Skocz do zawartości
Forum

Kiedy zmieniamy lozeczko na lozko?


Karolcia24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ja w prawdzie jeszcze nie mam bobaska w łóżeczku,ale łóżeczko już mam, i uwzględniając właśnie problem przejścia z łóżeczka na łóżko zdecydowałam się na takie (ponoć nadaje się do 5 roku życia, i ma regulacje szczebelków),które jest troszke większe od tradycyjnego łóżeczka, więc mam nadz,że na jakiś czas starczy :) pozdrawiam...może uda Ci się znaleźć coś podobnego i mam nadz, że Ci podsunę jakiś pomysł bo w sumie to łóżeczko to Ci już nie potrzebne...chyba,że planujesz więcej rodzeństwa ;)
Winnie the Pooh cot bed : mothercare
pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nroeqs0ymjd9h.png

Odnośnik do komentarza

Ja zmieniłam Mateuszkowi łóżeczko na łóżko jak miał skończone dwa lata i chyba 4 miesiące. Nie było problemu, nie kupowałam łóżka ze szczebelkami, zwyłe pojedyńcze łóżko trochę niższe niż normalne. Łóżko ma obok komody więc na początku kładłam między szafkę a łóżeczko na pół zwinięty materacyk ale jak zauważyłam że ma juz tę kontrolę i nie spadnie to szybko sie go pozbyłam. A musze dodać że też był wiercipiępą w małym łóżeczku i zastanawiałam się czy nie będzie spadał. Zauważyłam że śpi spokojniej, widocznie w małym łóżeczku było mu już nie wygodnie dlatego się wiercił. Mniejszego dziecka trochę bym się bała.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-46308.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-46307.png

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zainteresowalam sie tym tematem, poniewaz wlasnie jestem w trakcie wybierania lozeczka dla mojej corci. Amelka konczy za 2 dni 17 miesiecy i za miesiac planuje jej kupic lozeczko z ikei, z niziutka barierka z boku i planuje dokupic jeszcze ochronna barierke na okolice nozek. wszystko to dlatego poniewaz chce przyzwyczaic ja do spania w lozeczku , poniewaz za 2 miesiace przyjdzie na swiat moje drugie malenstwo a uwazam za bezsensowne kupowanie drugiego takiego samego lozeczka. z doswiadczenia kolezanek wiem, ze to jest dobry pomysl ale niestety dziecko musi sie troszke przyzwyczaic i na poczatku prawdopodobnie bedzie wychodzilo z lozeczka. ale na dluzsza mete to sie uda, bo dziecko w tym wieku juz samo moze wchodzic do lozeczka i czuje sie wtedy bardziej niezalezne, a to uczy samodzielnosci. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

gochalek
Witam!
Zainteresowalam sie tym tematem, poniewaz wlasnie jestem w trakcie wybierania lozeczka dla mojej corci. Amelka konczy za 2 dni 17 miesiecy i za miesiac planuje jej kupic lozeczko z ikei, z niziutka barierka z boku i planuje dokupic jeszcze ochronna barierke na okolice nozek. wszystko to dlatego poniewaz chce przyzwyczaic ja do spania w lozeczku , poniewaz za 2 miesiace przyjdzie na swiat moje drugie malenstwo a uwazam za bezsensowne kupowanie drugiego takiego samego lozeczka. z doswiadczenia kolezanek wiem, ze to jest dobry pomysl ale niestety dziecko musi sie troszke przyzwyczaic i na poczatku prawdopodobnie bedzie wychodzilo z lozeczka. ale na dluzsza mete to sie uda, bo dziecko w tym wieku juz samo moze wchodzic do lozeczka i czuje sie wtedy bardziej niezalezne, a to uczy samodzielnosci. pozdrawiam

moja corka spi w otwartym lozeczku od 18 m-ca zycia...polecam wszytskim- lepiej spi, sama decyduje kiedy wstac, jest bardziej niezalezna i samodzielna...my szczesliwi,corka szczesliwa-czegoz chciec wiecej :D

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

Ja również zaczynam się oswajac z tematem "łóżka" Xawery za chwile bedzie miał dwa lata. Łóżeczko drewniane juz się rozleciało, narazie jest kojec ale mały juz nauczył się z niego wychodzic i chocby był okropnie śpiący to perspektywa ucieczki jest bardziej kusząca. Pomyślałam o takiej małej sofie niskiej (wysuwanej z pojemnikiem) gdzie ewentualnie bede mogla polozyc sie z nim zeby go ululac. ale patrząc w internecie cieżko znaleźc taką sofkę. w przyszłości nie wykluczam piętrowego łóżka bo chłopaki mają wspólny pokój a Kuba jest już na tyle duży ze dałby sobie rade na górze. zresztą miał juz kiedys antresole jak miał ok 4 lata ibardzo dobrze sobie radził, przyzwyczajony był do drabinki bo jego tata miał takie łóżko więc od 2 latka umiał juz wchodzic i schodzic. Teraz ma 8 lat prawie, ma swój fotel rozkładany a i tak śpi na podłodze.... dla niego chyba łóżko 2x2 by było nawet za małe :-)

