Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz dzieki wszystkim za wsparcie!

BellaB gratulacje ogromne! Mam nadzieje ze szybko dojdziesz do siebie.

Wkurzyło mnie tylko, że nocleg dla mamy jest płatny, sugerują aby zostać jak się karmi. Każą karmić więcej, a pokarmu miałam mniej podczas pobytu :/ No bo stres, brak jedzenia i snu. ALe teraz w domu stram się łądnie jeść i tak samo dawać małej. Może nam się uda. DUżo kobiet ma takie problemy, ale o tym nikt głośno nie mówi, na filmikach i spotkaniach o karmieniu pokazują 4 miesięcznego bobasa i doświadczoną mamę co sobie radzą, ale nowicjuszki z noworodkami mają często problemy i czesto rezygnuja ze swojego mleka.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

WawAnia 120 ml powinno zjadać 4 tygodniowe dziecko. Noworodek zaraz po urodzeniu zjada 30 ml, a z każdym tygodniem porcja powinna wzrastać o mniej więcej 30 ml. Tak mówiła położna i taką rozpiskę dostałam w szpitalu. Więc moja je w normie. Ja nie karmię piersią w ogóle. Jak ktoś tylko mm dokarmia, to wiadomo, że porcje będą mniejsze :)

Odnośnik do komentarza

Ciezko powiedziec ile maly z piersi zje,ale je,do odbicia,znow je i starcza na troche.Usnal mi na rekach,odnioslam do lozeczka,a sama poprasuje jego ciuszki.

Na obiadek gotuje sobie kasze jeczmienna,a teraz zjadlam drugie sniadanko. Pogoda kiepska u mnie,chyba nie pada,ale jest mokro. Zaluje kurcze,ze z malym nie wyszlam. Przebrany,najedzony to by spal,ajjjj:-((((

Milego dnia Wam zycze mamusie:-)

totek
Wazne,ze juz jestes po.Tez chcialam szybko,ale nie wypalilo. Masz chociaz z glowy:-). To zostajesz tetaz z tesciami i siostra meza...beda chyba pomagac nie??Moze gotowac,a to juz duzo.

Odnośnik do komentarza

WawAnia
Pauka, jak ja karmilam piersią to Mala spala zawsze co najmniej 2,5h a przewaznie więcej. Pozniej juz pod koniec karmienia piersia nawey polozna z moich opowiadan powirdziala ze mam jalowy i malowartosciowy pokarm.

Moja zjada 90ml mm z butli :)

To jakaś komunistyczna położna ;-)
I przez takie teksty matki nie karmią piersią tylko mm..
Mleko każdej kobiety ma stały skład laktozy, białka i tłuszczu. Jeśli brakuje witamin w diecie to do produkcji mleka są pobierane z organizmu matki. Nawet kaloryczność jest taka sama.
Różni się smakiem i zapachem.

Odnośnik do komentarza

~Cukinkaa
WawAnia 120 ml powinno zjadać 4 tygodniowe dziecko. Noworodek zaraz po urodzeniu zjada 30 ml, a z każdym tygodniem porcja powinna wzrastać o mniej więcej 30 ml. Tak mówiła położna i taką rozpiskę dostałam w szpitalu. Więc moja je w normie. Ja nie karmię piersią w ogóle. Jak ktoś tylko mm dokarmia, to wiadomo, że porcje będą mniejsze :)

Ja karmie tylko mm. Moja Zosia skonczyla w poniedzialek 5tyg i dostaje 90ml. 120ml to ja mam wpisane w normy dla dziecka w 3miesiacu.

Odnośnik do komentarza

Cześć pazdziernikowe mamusie :) ja jestem z sierpniowek 2016 - urodziłam bliźniaki które niestety miały kolki. Stosowalismy Sab Simplex który ładnie nam pomagał. Chłopaki mają już 3 miesiące i kolki nam odpuscily. Został nam natomiast zapas Sab Simplex - oryginalnego, kupowanego przez mojego męża w Monachium. Gdyby niestety któraś z was potrzebowała to chętnie odsprzedam - proszę o kontakt na meila suwalamarlena@gmail.com
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla maluszków.

Odnośnik do komentarza

~Cukinkaa
WawAnia ja dostałam takie normy:
- do 2 tygodni - 60-80 ml
- 2 tygodnie do 2 miesięcy - 80-150 ml
- 2 do 4 miesięcy - 150-200ml
- 4 do 6 miesięcy - 200-260 ml

O kurde, teraz to mnie zaskoczylas. Pierwszy raz widze takie normy. Z ciekawosci spytam pediatry przy najbliższej wizycie bo az takich rozbieznosci nie powinno byc. Rozumiem ze kazda polozna moze moec swoja "szkole", ale dawki nie powinny tak odstawac

Odnośnik do komentarza

MaZos
A tego nie wiedzialam Ka_ro :)
U mnie dzisiaj bardzo słaby dzień - w nocy zwróciłam wczorajszy obiad (sorry za doslownosc), śniadanie też mi nie weszło wie od rana piję tylko miętę po trochu :( I słabo sie czuje. Dobrze ze malutka grzeczna - tylko je i śpi.

