Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Miska- Jasne,ze możesz podawac.... :) Wczoraj pytałam o to położnej,powiedziała że jak najbardziej dwa razy dziennie.... Moja Pola miała 6 dni jak jej podałam raz herbatke bo wydawało mi sie ze nie moze kupki zrobic. O wode też pytałam,i ona jest zdania ze woda owszem ale bez cukru bo po co dziecko przyzwyczajac odrazu do cukrów. A dobrze,ze sie podaje wode dziecku bo od początku sie do niej przyzwyczai....:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny! Aż wstyd ale nie odzywałam sie cały miesiąc. Za 2 dni Jeremi właśnie tyle skończy...Przyznam szczerze ze trudno przy 3 dzieci znaleźć chwilkę dla siebie, albo ja nie umiem się zorganizować. Tym bardziej mi trudno że starszy syn zaczął I klasę i mamy naprawdę dużo zadań, pisania i czytania itp. a tu małe dziecko, ale ogarniamy sie jakoś. Mały jest bardzo grzeczny przez cały dzień tylko w nocy często marudzi i trudno go czasem uśpić. Mieliśmy problem z kolkami ale mąż mi kupił kropelki Sab Simplex i póki co jest spokój. Tylko z karmieniem jest cyrk bo mały nie chce ssać piersi i nawet jak go przystawie to ssie 3-4min i się złości i nic z tego nie wychodzi. Nawet położna mówiła że czarno to widzi... w związku z tym przez dzien ściągam pokarm laktatorem i podaje z butelki, Ale nie mam go za duzo bo jak ściągam co 3h to mam tak 60-80ml więc muszę dokarmiać mm. My mamy Bebilon Pepti dla alergikow bo mamy podejrzenie alergii na białko krowie (mam też dietę eliminacyjna). W nocy tylko ma bo nie dałabym już chyba rady ściągać. Poza tym wszytko super, mały bardzo przybiera na wadze, aż się pediatra dziwila bo w tydzień robi normę jak na 2tyg.
Czy wszystkie mamusie już urodziły? Widziałam chyba tylko ze Bella jeszcze nie. Trzymam kciuki.
Jak się mają moje "prawie" koleżanki że szpitala... Cukinka i Sówka? Dobrze pamietam miałyście obie rodzić na Ujastku? Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Odnośnik do komentarza

no my tez karmimy bebiko kolki i zaparcia i jest miarka na 30 ml. Z tego co wiem bardzo niewskazane jest modyfikowac dawki.
No ja oczywiscie tez krzyczalam ze bedzie mi dziecko pic wode zero cukru, ale on nie chcial bez, moze dlatego ze w szpitalu smarowalam sutki glukoza i sie do slodkiego juz przyzwyczail.
A wol0e mu dac troszke tej wody na przetrzymanie niz ma mi tak pic te sztuczne mleko kiedy mu sie podoba. Bo on ogolnie wypija 120 co 3 h, ale jak jest 2 h to juz go przetrzymuje bo normalnie mi sie drze i szuka. Oczywiscie ja glupia mu dawalam zeby byl spokoj no i sie doigralam bo mi pediatra na wizycie powiedziala ze jest dzieciak przezarty :) z tego sie wziely kolki badz zaparcia ja juz sama nie wiem co to jest, bo jak go bolal brzuszek to przynosilo mu ukojenie na chwilke jedzenie, dopoki nie nastapilo trawienie. I w kolko pierdolko sie tylko karmilismy i plakalismy.
Jak bylam w sobote w szkole to w Warszawie padal grad :)
Ja daje na razie espumisan, a sab simplex powinien przyjsc do konca tygodnia. Ale to jedno i to samo podobno, tyle ze wyzsze stezenie symetykonu. Dodaje do mleka i w oczach znikaja babelki.
Wiesz co Pauka ja to Ci radze z calego serca jesli dasz rade wstrzymaj sie ze sztucznym mlekiem. Takie dziecko ma jeszcze niewyksztalcony uklad pokarmowy a te mieszanki sa ciezkie dla malego brzuszka. A jesli Twoj kolkuje to mozesz miec niezle tance. U nas tak bylo. Prezyl mi sie trzy dni bo nie mogl kupki zrobic, mialam zamrozone swoje mleko jeszcze podalam dwa karmienia i zeszlo z niego jak z cysterny. mi sie mleko skonczylo, zaczelismy dawac dicoflor i dopiero po tygodniu sie unormowalo :( co przeszlismy to nasze, kazda kupka byla zbawienna :D