Odnośnik do komentarza

Trzeba obserwowac potrzeby dziecka moim skromnym zdaniem. Moj synus ma dopiero 6 miesiecy i lozeczko wykorzystuje tylko w nocy, w dzien placze jak ma przez chwileczke polezec. Karuzela to w moim wypadku tylko ozdoba synek nie korzysta. Ale wspaniale czuje sie na rozlozonej kanapie oblozony poduchami turla sie, obraca, przed przeniesieniem do luzeczka tez zasypia na kanapie wiec lozeczka nieswiadomie uzywa.

mamaOla&synekGracjanek
http://s2.pierwszezabki.pl/010/0104779a0.png?7709

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/7340.png

Odnośnik do komentarza

truskaweczka492
Myśl o zmianie łóżeczka to także i mój problem. Moja córcia ma skończone 14 miesięcy ale widze, że w nocy strasznie sie wierci i uciska nieraz główką o szczebelki albo wpada na nie i nie może się przewrócić na bok i wtedy płacze i musze wstawać do niej w nocy i ja układać :))

U mnie jest podobnie, tylko, że córa ma 8 miesięcy. Na razie czekam na kojec, będzie miała w nim więcej miejsca. Starsza spała w kojcu od 6 miesiąca do 2,5 roku.

http://s2.pierwszezabki.pl/010/010022930.png?6037

Odnośnik do komentarza

Syn dostał "dorosłe" łóżeczko jak miał 20 miesięcy a córeczka na materacu spi odkąd skończyła 13 miesięcy a od dwóch tygodni dzieci maja piętrowe łózko z Ikea, Mikołaj śpi na górze, Maja na dole. Łóżko dolne nie ma barierki, ale Maja świetnie sobie na nim radzi. I tak jak Oli napisała, dziecko czuje swobodę, nic go nie uciska i nie przeszkadza :Śmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Anulka
Syn dostał "dorosłe" łóżeczko jak miał 20 miesięcy a córeczka na materacu spi odkąd skończyła 13 miesięcy a od dwóch tygodni dzieci maja piętrowe łózko z Ikea, Mikołaj śpi na górze, Maja na dole. Łóżko dolne nie ma barierki, ale Maja świetnie sobie na nim radzi. I tak jak Oli napisała, dziecko czuje swobodę, nic go nie uciska i nie przeszkadza :Śmiech:

ja zawsze stawiam siebie w danej sytuacji...i nie bardzo usmiechalo by sie spanie na pow.120/60cm dodatkowo z barierkami :D wiec ....

Odnośnik do komentarza

Olimpijka
Anulka
Syn dostał "dorosłe" łóżeczko jak miał 20 miesięcy a córeczka na materacu spi odkąd skończyła 13 miesięcy a od dwóch tygodni dzieci maja piętrowe łózko z Ikea, Mikołaj śpi na górze, Maja na dole. Łóżko dolne nie ma barierki, ale Maja świetnie sobie na nim radzi. I tak jak Oli napisała, dziecko czuje swobodę, nic go nie uciska i nie przeszkadza :Śmiech:

ja zawsze stawiam siebie w danej sytuacji...i nie bardzo usmiechalo by sie spanie na pow.120/60cm dodatkowo z barierkami :D wiec ....
słusznie, aczkolwiek, kiedy dziecko jest malutkie i nie ma koordynacji ruchowej w pełni rozwiniętej to jednak szczebelki stanowia skuteczną barierę przed nieszczęściem

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Anulka-teoretycznie tak ...nie mam na mysli niemowlaka czy dziecka raczkujacego tylko takie ok 14-16m-cy.Moja corka jest spokojna w lozku tzn nie wedruje po nim na spiocha. Ale ma niska barierke przy glowie z racji obracania sie na boki. Kazdy zna swoje dziecko i powinien wg niego dostosowywac pewne sprawy m.in lozeczko.
:15_5_16:

Odnośnik do komentarza

Ja własnie jestem przed dylematem zmiany łóżeczka na łóżko i powiem szczerze, że mnie to przeraża. Moja córcia to żywe sreberko, nawet w nocy się porusza, zmienia 100 razy pozycję. No i boję się, żeby nie zaczęła wędrować do nas w nocy (w tej chwili śpi w łóżku - kojcu, więc wyjście zamknięte na suwak).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...