Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

żoo w sumie to zapomnialam, wanienke tez juz mam :p

muszę jeszcze kupic przewijak na łóżeczko, pościel, przescieradlo, jakis komplet do wózka, wszystkie te dzieciece kosmetyki w które się jeszcze nie zagłębiałam, kocyk, rożek, smoczek.... ufff duzo tego :D

atram ja bym bardzo prosiła o listę :)

wirgi piękny bobas :)

https://www.suwaczek.pl/cache/117a7371ba.png

https://www.suwaczek.pl/cache/eb0b94a641.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny po przerwie. Czasu nie ma nå pisanie.
Mery to Ty juz masz skompletowana wyprawke. Ja kilku z tych rzeczy w ogole nie zamierzam kupowac.
Jak na razie zamowilam tylko wozek, fotelik i kosz mojzesza. Drobiazgi w sierpniu jak juz bede miala wolne.
U nas wszystko w porzadku, 11 mam wizyte u poloznej, powinnam wtedy dostac immunoglobuline bo mlody oczywiscie jest rh+ po tatusiu.
Krzywa robilam w 18 tygodniu i mam nadzieje ze poloznej nie przyjdzie do glowy wyslac mnie na nia jeszcze raz.
A i 11 kg do przodu, katastrofa.

Odnośnik do komentarza

Mery uświadomiłaś mi, że mam dwa kocyki ;) Jeden babcia wydziergała a Poffi miodowy szybko kupiła zaraz po tym jak powiedziałam, że mi się podoba i będę chciał go kupić ;)
Dwa muślinowe otulacze dostałam od siostry, leżą jeszcze nie rozpakowane także owijać mam w co ;)
Powiedzcie rożek bardzo jest przydatny, bo jakoś nie myślałam, żeby kupować.
Co wybieracie do spania kołderkę, czy śpiworek mi jakoś ta druga opcja wydaje się fajniejsza, ale doświadczenia nie mam ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Wirgi
Ja rożka nie lubiłam, owijałam pieluchą. W tym rożku jakoś dziecko miało za luźno i często machał rączkami. A przy kolkach musiał mieć rączki przy ciele.
Teraz planuję otulaczek.
Czy sie lepiej sprawdzi niż rożek, nie wiem.

Poźniej u mnie do tej pory królują śpiworki takie zakładane na ramiona.
Tylko zmieniam rozmiary.
Młody co kilka minut zmienia stronę łożka, oszalałabym gdybym co chwilę musiała sprawdzać czy jest przykryty.

Ale wiadomo, dzieci są różne i różne rzeczy się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna 23789

U mnie rożek bardzo się przydał już w szpitalu (np rozebrany dzidziuś na chwilę przed obchodem czy jak brały go pielęgniarki na jakieś badania to właśnie w różku).
W domu aż tak dużo go nie używałam, może do dwóch tygodni, ale później powlokłam w poszewkę od naszych poduszek i dlugo służył jako taka mała kołderka. Śpiworków moje dziecię nie toleruje.
Więc wg mnie warto rożek mieć chociażby jakiś najtańszy.

Dziewczyny w którym tyg ciąży robicie te testy obciążenia glukozą??? Bo ja właśnie kończę 23 tc, na ostatniej wizycie nie dostałam skierowania bo wyszło zamieszanie z tymi żylakami i szpitalem, a teraz mój gin idzie na urlop i dopiero w czwartek mam wizytę w poradni patologii ciąży. Chyba już najwyższa pora na to badanie , co?

Odnośnik do komentarza

Czarna o ile dobrze pamietam to normalnie wykonuje je sie pomiedzy 24 a 28 tygodniem. Tak ze spokojnie mozesz dostac skierowanie jak bedziesz miec wizyte na patologii ciazy.
Rozka nie planuje kupowac. Raczej spiworek jesli juz a i to nie od razu.
A i jeszcze sie pochwale. Sprawilam sobie ortopedyczny pas ciazowy i jestem zachwycona. Kregoslup ma wsparcie i nie boli. Zakladam go generalnie tylko do pracy ew na domowe porzadki. Kiedys bylo tak ze po 8 godzinach w pracy nogami nie moglam ruszyc teraz moge sie jeszcze po domu pokrecic.

