Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Hello:)
Ja śledzie jem bardzo czesto. Smakuja mi jak nigdy. Ostatnio miałam też fazę na kapuste kiszoną i zjadłam pół kg. Na słodkie na szczescie apetytu brak. Mieso tez nie wchodzi.
Ja juz od miesiąca nosze spodnie ciązowe, także mam tak jak Ty Undefined, że brzucho już wielki mimo, że to 18+4dc. Z córa jeszcze nie zmieniałam garderoby na tym etapie, dopiero pod koniec 6 miesiąca brzusio wyskoczył.
No ale ja już zdązyłam 4 kg wrzucić na masę...szok! Dlatego może mi się uda jakąś uzywana kurtkę kupić bo od listopada do lutego w czymś chodzić trzeba. Zobaczymy...
Catarisa, zazdroszcze szybkiego wyleczenia. Ja sie męcze drugi tydzień:( Zatoki mam zawalone także zielono mi..:(

Odnośnik do komentarza

Ja mam kurtkę z pierwszej ciąży, kupilam na wyprzedaży w camaieu kilka rozmiarow wieksza niz nosze na co dzien i jakos tam przeszlo. Moze szczyt elegancji to nie byl ale pal licho, szkoda mi bylo kupowac w hm nowa. Chociaz fajne sa, nie ma co ukrywac:)
Ja tez tutaj bede pisac, do fb nie mam glowy na razie.
Duzo zdrowia dziewczyny, niech przeziebienia nas mijaja! A i pytalam swojego gina czy moge zaszczepic sie pko grypie i odradzil. Tak pisze, gdyby ktos tez o tym myslal.

Odnośnik do komentarza

Dora9
Tak mi się wydaje że za wcześnie, ja też nie mam doświadczenia :p Ale dostałam spodnie ciążowe od mojej siostry i są na mnie jeszcze za duże, więc dlatego uważam że za wcześnie, ale może są jakieś inne modele, które były by dobre :) ja takich jak narazie nie widziałam :)

Są różne rodzaj spodni ciążowych, jedne mają wysokie "komin" a inne tylko wąski pas, są też takie pośrednie :) Ja dziś zaczynam 16 tc, brzuch mi już wybiło więc chodzę w spodniach ciążowych, tak nam wygodniej :) Ze względu na cenę, kupiłam od razu spodnie z wysokim pasem, który po prostu lekko przewijam póki co :)

Ja akurat spodnie kupiłam w C&A gdyż mają lepszy jeans niż te w H&M, u mnie w H&M są niestety tylko takie bardzo cienkie :(

Odnośnik do komentarza

Ja też kupiłam już jedne spodnie, wlasnie w H&M takie czarne rurki, żeby mieć w czym do pracy chodzić bo normalne spodnie już od 3 tyg są mocno niewygodne, ale to prawda, te spodnie z H&M są dosyć cienkie i koło dzinsu to to nawet nie leżało. Ja jestem ogólnie dość drobna i szczupła i niestety trochę mi spadają te spodnie bo najmniejszy rozmiar to 34 a ja bym pewnie 32 potrzebowała.
Póki co poza widocznym brzuchem nie przytylam jakoś bardzo, dziś się wazylam u położonej i wyszło że przez ost 10 tug przytylam jakieś 1-1,5 kg więc trzymam kciuki żeby taka tendencja się utrzymywała.
Teraz zastanawiam się nad krótkim urlopem w listopadzie i ciekawa jestem co na to lekarz, bo chodzi mi o podróż samolotem. Niby już lecialam 3 razy w tej ciąży ale to były godzinne loty na poczatku ciąży a te byłyby prawie 4h i to w 23-24 tyg. Czy któraś z Was rozmawiała może z lekarzem o lataniu samolotem?

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vvfxmfv59klzl.png

Odnośnik do komentarza

Dawno mnie nie było! Undefined jaki masz już piękny brzuszek :) mój tez wybiło ale troszkę mniej :) dziś zaczyna się 17 tc i mam wizytę u gina, mam nadzieje ze dziś poznam płec dzidziusia. Martwi mnie coś innego czy któraś z Was cierpi na okropny ból tak jakby w pośladku? Przy próbie zrobienia kroku odczuwam go niemiłosiernie...próbowałam wejść dziś do wanny i skończyło się na płaczu gdyż nie mogłam podnieść nogi. Problem jest ze zginaniem, wstawaniem no i chodzeniem. Zobaczymy co dziś Pani doktor na to powie

