Skocz do zawartości
Forum

Skarby Październikowe 2017


Koraliczek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
U mnie chyba w żadnym laboratorium nie ma informacji o pierwszeństwie dla ciężarnych. Dziś stałam chyba pół godziny w kolejce i jeszcze jakaś babka chciała się wepchnac ;-)
Za to w zwykłym spożywczaku dziewczyna chciała mnie wpuścić przed siebie :-) bardzo miło mi było, ale nie skorzystałam. Jeszcze nie :-D
Doti89, gratulacje :-)
Ja dopiero za tydzień mam połowkowe i juz nie mogę się doczekać!

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpddkvnmbq.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/tuwys90.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie badania :)

U mnie w labie też nie ma żadnej informacji odnośnie tego, że ciężarne wchodzą bez kolejki. Uważam, że powinna być, no ale nie ma i trudno. W każdym razie uważam, że jeśli jest taka informacja, to powinno się egzekwować co swoje, w sytuacji, gdy naprawdę zależy nam na czasie, albo źle się czujemy. Pracuję w przychodni i często widzę, jak bardzo te babcie i dziadkowie "potrzebują" lekarza. Nie chcę generalizować, bo spora część jest naprawdę schorowana, ale jest naprawdę duży odsetek takich pacjentów, którym się wydaje, że z racji ich podeszłego wieku należy się im wszystko, a młode osoby w ich mniemaniu nie mogą być poważnie chore, a ciężarne nie są chore, tylko w ciąży, więc im się nie należy. Drażni mnie coś takiego i ogólnie mentalność naszego społeczeństwa. Sama stoję wszędzie i się nie wykłócam, bo jeszcze nie jest mi ciężko, ale naprawdę różne są sytuacje i czasami odnoszę wrażenie, że u nas, to się chyba w tej kwestii niestety nic nie mieni.

Odnośnik do komentarza

Ciężko mi sie na temat przepuszczania bez kolejki wypowiedziec chocby dlatego ze mieszkam w kraju gdzie ciaza traktowana jest jak fizjologia i nikomu do glowy nie przychodzi ze z tego powodu kobiecie cos sie nalezy. No moze z wyjatkiem macierzynskiego i wychowawczego.
Ale sama mam tez troche niepopularne podejscie. Bo generalnie uwazam ze moja ciaza to moja decyzja i wymaganie od innych ludzi by traktowali mnie jakos specjalnie jest nie na miejscu. A nie moim zadaniem jest ocenianie czy ktoś przedemna bardziej potrzebuje lekarza niz ja.
Moze dlatego ze mam schorowanych rodzicow po których nie widac jak zle sie czuja ale smiem twierdzic ze sa w duzo gorszej kondycji niz niejedna dziewczyna w ciazy i wcale im sie nie dziwie ze denerwuje ich stwierdzenie - Prosze mnie przepuscic bo ja jestem w ciazy i mi sie nalezy. Moze nawet nie tyle denerwuje co im przykro bo im przeciez nic nie jest, nie spieszy sie i nic sie nie nalezy.

Odnośnik do komentarza

Wigga ja też nie oczekuję specjalnego traktowania. W laboratorium, z którego korzystam jest informacja, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo. Czasami jest absurdalna sytuacja energicznym krokiem wpada kobieta i od razu idzie na początek kolejki z informację, że jest w ciąży (czasami nawet nic nie widać) i zostaje obsłużona poza kolejnością a w kolejce cierpliwie czekają kobiety, które widać, że są już na finiszu ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!!!
Atram89 spać nie mozesz :P
WiggaJa nie mówię że muszę z tego przywileju korzystać ale są sytułacje kiedy trzeba :)
To tak ja z miejscami w komunikacji miejskiej ja np. do lekarza blisko nie mam muszę jechać od siebie 40 min autobusem gdzie zazwyczaj jeździ też dużo uczniów do szkół lub pracowników (ostatnio zazwyczaj ukraincy) ile razy już musiałam stać a kierowca jechał jak by kartofle wiózł nie wspominając o uczniach którym ciężko jest zdjąć plecak bo jeszcze go zabrudzą albo właśnie ci starsi dziadkowie z przychodni któży zajmują 2 miejsca bo im się należy siadając z brzegu a pod oknem sadzając reklamówki,wózki z zakupami czy torebki i ja uważam że to nie jest w porządku :/

