Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Catarisa u mnie 2.6 więc jest dość dobrze. Moja też się wierci ale na razie niebolesnie;)
Floraldrop a jesteś szeroka w biodrach? Pomierzyc Cię na kolejnej wizycie jeśli masz wątpliwości czy się Mała zmieści. Można tez trenować aniballem mięśnie dna miednicy od 35-36tyg
Floral,Karolina życzę szybkich i dobrych wyników leczenia.
Roks miło że spotykamy dobre kobiety na swojej drodze. Też kiedyś trzeba będzie tak pomagać ciężarnym ;)
Undefined - dobre wieści :)
Ja od wczoraj mam zatoki zatkane, pierwszy raz w ciąży coś mnie dopadło, jem czosnek i miód, w końcu minie

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74915

Odnośnik do komentarza

Undefined, miło że pytasz. Nie zaglądałam tu od dwóch dni, dopadł mnie marazm szpitalny. Od soboty siedzę w szpitalu i się wkurzam, że muszę tu być, a mam być 2 tygodnie. Dostawaliśmy steryd na płuca, teraz już tylko dostaję magnez i polfilin - tabletki na zwiększenie ukrwienia łożyska, żeby młody był lepiej odżywiony. Przepływy mam dobre, ktg też ok, poza tym, że jest mały, nic się nie dzieje. Jutro na wizycie chyba spytam, jaki jest dalszy plan, bo łykać tabletki mogę i w domu, leżeć nie muszę, a na usg kontrolne przecież też mogę przyjechać albo iść do swojego lekarza. A w domu też starszy maluch tęskni (i mama za maluchem). Gorzej, jeśli po tym leku dzidzia nie przybierze na wadze, wtedy może być różnie, nawet wczesna cesarka, ale na razie nie chcę się tym martwić.

azol, współczuję przeziębienia, ja właśnie kończę brać antybiotyk na zatoki, ale pierwszy raz tak źle się czułam - pół twarzy mnie bolało, myślałam, że to jakiś atak bólu zęba.

Catarisa - morfologię i mocz na czczo się robi.

Zrobiłam ostatnio zakupy porodowo-wyprawkowe w aptece, czekam na przesyłkę. :-) Tak że jeszcze przywieźć ubranka, wózek itd. i zrobić pranie mi zostało - mam nadzieję, że będę już w domu niedługo. Muszę jeszcze dokupić kilka ubranek w rozm. 50, na wszelki wypadek.

FloralDrop to duża Twoja dzidzia, dwa razy większa niż moja, super, że tak rośnie. :-)

Lidi ja nie lubię mieć wszystkiego dla chłopca w niebieskim kolorze, ale chyba nie da się tego uniknąć. W ogóle wg mnie mało jest fajnych, kolorowych ubrań dla chłopców - przynajmniej w dostępnym dla mnie przedziale cenowym - czasem coś fajnego w szmateksie można trafić. Ale mieliśmy kilka sztuk ubrań różowych po kuzynce i jako niemowlak też mój młody nosił, genderowo, hehe.
Ostatnio wyskoczył mi na fb taki fajny sklep z ubrankami, niestety amerykański, ale zobaczcie, jakie super ubranka (te sukieneczki i komplety dla dziewczynek!) :-)

https://www.patpat.com/category/Baby-Toddlers.html

https://www.suwaczki.com/tickers/wff282c3fzap57l4.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kd3e5e3ce33his.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór :) dzisiaj w końcu trafiliśmy do szkoły rodzenia po 3 tygodniach :p rozmawialiśmy o cesarkim cięciu i o nacięciu krocza , jak dbać jak masować, jak się załatwiać. Niezle nas ta fizjoterapeutka nastraszyla :p
Jak macie jakies pytania to piszcie spróbuję odpowiedzieć :o
A poza tym ciekawostka że jedna dziewczyna wzięła do szpitala super ekstra ciuszki a nie pozwolili jej w ogóle zabrać później tych ciuszkow,podobno za dużo wirusów było,położna radzi nam brać jakies używane rzeczy albo jakieś takie co nie będzie Wam żal później zostawić bo nie wiadomo czy w ogóle będziemy mogli zabrać pozniej te ciuszki :p
Laramyślisz że przez 6tygodni mały jeszcze dużo urośnie?
Est wcale się nie dziwię ze nie Chcesz siedzieć w szpitalu.. A robia Ci na bieżąco usg? Moze tak chcą kontrolować wagę?

