Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gość FlowMotion

Czesc wszystkim. Jestem nowa osoba i ostatnio sie nie przedstawilam. Znam jedna z was Rune. Poznalysmy sie na forum o poronieniach. Niestety. Jednak obie obecnie sie cieszymy bo terminy wychodza podobne. Tak wiec cos o mnie. Jestem osoba ktora 2 razy poronila. 1 samoistne calkowite, 2 niestwty juz zabieg mialam. Nie wiem co bylo przyczyna gdyz wyniki mialam podobno dobre. Tak podobno. Moj byly lekarz jest dupkiem. Zadnych badan zadnych lekow czy cokolwiek. Tak ze szkoda slow. Obecnie bylam u innego meeega milego i z powolania lekarza. Ale stres mam. Gdyz w ubieglym ty mialam brazowe plamienia. Odrazu pojechalam na notfall a tam uslyszalam ze nic z tego nie bedzie. Kolejna ciaza sie usunie. Moje mysli byly jedne. TO JAKIS HORROR. Jednak wybralam opcje ze sama chce poronic i co sie okazalo (pozytywne zaskoczenie) tydzien pozniej mam pecherzyk z zarodkiem i wszystko jest w jak najlepszym porzadku. Czekam teraz tylko na wyniki bety gdyz mialam w pon pobrana krew i dzisiaj. Poza tym ogolne badania moczu mam zlecone i kolejna wizyta 10.04. Generalnie to juz sie nie moge doczekac... Wiem jaki jest to duzy stres! Oj wiem. Powodzenia wszystkim. 3mam kciuki aby kazda z nas sie kulala z brzucholem :)

Odnośnik do komentarza
Gość Olcia1111

Dziewczyny jakie mam straszne mdłości Jezu każdy zapach i juz mnie bierze. Rano wstaje i musze na szybko cos zjeść bo zwymiotuje tak samo jest w dzień jest strasznie. Pierwsza ciążę Przechodziłam bez objawowo a teraz jest katastrofa jakaś :( :( :(.

Odnośnik do komentarza

Sylwia9 nie, ja się nie martwię, ufam tu lekarzowi, chora nie jestem, a on chce mnie zabezpieczyć żebym znów nie poroniła, dlatego zanizamy jeszcze to tsh.
Róża ale jest już zarodek? Gdyby było coś nie tak lekarz by Ci powiedział. Będzie dobrze :)
Flow cześć Ciotka :D
Ta smutna historia zakończy się szczęśliwie w listopadzie! ♡♡

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Mogu a u mnie wrecz odwrotnie. Moj maz z synkiem polecieli dzisiaj do Polski na 6 dni i zostalam sama. Po rozmowie z zaufana lekarka postanowilam nie leciec jednak w pierwszym trymestrze.
Chyba jajo zniose. Jeszcze nigdy nie mialam tak dlugiej rozlaki z syneczkiem...

Odnośnik do komentarza

Ocia, no i super :)

Ja miałam dzisiaj w pracy lekki kryzys, ale potem nieco się rozruszałam i jakoś mi przeszło. Zbiera się na deszcz, więc i pogoda daje mi się we znaki. Z mdłościami jakoś się nie rozkręciło. Zjadłam obiad i przeszło.

Czy oprócz mnie jest ktoś jeszcze, kto nie zaliczył wizyty u lekarza?
Ja swoją wizytę mam zaklepana na 6.04, czyli jeszcze tydzień i jeden dzień.

Odnośnik do komentarza

Wy tu laski piszecie, ze macie co tydzien lub co dwa lekarza. Ja bylam raz 14.03 i druga wizyte ustalil mi za 5tygodni na 18.04. Troche sie martwie, ze tak dlugo... tym bardziej, że na 1-wszej wizycie nie bilo jeszcze serduszko... nie wiem czy to noe za duży odstęp...

