Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

totek
Ja robie tak:
Ubieram go,siebie,znosze stelaz,a on zostaje sam w mieszkaniu,potem ide po gondole z nim,wpinam i ruszamy.W druga strone najpierw gondola z nim i po stelaz.Ta gondola to w kazda barierke wale bo nie mam sily.
Maly od paru dni tez wrzeszczy na spacerach:-(nie wiem czemu.Jutro chyba z nim nie pojde bo wstyd mi bardzo.Mnie nikt od tygodnia nie odwiedzilej wiec ja tez do mojej rodziny nie szlam

Wlasnie zjadlam obiadek bo bylam wyglodniala,ugotowalam kasze jaglana sobie na kolacje i maly sie wydarl na cycy.Possal 7min,usnal na reku,odlozylam-ryk ..ehh laczki laczki...

Odnośnik do komentarza

ona1981 ja tez walczę juz z tydzień ale jets coraz lepiej : ) dużo smaruje i powoli schodzi a zaczelo sie od... Uszu ! Mam co prawda emolium ale dopiero wczoraj dostałam a jak schodzi to nie będę nowego otwierać bo nie wiem czy tal można zostawiać ? Mala zasnela przy cycu slodziak mój < 3 trzeba odłożyć do łóżeczka ! Dobranoc dziewczyny i maluchy : *

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

No mi się właśnie udało.. Ale aż się boję ile pospi i ile będę dreptac z nią później..
Strasznie bym chciała wyjść z małą na spacer... Ale ten katar. Niby z katarem można, lekarka powiedziała że jak jest bezbarwny to może być od powietrza w domu... Nie wiem. Z drugiej strony pogoda zdradziecka, bo ciepło na zewnątrz, idealna pogoda żeby się zaziebic. A co dopiero niemowlę...

Odnośnik do komentarza

Pauka to tak jak u mnie :) jak mamusia odklada to zawsze sie budzi chocby nie wiem jak byl spiacy wiec zaczynam od jutra usypianie bez cycka. Zje i odkladam, bedzie walka ale sie uparlam :)
Powodzenia na szczepieniu miska.
Ja dzis tez zauwazylam u mojego synka ciemieniuche. Pewnie jutro pojde po cos do apteki.
Totek moze mu niewygodnie w kombinezonie? Moj nie lubi tego grubego bo ma ograniczone ruchy, lubi spac na boczku a w tym nie bardzo sie da. Wiec zakladam mu lzejszy a pod spod 1 warstwe ubranka wiecej i jest lepiej. Na razie jest cieplej to ok ale co bedzie w zimie to nie wiem. Mam zimowy spiworek na owczej welnie taki do wozka i pewnie w to go bede pakowac i tez lzejszy kombinezon.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Mój Smyk przy nocnych karmieniach zasypia przy cycu i na śpiocha go odkładam do łóżeczka, budzik nastawilam za 4 godziny, więc mam nadzieję, że uda się nam pospać :) Mnie mąż codziennie wieczorem odciąża i zajmuje się małym po pracy, a ja idę spać na godzinę, a dziś nawet na dwie. Jadę dziś rano złożyć w końcu papiery o to kosiniakowe, bo już miesiąc minął i nie było kiedy. Dowiem się też jak to jest z becikowym i za który rok dochody,ale raczej się i tak nie zalapiemy. Spokojnych nocy dla wszystkich.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

ona
No moj tak zasnal na mnie co spal jak zabity(spal pol godziny i dopiero bralam),w dzien bylo to samo.spal na mnie godzine,chcialam zjesc,odstawilam to ryk.Zjadlam,wzielam na siebie(od razu gleboki sen).

katka

Ciekawe czy sie Tobie uda:-)ja probowalam,nie usnie..

sowkay
To ja okolo 22/23spie godzine/dwie bo
moj go ma,a potem ja.Ja od polnocy rownej karmie juz drugi raz:-(((znow chrapie,ale jak sie uwolmic,normalnie sie boje.sowka
A po co malego wybudzasz?moze uda Ci sie wiecej pospac,a przeciez jak zglodnieje to sie obudzi.

Ja mam byv na czczo dzis na rentgenie wiec na 8ginekolog,a po 9rentgen. Mam budzik na 6bo musze sie dokladnie wygolic..

Odnośnik do komentarza

sowka91 ja do becikowego daję PIT11 za 2015 rok. Jeżeli dochód w przeliczeniu na jedną osobę nie przekracza 1922zł to dostaniesz. No i dostaniesz papierek aby wypisała położna lub lekarz, że byłaś pod opieką lekarską od co najmniej 10tc. Ja dodatkowo dostanę 1000zł jako dodatek do rodzinnego z tytułu urodzenia się dziecka.

A my o dziwo dopiero pierwsze karmienie jak zasnął o 23 ;).

