Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze...Bo ja to nie chciałabym by mi ktoś zaglądał.... słuchajcie, znalazłam takie coś:
cytat z Facebooka: "Szkoła Rodzenia Prenalen: według przepisów - w szpitalach klinicznych (ośrodkach dydaktycznych) nie wymagana jest zgoda od pacjenta/pacjentki. "
czyli to tylko klinicznych sie tyczy? Bo juz nie wiem

Odnośnik do komentarza

Przy pierwszym porodzie w sumie też się przejmowałam, że będzie przy mnie tysiąc stażystów... Wyszło tak, że na chwilkę był jakiś jeden i to jakoś specjalnie nie zaglądał :)

Trudik co do zaglądania... To raczej ciężko będzie żeby Ci "tam" nikt nie zaglądał :) Gwarantuje Ci, że szybko minie lub zmniejszy się dyskomfort ludzi wokół.

Odnośnik do komentarza
Gość FloralDrop

Aśka - to, co przezywasz musi być chyba bardzo ciężkie, ale trzymaj się, jakbym mogła, przytulilabym Cię. Myślę, że jesteś bardzo silna- ja bym chyba nie dała rady tutaj zaglądać na takim etapie...
Dziewczyny -mnie też już cisna spodnie te co mam- coraz bardziej a są to moje ulubione leginsy. No kupiłam już ciążowe to mi spadają a do tego okazało się, że mimo prania strasznie smierdza chemią jakąś... Nie czułam w sklepie. A kosztowały dużo, bo 125 zł :( a tak się nimi cieszylam :(

Odnośnik do komentarza

Tak, w klinicznych mogą być stażyści. ja rodziłam w klinicznym i teraz też będę. Tyle, że była to wigilia i zadnego nie było:)
Teraz to się zobaczy, ale wszystko mi jedno. Przy takim bólu jak miałam za pierwszym porodem (32 godziny i bóle krzyżowe) to człowiek tylko mysli żeby było po i nawet tak ksiądz mógł stać a mi by nie przeszkadzało.
Ja kupiłam jedne spodnie w LC Waikiki i powiem wam, że ten pas taki dziwnie mały. Fakt rozm 36 ale mało elastyny chyba i jakoś specjalnie się nie naciąga. Jeszcze max miesiąc pochodzę i sprzedam bo bez sensu zeby leżały.
Ja dziś dziewczyny śledzie, kiszona kapusta i piwo(oczywiście 0% - tylko bavaria ma 0,0% , tak na wypadek gdyby którąś z was ochota naszła) a jutro juz sobie umyślałam kaszę gryczaną na obiad i ogórki kiszone:) Menu na chłopaka:)
Co do grypy w ciąży, to zdania sa podzielone. ponoć w drugim trymestrze to własnie można. Z drugiej zaś strony mało badań( a w zasadzie nie wiem czy były jakiekolwiek) nad cięzarnymi i szczepieniami. Czytałam kiedyś artykuł, w którym pisano a różnych powikłaniach lecz z czysto naukowego punktu widzenia mogły to byc tylko korelacje. Tak czy siak do szczepienia muszisz być całkowice zdrowa wiec wypadałoby rano zrobic morfologię z rozmazem i crp i jak wyjda oki to wtedy tego samego dnia się szczepić...

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim. Przywiozła mi dzisiaj koleżanka wyniki z prenatalnych. Zanim do lekarza pojde powiedzcie cos o ile sie orientujecie. Tyle wiem ze dobre nie są nie tylko ze względu na brak wód. Usg slabo wyszlo bo niewiele widać bylo. Ide jutro zrypać lekarza bo nie powoedział mi że moge sie starac o zasilek pogrzebowy i godny pochówek. Mam szanse odkrecic te sytuacje. Przesyłam wam foto wyników. Może któraś będzie w skrócie wiedziała o co chodzi.

monthly_2017_09/marcoweczki-2018_61559.jpg

monthly_2017_09/marcoweczki-2018_61560.jpg

Odnośnik do komentarza

Ewelinka0302
Hej dziewczyny jak sie czujecie?
Ja zaczęłam 14 tydzień i kiepsko sie czuje, od dwóch dni pobolewa mnie brzuch na dole z prawej strony. Najgorsze jest ze wizytę mam dopiero za 4 Tyg a lekarza nie ma bo jest na urlopie.
Muszę szukać ratunku w innym gabinecie

