Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Lidi tak jak juz dziewczyny napisaly to moga byc skurcze. Dwie znajome mialy takie bole porodowe:/
Olunia - moje dziecko tez jest drobne (w 38tc wazyl 2700 wg usg). Lekarka mi powiedziala "kolosem nie bedzie":) i tego sie trzymam. Moze porod bedzie choc troche przez to lzejszy, ktoz to wie???

Odnośnik do komentarza

lidi licz odstępy tak zaczynał sie poród moich dwóch znajomych.
Moja ma 2700 i wg.drugiego lekarza do którego czasem chodziłam to dobra waga na poród sn. Sama jestem nie duża i mąż tez średni ma wzrost.
W pierwszej ciąży brzuszek smarowalam palmersem i oilem. Rozstepy wyszly po bokach tam gdzie syncio sie rozpychal. Było to pod koniec ciąży i nie dużo. Teraz tez w końcówce sie pojawily, ale wszedzie. Fakt brzuch mam gigantyczny i skora od rozciagania boli. Teraz smaruje oillan mama. Coś nie działa. :(

http://fajnamama.pl/suwaczki/qgc2wrv.png

Odnośnik do komentarza
Gość GelovoxEkspert

Ewelinka0302
Karolina współczuje ci. Ja dopiero wychodzę z choroby ale jeszcze nos mam zatkany i kaszel tez meczy .
Oby wszystko ustało zanim mała sie pojawi na świecie . Jutro kontrola u gina. Jestem ciekawa czy młoda zmieniła pozycje . Bo ja narazie cała ciąże lezy bokiem

Dzień dobry,

w trakcie przeziębienia na skutek m.in bakterii, wirusów czy utrudnionego oddychania przez nos może dojść do podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Następstwem działania tych czynników może być m.in. kaszel. Po przebytej chorobie zalecam zadbać o regenerację warstwy ochronnej błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz jej nawilżenie. Do nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła polecam zastosować GeloVox. Podczas ssania tabletki GeloVoxu wytwarza się oryginalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy, który tworzy skuteczną powłokę nawilżającą błonę śluzową. Brak jest danych przemawiających przeciw stosowaniu tabletek do ssania GeloVox w ciąży i w czasie karmienia piersią. Po więcej informacji na temat kaszlu zapraszam na stronę internetową: www.gelovox.pl/kaszel

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Ekspert marki GeloVox

Odnośnik do komentarza

Cysia bio oil ponoc rozjasnia i splyca te co sie pojawily.sprobuj jest b fajny i wydajny.ja smaruje ale tez mydle ze to genetyka a nie preparat.moze wspomaga ale na pewno nie chroni w 100procentach. Dobrze sie wchlania.
Han jak Ty pieknie piszesz o corci!
Lidi trzymam kciuki ze jak to TO to zeby bylo lekko i szybko!
Floraldrop ja tez cala ciaze mialam spokoj z migrena .To byl pierwszy raz ale juz jest ok.3dni z mokrym recznikiem na glowie lezalam i dalam rade bez tabletek choc bylam juz gotowa zjesc garsc jakichkolwiek.
Ja jutro mam termin porodu...dzisiaj caly dzien duzo lazilam ale nadal cisza...zero skurczy przepowiadajacych.Nic zero jakiejkolwiek akcji.Brzuch ogromny i z dnia na dzien wiekszy wiec maly pewnie ma juz ponad 4kg! Zaczynam sie martwic jak ja dam rade urodzic taka kluske?! Jedyne co to w nocy zaczelam sie pocic...ale nie wiem czy moze to byc oznaka porodu...chyba jednak szukam na sile...ehh najpierw stres od grudnia ze urodze za szybko a teraz stres ze nie rodze w terminie...jak nie urok to s... nie dogodzisz!

http://fajnamama.pl/suwaczki/drtimvu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qocx3hq.png

Odnośnik do komentarza

Olunia703
Han gratulacje:) szybko poszło;) i do którego szpitala pojechałaś? To Ty jesteś z Krakowa, dobrze pamiętam?
orzeszkowa pomyliło Ci się chyba wszystko, bo Oliwka nad zdrowym dzieckiem to ta z Art. 188kp i przysługują tylko dwa dni, i tylko jednemu z rodziców do ukończenia przez dziecko 14rz. A opiekę na chore dziecko, tzw. L4 to wystawia lekarz.