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony byłabym spokojniejsza. Z drugiej nie chce popadać w paranoje. Skoro tak zadecydowal to chyba wie co robi. Dodam, że chodze prywatnie wiec to tylko o nim dobrze świadczy, że na kase nie naciąga. Nie mam absolutnie żadnych plamień czy niepokojących dolegliwości...

Odnośnik do komentarza

Owca12 masz racje lekarz wie co robi. Moj prywatny gin zapisal mnie od razu na 9 maja na usg i prenatalne i na 15 maja na wizyte a ostatnio bylam teraz w poniedzialek. Jesli nie ma wskazan to nie trzeba co tydz. Miec wizyt. W pierwszej ciazy ktora zakonczyla sie w 9tc mialam chyba z 6 wizyt bo byla taka potrzeba co i tak nie zagwarantowalo sukcesu. Na tym etapie i tak malo chyba mozemy zrobic ale moge sie mylic bo lekarzem nie jestem. Tzn. Chodzi mi o to ze jesli my nie mamy jakieś innej choroby czy specjalnych zalecen to czestsze wizyty sa chyba jedynie dla naszego spokoju czy dla oka ze zobaczymy maluszka.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Owca ja mialam pierwsza wizyte w 5tym tygodniu, druga tydzien pozniej, a trzecia za kolejne dwa tygodnie. Ale moze to dlatego, ze mialam niedobory progesteronu i maly krwiaczek w pierwszej ciazy. Teraz kolejna wizyta tez dopiero za miesiac.
Miesiac do dlugo, ale jesli wszystko wyglada prawidlowo to chyba stnadard. A jesli masz watpliwosci to moze uda sie jakos wcisnac wizyte na najblizsze dni?

Odnośnik do komentarza
Gość Olcia1111

Owca12 Ja teraz 24.03 byłam u innego lekarza który pozostanie moim lekarzem juz do rozwiązania 21.03 badana byłam jeszcze przez innego lekarza usg tez miałam robione i jak poszłam tego 24 to lekarz powiedzial ze nie będzie mnie teraz dotykał i ze jak na poprzednim badaniu bylo wszystko dobrze to dopiero spotkamy sie 28.04 :) oczywiście wywiad przeprowadził ze mną założył kartę ciąży badania tez zrobiłam wiec dopiero 28.04 będę mic następne badanie i rozmowę na temat badań prenatalnych :)

Odnośnik do komentarza

Ja dostalam skierowanie na badania prenatalne na nfz tj test pappa i usg (11-12tc)
Skierowanie na bezpłatne badania prenatalne dostają kobiety znajdujące się w grupie ryzyka czyli spełniające przynajmniej jedno z poniższych kryteriów:
wiek powyżej 35 lat,
wystąpienie w poprzedniej ciąży aberracji chromosomowej dziecka,
występowanie aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka,
nieprawidłowy wynik badania USG lub badań biochemicznych, wskazujący na zwiększone ryzyko wystąpienia choroby u płodu

Czekamy na Ciebie

Odnośnik do komentarza

Zmieniłam date wizyty z 18.04 na 12.04 ze względu na święta i wyjazd, a przy okazji o 6 dni szybciej. To bedzie rowny miesiąc od ostatniego badania. Mi sie zdaje ze te prenatalne to wlaśnie te co trzeba między 11- 13 tygodniem zrobić. Polówkowe to zupelnie coś innego. Tak w ogóle to gdzie mieszkacie? Moze któreś z nas spotkaja sie na porodówce ;)))?

Odnośnik do komentarza

Te procenty to samo badanie usg daje w mojej grupie wiekowej (do konca pazdziernika jeszcze mam 30 lat ;) ) 86 % skutecznosc a test z krwi dodatkowo 6% czyli jakby jedno i drugie to wychodzi 92% pewnosci do do wynikow badan. Jesli wyjdzie ze jest jakas choroba u dziecka to pkt III czyli inwazyjna metoda jest refundowana przez nfz.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...