Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Tematy noworodkowe zdominowały forum. I nic dziwnego, bo przecież mamy już listopad. Ja nadal w dwupaku. Dzisiaj wizyta u ginekologa. Mam nadzieję, że u małego wszystko dobrze. Chciałam żeby siedział w brzuchu jak najdłużej przez wykończenie mieszkania ale dziś mija 40 tydzień i 5 dzień ciąży i zaczynam się niecierpliwić. Nie mogę uwierzyć, że niektóre z Was mają już kilkutygodniowe bobaski.

Odnośnik do komentarza

bellab
Jaki piekny ma malutki pokoik. Cudo.
To Twoj bedzie listopadowy,ciekawe czy jeszcze ktoras.

ona
Dlugo Ci pospal,pieknie!!!

Ja przed ciaza tez aktywna i baaarzo mi brakuje ruchu. Ginekoliga mam dopieri 22.11. Na wizycie zapytam go o fitness czy juz mozna.to bedzie tak 7tyg od porodu. Tzn ja czuje,ze juz moge cwiczyc,nic nie boli,ale chyba nie ma co ryzykowac. Mowia,ze w pologu te 6tyg trzeba sie oszczedzac. Zaczne robic cialko od grudnia:na Swieta i sylwka,ktorego spedze pierwszy raz tylko z moim. No moze jeszcze siostra i jej mezem.

totek
To chyba u Was nie kolka,po prostu lekarz nie wiedzial co i tak powiedzial. Prezyl by sie w nocy i plakal. U mnie pol nocy sie wygina. Ciut jakby mniej albo ja juz sie przyzwyczailam.

Ja do lezaczka pakowalam mojego juz 5czy 6dnia i tak codziennie. Zanosze go do kuchni i tam zmywam czy jem. Super sprawa. Mam pozyczony od kolezanki.

W sobote jak dam rade udam sie do lumpka po kolejne rozmiary ciuszkow:-)) jeszcze miesci sie w 56,ale juz na styk w niektore.

Bylismy godzinke na spacerku. Male jedzeniowe zakupki. Teraz slaba kawka i kanapki z twarogiem i dzemem:-)

Kurna jak on sie prezy

Odnośnik do komentarza

Bella śliczny pokoik.
Te liski świetne!

U mnie wieczory raz lepiej raz gorzej, ale szału nie ma..
Od ok 19 płacz i nerwy. Niby chce jeść, ale złości się i nie chce piersi złapać. Dopiero jak się zmęczy i przysypia wciskam mu pierś i je.
Nie ma twardego brzucha czy gazów nie puszcza. Po prostu się denerwuje :-( i standardowo 22-24 zasypia i spokój do rana.

Odnośnik do komentarza

ooo jaaa... normalnie juz nie moge :D
no od 6:30 mi gówniarz dzis spal 40 min, nawet mleka dobrze nie zdarzylam przygotowac... no nic mu nie odpowiada, a nie prezy sie ani nie jest to histeria, tylko steka marudzi wierci sie... tak czytam i czytam. Moze to skok rozwojowy? Jutro rowno 6 tygodni. Bo az to smieszne juz jest ze wszystko jest zle, o dziwno moja cierpliwosc dzis jest nadzwyczajna :)

Odnośnik do komentarza

emadlen- dasz rade! Napewno sobie poradzisz. Ja też po cc zostałam od poczatku sama,i sie obawiałam kąpiel,opieka itd. I co jakoś sobie radze. Tak mi sie wydaje he he:)
Sowka91- zazdroszcze ci takich dziadków dla dziecka.Oczywiscie pozytywnie :)
Pauka- a możesz podasz herbatke koperkową? Jest ona bardzo polecana na kolki,wzdecia itd. ale najlepiej nie kupowac z granulkach tylko normalnie naturalna,ekologiczna w saszetkach. Koszt ok6 zł. Ja wczoraj małej też podałam,bo dziwne kupki oddawała,ale położna mówiła,ze ma normalne kupki ale po herbatce odrazu poszło....
Ka_Ro- podziwiam!

U mnie była położna,odpowiedziała mi na wszystkie moje pytania,zdjeła szwy,i przystawiła Pole mi do cycka! I co?? Odrazu załapała. Nie mogliśmy z mezem uwierzyc. I tak sie cieszyłam,ale co z tego że jak teraz próbowałam ją karmic to chce płacze,wygina sie. Nie potrafie przystwaic do piersi widocznie. Już sama nie wiem co mam robic,Porażka jakaś .