Może jeszcze kogoś zainteresuje temat opieki nad dziećmi zdrowymi więc napiszę.Dzis zadzwoniłam do źródła czyli do ZUS i dowiedziałam się że opieka na dziecmi przysługuje pracownikowi od pracodawcy w wymiarze 2dni w roku natomiast do Zusu należy złożyć wniosek Z-15a aby otrzymać opiekę nad zdrowymi dziećmi przez 60dni w roku,dziećmi do lat 8 w wypadku kiedy np.zamkniety jest żłobek,zachorowała niania lub osoba która sprawuje opiekę jest w szpitalu bądź jest niezdolna do dalszej opieki.Wtedy ubezpieczony otrzymuje zasiłek opiekuńczy wypłacany przez Zus w wysokości 80% wynagrodzenia.

https://www.suwaczki.com/tickers/p19udqk34j8ev5x7.png

Odnośnik do komentarza

Han, gratulacje i podziw za wytrwałość i opanowanie w przeddzień. Nam polozna kazała jechać na IP jak co 5 min będą skurcze, a jeśli masz daleko(ponad 20min szpital, to nawet co 5-7l.) Dobrze się zdazyliscie, teraz się regeneruj!
Lidi a miałaś wcześniej skurcze przepowiadające jakieś? Eh ci Francuzi i klęska żywiołowa przy każdym śniegu :D Trzymam kciuki!
Marcoweczka a nie próbowałaś metod przyspieszajacych? Reguła '3 *s' ( sex, sutki masowane 5 min kilka razy dziennie, schody)
U nas dziś już początek 38 tyg! Wreszcie pozwolili mi wstać, odstawić leki ale dr stwierdził że w ciągu tyg nie urodzę, bo mimo szyjki <2 twardo jest. Więc czekam ;)<br /> Cysia chyba teraz jak już są roztespy to olejuj, by bardziej się nie rozciągnęła skóra, powinno mniej piec

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

Lidi daj znać w wolnej chwili jak sytuacja. Faktycznie już może zaczynać się poród, sąsiadka tak miała :) trzymamy kciuki.
Jeśli chodzi o rozstępy to nie stosuje nic i również nic nie wyskoczyło. Na piersiach również nic nie widać prócz żyłek. To chyba zależy od każdej kobiety, niektóre mogą stosować najdroższe kremy a rozstępy i tak wyjdą a niektóre nic nie stosują i nie pojawia się ani 1 rozstęp

Odnośnik do komentarza

Witajcie :)

Jejku dziś mija tydzień od kiedy Idusia jest z nami :)

Nie odzywałam się tu na forum, tyle co na fb udało mi się cos skrobnąć. Nawet nie miałam kiedy Was podczytać. Malutka jest przekochana. Śpi, je, śpi, je ... ;) Czasem zdarza jej się dłuższa aktywność . Wtedy tak nas nasłuchuje. Jest taka ciekawa. Wczoraj synek "czytał" jej bajkę, coś tam opowiadał i ona cały czas podążała główką za nim. To takie urocze :)

Niestety, ale ze mną jest gorzej. Tym razem po cc dochodzę do siebie ciężej. Wczoraj wzywaliśmy karetkę. Ale wszystko ok. Z dnia na dzień jest lepiej i tego się trzymam.

Tak bardzo odliczałam tygodnie, dni, godziny, minuty do porodu. Tak bardzo mi już było ciężko i bolało. Ostatnia noc w szpitalu że skurczami. Potem jak już byłam na sali operacyjnej i mnie z powrotem na oddział cofnęli z tymi skurczami (bo nagła operacha) to myślałam, że się zapłacze. Psychicznie masakra.

Teraz już MUSI być tylko lepiej!