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny!
Widze walczycie z przeziebieniami i w szpitalach.Oj zycze Wam duzo zdrowka i Waszym dzieciaczkom.Niech rosna!
2.30 w nocy a ja nie spie....pewnie ok 6 zasne...tak mi ciezko spac.Brzuch duzy niewygodnie boli jak na miesiaczke.gdzies ciagnie gdzies kluje i baaardzo nisko czuje dzidzie.bardzo nisko...mam wrazenie ze ja juz niedlugo sie rozpakuje dlatego teraz kazdego dnia robie ile moge z mysla ze moze to byc juz.
Zaczynam pranie i prasowanie oraz ukladanie na polkach.czekam az maz zmyje i odkurzy sciany i bedzie wtedy juz gotowe.oj szybko ta ciaza zleciala czego b zaluje bo fajnie bylo.
A jak Wy nocami? Jak wasze chodzenie?ja co gdzies wyjde to tak mi ciezko i musze chociaz usiasc odpoczac a najlepiej polozyc sie.nie mam sily do sklepow chodzic eiec pozostaje mi internet...
Jakiej firmy staniki kupujecie?

http://fajnamama.pl/suwaczki/drtimvu.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/qocx3hq.png

Odnośnik do komentarza

Marcoweczka ja też dziś źle spałam, chyba przez to że naoglądałam się wieczorem serialu kryminalnego. :-P no właśnie nie robią mi codziennie usg, powiedzieli ze po 2 tyg będzie można coś konkretnego powiedzieć. Ma zajrzeć do mnie dziś mój lekarz prowadzący, to zapytam go co i jak.

Jeśli chodzi o stanik to w poprzedniej ciąży zaszalałam i kupiłam stanik Panache do karmienia. Kupę kasy kosztował, bo ponad 200 zł, ale warto było. Tak naprawdę miałam ten jeden stanik i taki zwykły tani za 20 zł do spania, chodziłam w nim cały czas, w związku z czym oczywiście często prałam, i po prawie roku karmienia i ciągłego chodzenia nadal wygląda jak nowy, nie rozciągnął się w obwodzie ani nic. Mam nadzieję, że teraz rozmiar mi spasuje, bo mam zamiar teraz też go używać. Mój mąż jak zobaczył cenę to padł, ale jak zobaczył na mnie i jaki jest jakościowo to też przyznał że to był dobry zakup. ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/wff282c3fzap57l4.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kd3e5e3ce33his.png

Odnośnik do komentarza

U mnie też noc kończy się koło 2-3 nad ranem, mam już tak od dłuższego czasu, ale dziś aż chciało mi się płakać, że znooowu to samo. Do tego maluszek od dwóch nocy urządza sobie imprezy i zaczyna podchodzić pod żebra. Mój K. też nie śpi już o tej porze to przynajmniej sobie rozmawiamy :) Jedynie koło godz. 6tej udaje mi się zasnąć na godzinkę. A wtedy przychodzą takie dziwne sny, że pozostaje mi tylko się z nich śmiać ;)
Do tej pory myślałam, że jestem w dobrej formie, aż do ostatniego spaceru, który znowu nie był taki długi. Bolał mnie i tyłek i prawa pięta, a jak doszłam do domu to nie marzyłam o niczym innym niż o położeniu się. Kilogramy, które przybyły dają się we znaki ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/bhywanlibovxq3x4.png

Odnośnik do komentarza

Marcoweczka mi też ciężko chodzić, ost poszłam na szoping z siostrą to do jakiego sklepu nie weszlismy to wszędzie siadałam :(
Ja dzisiaj też spać nie mogłam zasnęłam po 3 i rano już mnie szwagier obudził :( chyba czeka nas szukanie czegoś na wynajem bo on nie rozumie że jestem w ciąży, ciągle muze głośno puszcza a mnie krew zalewa bo mnie budzi..nie mam siły na to już :( termin na 1-3 kwietnia jak ja mam szukać mieszkania, gdzie :( załamałam się ale naprawdę moja cierpliwość się wykończyła..
Do tego młody się tak wierci że mam wrażenie że Chce się przebić na wylot :( aż mnie budzi nad ranem a wieczorem nie mogę przez to spać..