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o lezaczki to świetna sprawa jest ten tina love czy jakoś tak, bo to jest taki 3w1: kołyska (leży na płasko), leżaczek (i oba ustawienia od pierwszych dni można używać) i jeszcze siedzisko (ale to dla siedzącego)
I dwa pierwsza ustawienia do 9kg a siedzisko chyba do 15kg
Drogie, bo jakieś 370zl ale bardzo warto ze względu na to ze na długo bedzie :)

Mi tez ćwiczeń brakuje okropnie, cała ciąże jednak miałam ćwiczenia a teraz nic, ale mi sie za bardzo rozszedł mięsień na brzuchu i mam zakaz ćwiczeń przez cały połóg :(

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Pokój udało się skończyć, jeszcze tylko brakuje firanki i zasłonki. Cieszę się, że Wam się spodobał. Ja też zakochałam się w tych liskach. Wrzucam jeszcze jedno zdjęcie z innej perspektywy. Wy już dawno zapomniałyście o oczekiwaniu, pamiętam jak się stresowałam, że nie zdążymy i zazdrościłam Wam gotowych pokoików i poskręcanych łóżeczek. Jestem po wizycie. Szyjka skrócona ale mały jeszcze nie zszedł całkiem nisko. Przepływy są OK, łożysko się starzeje ale wszystko w normie i granicach bezpieczeństwa. Mam być cierpliwa. Ponoć do weekendu będziemy mieć Cypisa z nami. Ściskam wszystkie mamy!

monthly_2016_11/pazdziernikowe-mamusie-2016_51804.jpg

Odnośnik do komentarza

Ona1981- Ja już próbowałam wszystkich pozycji. Dzisiaj włąnczyłam filmiki na you tubie żeby robic krok po kroku jak pokazują i nic. No trudno,postanowiłam bede w dzień sciagac a w nocy mleko mm.... Pola sie stresuje ja wtedy razem z nią i nic przyjemnego z tego nie wychodzi....

A propos karmienia w dzień moim mlekiem odciagam do butli 70 ml, i np. dzisiaj Pola budziła sie co 20 min i chciała jeszcze pic,odciagnełam znowu wypiła 20 ml i znowu po ok.20 min. pobudka i dalej chciała pic. Czy moge jej tak czesto podawać??

Bella-Ale śliczny pokoik..... No teraz maleństwo może spokojnie wychodzic. W sumie wyglada na to,że jesteś rodzynkiem w naszej grupie teraz,która z niecierpliwoscia czeka na maluszka... :) No ale ci nie zazdroszcze. Ja nie mogłam już wytrzymac i bardzo chciałam miec Pole przy sobie....

Bajka- Ale niespodzianka! Musiałaś byc dumna z meża:) Zaskoczona byłaś napewno mocno :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Wykąpałam smykusia i ledwo założyłam pieluszkę i kupsko zrobił ;). Jutro wizyta położnej. W końcu zdejmie mi szwy. Tylko, że ja taka nieogolona. No cóż jakoś dam radę.

Cudowne macie te pokoiki dla maleństw.

Bella ja też czekałam z niecierpliwością na poród. Byłam przygotowana na to, że poród będzie wywoływany. A jednak maluch postanowił zrobić niespodziankę i sam zdecydował wyjść. Moja mama miała prezent na urodziny. Teraz będą dwie imprezy w jeden dzień ;).

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Misia swoim mlekiem to mozesz karmic spokojnie na żądanie czyli nawet jak Pola chce to co 20 minut. Eh te problemy z przystawianiem ale chociaz dobrze ze mala pije bez problemu i twoje mleko i mm.
totek moze to i skok u ciebie. U mnie pare dni temu podobnie. 3 dni nie spal w dzien prawie wcale - spal tylko na spacerze i w nocy- juz szału dostawalam bo jednego dnia zasnal dopiero o 15.30 od rana no masakra. A po 3 dniach nagle wszystko wrocilo do normy. Pocieszajace jest to ze po 3 dniach niespania odsypial potem calymi dniami :D budzil sie tylko na jedzenie :D tez wszystko wskazuje ze to byl skok.
belle piekny ten pokoik malego!
Bajka masz fajnego meza skoro takie niespodzianki potrafi robic :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Hej ; u nas kolek brak wiec super ! Mala grzeczna jak aniołek mam badzieje ,ze będzie tak zawsze ! Hihi ! Jak jest nie spokojna ta poprostu dużo do niej mowie i pokazuje zabawki i sie uspokaja staram sir jej nie nosić na rękach zeby jej nie nauczyć tylko klade się obok i przytulam : ) wczoraj w nocy spala aż 6h wiec jak zadzwonił budzik mojego do pracy i sie zorientowałam ze do niej nie wstalam w nocy to wylecialam z lozka jak poparzona sprawdzić czy oddycha ! (mam mega schizy i obawy co do smierci lozeczkowej) w nocy czesto wstaje sprawdzać mala ... Nie potrafię jakos o tym nie myśleć ! Nie wiem tylko czy cos nie tal z pokarmem bo jak przestalam nosić silikonowe nakładki (nosilam tylko zeby nie podrazniac sutków karmilam bez nich) to tak nie czuje jakby mi pokarm leciał aż się boje zeby mi sie laktacja nie zatrzymala ! : ( mama mówi ze się dziwi ze mi cos leci jak ja jem takie normalne rzeczy ... Pozdrawiam Was i caluskidla maleństw życzę spokojnej nocy : *