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :-)
My już tylko na piersi.
Mały właśnie zasnął. To będzie jego najdłuższa drzemka w ciągu dnia. Pośpi 2-3 godziny.
Czekamy na położną, pewnie go obudzi ;-)
Wieczory cały czas do dupy.. Wczoraj o 23 skończyła mi się cierpliwość, dałam małego tatusiowi i zasnęłam. Podobno jeszcze godzinę walczyli zanim malutki zasnął..
Tej nocy mam wrażenie, że ciągle go karmiłam. Przewijam 2-3 razy. Na szczęście w nocy robi tylko siku.
Mąż kupił 2 paczki dad bo w dobrej cenie były. Tymon ma po nich okropnie odparzoną pupę ;-( aż się wstydzę co położna powie.
Te dady jakoś bardzo długo wchłaniają siku czy kupę. Raz dziennie przebieram małego bo kupa wycieka na plecy. Beznadzieja..
Wczoraj zamówiłam na stronie smyka pampersy 2, za 228 sztuk zapłaciłam 94,04. Super cena :-)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie dlatego wzbraniam sie przed mm. Moze byc gorzej niz teraz:-(

U mnie,niedaleko Wawy i Lodzi sniegu nie ma,ale wiatr widze:-)

Tez musze kupic te pampers 2 bo cena super,fakt!

Maly mnie osrykal cala 2godz temu i musialam go kapac,moje ciuchy cale w koopce.

Od jutra na tydzien odstawiam nabial,sprawdze czy to cos da.

kamama
No dlugo sie nie odzywalas.
Moj tez je 3-4min i koniec i tak od 2dni :-(((

Odnośnik do komentarza

My na piersi ciągle, skoro na żądanie to Zosia żąda baaardzo często ☺ dziś w nocy jak z zegarkiem w ręku - co dwie godziny było karmienie. Bardzo dużo mała je, ja pokarmu mam jeszcze więcej. Położna była i powiedziała że mam dawać kiedy tylko mała chce, bo piersią się nie przekarmi. Tylko od tego jej częstego żądania to praktycznie po każdym karmienu kupa :) czasami nawet pomiędzy jednym cycem a drugim mamy zmianę pampersa. No i czkawka - mają czkawkę wasze maleństwa? Podajecie wodę?
Ja herbatkę z koperku mam z Hippa, po 1. tygodniu życia, zawsze po kilku łykach są bąki i ulga.
A jeśli chodzi o pieluchy/chusteczki itp, to na szczęście nic nie uczula, nie odparza. A używam i Dady i Pampersa, zależy co mam akurat pod ręką.
Dziewczyny karmiace tylko piersią - za każdym razem Wam dzieci odbijają?

Odnośnik do komentarza

Ja po wizycie położnej. Jutro w poradni zdejmie mi szwy. Dzisiaj albo jutro pępek odpadnie bo trzyma się ledwo ledwo. Okazało się, że muszę w nocy budzić Błażeja na karmienie maksymalnie co 3,5 godziny. W innym wypadku może znowu się zażółcić :(.
EmMadlen mój czkawkę ma praktycznie codziennie. Zdarza się, że nawet 3-4 razy. Nie podaję nic bo nie chce. I nie za każdym razem mu się odbije po karmieniu. Mimo noszenia przez pół godziny.