Odnośnik do komentarza

Rosebelle - szkoda Twoich nerwów na tego szwagra, jesli macie możliwość to moze warto cos wynajac samodzielnie. Niemowlaki sa rozne, niektore spokojne (tego Ci życzę:) a niektore placza, wiec zeby temu szwagrowi pozniej dziecko nie zaczelo "przeszkadzac" jak teraz nie potrafi uszanowac Twojego spokoju.
Est - obys szybko uciekla z tego szpitala, pamietam jak bylam tylko tydzien po porodzie, a mialam serdecznie dosc tej rzeczywistosci.
Tez kiepsko sypiam, niestety wlazi mi myslenie o porodzie. W niedziele chrzcze jeszcze starszaka, wiec troche roboty, by wszystko ogarnac.

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za pocieszenie :(Jak wyjdzie tak że będziemy musieli tu zostać a młody się urodzi to niech spróbuję tylko zrobić coś takiego..od rana jestem zmęczona i leżę do tego brak apetytu boli mnie żołądek a jeszcze bardziej jak młody się wierci ,nie wiem czy to z nerwów czy przez to że w maku wczoraj byliśmy ehhh :(
Est daj znać czy leki działają...
Ewelinka koniecznie zapytaj o bliznę, zapisz sobie w telefonie w notatkach,ja tak robię jak nie chce zapomnieć o co mam zapytać lekarza

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :) nie pisałam chwilkę, bo nie miałam siły. Dopadło mnie przeziębienie ;( starałam się nie panikowac, ale temperatura 38, ból gardła, brak sił na wszystko.. Więc pojechałam sprawdzić do poz. Na szczęście angina wykluczona. Dziś już trochę lepiej, ale głowa dalej boli, bo zatoki przytkane..

Rosebelle, Karolinatr, mówicie o dużych piersiach. Moje też się wydawały na początku takie większe, duże. Takie pozostały, ale teraz w porównaniu do rozmiaru brzucha to wyglądają biednie :))

Undefined, spoko, że wyniki masz dobre. Ja też wczoraj badalam krew do endokrynologa, bo wizyta się zbliża. Tsh znowu spadło 0,34 teraz. Nie wiem, czy mi nie zmniejszy dawki teraz. przy okazji dokupilam glukoze, bo się tak trochę wystraszylam, że dziecko duże a ja test obciążenia glukoza miałam wcześnie - był to 24t4d. No i ma czczo ta glukoza wyszła za wysoka - 110 przy normie do 100. Co byście zrobiły na moim miejscu? Iść jeszcze raz na ten test obciążenia czy nie przesadzać już?
No zawsze sobie znajdę coś do martwienia - jakas taka przypadłość kobieca czy co....

Odnośnik do komentarza

azoljak tam Twoje zatoki? Co do moich bioder to raczej szerokie. Pewnie czasem to ma znaczenie a czasem nie ma przy porodzie. A z tego, co piszesz to kto miałby mnie mierzyć? Położne w przychodni czy lekarz? Nikt mnie jeszcze nie mierzył do tej pory oprócz ważenia i mierzenia ciśnienia..

est przykro, że dostałaś antybiotyk dozylnie. Pewnie taki lepiej pomoże, ale przez to dalej uziemiona jesteś w szpitalu :/

Marcoweczka mi też ostatnio ciężko, oj ciężko. Czuję się czasem jak niepełnosprawna. Nie wiem czy inne kobiety mają lepsze predyspozycje do bycia ciężarna czy jak... Moja koleżanka w 9 miesiącu to tak szybko szła na autobus, że nie moglysmy we dwie młode, bez brzucha nadążyć za nią. A ja się ledwo tulcze czasem.

Rose, przykro mi z powodu szwagra.. Może jeszcze cała nadzieja w teściowej? Skoro tak się cieszy wnukiem to powinna stanąć w obronie Twojej i Maleństwa. Oby się ułożyło :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...