Skocz do zawartości
Forum

3 Bit


Monika1980

Rekomendowane odpowiedzi

Monika1980
Składniki

8 paczek herbatników

1 mleko skondensowane słodzone Gotować przez 3 godziny pod przykryciem

2 budynie śmietankowe
2 szklanki mleka Zagotować budyń z mlekiem ostudzić dodać masło
1 kostka masła

0,5l śmietany 30% Ubić śmietanę dodać Snieżki i dalej ubijać dodać fix – ubijać
2 śnieżki jeszcze przez chwilę
1 fix do śnieżki

Czekolada gorzka Utrzeć na wierzch

Układać na blaszce:
- herbatniki
- karmel
- herbatniki
- budyń
- herbatniki
- śmietana
- czekolada

To ciasto jest u nas na wszytkich imprezach. Rewelacja po prostu pycha.
Dzisiaj ja rozpocznę produkcję masową, może małż się nie przestraszy :)

Odnośnik do komentarza

antalis
Budyn jeden na jedna szklanke mleka - troche odlewamy by go rozpuscic.
Jak juz zgestnieje to wrzucamy do goracego maslo i miksujemy ( juz nie gotujemy ).
Wylewamy go na warstwe herbatniczkow pod ktorymi juz powinna byc masa "krowkowa" i kolejne herbatniczki. Spojrz na foto - pomoze:

http://img183.imageshack.us/img183/3006/dsc02460jw1.jpg

normlanie ślinka mi cieknie
dobrze ze nie moge jesc bo bym juz leciała po składniki

Ronia a jak Twoje ciacho??????

Odnośnik do komentarza

antalis
Tak widzialam krowkowa i orzechowa ale sie na nich zawiodłam.
I to nie tak ze gotowac nie trzeba bo warto ja mocno podgrzac by sie fanie rozsmarowywała a dodatkowo dzieki cieplej masie herbatniki troche zmiekna.

Ta gotowa mi sie rozwartswila juz w puszce i miala inny smak niz ta z mleka skondensowanego - dla mnie duzo gorszy.

Potwierdzam ta masa kupowana ma taki dziwny smak mi nie smakowało lepiej samemu ugotować

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie próbowałam dodawać do ciepłego budyniu masełka ale spróbuje i w ten sposób. Kiedyś jak mi masa zwarzyła to delikatnie ją podgarzałam i zrobiła się jednolina konsystencja ale to tylko raz mi się tak udało.
Posłuchałam waszego pomysłu i nie dodaję masła wogóle sam budyń na 0,75 l maleka a do śnieżki dodaję mleko zamiast śmietany. Tylko, że takie ciasto trzymam w lodówce bo rzeczywiście masa rozpływa się. Przynajmniej ma trochę mniej kalorii...tak sobie tłumaczę swoje łakomstwo bo ciasto jest pyszne i nie mogę się jemu oprzeć.

Odnośnik do komentarza

Ja po zdjęciach zamieszczonych w wątku skusiłam się na robienie ciacha (w lodówce siedzi żeby się troszkę schodziło), mleka słodzonego skondensowanego moje szczęście z zakupów nie przyniosło w skutek czego gotowałam zwykle mleko z cukrem (mam mi kiedyś opowiadała że jak ciezkie czasy były to tak krówki robiła), zobaczymy jak wyjdzie :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Antalis Szkoda że dopiero dzisiaj o tym piszesz, zrobiłam wczoraj wsadziłam na chwilę do lodówki. Spód był mega twardy :Płacz: ale...

okazało się dzisiaj jak wyciągnęłam, że zmiękł trochę, i usztywnił jakby spód tak że smakuje to jak takie mocno zbite kruche ciasto. Pomijam fakt że mega słodkie, ale jest to też opcja. Zapomniałam o ostatniej warstwie herbatników, śmietane ubiłam po "swojemu" czyli tylko śmietanfix na koniec i cukier puder...

wyszło mega pycha, mega kalorycznie. Jak zaproszę teściową to popisówę zrobię bo takiego jeszcze nie jadła. Ja robiłam z połowy składników, i już połowy nie ma, nie chce wiedzieć ile kcal ma jeden kawałek.

masę gotowałam dośc długo, bo wydawało mi się że musi zgęstnieć, w miedzyczasie wykipiała ze 2 razy...

Odnośnik do komentarza

Oj no szkoda szkoda ze dopiero dzis.

Super ze smakuje, moze nastepnym razem sprobuj z mlekiem skondensowanym ( jako masa bedzie miekkie ). Moze znajdziesz gotowa mase krowkowa ?

Nie wiem gdzie mieszkasz znaczy czy tutaj czy za granica bo tam z tego co wiem to ciezko kupis to mleko.

P.S. Kto chce smacznie jesc ten kalorii nie moze liczyc ;)

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Antalis Mieszkamy w Wielkopolsce, z mlekiem podobno nie ma problemów... jesli się swojego faceta nie wyśle na zakupy. Masa krówkowa też jest ale z tego co piszecie to lepiej to mleko.

ja powinnam liczyć kalorię, z wielu wielu powodów, po ciąży ponad 20kg na plus, obciążony kręgosłup, ślub być może w niedalekiej przyszłości, itd itp...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...