Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat te dwa blogi lubię bo są czysto konsumenckie.
Dzięki nim dowiedziałam się o istnieniu maltodekstryny w produktach dla dzieci i o innych świństwach.
Natomiast nie czytam pseudo ekspertek.
I w sumie uważam, że dzięki edukacji konsumentów można zmienić postawy producentów.
Osobiście już nie kupuję niczego co jest wyprodukowane przez Nivee lub Nestle.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim! Czy są tu jakieś młode, przyszłe mamusie? :)
Poszukuję dziewcząt DO 19 ROKU ŻYCIA, które obecnie są w ciąży.

Jestem studentką IV roku psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, piszę pracę magisterską o czynnikach wpływających na przebieg adaptacji do macierzyństwa u nastoletnich matek.

Badanie przeprowadzam za pomocą ankiety internetowej, do której link wklejam poniżej:
https://www.ankietka.pl/ankieta/285511/czynniki-ochronne-i-czynniki-ryzyka-u-nastoletnich-matek.html

Ankieta trwa ok. 10 minut, za udział przewidziane jest losowanie upominków! :)
Każde wypełnienie jest dla mnie na miarę złota! Bardzo proszę o pomoc!
Dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim! Czy są tu jakieś młode, przyszłe mamusie? :)
Poszukuję dziewcząt DO 19 ROKU ŻYCIA, które obecnie są w ciąży.

Jestem studentką IV roku psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, piszę pracę magisterską o czynnikach wpływających na przebieg adaptacji do macierzyństwa u nastoletnich matek.

Badanie przeprowadzam za pomocą ankiety internetowej, do której link wklejam poniżej:
Tekst linka

Ankieta trwa ok. 10 minut, za udział przewidziane jest losowanie upominków! :)
Każde wypełnienie jest dla mnie na miarę złota! Bardzo proszę o pomoc!
Dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry wszystkim! Czy są tu jakieś młode, przyszłe mamusie? :)
Poszukuję dziewcząt DO 19 ROKU ŻYCIA, które obecnie są w ciąży.

Jestem studentką IV roku psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, piszę pracę magisterską o czynnikach wpływających na przebieg adaptacji do macierzyństwa u nastoletnich matek.

Badanie przeprowadzam za pomocą ankiety internetowej, do której link wklejam poniżej:
Tekst linka
Ankieta trwa ok. 10 minut, za udział przewidziane jest losowanie upominków! :)
Każde wypełnienie jest dla mnie na miarę złota! Bardzo proszę o pomoc!
Dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza

Ja przytylam niecałe 4 kg i bardzo mnie to cieszy, bo do szczupłych ludzi to ja nigdy nie nalezalam hihi a brzuszek dopiero zaczyna wyglądać na ciążowy. Ktoś kto wie ze jestem w ciąży to go zauważy A reszta myśli ze po prostu przytylam hihi i jestem mega szczęśliwa bo zaczęłam czuć kopniaki młodego. Nawet tatuś je widzi :D mega fajne uczucie :D

https://www.suwaczki.com/tickers/klz9df9hmxofz3q9.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5eopz9vbnp.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
U mnie prawie 6 na plusie, w środę idę na obciążenie glukozą mam nadzieję, że jakoś to przełknę, w piątek wizyta :)
U nas upały, których nigdy nie lubiłam i wczoraj pierwszy raz w życiu nogi mi spuchły dobrze, że mam szczupłe stopy i raczej nigdy nie udaje mi się kupić sandałów idealnie dopasowanych to były akurat ;)

Anielica czytałam, że z im większą wagą się startuje tym mniej powinno się przybrać, więc pewnie dlatego u Ciebie tylko 4 na plusie :)
Pierwsze plumkanie Okrągluszka czułam chyba w 15/16 tygodniu. Od dwóch tygodni niektóre ruchy a raczej dzikie harce potrafią sprawić jeszcze nie ból, ale spory dyskomfort. Oboje z mężem lubimy obserwować jak młodzieniec szaleje i brzuch się rusza ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Wirgi, ja też w podobnym czasie zaczęłam czuć pierwsze ruchy malucha, a teraz to już tak szaleje, jakby czasem była tam impreza :-D
I podobnie jak w pierwszej ciąży, synkowi bardziej podoba się prawa strona brzucha.
Tak, żeby tylko nie przechwalić, ale od kilku dni praktycznie wcale nie boli pachwina :-) mam nadzieję, że tak już zostanie, bo poprzednio ból towarzyszył mi do samego końca...