Takie moje marudzenie z rana ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza

Ja też wolałabym nie korzystać z pomocy innych. Jak się dobrze czuję to chętnie postoję. Do laboratorium też mi się nie zdarzyło wejść bez kolejki.
Co innego komunikacja. Tak jak mamatrojki88 napisała. Raz, że z uwagi na bezpieczeństwo a dwa to jadę pociągiem minimum 45 minut, często jest bardzo ciasno i bardzo gorąco i po prostu mdleję.
Jak dla mnie to są podstawy wychowania, że ustępuje miejsca bardziej potrzebującym czyli młodzianowi ze złamaną nogą czy też starszemu panu.
Jak dla mnie to powinien być standard.

A najgorsze są takie słowne przepychanki, komu się bardziej należy.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy któraś z Was boryka się z nadmierną wodnistą wydzieliną? Lekarz uspakaja mnie ale ja czały czas myśle, że to mogą się sączyć wody płodowe. Nawet nie wiem jak to sprawdzić, są podobno jakieś wkładki do zbadania tego ale czy wynik będzie miarodajny!?

Odnośnik do komentarza

Mamatrojki ja jutro mam wizytę o 18:00 z tego, co lekarz pokazywał na ostatnim usg to nasz syn już raczej nie ma szans zmienić się w córkę ;)))

Na sama myśl mam mdłości i obawiam się czy będę w stanie wypić coś tak słodkiego ;)

Bzaaa nie wiem, czy to Ty już kiedyś pytałaś, ale możesz kupić gotowy test lub papierki lakmusowe za parę groszy i sprawdzić wody mają inne ph niż wydzielina.

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Odnośnik do komentarza
Gość żoo z robo

Ha, ha prawie same chłopaki. U moich znajomych też dziewczyny w mniejszości.

Co do komunikacji to kolega jak byłam w pierwszej ciąży zwrócił mi uwagę, że ze względu na bezpieczeństwo powinnam nosić ubrania eksponujące brzuch. Pomijając kwestie ustępowania miejsca to chodziło też o to, że może dzięki temu uniknę uderzenia w brzuch.
W sumie miał rację bo ja nie chcąc się rzucać w oczy chodziłam w luźnych ciuchach a niestety w godzinach szczytu w warszawie nie jest łatwo się przebić.

Odnośnik do komentarza

A wiesz żoo ze kolega mial racje :-) ukrywajac sie za obszernymi ciuchami doprowadzamy tylko do tego ze ciaza nie jest widoczna a potem mamy pretensje ze ktos nie zauwazyl. Uwielbiam ciuchy eksponujace ciaze. W sumie to jest sie czym chwalic i o wiele lepiej wygladaja niz luzne ciuchy.
Fajnie ze tyle chlopakow bedzie w pazdzierniku

Odnośnik do komentarza

Jestem po połówkowym :D
Bedzie na 100% 2 synek. :D
Mierzy 19 cm i waży 410g
Ale troszke p.doktor mnie zmartwiła bo wyszło że mam nisko uścia szyjki położone łożysko dokładnie mam napisane : ŁOŻYSKO NA TYLNIEJ ŚCIANIE DOLNYM BRZEGIEM DOCHODZI DO UJŚCIA WEWNECZNEGO SZYJKI MACICY
i że albo się podniesie wraz ze wzrostem ciąży albo zmieni się na przodujące ale żeby się tym nie martwić na zapas bo szansa jest duża a ja panikuję trochę już. :/
Któraś z was tak miała może?

https://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09koiqdad11.png

Oliwia 09.05.2005
Oliwier 13.11.2007

Odnośnik do komentarza

Mamotrojki88, Wirgi
Gratuluję dobrych wieści.
Z łożyskiem nie podpowiem zresztą myślę, że to sprawa indywidualna podniesie się albo nie.

Mi zaczęła się pogłębiać lordoza. Pamiętam, że poprzednio był to jeden z bardziej wkurzających objawów. Bardzo mocno ją czułam i bolałnie przez nią kręgosłup.
A to dopiero połowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...