokupię sobie jeszcze magnez. Pytałam lekarza w poniedziałek na wizycie to mówił żebym się nie przemęczała:))) i łykać właśnie ten magnez;)
Coś to ja miałam jeszcze pisać i ... z głowy mi wyleciało, fest:)))

Odnośnik do komentarza

Eleonora powiem Ci że nie mam chwilki w ciągu dnia żebym mogła się położyć ale jakoś namowilam córkę na pomoc w kuchni jak syn poszedł spać i potem nie mogła się doczekać i o dziwo zjadła dwa kawałki co u niej jest wyczynem zjedzenie czegokolwiek ;) musiała mieć dobry humor. Jakoś tak staram się być aktywna bo jak mnie złapie dzień lenia to chodzę jak ćma i nie lubię tego stanu choć nie powiem że nieraz padam na twarz i się wkurzam na lubego że mi nie pomaga ale chyba zawsze będzie się kończyło na moim wkurzaniu. Facetów nie zmienisz. Nieraz mnie zaskoczył ale chyba nigdy tym że umyl gary rozwiesil pranie czy poscieral podłogę. Jak już strasznie byłam zła albo nam się spieszylo to czaaasem ogarnął zabawki czy porozrzucane rzeczy no ale to naprawdę był wyczyn dla niego. Myśli że jak już pracuje i zarabia to reszta go nie dotyczy ale ja tez pracuje 4 dni w tygodniu i ogarniam dom dzieci obiady i cała przyjeżdżająca rodzinę z jego strony by The way. No ale. Studiowałam pisałam magisterke pracowałam mislam dziecko i bylam w ciazy no i też nadal zero odzewu było więc wątpię że coś się zmieni. Życie matki Polki? Staram się być dobra żona matka i kochanka ale powiedzcie mi czy aż tak bardzo narzekam?? Też bym chętnie polezala przed tv a nie pisała komentarz usypiajac dziecko ;)

Odnośnik do komentarza

Kochane mamusie
Te ze śląska i inne czy można w PL umówić się od ręki prywatnie na same usg 3D/4D wraz z zdjęciami i płyta ? Jakie są długie terminy czekania na wizytę czy drogo i polecacie coś Katowice i okolice ?

Ze względu na moich rodziców którzy kupią wózek chciała bym przy następnym pobycie w PL wziasc ich na takie małe kino wraz z zdjęciami i filmikiem . Są starszej daty za ich czasów tego nie było napewno by się wzruszyli :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Badania 3D/4D na śląsku mają np w Orbimed w Tychach. Koszt 200 zł. Byłam tam 2 razy na prenatalnych ale 2D. Chyba w każdej takiej klinice chwilę trzeba poczekać na termin. Tam jest to 2-3 tygodnie. Jest tam bardzo fajna pani doktor która widać lubi swoją pracę :)
Mój maluch ważył 420 gramów w 21 tyg + 3 dniu. Wszystko z nim w porządku. Nadal jest chłopcem na 100% :) fajnie się kręci w brzuchu i kopniaczki coraz mocniejsze.
Mam trochę ubranek od siostry (po dziewczynce :P ) i krzesełko do karmienia od babci ;) wózek chyba też będzie od siostry.
U nas w małopolsce w końcu coś zaczyna padać. Ja też zawsze lubiłam ciepło ale w ciąży nie mogę go stolerować jakoś ... :(

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

Zadzwoń Na Graniczną (tak się nazywa przychodnia /klinika). Ja tam niestety nie chodziłam ale dwie dziewczyny z mojej rodziny. Były bardzo zadowolone (wizyta z usg ale chyba 2d, 100 zł). Nie wiem jak z 3d czy z terminem.

Odnośnik do komentarza
Gość LulaMae

Czesc Dziewczynki!
Ja leniwie zaczelam dzien, spanie do 9.30, sniadanko podane, teraz delektuje sie kawka jeszcze w szlafroku. Jak milo, że aż sie pochwalic musialam.
Bardzo sie coesze, ze moj synus ma juz 400 g, i tak go czuje jak fika w brzuszku.
Beti, podziwiam Twoja pracowitosc i zapal, ale Twoj luby to moglby cos pomoc. Czy Ty jeszcze pracujesz?
Ja bym nie mogla tak funkcjonowac w zwiazku... nie krytykuje tylko pisze o swoich odczuciach. My poki co mamy uklad partnerski, oboje pracujemy, oboje zajmujemy sie domem, ale troche sie boje (i mowie o tym wprost mojemu), ze jak pojde na zwolnienie, a potem macierzynski to nie chce zeby w domu zapanowala "polska tradycja", ze ja ogarniam caly dom, a szanowny pan oczekuje cieplego obiadku po powrocie do domu. Jednak ostatnio to on wiecej obowiazkow domowych ciagnie, bo ja mam bole brzucha i jak robie cos wiecej to zaraz mnie brzuch boli i musze lezec. Lekarz zalecil oszczedzajacy tryb zycia i unikanie wysilku. Zobaczymy jednak jak to bedzie pozniej z tym podzialem obowiazkow ;).