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

No ja sobie z całego serca zycze zeby to był skok rozwojowy bo jakby mi ktoś dzieciaka podmienil. Wiecsorem to juz mi sie moc skończyła. Zasnęłam i nawet sie nie umylam, czuje sie okropnie ale nie będę sie o 2 kapać... Jak mi da to zrobię to rano. Wnocy na szczęście śpi bo bym sie wykończyła. Choć tez bywaly lepsze noce.

Odnośnik do komentarza

A u nas jest problem z dawkowaniem mleka bo niestety dokarmiam mm. Nie wiemy dokladnie ile ściągnie z cycka, czasem ciągnie nawet pół godziny a czasami się wścieka i miota przy tej piersi jak opętany i juz sama wtedy nie wiem ile zjadł. Niby 3-4 tyg. bobas powinien dostawać 120 ml ( tak jest napisane na mm) 5 razy dziennie. Tylko wszystko się komplikuje bo jest jeszcze piers.
No trochę obawiam się żeby nie przekarmiac małego człowieka bo tydzień temu przybrał w tydzień prawie pół kilo. Położna aż się za głowę złapała ale lekarz powiedział ze taka jego uroda i wszystko się unormuje. No i tak tez się stało bo przez ostatni tydzień przybrał 250 g. Zresztą ja jestem wysoka mąż tez więc jakie to dziecko ma być... Liliputem nie bedzie;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

totek[/b
Ja miedzy 12w nocy a 7 rano zmueniam 2-3razy. Na noc zakladam Pampers Premium Care,a w ciagu dnia Pampers cos tam dry....

mamusiamuminka
Ja z piersi tez nie mam pojecia ile moj wyciaga.mam dosc laktatora bo on zle zasysa i dolem leci z cyca. Jeszcze sciagam do tych kropelek. Mleko mm tez zaczne dawac,ale jeszcze nie teraz. Jeszcze mam duzo swojego.

Zjadlam z pol godz temu sniadanie,maly sie prezy. Moj wzial go teraz na swoj brzuch,a ja ide sie kapac dopoki on jest w domu.

ona
My jak kapiemy malego to tez kupke zaraz po jedzonku zrobi.prawie zawsze.

milego dnia mamusie

Odnośnik do komentarza

Witam Kochane Mamusie.
Co do tych kolek to mój Tymek ma w dzień albo wieczorem w nocy na szczęście śpi. Jak go dopada to strasznie płaczę i się napina. Brzuch twardy jak kamień. Położna powiedziała, że to mogę być wzdęcia albo kolka i pomału sprawdzam co mu może szkodzić. Jabłka to nie były to teraz nie piję mleka ale to też chyba nie to.
Dziewczyny a ja mam takie pytanie czy ja mu mogę dać się napić herbatki koperkowej już? Może to mu pomoże.

Mi położna kazała kupić sobie mięty, dziurawiec i rumianek no i taka herbatkę kazała mi pić to wtedy może na jego układ trawienny jakoś zadziała.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

totek
Tylko dzis ma na 10,tak na 9,ale w Wawie wiec wyjezdza autem o 8,ale wraca 20:30codziennie!wiec caly dzien sama. Mama zajrzy co ktorys dzien z jedzeniem.Dzis bedzie zupe gotowala u mnie wiec ze 3godz pobedzie.Ja w tym czasie do sklepu pojde,ale pogoda fatalna wiec zobacze czy dam rade. Zazdroszcze Tobie tych nocy,u nas zawsze 3karmienia,placze.Podobno dzieci na mm duzo lepuej spia dlatego chcialam sprobowac...niby moje mleko zdrowsze,dlatego tak sie wzbraniam,ale jednak maly sie prezy i wygina nawet podczas jedzenia wiec cos musibmu szkodzic.Od jutra rezygnuje z mleka surowego..a tak kocham owsianki:-((

Super sie czuje wykapana,ostatnia kapiel w pon rano,a tak codziennie prysznic. Nawet balsam do ciala nalozylam pierwszy raz od miesiaca i sie umalowalam. Moj:po co Ty sie malowalas w ogole:-(

Jutro albo w sob mamy gosci,chca malego oblookac. Musze jakies zarelko zrobic dlatego na zakupy potrzebuje dzis wyjsc. Nie chce za bardzo bo z moim beda pic i on w nocy nic nie pomoze,a nastepnego dnia bedzie cieriacy:-(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...