Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Monika1980

3 Bit

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam 3 bita ale nie obyło się bez przygód... Najpierw jak gotowałam mleko mąż panikował że rozsadzi puszkę no to kazał mi to robić na tak małym płomieniu, że po 3 godzinach mleko było tylko trochę gęste :lup: Uratowałam mleko robiąc wg tego przepisu:
Masa karmelowa:
1/2 puszki słodzonego mleka skondensowanego
3 płaskie łyżki miodu
3 łyżki cukru
100 g masła
To wszystko trzeba zagotować około 20 min. uważając, żeby się nie przypaliło, a przypalać to to się baaaardzo łatwo przypala....ale przynajmniej nie wybuchnie i mężowi stresu oszczędziłam:36_4_10:
Następnie masło włożyłąm do gorącego budyniu przez co masa budyniowa była gumowa, na szczęście nie czuć tego... Ale rodzinka chwali, czli nie wyszło najgorzej;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O zgrozo i to dalo sie zjesc ? Nie wyobrazam sobie by ciasto bylo jeszcze bardziej slodkie.
Budyn sam w sobie jest gumowy zwlaszcza ze robiony na mniejszej il mleka :) Nie przez maslo :) A zmiksowalas go ?

Szczęsliwa mama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antalis ciasto nie jest praktycznie słodkie, najsłodsz jest ten karmel, ale chyba przez to, że było to robione z połowy puszki, to nie jest on słodszy niż normalnie...tak przynajmniej mi się wydaje....mojej bratowej tak smakowało że zjadła 4 kawałki pod rząd i mówi, że nie było takie słodkie... Ja sama nie lubię mocno słodkich rzeczy a ciasto mi smakuje, a więc nie jest źle.... Budyń oczywiście zmiksowałam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak zmiksuje maslo to mam taki lejacy ten budyn, po zastygnieciu wiadomo "gumowatosc" jest.
A no jak z polowy to moze nie bylo takie slodkie bo bylo go o polowe mniej :) Dla mnie to cisato jest zbyt slodkie by zjesc nawet 2 kawalki na raz :) A miodu nie trawie :P
Najwazniejsze ze smakowalo :)

Szczęsliwa mama

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...