Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

[quote="Tinkerbellek"]A tak się cieszyłam, że jutro choć na chwilę wyjdę, bo planowałam iść do kościoła.. i na planowaniu się skończy. Leżę plackiem...
Czemu to nie może być zwykła, nudna ciąża...[/quot

Nic się nie martw bedzie dobrze juz takie SA te początki ciąży raz jest dobrze a raz gorzej ... Sama nie wiem dlaczego jakby ciąża nie mogła być każda taka sama ... Ja będąc w ostatniej ciąży tez z poczatku miewalam takie lekkie plemienia co jakiś czas jednorazowe ale z dzidzi było dobrze wszystko.... Zobaczysz ze.będzie dobrze ! Musi być! Życzę ci tego z całego serca!

Odnośnik do komentarza

Velveti ja też mam juz jakby większy brzuch ale chyba tez dlatego ze mam juz 3 dzieci to może będę szybciej tyla Nie wiem hehe tak to sobie tłumacze narazie :-) jednak na takie prawdziwe brzuszki musimy jeszcze trochę poczekać :-) swoja droga szkoda ze to forum nie jest ukryte dla innych moglybyśmy dzielić sie tu między sobą właśnie chociażby naszymi brzusKami zdjęciami z USG itp :-)no i po szczęśliwym zakończeniu może nawet naszymi pociechami było by fajnie :-) nie zakończyły przeciesz forum na 9 miesiącach przeciesz okres noworotkowy itd tez jest ciekawy i nasuwa nie raz wiele pytań jak i ciekawych porad :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Wracam z postanowieniem poprawy swej aktywności :) w chwilach wolnych poczytam Was od początku, żeby troszkę lepiej poznać mamusie ;)
Ja miałam pierwszą wizytę w śr. Było już widać zarodek i pikające serdusio. Kartę ciąży mam. Co do objawów- całodobowe mdłości. Z synkiem nie miałam nic podobnego. Jeśli chodzi o wagę w ciąży przytyłam 9kg. Odmówiłam sobie najgorszego syfu typu cola słodycze chipsy. Teraz mam zachcianki na kwaśne np kapusta kiszona, ogórki :)

Odnośnik do komentarza
Gość Tyśka90

Tinkerbellek: To na pewno tylko chwilowe plamienie, nic groźnego.. Kochana dobrze że leżysz, jako motywacja to robisz to dla swojego dzidziusia- jak on będzie rósł i będzie silny to i ty na pewno będziesz szczęśliwsza!! Jestem pewna że wszystko będzie dobrze, jesteśmy z Tobą myślami! A ty nie poddawaj się złym myślom, tylko przypomnij sobie dla kogo to robisz :))

Ja pomimo ze nie mam żadnych plamień, też jestem pelna obaw, nie ma dnia kiedy myślę "ci będzie gdy na kolejnym usg okaże się, ze nie ma serduszka" " co będzie gdy okaże się że pęcherzyk znikł".. Ta niewiedza w pierwszych tygodniach jest przytłaczająca..
Ale za chwile dotykam brzuszka i myślę sobie ze to nie pomaga mojemu dziecku w rozwoju, wiem, jestem pewna że ono będzie silne jak jego mama i że zobaczę je już niedługo..
Ty przede wszystkim nie możesz sobie pozwolić na złe myśli, musisz być pewna że utrzymasz tą ciążę, wszystkie my utrzymamy swoje ciąże!! :))
A ty Tinkerbellek trzymaj się cieplutko:))

Odnośnik do komentarza
Gość Tyśka90

Jeszcze jedno pytanie: Czy wy też macie takie problemy z cerą?? Takiego nadmiaru sebum i tylu niedoskonałości jeszcze nie miałam.. Skóra z suchej i wrażliwej stała się tłusta i ze skłonnością do wyprysków.. Nie wiem jak na to zaradzić, do tej pory (mimo ze nie wiem czy można, ale jako ratunek) stosuje davercin żel punktowo i kremy do cery tłustej, czy Wy macie może jakieś sposoby no to??
Zapewne to działanie hormonów, wiec wiem ze niewiele zdziałam, ale dla mnie to duży problem, bo pierwszy raz się z tym spotykam.. :(

Odnośnik do komentarza

Tinkerbellek: a nie jest tak ze zbliza sie termin spodziewanej miesieczki i stad te czerwone plamki? Trzymamy za Ciebie mocno kciuki! Badz dzielna!

Tyska90: ja tez mam bardzo duze problemy z cera. W sumie zawsze jakies mialam chociaz nie az takie.. ale ja sobie z tym teraz nie radze. Wczesniej uzywalam mascie benzacne a teraz sie boje bo chyba ma sterydy i na pewno nie mozna jej uzywac w ciazy..

Odnośnik do komentarza

Na cerę tłustą polecam serię BIODERMA ☺☺☺☺☺ jest super.
Ja zauważyłam, że w ciąży zaczęłam mieć łupież i włosy zaczęły mi tłuścić bardziej niż zwykle.
Jeśli chodzi o piersi mam tak samo, ból się zmniejszył. Ale dokuczają mi straszne mdłości przez cały dzień. Nawet jak zwymiotuję to nie ma ulgi ; ( i stałam się okropnie, okropnie ospała...
Jutro idę na badania, w czwartek na wizytę ☺ mam nadzieję że zobaczę serduszko!