Nie stresuj się, to może być rozrastająca się macica, też czułam takie jakby ciągnięcie w pachwinach jakby ból, stresowałam się, a wszystko okazało się dobrze. Stres Ci w niczym nie pomoże, jeśli faktycznie się martwisz podjedź na dyżur do szpitala, tam zrobią Ci USG i wszystko się wyjaśni, nie czekaj 4 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny po ostatniej wizycie dowiedzialam sie ze chlopczyk na 100%.termin podobnie jak z miesiaczki na 1 marca.maly rozwoja sie prawidliwo razem z nozkami ma ok 18cm I wazy 170g.niestety mimo tego ze moj gin ma usg 4-d nie moglam go podejrzec przez lozysko ktore mam na przedniej scianie I zaslania malego:( lekarz probowal z kazdej strony ale niestety nie bedziemy mieli pieknych zdjec.jezeli chodzi o moje samopoczucie to juz duzo lepiej ,wkoncu odzylam,jedynie co to bol w pachwinach po dlugim chodzeniu.pozdrawiam was serdecznie

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k5rssy8k2.png

Odnośnik do komentarza
Gość FloralDrop

Laraa - super, że dobrze :)
Savana - ja też już czasem zapominam, że jestem w ciąży, bo mam więcej energii, chce się dużo rzeczy robić i do tego pogoda taka, że jest radosniej :) jestem już po kuracji na te moje infekcje w pochwie i mam nadzieję, że nie wróci mi to paskudztwo. Byle tylko dzidziuś był bezpieczny i zdrowy ;)

Odnośnik do komentarza

Marcoweczka a wstawiasz np buźki bo mi tak posty ucinało. No i witaj.

Lata gratulacje i zazdroszczę tego że już wiesz.

Ewelinka a jaki to ból? Bo jak tak ciągnie i boli przy przewracaniu z boku na bok to pewnie macica która rośnie ale ja zawsze jestem tego zdania , że jak matka czuję niepokój to powinna to sprawdzić w końcu mamy ten 6 zmysł.

Orientowałyście się już co do położnej? Czy już w czasie ciąży przysługują Nam jakieś wizyty? Bo ja dziś do mojej dzwoniłam by ją powiadomić że jestem w ciąży a ona mi mówi , że po porodzie mam dać jej znać to ustalimy termin 6 wizyt. Do siostry mojego męża przychodziła położna już pod koniec ciąży.
Ja ze względu na tendencje do wcześniaków też wolałabym by tak jak poczuję że mi się już brzuch stawia miała możliwość zadzwonienia po nią by skontrolować skurcze.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Catarisa dziekuje! Wstawialam buzki wiec pewnie dlatego.
No to jeszcze raz!
Jestem obecnie w 19 tc . Termin mam na 1 maca.W brzuszku mam synka choc nadal wydaje mi sie ze bedzie corcia!
Jestem ciekawa jak Wasza waga samopoczucie iii kg? Mja przytylam juz 5kg brzuszek mam ale nie wiem czy to ciazowy czy tluszc bo glodna jestem non stop i co godzine cos jem! A jak u Was?.

http://fajnamama.pl/suwaczki/drtimvu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qocx3hq.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczyny.
No to Laraa super ze mamy ten sam termin choc mi Mama prorokuje luty bo i Ona i ja mialysmy b krotkie cykle 24do26 dni i Mama urodzina mnie i siostre sporo przed terminem.Zobaczymy.
Jak czujesz te ruchy? Ze sie rusza czy uciska? Mnie czasami tak jakby palcem ktos od srodka naciskal ale nie wiem czy to jest to.
Dora gratuluje.Kazda wizyta u gina jest niesamowita sa emocje i spokoj ze wszystko jest ok.
Widze ze w wiekszosci chlopaki w brzuszkach?
A na ktory tydzien macie polowkowe? Ja mialam wyznaczony 23tc i5 dzien ale wydawalo mi sie za pozno i zmienilam na 22tc i1dzien.Wydaje mi sie lepszy no i jest juz za tydzien!

http://fajnamama.pl/suwaczki/drtimvu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qocx3hq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...