Współczuję, mam nadzieję, że szybko staniesz na nogi!

Po kolejnym wykładzie teściowej, że mam za chude mleko, mały głodny i powinnam go modyfikowanym karmić.. wpisałam w Google: skład mleka kobiecego i się doszkoliłam ;-)

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

ka_ro
Chyba wszystkue Panie starszej daty tak mowia o tym chudym mleku. U mnie mama,babcia...to samo. Ja mowie przeciez moj maly czlowiek tyje super,a ze chce jesc to sie mu chce co kawalek.spal tyle godzin,ze wlasnie go karmie!Pierwszy raz od...4godzin:-) przyssal sie konkretnie.

Kurcze a mi od paru godz peka glowa..

Dzis do swojej diety wprowadzilam orzechy wloskie,ciekawe czy malemu nie zaszkodza.

I juz mamy...noc. Dzis to sie w domu nudze i zapadam w depreche.Bez spaceru to dla mnie zmarnowany dzien.

Odnośnik do komentarza

EmMadlen
Ja padam na pysk... od dwóch dni mała tak mi z tym katarkiem daje w kość... ciągle na rękach, w nocy spała tylko 3 godziny.. męczy się bidulka cały dzień. A ja na okrągło, zakrapiam nosek, odciagam smary... i do cyca. Aż ma nosek czerwony, tak mi jej strasznie szkoda :( na sama myśl co będzie w nocy to aż się boję..

A może spróbuj inhalacji z soli fizjologicznej? Ja wypróbowałam na młodszej córce i po dzień dzisiejszy jak ma katar to kilka inhalacji jej robię i najczęściej na 2 dzień nie ma śladu po chorobie.
Jak była malutka sam dźwięk inhalatora ją usypiał.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb732n0aw4kanyen.png

Odnośnik do komentarza

Pauka89 łożeczko naszego maluszka wygląda prawie tak samo jak Twojego. Mamy takiego samego Szumisia i karuzelke ze Smilyplay.

EmMadlen dużo zdrowka dla Was. Oby katarek szybko minął.

Mi tez ciągle gadaja o malo kalorycznym mleku, juz tego nawet nie komentuje. Mleka mam coraz mniej ale mam zamiar jeszcze zawalczyć o laktacje. Może się uda.

Ja tez dzisiaj wymęczona, kilka razy znosilam/wnosilam wózek potem nosidelko i mam zakwasy. Kurcze gdybym tylko potrafiła spać w dzień to bylabym wypoczęta jak normalny człowiek...

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

mamusiamuminka1
Fajnie albo Ty albo Twoi darczyncy maja taki sam gust jak moi darczyncy:-). Szumis od siostry,na chodzie cala noc i karuzela od cioci. Lozeczko to ma juz 10lat dobre.Teraz takie piekne robia ale szkoda mi bylo kasy juz.

EmMadlen
Ojjj szkoda malutkiej,musi sie meczyc bardzo.Cos trzeba dzialac.Moj jeszcze nie mial wiec nie zaglebialam soe w temat....kolkowe tematy sa mi blizsze.

Byl u mnie tata i przywiozl obiadow i kolacji na 2-3dni.ufff....od razu sie dorwalam do kurczaka,marchewki i klusek lanych na mleku ktore mialy byc na sniadanie.Maly przy cycu sie szarpie. Dzis musze go sama kapac bo moj w trasie...

Odnośnik do komentarza

A my po wizycie mala przybrala 700g od ostatnie wizyty 5tygodni temu lekarka powiedziała ze książkowo : ) a co do pokarmu to mi tez ciągle mama powtarza ze mam zdrowo jesc itp bo bede miala zle mleko i w ogóle a jakos mala się najadą i ładnie przybrala na wadze woec jestem szczęśliwa! Szczepienie dzis bylo 3 klucia : ( tak mi bylo szkoda malutkiej ze powiedziałam swojemu ze na następne idzie on bo plakalam prawie z nią chodź byla bardzo dzielna ! A teraz śpi i taka mi sie zdaje smutna : (

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

My od dwóch dni walczymy z brzuszkiem.. wczoraj to już była masakra biedak krzyczał często dziś w miarę odsypia w dzień, nie wiem co źle robię staram się już naprawdę jeść tylko pewne rzeczy i w dalszym ciągu pręży się, bączki puszcza a jak kupa przyjdzie to ulga. Jutro położna przyjedzie może coś doradzi.. najchętniej bym nic nie jadła żeby mały nie cierpiał :(

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Dagmarcia
te 3 wkłucia to na nfz???

izu88
ta dieta to nie ma chyba zanczenia,ja jadlam niby zalecane i tak kolki itd,teraz jem juz wszystko oprocz surowych owocow i warzyw i smazonego i te zzadnej poprawy. Jem coraz wiecej bo chyba musimy to przetrwac.Te 4miesaice;(L:(

moj dzis tez bez kupki i potwornie sie meczyl i plakal tak glosno z 5 razy po kilkanascie sekund,nie dalo sie go uspokoic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...