U nas pojawiły się potówki :(. I oczko trochę ropieje.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Hej
i my mamy potówki a czyms sie je w ogóle powinno smarowac czy znikną same?
My tez na piersi i Maciek jak nie spi to żąda b. często ostatnio :( mm daje tylko czasami raz na pare dni jak juz nie wyrabiam z cyckiem ale nieduzo, jedna miarke czyli 30ml tak tylko na dokarmienie. Czasem wydaje mi sie ze jest dalej glodny mimo tego ze ciągnie z dwóch piersi po 20minut z kazdej. No i czkawke to my tez mamy 3-4 razy dziennie. Ale w brzuchu tez mial, pamietam:)
W nocy przewijamy jak Maciek sie obudzi czyli 2 razy. Aktualnie mamy dady i pampersy baby active czy cos kolo tego :) U nas dady nie odparzaja nawet je sobie chwale ale co dzieciaczek to inaczej wrazliwa skóra.
Ja zamierzam kupic herbatke z humany "spokojny sen" podobno mozna dawac i w dzien jak dzieć mało spokojny :) tylko ze u nas nie ma, obleciałam najblizsze 4 apteki i chyba na necie zamówie. Koperku jeszcze nie dawałam bo mój i bez tego czesto pierdzikuje :D
Wy to jestescie dobre zony jak robicie kanapki mezom do pracy :) U nas mój mi robi sniadania rano jak wstaje i zostawia mi gotowe, z reguły kanapki bo ja wstaje razem z małym kolo 9 i od razu musze go przebrac i dac jesc bo krzyk jest na cały dom :) wtedy on ciagnie z cycka a ja jem sniadanie spokojnie.
Czy wasze dzieci potrafia spokojnie polezec same? Bo Maciek ostatnio za nic nie chce :(:( ani w łozeczku ani na kanapie ani w foteliku, no masakra! nic nie moge zrobic. On lezy spokojnie tylko na przewijaku i tam moze lezec nawet 15-20 minut i patrzy w okno. No ale tam nie moge go zostawic samego tylko musze stac obok. Kiedys sobie ładnie lezał sam a teraz bunt.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

My póki co też tylko na mleku z piersi więc jak czytam Wasze dawki itp to nie mam zielonego pojęcia o co chodzi :) i dobrze jak najdłużej chce karmić. Jutro pierwsza wizyta położnej. Możecie mi powiedzieć czego mam się spodziewać? Póki co zapisuje na kartce pytania bo pewnie połowy bym nie spytała. I mój też ma czkawki codziennie po 3 razy nawet. Ale czytałam że go to nie męczy jak dorosłego. A jeszcze spytam Was mój synek ma strasznie zimne stopki, rączki i nosek, wiem że nie to jest oznaką zimna ale ja mam tak samo ciągle zimne ręce i nogi i zastanawiam się czy może takie ponad tygodniowe dziecko może jeszcze nie ma takiego krążenia I z czasem będzie lepiej czy będzie taki po mnie.. otulam kocykiem bo mi go szkoda takie zimne rączki pcha do buźki. .

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Izu mój tez miał zimnie raczki i nózki na poczatku. Teraz juz widze ze zaczyna miec letnie :)
Dziewczyny tak z innej beczki jakie macie tusze do rzes albo jakie polecacie? Bo ja czesto zmieniam i teraz szukam czegos fajnego wydłuzajacego i zeby to oko wygladało konkretnie :D Patrze na necie po opiniach i tak czytam i czytam i głupieje juz :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Kamama my już 3 tygodnie po porodzie. Ja szybciutko doszłam do siebie. Tydzień po nie było śladu, że w ciąży byłam :) jedynym śladem jest ciemny pasek na brzuchu, który na razie za nic w świecie nie chce zbladnąć.
Pola też ma się dobrze, od początku tylko na mm, bo ja najpierw nie miałam pokarmu, a jak się już pojawił to dostałam zapalenia i po lekach laktację szlag trafił. W każdym razie ładnie przybiera na wadze, problemów z brzuszkiem nie ma, bąki wali jak stary chłop, hehe :)
Ze szpitala jestem zadowolona, opieka super, całe 2 dni byłam :)

