Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Macie już skompletowane wyprawki dla maluszka?
Ja właśnie zamówiłam w aptece pozostałe drobiazgi i uświadomiłam sobie,że nie kupiłam sterylizatora :-o
Mam podgrzewacz z funkcją sterylizacji, ale drobnych rzeczy jak smoczek. I nie wiem co robić

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny, widzę że mam spore zaległości :O
Jak samopoczucie u Was ? Ja jestem ciągle zmęczona :( w zeszłym tygodniu miałam podane sterydy , potem wróciłam do szpitala bo mnie zarazili jelitówką :( teraz odpoczywam w domu. Dziś już 32tc + 5 dni, mała 2540g. Termin cc na 26 luty więc już bliżej jak dalej. Cukrzyca w pełni u mnie, insuliny już 37 jednostek :/

Odnośnik do komentarza

Laraa duzy dzidzius :) Niedlugo bedziesz mogla rodzic. Moja pierwsza cora tak samo 2700g przy porodzie. Teraz zapowiada sie podobnie.
Dzisiaj bylam na usg 3 trymestru. Synek 1866g (33t) . Wszystkie pomiary w normie. Podobno ma juz wloski :-D Tylko jest ulozony poprzecznie, tak jak myslalam. We wtorek wizyta u mojego ginekologa, wiec pewnie dowiem sie czegos wiecej.

FloralDrop a co lekarz powiedzial na te 110 na czczo?
Ja mialam 139 po 2 godzinach, a norma jest do 140, wiec rowniez na granicy zamartwiania sie. Lekarz nic podejrzanego w tym nie widzial.

Ewelinka blizne najlepiej pokaz lekarzowi. Dobrze, ze wizyta juz niedlugo.

Dziewczyny, jak czesto macie teraz wizyty? Umawiacie sie juz na cesarki? Mi grozi cc, jesli dzidzius sie nie obroci.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)
FloralDrop tan, nadzieja w teściowej, wszyscy mi odradzają teraz szukania mieszkania, że przyda mi się pomóc i po co sobie teraz głowę zawracać przeprowadzka, jak później będzie gorzej to wtedy myśleć chociaż jak teściowa ma brać urlop specjalnie żeby być ze mną przed rozwiązaniem i być po to na pewno coś powie, zresztą będzie że mną mąz. Czy Wasze połówki biorą tacierzynski od razu?Jak to wygląda jak ja będę na macierzyńskim to on może wziąć Tez? Coś o uszy mi się obiło że wtedy się skraca moje macierzyńskie? Jak to w praktyce wygląda?
Lidi ja mam wizytę we wtorek (30tc)ale jeszcze nie wiem czy to będzie cc ale jak do tej pory nic nie wiem o cc to znaczy że nie będzie Lara?

Dziewczyny co zamawialiście w aptece? Bo mam zamiar złożyć zamówienie i tak naprawdę jeszcze nie wiem co mam kupić :o i jakich firm :(

Odnośnik do komentarza

kropkapoha, tak to jest ze szpitalami, idziesz leczyć jedno, wracasz z czym innym - jakas grypa zoladkowa czy zapalenie płuc :/ ale dobrze, że już doszlas do siebie i wróciłaś do domu :)
Lidi, lekarz nie widział tego wyniku. Zrobiłam to badanie na własną rękę i dopiero wczoraj a że choruje to jestem uziemiona w domu.

Rose, też mi się wydaje, że tacierzynski można wziąć, ale kosztem macierzyńskiego, więc musicie sami zdecydować.

Odnośnik do komentarza

ojcu w pracy nalezy sie po urodzeni dziecka 2 tg urlopu dodatkowego i nie ma on nic wspolnego z maciezynskim. i ojciec moze go wykozystac do roku dziecka. moj bral odrazu zebym doszla do siebie pomagal przy dziecku.

kropka dobrze ze juz jestes w domku. teraz kilka tygodni i po wszystkim.

ja sterylizatora nie uzywalam przy starszym tylko wrzatkiem wszystko przelewalam. nigdy nie mial plesniawek ani aft.

ostatnio starszak stwierdzil (3lata i3 miesiace) ze on nie chce miec brata bo bedzie mokry jak zaba :)

Odnośnik do komentarza

RoseBelle ja robiłam ostatnio zamówienie w aptece, już kiedyś wrzucałam tu swoją listę, jak chcesz to napiszę jutro co zamówiłam.

Dziewczyny, o ile wcześniej macie planowane cesarki w stosunku do terminu z miesiączki lub usg? Znaczy, w którym tygodniu?
Przy starszym synku miałam cc w 39 tygodniu.

Może jutro zrobią mi usg i zobaczę czy mały coś przybrał... Oby tak.

Ja też nie miałam sterylizatora, wygotowywałam w wodzie i wyparzałam wrzątkiem. Podgrzewacza do butelek też nie mam, ale koleżanka dostała przy drugim dziecku i sobie chwaliła. Ja staram się mieć minimum rzeczy, chyba że będzie duża potrzeba to będę dokupować na bieżąco.

https://www.suwaczki.com/tickers/wff282c3fzap57l4.png
https://www.suwaczki.com/tickers/k0kd3e5e3ce33his.png

Odnośnik do komentarza

Karolinatr, ten urlop ojca po urodzeniu to można wykorzystać nawet do ukończenia dwóch lat przez dziecko. i można wykorzystać go i w całości tak jak piszesz i można też po połowie w różnym czasie. Na szczęście jest wybór :)

Lidi, tak właśnie mam zamiar to sprawdzić zamiast się nakrecac. Mam nadzieję, że w poniedziałek już na tyle wydobrzeje, że dam radę jechać do przychodni.

Est, daj znać po usg jutro.

Odnośnik do komentarza

Rose zależy czy pytasz o jo wski czy tacierzyński bo to 2 inne kwestie. I dobrze mówisz tacierzyński to część urlopu macierzyńskiego niewykorzystana przez matkę dziecka, którą przejmuje ojciec. Także można zdecydować czy mama chce siedzieć na macierzyńskim czy tata na tacierzyńskim :) a ojcowski to te 2 tygodnie które ojciec moze sobie ubrać do 2 lat od urodzenia dziecka i nie jest on w żaden sposób powiązany z macierzyńskim :) myśle ze trochę wyjaśniłam.

Dziewczyny a macie już koszule do szpitala? Ja wciąż nie kupiłam...termin na 4 marca. Gdzie najlepiej i nie za drogo kupić takie koszule? I myślicie ze 2 wystarcza?

Odnośnik do komentarza

Rose zależy czy pytasz o ojcowski czy tacierzyński bo to 2 inne kwestie. I dobrze mówisz tacierzyński to część urlopu macierzyńskiego niewykorzystana przez matkę dziecka, którą przejmuje ojciec. Także można zdecydować czy mama chce siedzieć na macierzyńskim czy tata na tacierzyńskim :) a ojcowski to te 2 tygodnie które ojciec moze sobie ubrać do 2 lat od urodzenia dziecka i nie jest on w żaden sposób powiązany z macierzyńskim :) myśle ze trochę wyjaśniłam.
Dziewczyny a macie już koszule do szpitala? Ja wciąż nie kupiłam...termin na 4 marca. Gdzie najlepiej i nie za drogo kupić takie koszule? I myślicie ze 2 wystarcza?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...