Odnośnik do komentarza
Gość LulaMae

Dziewczyny, wiem, zdaje sie, ze juz o tym byla mowa, ale chcialam podpytac o rogale do spania.
Czy mozecie polecic wyprobowane poduszki? Zaczynam czuc, ze potrzebuje lekkiej podporki pod brzuch podczas spania i ccialabym kupic cos poleconego. Raczej mniejszy niz U, bo ja drobna jestem, a i przez sen lubie sie przytulic do majego ukochanego. Bylabym wdzieczna gdybyscie mogly cos polecic

Odnośnik do komentarza

Hej dziewuszki:)
Beti ja naprawdę Cię podziwiam:) Choć z moim chłopem miewam podobnie co nie ukrywam wina leży po stronie teściowej. Ta baba jest chora. Facet za rok kończy 40 lat A ona całe życie podporządkowała dla syneczka. Nie chcę wywlekać tu brudów ale na przykład on jak wraca koło północy po pracy z 2 zmiany to ona czeka na niego z kolacją!!!!:)))))))))) Nie wspomnę o robieniu kanapek do pracy i praniu jego skarpetek (ręcznie!)
A jeśli chodzi o pomoc to on w domu nic nie robi ani u nich ( poza drobnymi remontami) i u mnie też. Chociaż od roku jak jest dom to napiernicza w pracy i na budowie więc nie można oczekiwać cudu. Przy młodym mi pomaga oczywiście jak ma tylko wolne;)))))
LuluMae wypoczywaj kochana wypoczywaj:))))
My też przed pojawieniem się dziecka mieliśmy ustalone zasady natomiast w praktyce kompletnie nie wypaliły;)
A w kwestii rogala do spania to Amizka zdaje się podsyłała kiedyś link ja jeszcze się nie zaopatrzyłam choć spanie to dla mnie porażka;/
MamaColin ja też nie pomogę ale dziewczyny są z Katowic to może coś doradzą:) A swoją drogą to świetny pomysł:)))
Bacchi gratulacje duży bąbel moja kluska 22t2d miała 520g:)))

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że nie jest tak że nic nie robi tylko leży ;) pracuje i jeszcze gospodarka więc swoim rodzicom pomaga ale po prostu chodzi mi o to że nigdy nie weźmie dzieci sam od siebie np żebym ja sobie odpoczela. Widocznie jest typem że trzeba mu wszystko wyraźnie powiedzieć... wiem że ma prawo odpocząć ale ja też mam :) i czasem tego potrzebuje

Odnośnik do komentarza

LulaMae ja mam Fikuszkę typu C. Bardzo wygodnie mi się z nią śpi, poleciłabym ją :) mój kręgosłup bardzo mi za nią dziękuję :D

U mnie mąż jest złoty, nie marudzi, pomaga kiedy go poproszę albo widzi, że mi ciężej coś idzie. Nie mogę narzekać naprawdę.

Co do 3D w Katowicach to nie wiem, bo jeszcze nie robiłam, lekarz podpowiedział, żebyśmy zrobili po 30tc, bo będzie już ładnie dzidziola widać. Zapisałam się też na szkołę rodzenia, największy problem mam z położną, nikogo konkretnego mi nie polecono, albo koleżanki mieszkają w okolicznych miastach a nie chce mi się brać kogoś z Tychów czy z Gliwic. Pewnie skończy się na pierwszej lepszej.

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Amanalka
U nas tez lekarka ma 3D przy ostatniej wizycie w 19 tyg włączyła ale nie było za wyraźnie widać . Będziemy mieli dokładnie około 27 tyg . Ale myśle ze przy wyjeździe do PL akurat będzie gdzieś 25-30 tydzien zależy jak nam spasuje wiec chce zrovic :)

Eleonora
Moi rodzice są mega zakręceni na wnuka teraz jak dowiedzieli się ze będzie dziewczynka mój ojciec skacze z radości widzisz wózek chce kupować ubranka sukienki poprostu nie poznaje własnego ojca Haha wiec taki pomysł myśle będzie coś co ich rozczuli i zostanie w pamięci

Lulamea
Korzystaj puki możesz śpisz ile idzie przy dziecku niestety już się to za często nie stanie a przy dwójce tym bardziej hehe

Lilijka
Dzięki będę dzwonić na graniczna mam nadzieje ze termin dostane teoche szybciej :)

Bacchi
Tychy teoche daleko ale w ostateczności spróbuje dzięki
I gratulacje dużego chłopaka :)

U nas wkoncu robi się ciepło ostatnie parenascie dni ciagle padało i około 10-13 stopni :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję dużych dzieciaczków, ja dopiero w pon się dowiem jakie moje duże i czy nadal dziewczynka i wtedy ruszam z odkupowaniem ciuszków. Dziś już jedną mega okazję upolowałam, nie mogę się doczekać jak przyjdzie paczka. Akurat były w większości uniwersalne kolory a cena jak za darmo. Jestem zapisana na warszaty i do szkoły rodzenia od połowy czerwca, więc ciekawie się zapowiada. Dzisiaj się dowiedziałam, że koleżanka z podstawówki ma termin na 7 października co mnie bardzo ucieszyło, będzie z kim chodzić na spacery. Z 3 dniowego wyjazdu przywiozłam ponad kilogram więcej, tak to jest jak nie trzeba samemu gotować i mdłości minęły. U mnie już ponad 5 kilo na plusie.