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza
Gość To ja mamatrojki

Hej dziewczyny :)
Dawno się nie odzywałam ale byłam na bierząco z waszymi wpisami :)
Ja ostatnio też mam problem ze snem do 2-3 godz nie mogę usnąć a potem cały czas spać mi się chce :/
No i ostatnio w nocy i nad ranem mam skurcze łydek nie do wytrzymania ale w środę wizytę mam u lekarza to powiem pani doktor o tych skurczach i od paru dni pobolewa mnie dół brzucha tak jak na @ ale taj pi za tym jest ok :)
Ja przytyłam narazie 12 kg
Wagę startową miałam 50kg teraz waże 62kg :)

Odnośnik do komentarza
Gość krysia1989

Hej, ja jestem 6kg na plusie i ciągle pytam mojego partnera, czy widać, że jestem w ciąży, bo boję się, że jakoś chowa się we mnie ten mój synuś. Ale mówi, że widać.
Ja mam w piątek wizytę i pewnie w weekend test obciążenia glukozą, którego się boję...

Odnośnik do komentarza

Ja miałam test obciążenia glukoza dziś rano. Podeszłam do niego na spokojnie bo przy córce nie miałam większych dolegliwości. Jak się okazało ta ciąża jest jednak w wielu aspektach inna... po wypiciu po 5 min mnie zniszczyło... myślałam ze dam radę wytrzymać ale około 50 min kolejny ścisk i wymioty :/ dobrze ze zdarzyłam dobiec do łazienki... tak wiec jutro podejście nr 2. Wezmę ze sobą cytrynę i skorzystam z 5 min na wypicie a nie będę łykać na raz... co do pozostałych wyników to powtórka toxo dobrze, krew poleciała dość znacznie, ale mocz ok. Tez mam lekarza w czwartek ;) widzę ze będzie grupowe zaglądanie do maluszków ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też mam wizytę w czwartek :D Ale bez usg, tylko badanie ginekologiczne, omówimy wyniki i inne takie. Pewnie dostanę skierowanie na glukozę, ale w ogóle się nią nie martwię. Nie wiem dlaczego, ale wszędzie gdzie czytam, to dziewczyny załamane tą glukozą, a ja sobie myślę, że to nie może być aż takie złe. Mam nadzieję, że rzeczywistość brutalnie nie zweryfikuje mojego myślenia o tym :D 12.07 jestem umówiona na usg, więc sobie podejrzę co tam słychać u malutkiej, no i najważniejsze- jak wygląda wytrzewienie. Ostatnio całkiem przyzwoicie się to prezentowało i mam nadzieję, że tym razem też usłyszę, że jest ok.

Odnośnik do komentarza

Ja już też zrobiłam test obciążenia glukozą, co prawda miałam do wypicia kupek o pojemności 0,5l i do tego pani w laboratorium nie chciała mi wcisnąć cytryny ale jakoś dałam radę po godzinie wyszło 127 a po dwóch 85. Na początku przyszłego tyg mam wizytę u lekarza, jak zawsze też się nie mogę doczekać wizyty i podglądania maluszka.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry
Zazdroszczę, że już po krzywej. Ja w poprzedniej ciąży robiłam ją dwa razy i na samą myśl mi słabo. Dwa razy skończył się całodziennym bólem głowy.
Ja będę robiła pewnie za 2 tygodnie bo wcześniej nie uda mi się dojść do lekarza.

W smyku są teraz duże wyprzedaże, warto skorzystać bo następne takie duże będą w styczniu.
Niby pomiędzy też są ale teraz prawie wszystko jest w promocji.

W każdym razie zaopatrzyłam się w kilka pajacy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...