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim.mam nadzieje że nie zapomniałyście jeszcze o mnie. Żyję jakoś chociaż nie śpię po nocach i śnią mi sie koszmary. A godzina 2;00 w nocy to masakra. Tak poza tym ok. Córki wiedzą że straciły braciszka. Ale On by i tak nie przeżył. Nie dałby rady. Oszczędze Wam opisu bo to dla ludzi o mocnych nerwach. Będzie tabliczka na cmentarzu...uchwalone na domowym zebraniu.Tak chcieliśmy.Fizycznie dochodzę pomału do siebie Odezwę się jeszcze jak będą wyniki. Mam nadzieję że byłam tu ostatnia w takiej sytuacji. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę szczęśliwych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) zazdroszczę Wam lepszego samopoczucia, ja niestety od 3 tygodni cały czas leżę, krwiak nadal jest. Mam nadzieje, że za jakiś czas się dziad wchłonie. Czy któraś z Was miała kiedyś w ciąży krwiaka? W dodatku w domu bardzo aktywny dwulatek, więc bywa ciężko. Najważniejsze, że dzidzia rośnie i ma się dobrze. Teraz termin wyszedł na 24.03, będę miała cc, więc pewnie w połowie marca jeśli wszystko dobrze pójdzie. Mdłości z dnia na dzień męczą coraz bardziej:(

Odnośnik do komentarza

AśkaS
Cześć wszystkim.mam nadzieje że nie zapomniałyście jeszcze o mnie. Żyję jakoś chociaż nie śpię po nocach i śnią mi sie koszmary. A godzina 2;00 w nocy to masakra. Tak poza tym ok. Córki wiedzą że straciły braciszka. Ale On by i tak nie przeżył. Nie dałby rady. Oszczędze Wam opisu bo to dla ludzi o mocnych nerwach. Będzie tabliczka na cmentarzu...uchwalone na domowym zebraniu.Tak chcieliśmy.Fizycznie dochodzę pomału do siebie Odezwę się jeszcze jak będą wyniki. Mam nadzieję że byłam tu ostatnia w takiej sytuacji. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę szczęśliwych rozwiązań.

Strasznie mi przykro, nawet nie próbuje sobie wyobrazić co czujesz. Ja też bardzo się bałam o naszego maluszka, 1,5 roku starań, torbiel na początku, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, tak się bałam że do 12 tygodnia nie dopuszczałam do siebie myśli że to się uda, teraz już 16 tc i na szczęście jest dobrze, maluszek rośnie, co prawda nie chce pokazać płci i ma podwyższone ryzyko choroby genetycznej, ale ważne że jest.

Trzymam za Ciebie kciuki, żeby i Tobie się udało kiedy dojdzie już do siebie ! Fajnie że mimo swojej straty dalej z nami jesteś ! W końcu doświadczona mama nam się przyda :)

Odnośnik do komentarza

Kropkapoha dziękuję.Twoje słowa dużo dla mnie znaczą. Może nie codziennie ale będę zaglądać co u Was na forum. Zawsze z punktu widzenia i doświadczenia matki z chęcią się wypowiem.trzymajcie sie. Ja idę odpoczywać bo niestety siły jeszcze nie te. wbiłam się w normalny codzienny rytm. Ale wszystko wolniej. Przedszkole dom..dzisiaj z najmłodszą poszłam do pobliskiego parku. Potem po starszą bo z wycieczki przyjechała. I tak pomału leci.

Odnośnik do komentarza

Roks to może być rwa kulszowa. Miałam identycznie jak ty ale pod koniec ciąży, za to moja szwagierka miała rwę prawie przez całą ciążę. Ja też nic nie mogłam robić a najbardziej bolało przy chodzeniu, jak chodziłam to kulałam. Nawet do sklepu było bardzo ciężko a do lekarza jak chciałam się wybrać to jechałam taksowką. I to właśnie jakby okolice półdupka :) Niestety nic nie mogłam na to poradzić, nic nie działało, przeszło samo. Mam nadzieję, że tobie też niedługo przejdzie :)
Aśka pewnie, że o tobie pamiętamy :) zastanawiałam się czy jeszcze zajrzysz :) trzymaj się kochana, teraz rodzina najważniejsza, trzymajcie się razem :)