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamusie...
Dawno mnie nie było... nawet się nie zapędzam się aby nadrabiać zaległości bo do porodu bym nie ogarnęła :)

U nas w porządku, Lilunia rośnie w brzuszku i daje nam znać o sobie coraz to bardziej i bardziej... a Szymon już się doczekać nie może siostrzyczki i wieczorami czyta bajkę do brzuszka :)

Ogólnie nie zwolniłam tempa ... wręcz przeciwnie. Ciągle w ruchu jesteśmy na pełnych obrotach. W dodatku budowa ruszyła i z pracy szybko ogarniamy sprawy związane z domkiem.

Muszę sie pochwalić... mam na plusie +3,5kg a brzuszek tylko lekko wystaje i nikt uwierzyć nie może że połowa dawno za mną. Jak ubiore zwiewną tuniczkę to jakbym w ciąży nie była...

Mam nadzieję że i u was wszystko ok.
Pozdrawiam mamuśki!!!

Termin wg OM: 01.09.2018 / wg USG: 25.08.2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjojtjbbnlj.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eo7n84buf.png

Odnośnik do komentarza

Hello:)

LulaMae, ja mam Cebuszkę Multi.

U nas układ taki, że ja zajmuje się domem a mąż pracuje. Syn był typowym HNB, więc była na prawdę masakra i mój M. na prawdę dużo mi pomógł. Nosił w nocy , przytulał itp z robót domowych czasem coś zrobi , dla mnie najważniejsze , że koszenie trawy należy do niego .

Eleonora, o mamooo to straszne co piszesz. Szczególnie z tym jedzeniem! :-/ na Waszym miejscu wyprowadzilabym się hmmm... na Mazury :D chyba dalej się nie da ;)

Beti, a tego to nie lubię najbardziej na świecie . Jeśli mężczyzna myśli, że wszystko ma ogarniać kobieta i jeszcze ma pracować :-/

Wiecie co , ostatnio przyjaciółka, która jest na macierzyńskim opowiadała mi, że jej facet powiedział, że ona przecież teraz jest na wakacjach . W łeb bym dała!

MamaColin , ale będzie niespodzianka dla dziadków:)

U mnie brzuch już spory , zaczynam upchnąć, dzisiaj zdjęłam obrączkę:( mam nadzieję, że nie do rozwiązania. Może przez pogodę. Taka dziwna, zmienna. Póki co przytyłam 2,5 kg chociaż boję się co zastanę po majówce na wadze;)
A czas spędzam tak

monthly_2018_05/wrzesniowe-2018_67099.jpg

Odnośnik do komentarza

Właśnie buszuje w sieci i szukam zestawu butelek i laktatora.

Z pierwszym dzieckiem (6 lat temu) miałam cały zestaw z avent wraz z laktatorem ręcznym. (z tego co mi utkwiło w pamieci to mega się męczyłam z tym laktatorem...)

Tym razem myślę o TommeeTippee z laktatorem elektrycznym.
Czy któraś z was może się wypowiedzieć lub doradzić który zestaw lepszy?

Termin wg OM: 01.09.2018 / wg USG: 25.08.2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjojtjbbnlj.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eo7n84buf.png

Odnośnik do komentarza

Moja córcia poszła spać o 18 a ja miałam wyjście o 19.30 i myslalam że sobie pospi bo nieraz szła tak spać no ale oczywiście ledwo przekroczylam próg a rozległo się głośne moja mamusia!!!!! No i tatuś musiał puszczać bajki na telefonie przez 40 minut! Ach te dzieci mają czuja. A tak poza tym to od dwóch dni mówi właśnie mamusia i tak mi się to podoba :)

Też będę musiała zdjąć obrączke bo zrobiła się ciasna. I przyznaję że nasze krótkie spacery są teraz dla mnie wyzwaniem jak jest temp powyżej 20 stopni. A kręgosłup hmmm... uparł się że nie będzie dla mnie mily

Odnośnik do komentarza

Teraz to się naczytałam
Stawiam na MEDELA laktator elektryczny...
a butelki do karmienia TommeeT i nie będę kupowała zestawu tylko może 2 butelki dla noworodka... później sie zobaczy.

bo pamiętam z moim pierworodnym miałam nawał mleka i bez laktatora sie nie obeszło.

Termin wg OM: 01.09.2018 / wg USG: 25.08.2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjojtjbbnlj.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5eo7n84buf.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...