Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość żurawinka

Ja dostałam skierowanie na badania prenatalne - usg i test krwi. Z uwagi na wczesniejsze poronienie. Wszystko nfz.
Podczas prawidlowej ciazy normy to 1 wizyta na miesiąc. Pod koniec co dwa tygodnie.

I mnie niestety dopadły mdłosci. Dzisiejszy wieczor to masakra. Do tego koszmarna senność. Dobrze, ze jest ładna pogoda to cały czas śmigamy z corką na podworku, spacerujemy.

Odnośnik do komentarza

Jestem w piekle. Dotarliśmy do lekarza, pochwalil mnie za piekna bete, ale USG mnie zabilo. Dwa tygodnie temu lekarz ocenil wielkosc pecherzyka na 5 tydzien, dzis po dwoch tygodniach na 6. Zarodka nie ma. Puste jajo plodowe. Lekarz kazal odstawic luteine aleale dalej brac kwas foliowy na wypadek cudu. Kolejna wizyta 12.04, wtedy zdecydujemy sie co robic. Jesli zacznie sie krwawienie to musze modlic sie o to zeby wszystko sie oczyscilo, jesli krwawienie do dwoch tygodni sie nie zacznie to albo zdarzyl sie cud i dziecko sie pojawilo a te zawirowania rozmiaru zwiazane sa z nieregularnymi cyklami albo czeka mnie lyzeczkowanie. Lekarz juz postawił diagnoze bo dla niego brak zarodka i ipoznienie we wzroscie pęcherzyka wskazuje jednoznacznie na brak rozwoju ciazy ale z uwagi na to ze sam jest wierzacym człowiekiem to powiedział, ze nie mozemy ustac w modlitwie i do ostatniej chwili mamy miec nadzieje. Nie wiem czy umiem. Czuje sie jak wrak czlowieka. Miesiączke miałam 28.01, owu 18.02, cykle nieregularne. Moze to faktycznie 6 tydzien, a 2 tygodnie temu nie byl 5 tylko 4? Pomozcie mi bo oszaleje

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kdfsmiqlz.png
Dwa Aniołki w niebie

Odnośnik do komentarza

Ewela zadne slowa nie pociesza obecnej sytuacji ktora musisz przetrwac i doczekac sie cierpliwie wizyty 12.04. aby ujrzec swoj cud jednak sadze ze jeśli z medycznego punktu widzenia malo mozna zrobic to wiara jesli sie wierzy mozna zdzialac Cuda. I ja wierzę Ewela w Twoje dziecko. Bede pamietac o Was w modlitwie. :***

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Owca, pomiedzy 11 a 13 tygodniem ciąży wykonuje się usg, podczas ktorego mierzy się m.in. przeziernosc karkową. Usg polowkowe to... usg polowkowe :) jak nazwa wskazuje, wykonuje sie je w polowie ciazy, czyli w okolicy 20 tyg. W jego trakcie lekarz na ogol robi wiecej pomiarow niz zwykle.
Badania preantalne to nie samo usg, a dodatkowe badania przesiewowe, np. test pappa czy test Nifty. Samo usg to standardowa procedura.
Nie jestem w grupie ryzyka, wiec na zadne badania sie nie zdecyduje, chyba ze usg w 11 tyg wskaze nieprawidlowosci.

Ewela, trzymaj sie dzielnie i czekaj spokojnie. Musi byc dobrze!!! Trzymam mocno kciuki !!!

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Wczoraj umowilam sie na usg z pomiarami na 20.04 - to bedzie poczatek 13 tygodnia. I chyba tak sobie to nabralam do glowy ze dzis snilo mi sie badanie i jakis ogromny wynik przeziernosci karkowej. Okropny sen :(
Jak wylaczyc glowe od okropnych mysli? Macie jakies sposoby? Ja jak przychodza mi takie rzeczy do glowy to sie modle...

Odnośnik do komentarza
Gość mamaaaaa

I pomyśleć ze rok temu bałam się o swoje maleńkie serduszko..... Plamienia od poczatku lekarz nie dawał nadzieji a ja leżałam i walczyłam do 15tc. A dziś leży obok mnie pięciomiesięczna Lilianna <3 pelna zdrowia i wigoru ktora czasem chciałabym schować spowrotem do brzuszka hah.. Dziewczyny trzymajcie sie dzielnie <3 musiałam napisać hihi

Odnośnik do komentarza

Ewela jestem z Tobą myślami! Ja też miałam od samego początku pod górkę w ciąży. Najpierw beznadziejny lekarz na usg powiedział mi, że nie wiadomo czy nie poronie, bo to wczesna ciąża itp. Potem wizyty po innych, aż w końcu tydzień temu moja lekarka pokazała mi 8tygodniową moją dzidzię. Zawsze jest ryzyko powiedziała, ale mam myśleć pozytywnie. I tą pozytywną energię wysyłam:)

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza
Gość FlowMotion

Ewela trzymaj sie. U mnie tydzien temu bylo plamienie i zero pecherzyka. Mialam tylko plamy starej krwii na usg. Chcieli zrobic zabieg. Powiedzialam ze sama chce tak to sie oczyscic i zwialam. Kilka dni pozniej bylam na Notfalu i co. Pecherzyk z zarodkiem i wszystko w porzadku. Nie trac wiary... Wszystko sie moze zdarzyc :)

Odnośnik do komentarza

W lekarzu. Bo poszłam za 4 dni na usg do innego i mówi przecież wszystko widać gdzie oni mają problem itp. Powiedział, że to już prawie 7 tydzień i faktycznie tak było. Tamten chciał mi udowodnić za wszelką cenę, że mam iść do pracy na nockę, bo akurat tego dnia miałam nockę i przez 10 godzin dźwigać towar. Bo poronienia zdarzają się u zwierząt więc i ludzi też i to coś normalnego. Dramat!

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqe6hhw5c61oj2.png

Odnośnik do komentarza

evli, fakt, słyszałam o takim podejściu. A z taką praca, jaka wykonujesz to faktycznie o tragedię nietrudno...

Ewela, tak jak piszą dziewczyny, czekaj spokojnie i cierpliwie. Nic innego teraz nie pozostaje. W przypadku nieregularnych cykli naprawdę może być różnie. Trzeba czekac i być dobrej mysli.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...