Odnośnik do komentarza

To moja stara lista. Co do rzeczy do szpitala to warto sprawdzić co jest wymagane bo bywa bardzo różnie.
Wyprawka

Wyprawka DLA MAMY DO SZPITALA:
1. koszule nocne do karmienia, lub piżamy również do karmienia - 4 sztuki (przydają się zwłaszcza, gdy przychodzi nawał mleczny), jedna do porodu jeśli chce się rodzić w swojej, jak nie dają szpitalną taką szmatkę z fizeliny, a druga na potem, ale ze 2-3 mogą się przydać)
2.szlafrok
3. klapki pod prysznic
4. skarpetki bez ściągaczy (czasami jest zimno w czasie porodu w stopy, a po porodzie mogą puchnąć
5. stanik do karmienia – (przydają się ze dwa )
6. ręcznik duży (prysznic)
7. ręcznik mały (tzw. podręczny)
8. ręczniki papierowe (do osuszania itp., ale niekoniecznie)
9. jednorazowe gatki - (najlepiej z siateczki, lub zwykłe bawełniane gacie na bazarku, wygodne, przewiewne, po porodzie bieliźniany szczyt marzeń młodej mamy;))
10. sztućce-w szpitalach państwowych różnie bywa;)
11. kubek
12. dużo wody niegazowanej -1,5 do 2 litrów dziennie (położne zalecają pić 3 litry)
13. "Tantum Rosa" w saszetkach (pod tym linkiem można sobie o tym poczytać: http://www.tantumrosa.pl/polog-index.html), przynosi ulgę i szybko się goi;)) – (po porodzie naturalnym)

KOSMETYCZKA MAMY:
1. Podkłady poporodowe np. Bella, albo Babyono -około 3-5 paczki (różnie człowiek potrzebuje) – ale niezwykle przydatne w pierwszych dniach po porodzie, nie ma znaczenia jakim.
2. papier toaletowy w szpitalach państwowych różnie bywa
3. chusteczki do nosa
4. wkładki laktacyjne – przydatne przy nawale mlecznym, ale nie tylko.
5. płyn do higieny intymnej-najlepiej "kora dębu" - różne firmy je robią, albo Ziaji specjalny ginekologiczny po porodzie.
6. mydło bambino-kosmetyki bambino najmniej podrażniają
7. oczywiście: -szczoteczka, pasta, szczotka do włosów, szampon (ja używałam zwykłego, ale różnie bywa z wrażliwością maluchów na to co używa mama), krem do buzi, do rąk, balsam do ust i wszystko to co się używa na co dzień
8. herbatka mlekopędna HIPP, lub firmy Bocian na laktacje – ale z tym radziłabym się wstrzymać, czy laktacja w ogóle wystąpi, zawsze można dokupić, chociażby zazwyczaj w kiosku szpitalnym
9. maść na brodawki (koniecznie;)) - jeśli karmi się piersią, np Maltan, Linoderm, albo Bepanten (nie trzeba jej zmywać do karmienia, a w pierwszych dniach mały bezzębny gryzoń może nieźle dać się we znaki;))
10. Laktator ręczny lub elektryczny , ja polecam elektryczny są dostępne AVENT MEDELA, ale Medela jest dość drogi

