Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Jasmina nie martw się, może dzidziuś jest ułożony na przedniej ścianie łożyska i wody płodowe tłumią odczuwanie ruchów. Moja koleżanka własnie ma taka sytuację. Jest w drugiej ciąży i dopiero w 22 tygodniu poczuła ruchy jak już dzidziuś był większy. Imię wybraliście super!

AśkaS będzie wszystko dobrze - najważniejsze żebyś postarała zachować spokój. Będziemy polegiwać razem :) Ciężko trafić na dobrego lekarza na położną też nie łatwo...

Odnośnik do komentarza

Asiu a dlaczego nie chciał dać Ci zdjęcia????
Tak prenatalne badania to badanie z krwi test Pappa oraz Usg bardzo bardzo dokładne.
Ja pierwszy raz dzidzie widziałam na prenatalnych właśnie. Jestem przeciwna czestego zaglądania do brzucha i z moja lekarka własnie najwiecej spięć w tej kwestii. Ona mówi że to nie szkodzi ale ja bardzo nie lubie tego robić :)

Odnośnik do komentarza

Jasmina, mi lekarz powiedział, że ze względu na położenie łożyska, będę też raczej później odczuwać ruchy, więc to normalne, nie ma się czym martwić.

Mi preferencje imion co chwilę się zmieniają.
Dla chłopaków podoba mi się np.: Bruno.
Dla dziewczyn już jest więcej propozycji, bo na 99% będzie córka: Alicja, Ida, Kinga, Anna, Zofia, Maria, Nadia, Aleksandra.
A jak tam reszta z imionami? Jakie preferencje?

Jak tam Wasze samopoczucie i brzuchy?...ja już widzę, że balon rośnie...

monthly_2017_09/maluszki-na-luty-2018_61155.jpg

Odnośnik do komentarza

Mika akiM u nas jak wyprosisz jedno zdjęcie na całą ciąże to będzie cud. Na nfz nie chcą dawać fotek z usg ciążowego. Z poprzedniej nie mam ani jednego tylko z połówkowego prywatnie.
Na prenatalne sie nie zapisałam bo terminy na koniec stycznia.Nie wiem czy wogóle uda mi sie zrobić.
Co do forum to mi też sie chrzani i nie moge wejsć.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, u nas też w przychodni na NFZ nie dają zdjęć... Mam jedno z USG genetycznego z 13tyg, ale to dlatego, że byłam prywatnie. No niestety, NFZ tak po prostu działa, ale szczerze to stwierdziłam, że skoro odprowadzam co miesiąc niemałe składki, to nie będę jeszcze bulić za prywatne wizyty skoro nie ma takiej potrzeby...

A co do basenu, mój gin akurat odradzał właśnie tak jak Mika akiM pisze ze względu na infekcje... Pozostają spacery :)

Odnośnik do komentarza

U nas nie dają raczej ale przy poprzedniej ciąży pomarudziłam lekarzowi że nie miałam jeszcze że dzieci bardzo chcą zobaczyć itp i uśmiechnął sie i dał.ale trzeba go było w dobry chumor wprowadzić.Jedno co mnie irytuje to robi to usg słowem sie nie odezwie i nawet na sekunde nie pokaże na monitorze jak dzidzia wygląda.jedne co to udało mi sie podpatrzeć te fotki co do karty wpinał.

Odnośnik do komentarza

Aśka a propos zmiany lekarza: jak jesteś w ciąży i dzwonisz do przychodni, to nie mogą Ci powiedzieć, że Cię nie przyjmą, muszą znaleźć termin choćby nie wiem co. Jak ja dzwoniłam przed pierwszą wizytą, pani powiedziała, że nie ma miejsc i że mam dzwonić za trzy miesiące. Powiedziałam jej, że to chyba żart, że jestem w ciąży i mam czekać na pierwszą wizytę trzy miesiące? Ona na to, że "trzeba było tak od razu, to do którego pani lekarza by chciała?" i termin był za tydzień. Spróbuj, może i Tobie się uda zmienić gin.

A jeśli chodzi o wizyty u innych lekarzy, też masz prawo być przyjęta poza kolejką:
http://www.mjakmama24.pl/ciaza/badania-w-ciazy/w-ciazy-bez-kolejki-do-lekarza-nowe-prawo-dla-kobiet-w-ciazy,537_9582.html

Odnośnik do komentarza

Aśka a propos zmiany lekarza: jak jesteś w ciąży i dzwonisz do przychodni, to nie mogą Ci powiedzieć, że Cię nie przyjmą, muszą znaleźć termin choćby nie wiem co. Jak ja dzwoniłam przed pierwszą wizytą, pani powiedziała, że nie ma miejsc i że mam dzwonić za trzy miesiące. Powiedziałam jej, że to chyba żart, że jestem w ciąży i mam czekać na pierwszą wizytę trzy miesiące? Ona na to, że "trzeba było tak od razu, to do którego pani lekarza by chciała?" i termin był za tydzień. Spróbuj, może i Tobie się uda zmienić gin.

A jeśli chodzi o wizyty u innych lekarzy, też masz prawo być przyjęta poza kolejką:
http://www.mjakmama24.pl/ciaza/badania-w-ciazy/w-ciazy-bez-kolejki-do-lekarza-nowe-prawo-dla-kobiet-w-ciazy,537_9582.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...