Odnośnik do komentarza

Roks też myślę że to rwa, najgorsze że rehabilitacja długoterminowa jests przeciwskazana bo może wywołać poród...życzę by się nie pogłębiało
Aśka - pamiętamy, trzymaj się i daj porwać codziennosci. Też podjęłabym decyzję o pochowku, będziecie mieli miejsce gdzie zawsze chłopak będzie..
Hania gie moje kol przy bliźniakach miała krwiaka, 6 msc leżenia ale ma zdrowe córeczki, opłaca się być cierpliwym
Na grypę można się szczepić w ciąży, zwłaszcza jak się ejst w grupie ryzyka ( praca wśród ludzi, dzieci). Pewnie lekarz stwierdził że nie jesteś w takiej grupie..innej decyzji nie rozumiem. A w 3 trymestrze warto szczepić się tez na krztusiec. Więcej poczytajcie tu
http://mamapediatra.blog.pl/szczepienie-blonica-tezec-krztusiec-w-ciazy/
Ja kupiłam spodnie z hm na olx, były 4 razy tańsze a noszone kilka msc i stan super. Brzusio mały ale nie cisną mnie już zwykle jeansy ;) w kg nic nie przybyło ale po 3 miesiącach wymiotów to raczej normalne.
Płaszcz można kupić z paskiem i potem luźno wiązać, bez zapinania guzików kol patent sprawdziła

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

Tak dziewczyny ginekolog również dziś powiedziała ze to chyba rwą kulszowa i dała mi pilne skierowanie do neurologa. Zobaczymy jak się to skończy. W badaniu wyszło ze mam bardzo nisko osadzona kosmowke, zaraz przy szyjce i mam zakaz współżycia, przemęczania się, noszenia cięższych rzeczy i czekamy do następnej wizyty czy się podniesie. Podobno bardzo zle jeśli tak zostanie. Któraś tez moze tak ma? Płci dzidziusia tez nie poznałam bo tak zacisnął nóżki ze Pani doktor nic nie widziała :) a tu 17 tc

Odnośnik do komentarza

Asks, trzymaj sie kobietko. Masz dla kogo. Strasznie Ci wspolczuje. Zycze any wszystko sie poukladalo chociaz wiem, ze to nielatwe po stracie.
Undefined, ja tez man takiego brzucholka, nawet Nie wiem czy nie wiekszego. Wczoraj to sie prawie poplakalam wszystko za krotkie albo za ciasne I dzis pojechalam do lidla I nakupilam sobie ciazowych leginsow, stanik do karmienia I dla mlodego troche rzeczy.
Riri, ja tez mialam rwe w ciazy poprzedniej. Po miesiacu samo przeszlo. Moj max tez mnie z wanny wyciagal Bo nie bylam w stanie wyjsc sama. Mozliwe ze macica uciska na jakis nerw I dlatego. Jak sie podniedie to powinno przejac.
Roks, trzymaj sie, nie przemeczaj I bedzie dobrze. Trzymam kciuki.
Ja dziewczynki jutro man 19 tc I za dwa tyg polowkowe USG. Juz sie Nie moge doczekac...!

Odnośnik do komentarza

Roks trzymaj sie z ta rwa! Ja mialam ale nie bylam w ciazy...intensywna rehabilitacja trwala miesiąc i dopiero zaczelam jako tako chodzic. No nie zazdroszcze:(
Azol co do grypy to polegam na swoim lekarzu, internety mnie nie przekonuja, ale kazdy robi jak uwaza:)

Odnośnik do komentarza

Asia, trzymaj się! Myślę, że to ważne, że będzie miejsce, w którym będziecie mogli zostawić swój smutek. Jestem z Tobą myślami.
U mnie z tymi ciążowymi spodniami jest taki problem, że mi spadają... jeszcze mam jedne zwykłe, które noszę, ale już musiałam w rozpiętych ostatnio chodzić.
Miałam wczoraj wziąć 2-3 dni zwolnienia, bo jestem przemęczona, a śpię kiedy tylko mogę, a tu dostałam zwolnienie do końca tygodnia, ale na córkę... ma zapalenie pieluszkowe i lepiej, żebym ja ją pielęgnowała przez te kilka dni. To sobie odpoczęłam... przyjechałam do rodziców, więc może trochę się uda odpocząć, ale tak czy siak głównie ja się nią zajmuję.
Co do ruchów, to dziś dostałam pierwszego lekkiego kopniaka w rękę :) wcześniej czułam pojedyncze ruchy,a dziś to zdecydowanie więcej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...