WYPRAWKA DLA DZIDZI-KOSMETYKI:
1. pieluchy tetrowe kilka sztuk do szpitala, (do domu ze 20) w razie czego Tatuś dowiezie) – potrzebne do karmienia, albo żeby rozłożyć, gdy położna np. waży bobasa ;-)
2. pieluchy "new born" -Pampers lub Huggies, lub Bella lub Dada, rozmiar 1 (od 2-5 kg), chyba, że dzieciaczek jest wcześniakiem wtedy rozmiar 0 – jedna lub dwie paczki do szpitala
3. chusteczki do pupy-np Bambino, Pampers, Nivea na rynku jest cała masa-odradzam tylko Johnsona-ich kosmetyki podobno strasznie uczulają dzieci – ze dwie paczki do szpitala
4. Sudocrem-do smarowania w razie czerwonej pupy, profilaktycznie też przy zmianie każdej pieluszki
5. Alantan lub Bepanten
6. Oilatum"-do kąpieli wtedy nie trzeba maluszka smarować w ogóle, bo tam jest parafina, która nawilża skórę podczas kąpieli, zawiera również substancje myjące, więc nie trzeba już stosować nic dodatkowo. W szpitalu kąpią specjalnym żelem więc to Oilatum do domu, 500ml starcza minimum na miesiąc.
7. gaziki "5x5" - sporo, bo przydadzą się potem w domu (do szpitala około 15 sztuk)-przemywa się nimi (wodą z mydłem) kikutek pępka dobrze jest też przemywać takimi wacikami do uszu-dokładniej się wysusza i szybciej odpada pępek
8. sól fizjologiczna około 10 ampułek-do nawilżania m.in. noska (to już do domu), albo zwykła sól morska koniecznie w sprayu dla dzieci.
9. Nożyczki ze specjalnie zaokrąglonym czubkiem do ostrych małych paznokietków
10. szczotka do włosów z miękkiego włosia, specjalna dla noworodków, nie służy do czesania ale masaż nią zapobiega powstawaniu ciemieniuchy
11. gruszka
12. Patyczki do uszu z zaokrąglonym końcem
13. krem np. Nivea do buźki
14. Olivka i puder

WYPRAWKA DLA DZIDZI, UBRANKA ROZMIAR 56-62:
1. body z długim rękawem-6 szt
2. pajacyki-6
3.śpiochy-6, kaftaniki – 6 sztuk
4. czapeczki bawełniane-2 -3 (zakłada się je zawsze po kąpieli na 15-20 minut, ale są różne szkoły inni mówią, że na cała noc , moje dzieci nie śpią w czapeczkach i żyją ;-)
5. skarpetki-3
6. ręcznik-2 (są takie fajne z kapturkiem wszytym na rogu-na pierwsze miesiące-super) tzw. Okrycie kąpielowe
7. rożek-1, 2 sztuki, przydaje się do szpitala i do karmienia wygodniej trzyma się wtedy maluszka
8. kocyk-1 (czasami warto mieć małą podusie-jak dzidzia leży w tym akwarium w szpitalu, to jak ma leżeć na boczku, to można jej pod plecki podłożyć;))
9. Kombinezon polarkowy i gruby (w zależności od tego jaka jest pora roku)
10. gruba czapka
11. Grubszy kocyk – maleństwo nie potrafi jeszcze samo regulować sobie temperatury i marznie

