Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Piglet - gratulacje!!!

Mari - u mnie wczoraj po jakiejś godzinie/dwóch się wszystko wyciszyło. Dziś od rana znowu, ale staram się o tym nie myśleć :) przecież jak będą regularne co kilka minut to na pewno wyczuje, a jak będę się skupiać nad tymi, które mam teraz, to sobie czasem wmówię, że są regularne :D

1groszek1 - jeśli chodzi o sączenie wód płodowych, to moja gin mi wczoraj tłumaczyła jak rozpoznać, że to wody, bo też byłam przerażona jak mi powiedziała, że może być tak przez to że już się u mnie wszystko szykuje do porodu, że zaczną się sączyć a nie odejdą od razu całkowicie. No i mówiła, że jak nie mam pewności czy to mocz, czy wody, to najlepiej się położyć. Jeśli dalej będziesz czuła, że coś z Ciebie "leci", albo jakbyś popuszczała, to znaczy, że to wody :)

Dobrze, że dziś już czwartek. Do soboty już tylko dwa dni i będę spokojna :D ale powiem Wam, że im bliżej tego momentu, tym mam coraz większy stresik :D

Odnośnik do komentarza

Totek, ostatnio na wizycie pytałam moją gin o takie bóle i powiedziała, że to normalne przed porodem bo wiązadła się rozluźniają, chyba że ból jest nie do opisania i wytrzymania. I właściwie tak jej to opisałam, bo też szczególnie w nocy, ale nie tylko mi to dokucza :)

Odnośnik do komentarza

Dzis pierwszy raz od niepamiętnych czasów moja prawa noga odpuścila wiec i spalam w maire tylko 3 pobudki na siusiu : ) idę jeść 2 śniadanko a później poodkurzam i umyje podłogi bo najwyzsza pora bo jjuz syf ! A co do skurczy to je sie czuje na całym brzuchu ? Czy tylko na dole? Ja juz nie wiem czy to skurcze czy to mala się wtpina wiec będę czekala do odejścia wód pplodowych chyba ze będzie mnie bardzo bolalo i rozpoznam zebto te skurcze !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie od wczoraj, a dziś od rana nadrabiam, tyyyyle wiadomości :D Piglet gratuluję z całego serca, Malutka jest piękna, wszystkie Ci zazdrościmy, że wszystko jest dobrze i masz już swój Skarb. Pauka, ja wolałabym chyba jechać do szpitala do innego miasta, przecież w takich warunkach to jakaś masakra, a tak to w nieznanym będziesz się mniej stresować.. Ewi27, a to nie psika sie octeniseptem pępuszka i wyciera gazikiem do sucha, żeby skóra oddychala i się goiła? Po co chcesz go przymocować? Ja byłam wczoraj u koleżanki i mówiła, że od razu wysłała męża po te majtki wielorazowe, bo w jednorazowych nie mogła wytrzymać, bo tak się pociła i mówiła, żebym sobie kupiła podkłady ale nie Bella Mama, bo mówiła, że w nich jej było okropnie, że była zaparzona cała. W ogóle jak zobaczyłam takiego noworodka, to nie mogłam się nadziwić, że jest taki maleńki.. Ja w ogóle poza twardnieniem brzuszka kilka razy dziennie nie mam żadnych dolegliwości, no i zastanawiam się, czy to jest normalne ;) Tak samo nie będę wiedziała kiedy opadł mi brzuszek, bo oddycha mi się niezmiennie dobrze, także nie wiem czy to dużo sportu przed ciąża, czy akurat tak mi się trafiło, że mnie oszczędza póki co.. Ja ciąży nie mogę przenosić, bo cukrzyca, więc pewnie za miesiąc będę się rozpakowywac, jak Wy już będziecie super mamusiami :)

Odnośnik do komentarza

Od razu wiedziałam że coś się stało - tyle stron od wczoraj - a tu taka cudowna wiadomość! Gratulacje Piglet i wszystkiego dobrego dla Ciebie o Malutkiej Kruszynki :) :) :)

Jak ja już bym chciała być po i też mieć Ize przy sobie... póki co jadę na USG pooglądać ją sobie na monitorze :)

Ewi dziewczyny mają rację - nie przymocowuj nic do pepuszka bo on ma sie zagoic a zaklejony może się rozbabrac mówiąc brzydko. Pryskasz octenisept i wycierasz wacikiem do sucha - tak nam położna na szkole mowila.