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Ooo widzę, że nie tylko ja problem z usypianiem mam i odkładaniem. Najlepiej zawsze na rączkach u mamusi się śpi :)
Moja ostatnio w ogóle w dzień nie spala i bardzo słabo w nocy i myślę, że to chyba było przez to szczepienie bo teraz znów wszystko wróciło do normy i ładnie w dzień śpi i grzeczna jest :)
A jeśli chodzi o znoszenie wózka to ja mieszkam na drugim piętrze i na dole nie mam gdzie nawet go przypiąć. Radzę sobie w ten sposób, że ubieram malutką i zostawiam ją w łóżeczku, biorę wózek i spuszczam go ze schodow i wracam po małą.
Natomiast z wniesieniem mam problem bo jest mega ciężki ten wózek i robie tak ze mała zanoszę do domu, potem gondole wnoszę na półpietro i potem stelaż i zostawiam wózek na klatce ale nieprzypiety. Dopiero jak mój wraca z pracy to go wnosi lub czasem dop na noc chowamy go do domu. A najchętniej wychodzę na spacer kiedy mój ma na popołudnie to zniesie i wniesie mi wózek :)
A jeśli chodzi o ciemieniuche to u mnie emolium niebardzo pomógł. lepszy jest taki sposób oliwkuje głowę i po ok. 30 minutach biorę pieluszki tetrową i ścieram. Tak położna mi poradziła robić w sumie na brwi a ja to na główkę stosowałam a brwi to tak delikatnie z 2 razy zrobiłam i tez bepantenem je smarowałam i pomogło. A na głowie duża mieliśmy i 10 dni sie męczyłam bo wyczesywałam dopuki nie użyłam pieluszki. 2 dni i było po :)

Odnośnik do komentarza

Nie no kombinezon ma polarowy i super fajnie sie go zakłada. Nie jest gruby. Poprostu on sie nie lubi ubierać a juz na pewno nie lubi czapki. No co jak co ale nawet jak jestem teraz sama to sie wysypiam. Franek zasypia około 21-22 i wstaje około 7. W tym są dwie pobudki o 1 i o 4 :) ale tym am i dalej śpi :) noce mamy super.
Ale jest za to problematycznym dziecko bo rzadko co mu odpowiada. Spacer nie. W samochodzie tez nie zawsze. Kapanie tez.. Taki narzekacz :) pediatra powiedziała ze to poprostu kolka.. A ze nie płacze tylko narzeka powinnam w ręce klaskać. Ja zobaczę czy to przejdzie... :) jeszcze 4 tygodnie niby po 3 msc przechodzi.

Odnośnik do komentarza

Pauka ja sobie nastawiam budzik ze względu na swoje piersi, bo już raz miałam zapalenie, ale on i tak się budzi jak jest głodny, więc jak np. piersi jeszcze nie są skamieniale, a on śpi, to go nie wybudzam. Z wózkami strasznie współczuję, jednak strasznie doceniam, że mam windę, bo nie wiem jak bym to ogarnęła. Jadę do urzędu, ale torowisko tramwajowe jest zepsute i jest jakaś masakra..

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlanlidotqnetp.png

Odnośnik do komentarza

U mnie tez byl problem z odkladaniem po karmieniu do lozeczka. Na początku robiłam tak, ze karmilam, skonczyla jeść to od razu do lozeczka i wtedy czesto sie wybudzala. Później, nawet w nocy, jak skonczyla jesc to nastawialam sobie budzik za 30min (na wszelki wypadek gdybym orzysnela) i wtedy jak juz twardo spala to odkladalam:) ale to bylo jak karmilam piersia. Teraz jesy zupelnie inaczej. Po karmieniu do odbicia i pozniej chwile na rekach ale staram sie nie przyzwyczajac do chodzenia z nia tylko siadam, bo kręgosłup moze odpasc:) czasami zasnie przy butli, a czasami jak odkladam to ma oczka jeszcze otwarte ale juz widac ze zasypia. I wtedy czekam az zasnie sama w lozeczku :)

Nocki u nas okej. Z reguly spi od 22:00 do 9:00/10:00. Pierwsze karmienie po zasnieciu przypada kolo 3:00, pozniej kolo 7:00 :)

Odnośnik do komentarza

Ja skladakam na becikowe : Zaświadczenie zw bylam pod opieka ginekoloGa przed 10 tyg ciąży , pit 11 za 2014 i 2015 ( moze dlatego ze ja nie pracowałam jak zaszlam w ciaze ) no i wszystkie umowy o prace ,zlecenia itp plus to samo mojego bo jeszcze na dodatkowy 1000 składam : ) narazie zbieram papiery bo mój zmiwnil prace i musze miec umowę z wyrazem zarobków cos takiego ...

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Rzadko piszę ale ciągle was czytam. Mam do was pytanie odnośnie tego o której godzinie zaczynacie przygotowywać wasze maluszki do wieczornego snu tzn. Kąpiel, karmienie i usypianie? I jak u was wygląda usypianie? Zawsze na rączkach utulacie do snu? Zostawiacie maleństwo w łóżeczku żeby samo zasnęło?
Ja chyba za późno zaczynałam bo ok 20 dopiero kąpiel. I moja córeczka po wielkim płaczu zasypia na noc dopiero o 23. Wcześniej jeśli zaśnie to przy cycu na 15 minut i znowu się przebudza... i tak w kółko. Nie wiem czy za dużo w dzień nie śpi. Ile macie drzemek w ciągu dnia ?

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09px9igkcroliw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...