Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie z kolei lekarka kazała powtórzyć odczyn Coombsa i zbadać te przeciwciała ponownie. Zastanawiam się tylko po co? Mam wprawdzie grupę krwi - a mój mąż + ale to nasze pierwsze dziecko. Nie byłam nigdy w ciąży, nie roniłam, nie usuwałam dziecka, więc nie rozumiem, jakim cudem mogłabym te przeciwciała produkować? Słyszałyście o czymś takim dziewczyny?
Oczywiście zrobiłam to badanie- przy okazji pękła mi żyła i czekam teraz na wyniki, zakładając, że wszystko będzie w porządku, ale i tak jestem ciekawa, zasadności wykonania tego badania.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna 23789

Ana a po jakim czasie kazała Ci powtórzyć? Bo generalnie robi się je chociaż ze 3 razy przy rh - nawet jeśli nie są wykryte.
Może lekarka poprostu jakąś przewrażliwiona na tym punkcie :)

Odnośnik do komentarza

Pielęgniarka zwaliła mi badanie... cukier na czczo książkowy, po 60 i 120 min przekroczony tyle ze ona zrobiła mi badanie po 45 min i 1h50min... muszę się skontaktować z moja gin, mam nadzieje ze nie karze mi powtarzać. Jak zwróciłam pobierającej uwagę ze to za szybko to ona powiedziała ze robi według swojego zegarka... szkoda ze dwa w punkcie pobrań plus moje dwa pokazywały inne czasy niż u niej. Nie sądziłam ze będę miała wyniki na granicy i odpuściłam :/ do tego nie umiała mi pobrać krwi z ręki na wysokości łokcia tylko trzy razy pobierała z dłoni :/ aż mam siniaki...

Odnośnik do komentarza

Atram współczuję tej glukozy :/ Może trzeba było się z tą kobietą dochodzić i powiedzieć jej ile faktycznie minęło czasu i że kontrolujesz to na 2 zegarkach? Ech, obyś tylko nie miała tej przyjemności powtarzania tego badania :/

Co do mojego coombsa, to pierwszy miałam robiony zaraz na początku ciąży jakoś chyba koło 10 tygodnia, a teraz powtórka. Już nawet nie chciałam dopytywać tej ginekolożki po co to mam robić, ale właśnie dzwoniłam do laboratorium i mi powiedziano, że wynik jest w porządku, przeciwciał nie produkuję, więc wyszło tak, jak się spodziewałam :)

Odnośnik do komentarza

Ja też robię przeciwciała pomimo tego, że jestem plusowa. Czekam teraz na wyniki.

Atram
Współczuję przebojów z glukozą. Obyś nie musiała powtarzać bo nie dość, że badanie nieprzyjemne to jeszcze czasochłonne.
Mam nadzieję, że wyniki zmieszczą się w granicach.

Mi ostatnio często twardnieje brzuch. Chciałam iść na pilną wizytę jutro ale ponieważ przyjeżdza Trump to nie dostanę się do przychodni bo jest w Marriocie. A jutro wyjeżdżamy na weekend.
Sama nie wiem co robić. Wolałabym jechać ze spokojną głową ale też nie chcę zmieniać lekarza.

Odnośnik do komentarza

Dzięki,
Wasze wpisy mnie uspokajają :)
Na razie zlecę sobie oszczędny tryb życia :)

Z takich tematów niedoborowych to mogę polecić wcieranie w zęby pasty GT mousse.
Później podeślę jakiś link.
Poprzednio bardzo mi poleciały zęby.
I po ciąży koleżanka stomatolog poleciła mi tą pastę.
Teraz jak czuję, że zęby są nadwrażliwe to ją wcieram i następnego dnia zazwyczaj jest już dobrze.
Szkoda, że nie robię tego systematycznie.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Żoo to coś dla mnie ostatnio zrobiły mi się wrażliwe zęby, na szczęście jeszcze nie odczuwam tego przy jedzeniu i piciu, ale podczas mycia zębów parę razy poczułam przeszywający ból. Muszę tylko poszukać smaku miętowego :)

Mam jeszcze pytanie jak dobrze pamiętam masz doświadczenie ze śpiworkami, polecasz jakieś konkretne firmy. Spodobał mi się taki jeden i zastanawiam się, czy wart swojej ceny ;)
https://www.mamissima.pl/akcesoria_dla_niemowlat/spiworki_rozki_beciki/jollein_-_spiworek_do_spania_z_odpinanymi_rekawami_indians_0-6_miesiecy.html

Dziewczyny macie już wybrane wózki ? Ja im bardziej się rozglądam tym jest gorzej ;) Jak już mi się coś spodoba wizualnie to zaczynam czytać szczegółowy opis i zawsze mi coś nie pasuje. Chyba muszę iść na kompromisy, bo postanowiłam się ograniczyć cenowo, do 2500 czym zawęziłam sobie wybór, chociaż do ideału jestem skłonna dołożyć ;)
Jakie wybieracie koła pompowane, czy piankowe ?

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza
Gość krysia1989

ja staram się o wyprawce nie myśleć, czekam na koniec lipca, kiedy kuzynka da mi rzeczy po swoim synku, potem będę uzupełniać braki.

mnie się podobają wózki jedo, ale porządnego rozpoznania i decyzji jeszcze brak.

dziewczyny, czy wyniki testu obciążenia gluzoką są od razu?

Odnośnik do komentarza

Żoo my wybraliśmy koła pompowane. Każdy doradzał taki wybór- chociaż jeśli mam być szczera, to nie wiem dlaczego są one rzekomo lepsze od piankowych. W każdym razie kupiliśmy pompowane.
Ja słyszałam dużo dobrych opinii o wózkach Bebetto i polskiej firmie Tutek. Te tutki widziałam na oczy i bardzo mi się podobały. Fajnie dopracowane i moim zdaniem nie brakowało im niczego w porównaniu do tych zagranicznych firm.
Krysia jeśli chodzi o glukozę, to wszystko zależy od laboratorium i zasad jakie tam mają. W jednych wyniki są podawane od razu, ew. za kilka godzin, ale spotkałam się też z takimi, gdzie wyniki są do odbioru dopiero po kilku dniach. Musisz zapytać po prostu, jak to wygląda u Ciebie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...