Odnośnik do komentarza

zamowilam teraz z allegro rzeczy posciel,przescieradla,narzutke itd 400zl:(ojj jak boli...taki wydatek.

U mnie jest tylko ten szpital!i nawet lekarze,do ktorych sie chodzi prywatnie i w tym szpitalu pracuja olewaja Cie!!Może za tydz już tak nie bede pamietala i jak sie zacznie jakas akcja to faktycznie jak ktoras z dziewczyn napisala bedzie taka adrenalina,że nie bedzie sie myslalo o tym syfie i bolu. Po prostu bedzie bolalo wiadomo,ale nie bedzie sie mialo czasu na myslenie.

MNie jeszcze krocze w ogole nie boli..to zawsze musi bolec...hmm.

Odnośnik do komentarza

Hej jak czytam nie które wasze komentarze to jestem zła na swojego lekarza, kurcze ja nie wiem nic, nic mi nie powiedział, jaka długość szyjki czy coś się skraca czy robi się jakieś rozwarcie no nic a jestem w połowie 37 tc.

Przepraszam nie pamiętam która z was pisała o tej ziaji do higieny intymnej, ma masakryczny skład chemiczny i tylko wysusza jeżeli się zastanawiasz na lactacydem to zdecydowanie lepszy.

Co do pępka to też nie ma co przy nim majstrować dodatkowo. Położne wszędzie mówią o tym octenisepcie, ale podobno są szpitale które odchodzą od niego. Nasze mamy stosowały spirytus salicylowy i wszystko się ładnie goiło.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vfxmt792vzp8.png]http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxdqk3i8d97z14.png]

Odnośnik do komentarza

Piglet gratulacje!! Córeczka przesłodka, jak laleczka wygląda :) No i szykuje Ci się mała modelka, cienka i długa :D

Pauka89 ja też mam w mieście jeden szpital i to taki do d...y że nawet nie brałam go pod uwagę, wolę w innym mieście, 50 km od domu.

Kurde, ja się już martwić zaczynam, bo ani nie mam żadnych skurczy, ani twardnienia brzucha... o kłuciu nie wspominając. Nie wiem czy to normalne, ale coś moja się chyba z wyjściem na świat nie pali.
Ma też któraś tak, zero jakichkolwiek objawów? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, nie pamiętam po nickach co do której chciałam odpisać, więc napiszę ogólnie :)
1. OBJAWY
Nie mam prawie żadnych, czasem mnie boli krocze, ale skurczy przepowiadających, twardnień, spinania - nic nie mam. I jest to normalne, mam od początku ciąży długą, zamkniętą szyjkę, może dlatego. Moja mała też się na świat nie spieszy. Zapytajcie swoich mam, bardzo często ciążę się przechodzi podobnie jak mama. U mnie wszystkie objawy jak u mamy, jedyna różnica to piesi - ona nie miała pokarmu, więc przez całą ciążę jej się nie zmieniły. Jak jej opowiadam o moich objawach, to dosłownie mówi, że jakby słyszała siebie w ciąży. Więc jeśli wasze mamy np rodziły przed albo po terminie, bardzo prawdopodobne że u Was będzie tak samo.
2. Pępuszek
Spirytus używany x lat temu wysusza skórę, podejrzewam że szybciej ten pępuszek się goi bo się wysusza szybciej, ale - cała flora bakteryjna jest usuwana, bo spirytus ma silne właściwości odkażające. Także takie wyjaławianie jest nie dobre dla dziecka. Nam położna mówiła, żeby użyć tego octeniseptu, potem albo wacikiem albo patyczkiem higienicznym do sucha wycierać, przy okazji dokładnie oglądając co jest na waciku - jaki kolor, jaki zapach, czy nie ma świeżej krwi i ropy.
No, to póki co wszystko co pamiętałam ;)

Odnośnik do komentarza

Piglet - gratulacje i uściski! Mała jest cudowna!!