Mała śpi, zabieram się za nadrabianie czytania co się u Was w międzyczasie działo :)

Odnośnik do komentarza

han gratuluję córeczki
jagodowa współczuję Ci tych komplikacji po CC ale dojedziesz do siebie a Idusia Ci wszystko wynagrodzi.

Mnie złapało przeziębienie czuję się bardzo osłabiona mimo że nie mam temperatury ale z nosa mi leci i ogólnie samopoczucie do d...
Leczę się herbatkami ziołowymi z miodem a pod nos maść majerankowa i paracetamol. Wczoraj jeszcze ucho mnie bolało ale dziś mi przeszło.
Co Wam najbardziej pomogło w chorobie?
Jeszcze do tego skurcze mam bolesne ledwo wstanę i coś porobie to odrazu mnie biorą.
Dziś podłączyłam już monitor oddechu do łóżeczka i jeszcze raz sprawdziłam torbę do szpitala oraz spakowałam mężowi te szpitalne ochraniacze na odzież wierzchnią. Sterylizator poszedł w ruch, więc butelki, smoczki, laktator wszystko czyściutkie. Kupiłam też woreczki Avent do mrożenia pokarmu.
Mogę rodzić.
Tylko to choróbsko jak na złość się przyplątało eh.

karolinatr kurczę jak tak czytam te Twoje posty to śmiać mi się chce ile to my wspólnego mamy w tej ciąży. Termin ten sam, pessar nawet ściągany w tym samym dniu, teraz jeszcze choróbsko i tak jak Ty ciągle chce mi się spać. Ciekawe czy rodzić też będziemy razem.

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Catarisa no idziemy równo na końcówce. ja sie jakos nastawilam ze w pon urodze:) ale pewnie nic z tego nie bedzie. luteiny nie biore juz 2 tyg i nispy tez a zadnych w sumie skurczy nie mam oprócz parcia na kosc łonowa nocami i bólu przy tym.
ostatnio mysle czy rano orzed zdjeciem pesaru nie pogzic sie troche z mezem zeby szyjke do skurczy pobudzić.

mi w chorobie ten paracetamol pomagał mi kekarz kazał 3x2 tabletki co 8 h. no i caly czas bylam ubrana grubo. jak moglam to spałam.

Odnośnik do komentarza

karolinatr aż tak dużo paracetamolu? Ja czytałam że 2 tabletki na dobę.
Szalona jesteś jak Ty chcesz to z mężem zrobić mając ten pessar?
Ja nawet jak raz na tydzień tabsa wkładam tego przeciwbakteryjngo to jak o niego zahacze to nieprzyjemne uczucie a co dopiero jak by mi tam ktoś tak namiętnie pchał hihihi

https://www.suwaczki.com/tickers/xnw4xzkr4dzwxug6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jagodowa, fajnie, że się odezwałaś :) oby każdego dnia było coraz lepiej, niedługo zapomnisz pewnie już o tym bólu :) trzymajcie się

Dziewczyny, współczuję przeziębienia.. Ja też dziś coś niewyraźnie się czułam.. Na razie mi przeszło, ale trochę się boję żeby nie zachorować :(
Catarisa, z tego co mogę polecić to jakby Ci gardło doskwieralo i kaszel to super lagodzaco działa mleko z miodem. Podobno jeszcze lepiej do tego dać masło, ale mnie by nie przeszło to...

Ja dziś miałam wizytę, na szczęście wszystko dobrze, więc spokojnie mogę dalej wymyślać sobie różne porządki :) Mała waży 3200 z hakiem nawet, rozwarcie na 1 cm już, do terminu 3,5 tygodnia także... Cieszę się, ale nawet gin zauważyła, że coraz bardziej boję się porodu :D

Odnośnik do komentarza

Karolina ja bym pokaorzystala potem będzie 6 tyg posuchy więc warto trochę czasu sobie poświęcić, a jescze się mzoe przydać na wcześniejszy poród... ;)
Catarisa mi oprócz czosnku pomógł grip stop spray, polecila mi go laryngolog. ma łagodny skład ale odtyka nos, warto zapłacić i odetchnąć :D

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...