U nas Pampersy to porażka, wiecznie przesikane, całe szczęście, że dużo ich schodzi. Nadostawałam ich i teraz trzeba zużyć. U nas najlepiej sprawdza się Dada i Toujour. Ich nie zdarzyło się przesikać i nic nie odparzają. Widać każde dziecko woli coś innego :)

Odnośnik do komentarza

katka u nas tez ciezko z zabawieniem sie, czesto sobie "gadamy" ale to trwa najdluzej 20 min i tak nagle niewiadomo o co chodzi wrzask :P znak ze odkladamy do kolyski na buju. Bo juz nic sie nie da z takim dzieciem zrobic oprocz uspania. ja duza nadzieje pokladam w tym skoku rozwojowym, bo nic nie pasuje. NIC. no zeby dziecko na rece nie chcialo to pierwsze widze w zyciu chyba

Odnośnik do komentarza

Izu jeżeli kark jest ciepły to dzidziusiowi zimno nie jest.

Katka mi położna kazała kremem F18 smarować i przede wszystkim nie przegrzewać. Mój jest jak na razie bardzo spokojnym dzieckiem. I uwielbia wieczorne kąpiele. Ja używam tuszu który kupiłam w Biedronce z Bell. Zapłaciłam 9,99 i jak na razie chwalę sobie.

Cukinkaa ten pasek może nawet i pół roku być. Ja po porodzie myślałam że pępek brudny mam. A to też pigmentacja.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Totek witaj w klubie :) mojemu tez na rekach nie pasuje ostatnio:) dopiero jeden skok sie skonczyl a mam wrazenie ze idzie nastepny :) wczoraj wieczorem tak marudzil ze juz nie mielismy pomyslu co z nim zrobic, wsadzilismy go w auto i wozilismy. :D:D Objechalismy pare sklepów raz maz z nim zostawał raz ja i jakos dotrwalismy do kąpania :)
Juz bym chciała zeby mlody miał tak ze 3msc :) mam wrazenie ze takiego łatwiej spacyfikowac :D i przynajmniej zajmie sie czyms na dłuzej :D
Cukinka kurcze straciłas pokarm przez to zapalenie? U mnie na razie pokarm jest ale tak czytałam ze zapalenie piersi źle wpływa na laktacje. Ja wczoraj wzięłam ostatnią dawke antybiotyku, brałam tydzien, była połozna sprawdzic czy sie wygoiło. Mówiła ze takie zapalenia lubią powracac wiec juz sie boję :(

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

My dzis rowny miesiac. Ale zlecialo. Mamy wizyte u poloznej. Ciekawe ile przytyl. Co do pieluszek, u nas idzie tego masa. Przy kazdym karmieniu 2 sztuki☺Uzywalam ciagle Dady ale cos dupka czerwona sie zrobila i kupilam psmpersy. Zobaczymy jak to bedzie.
Ona
Tez walcze z ropą w oczku. Polecam sol fizjologiczna.
Na sląsku snieg padał przez 5 minut. Ale chmury takie jak na snieg i mocno wieje. Takze spacer odpada.
Ja tez probowalam dac koperek do picia ale zrobil taka mine jak pociągnąl i wiecej nie chcial. Ja nie kupowalam gotowych bo podobno sa bardzo slodkie.
Ja wczoraj wybralam sie kupic jakis ciuch, bo mam kilka kilogramow do zrzucenia i w nic sie nie mieszcze. Zle sie czuje z moim wygladem. Po pologu ostro sie biore za siebie.
Za dwa tygodnie mamy szczepienie. Ciagle mysle czy decydowac sie na podstawowe czy te 5w1. Rotawirusy biore na 100%.

Odnośnik do komentarza

KasiKate przemywam oczka solą fizjologiczną. Hihi ja nawet nie wiedziałam, że u nas padał śnieg. Dopiero starszy synuś mi powiedział gdy wrócił ze szkoły.

U mnie zleciało jak na razie 11kg. Jeszcze jakieś 5-10 i będę zadowolona. Ale podobno karmienie piersią wyciąga. Też się nie mieszczę do swoich ubrań. Po nowym roku biorę się za siebie.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...