Ruch się zrobił na forum. Mam co robić podczas bezsennych nocy:) Ja też jestem w 33t 6d, więc podobnie jak kilka z Was. Widzę, że są różne opinie na temat pępuszka. Nam położna mówiła, że Octenisept wszystkim wciskają, bo szpitale mają kasę z jego promowania, a on często pogarsza sprawę, bo jest za słaby i najlepiej sprawdzają się stare sposoby. Spirytus 96% z którego trzeba zrobić roztwór (2 łyżeczki wody przegotowanej i pół łyżeczki spirytusu). I takim roztworem przemywamy. Trochę mam mieszane uczucia ale z drugiej strony darzę dużym zaufaniem naszą położną, więc chyba tak będziemy robić.

Z objawów u mnie tylko twardnienie brzucha.

Cyprian w 32 t 2 d ważył 1800 gramów, więc jest dość mały chyba ale mieści się w normie. Ja należę do tych drobnych, więc może łatwiej będzie go urodzić. Póki co chciałabym rodzić w 40 tygodniu a najlepiej w 42, bo przeprowadzamy się dopiero za 2 tygodnie i dopiero na początku października zamówię wózek i skompletuję wyprawkę. Wiem, że to ryzykowne ale termin mam na 28 października, więc jakoś czuję, że przed 14-tym się nie zacznie:) Ściskam Was mocno. Pozdrawiam wszystkie nowe dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

A ja po usg dzidzia zdrowa, waży szacunkowo 2700 i nie specjalnie jej się spieszy bo jeszcze nie 'zeszla' do miednicy - bardzo mnie to cieszy bo czekam na mebelki więc tydzień albo dwa może jeszcze siedzieć w brzuchu ( termin na 5.10)
Co do pepuszka to i tak każda z nas zrobi jak uwaza i to będzie zapewne i tak najlepsze dla naszych dzieci :)
Udanego popołudnia Dziewczynki!

Odnośnik do komentarza

U nas położna też polecają Octanisept lub można w aptece kupić chusteczki nasączone spirytusem do pępuszka. Jak kto woli, koleżanka poleca chusteczki bo mówiła ze po Octanisept pępek się babrał i długo kikut nie chciał odpaść, a po chusteczkach szybko to nastąpiło. Ja kupiłam 10 sztuk, ale są maleńkie.
Z objawów to mam jedynie twardnienie brzucha i często w nocy ciągnięcie w pachwinach przy przekręcaniu się.

Odnośnik do komentarza

Ja pamiętam, że przy starszaku super się sprawdził spirytus. Tydzień i pępuszek odpadł. Teraz mam octanisept, ale zobaczę co powiedzą w szpitalu.
Moja mama tak miała, że wszystkie dzieci przenoszone były. Starsza siostra z 3 synów dwóch przenosiła. Ja Kacpra też przenosiłam więc coś mi się zdaje, że Błażej też będzie zmuszony wyjść.
Dzisiaj w nocy 3 razy wstawałam. Wygrzebanie się z łóżka to masakra. Dziewczyny na jakim boku śpicie? Ja staram się na lewym, ale jakoś niewygodnie mi. Poza tym mały też buntuje się gdy leżę na lewym. Położę się na prawym i zasypiam w sekundę.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Ja śpię i leżę na lewym, bo tak mi wygodnie po prostu. Ale pytałam lekarza i położnej i mówili, żeby spać tak jak jest wygodnie, no i żeby przy spaniu na wznak była chociaż jedna noga ugieta. Podobno to dziecko decyduje, jak nam jest wygodnie, to znaczy, że i bok jest odpowiedni ;)

Odnośnik do komentarza

Bylam dzisiaj na wizycie u gina. Mam rozwarcie na 2 palce!!! Kurcze a nas jeszcze remont czeka, tzn malowanie, odświeżanie wszystkiego. Tez sie czasem zastanawiam czy to nie wody sie sacza, ale czasem taka plamka przezroczysta jest na wkladce. Ogólnie czuje caly czas tam wilgoc. Ale gin uspokoil,ze to uplawy. Wzmozone przez pessar. Ja na następnej wizycie (za 2 tygodnie ) bede miala zdjety krazek. Ale jakby zaczelo sie wczesniej cos dziac to pedzic do szpitala. Obym donosila jeszcze chociaz tw dwa tygodnie. Aktualnie u mnie 35+4. W poniedzialek mam usg, to dowiem sie czy synek urosl. Ogolnie cały czas byl troche za maly. I to mnie martwi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...