WYPRAWKA DO DOMU:
1. Wanienka z wkładka antypoślizgową
2. Wózek, folia na wózek, na lato dodatkowo moskitiera
3. przewijak
4. Łóżeczko i materac polecam gryczano - kokosowy
5. pościel do łóżeczka-2 zmiany, prześcieradło polecam np. frotte z gumką plus ochraniacze na łóżeczko
6. gruszka dla niemowląt-FRIDA (taki wynalazek ostatnich lat-super wygodna, lub aspirator do noska tej samej firmy)
7. Proszek do prania dla niemowląt (np. Lovela, są różne proszki i płyny, Lovela jest chyba najtańsza)
8. nożyczki do paznokci
9. szczoteczka do włosów
10. smoczki 0-6 m-ca-2 sztuki (chyba, że nie chcecie, żeby dzidzia miała smoka)
11. herbatka np. firmy HIPP z kopru włoskiego i z rumianku- od 1 tygodnia życia, bardzo przydatne na wzdęcia, kolki, rozluźniają i przynoszą szybko ulgę
12. duże waciki
13. termometr pokojowy i do kąpieli (temperatura wody powinna mieć około 36-37 stopni)
14. Termometr elektroniczny, żeby kontrolować temperaturę dziecka
15. podkłady jednorazowe np. na przewijak- bardzo przydatne , wiadomo przy przewijaniu różne rzeczy się zdarzają ;-)
16. Pedicetamol- lek pierwszego podania, na bazie paracetamolu w razie gorączki powyżej 38 stopni
17. kateter – urządzenie przydatne na zaparcia i gazy, nasze mamy używały zwykłego termometru ;-)
18. można jeszcze zaopatrzyć się w termofor z pestek wiśni podgrzewa się na parapecie albo w mikrofali i kładzie się dziecku na brzuszek.
19. butelki – polecam AVENT(125ml) albo Tommee Tippee (150)ml np. do ww. herbatek lub wody, plus smoczki z wolnym przepływem tzw. 1 (do szpitala też się przydaje butelka, bo mama która pierwszy raz karmi może mieć problemy i często maluch jest dokarmiany sztucznie)
20. można też kupić płyn do mycia smoczków i butelek Biały Jeleń i specjalna szczoteczkę – wszystko na ALLEGRO ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze tak uzupełniająco.
Podkłady często dają w szpitalach ale i tak kilka warto mieć ze sobą.
Przydają się do położenia na przewijak w pokoju.

Butelki warto mieć takie do których łatwo dokupić smoczki.
Ja dostałam butelki chicco i potem nigdzie nie mogłam kupić nowych smoków.
Teraz będę mieć Lovi bo są w każdym rossmanie.

W ogóle wszystko do porodu można kupić w rossmanie.

Warto też się zastanowić jak będziemy ubierać malucha. Jak dla mnie kaftaniki i półspiochy dla takiego malucha były zbędne.
Ubierałam w pajaca (jedną warstwe, ale moje dziecko zimnolubne, w grubszym się pocił) a jak było chłodno to body z długim rękawem i grubsze śpiochy.
Skarpetki na nogach się nie utrzymywały więc miałam ubrania ze stópkami.

Body u nas tylko takie zakładane przez głowę ale znajomi bardzo polecali zapięcie kopertowe po czym się okazało, że mąż nie umie go obsłużyć.

Zresztą chyba warto konsultować z mężem bo wtedy nie może się wykręcić, że czegoś nie zrobi bo nie umie.

U nas małżonek pierwszego dnia po powrocie ze szpitala włożył młodemu pajaca do góry nogami. Akurat był taki bez stóp. Wepchnał nogi w rękawy a dekolt mu wypadł na pielusze. I oczywiście do mnie pretensja, że mu dałam ubranie trudne do założenia :))))))))

Odnośnik do komentarza

Atram lista uniwersalna trzeba tylko dopasować do własnych preferencji i wymagań szpitala :)
Nie poleciłabym tylko płynu Oilatum ani chusteczek i kremów z firmy Bambino czy Nivea. Być może jestem przewrażliwiona na punkcie składów kosmetyków, ale sama bym tego nie użyła, więc dla maluszka tym bardziej ;)

Żo ja też głównie mam pajace/body a nie kaftaniki i śpiochy, bo jakoś mi się wydaje, że tak wygodniej dla dziecka, ale to tylko moje przypuszczenia ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Mery92
Ja mam co prawda grupę 0rh- i przeciwciała są w drugiej ciąży niestety.
Ale od kiedy zmagam się z konfliktem serologicznym to dużo czytam a ten temat i wiem, że przeciwciała chociaż bardzo rzadko mogą wystąpić również w rh+.
Konflikty z tym związane są też w różnych układach, ale to dłuższy temat.

Tak więc bardzo dobrze świadczy o lekarzu, że zlecił Ci to badanie. Więc rób spokojnie. Na pewno Wam nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...