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki w niedzielne przedpoludnie ja akurat problemów z cera nie mam i nie pamiętam bym miała w poprzednich ciążach ale włosy na pewno są o wiele gorsze (suche, i szybko się przetluszczaja ) dziwne mam.tez od trzech dni uczucie ciągnięcia w dole brzucha ale moja doktor twierdzi ze tak się rozciąga macica i jeśli jest to niebolesne to Nie ma się czym martwić wiec się nie martwie .... :-) życzę miłej niedzieli smacznego obiadku i jak najmniej ciążowych doleglosci - tych mniej przyjemnych :-):-) a resztę niech zostanie bo potem znów strach dlaczego nic nie kłuje itp :-D

Odnośnik do komentarza

Tyśka90 Dziękuję:* Staram się myśleć pozytywnie i oczywiście zniosę wszystko, żeby tylko z dzidziulkiem było wszystko dobrze:) Mogłabym nawet stać całą ciąże na jednej nodze, jeśli miałoby to coś dać:p. Co do skóry - nigdy nie miałam problemów z cerą, za to w poprzedniej ciąży straszne. W tej póki co mnie to omija.. Nic z tym nie robiłam... Jestem alergikiem i boję się kombinować z kremami. Cały czas używam jedynie nivea soft.

mamarozczochrana007 następną wizytę mam 29.02. Ostatnia była tydzień temu. Myślę, że z Dzidzià jest wszystko oki, bo mam nadal mdłości i bolà mnie piersi. Film zobacze. Mam przecież czas...:p. Ja ostatnio oglądałam:
wszyscy mają się dobrze-troszkę smutny, ale bardzo mi się podobał:);
prawo zemsty - super, trzymający w napięciu. Jest wysoko oceniony na filmwebie;
Orle oko - też trzymający w nspięciu, ale prawo zemsty lepsze;)

Penduka wlaśnie niestety nie spodziewałabym się teraz @. Myślałam, że poprzednie plamienia były z nią powiązane, ale już jestem z tego głupia...

Luty jest dla mnie trudnym miesiącem, bo właśnie rok temu 24.02 dowiedziałam się, że mojemu maleństwu przestało bić serduszko i niestety luty z tym mi się właśnie kojarzy.. W dodatku jestem na podobnym etapie co rok temu. Niech już będzie marzec!:)

Odnośnik do komentarza

Cześć Kobietki:)

Bardzo chciałabym do Was dołączyć bo w czwartek test pokazał mi dwie kreseczki... teoretycznie termin miałabym na 26 października.. ale ... to moja czwarta ciąża- poprzednie trzy skończyły się z przyczyny niewiadomych ok 7 tyg...
Nie wiem jak będzie tym razem:(
Łudzę się ,że będzie inaczej bo: poprzednie trzy razy zachodziłam w ciąże tylko i wyłącznie za pomocą stymulacji jajników... przez 10 lat małżeństwa pomimo, że się nigdy nie zabezpieczaliśmy jestem w ciąży od tak... po prostu...
Liczę na to, że kiedy już odpuściłam zupełnie to organizm się chyba odblokował i proszę...
Nie wiem czy za chwilę nie będę płakać po kolejnej stracie, ale postanowiłam każdy dzień, który mam cieszyć się tym faktem!
Staram się nie analizować każdego odgłosu organizmu bo boję się, że zacznę się stresować ...a po co to mi potrzebne.. Biorę od piątku luteinę, czekam za wynikami bety i hmm usiłuję się umówić do mojego lekarza .... mam nadzieję, że będę mogła z Wami tu siedzieć aż do października:)

Odnośnik do komentarza

Pendulka :
Żel do twarzy z Biodermy taki niebieski, z napisem "Sebium", takie butelki z zieloną pompką do wyciskania ☺☺☺ krem w białej tubce, też z napisem "sebium". Ale krem mnie szczypie, więc wolę Ziaje, całą kolekcję "liście manuka" , taki ciemny zielony kolor;) super są, żel, tonik, ale kremy na dzień i na noc rewelacja!!! Z całej serii wlasnie kremy są wg mnie najlepsze.
I przede wszystkim jeśli chodzi o kosmetyki to Ziaja jest wg mnie super. Zarowno cena jak i jakosc ☺☺

Odnośnik do komentarza
Gość bezefektu

Hej dziewczyny! :) ja również spodziewam się dzidzi w październiku, dokładnie 10tego :). Aktualnie jestem w 8 tygodniu. Szczerze mówiąc nie mam żadnych objawów, oprócz braku miesiączki. Nie jest to przecież powód do zmartwień, a wręcz przeciwnie, bardzo się z tego powodu cieszę. Byłam już na pierwszej wizycie, ale niestety nie miałam wykonanego USG, dopiero za dwa tygodnie zobaczę swoje maleństwo. Życzę wszystkim mamom dużo zdrówka! Ciąża to najpiękniejszy okres w życiu. :)

Odnośnik do komentarza

Cześć, dziewczyny. Jestem tu nowa, oczekuje dzidziusia ok. 20 października. To moja pierwszą ciąża, więc jestem trochę zestresowsna, ale to chyba normalne :) u lekarza jeszcze nie byłam, w tym tygodniu postaram się umówić.

Odnośnik do komentarza

dzień dobry, witajcie nowe Mamusie gratuluję 2 kreseczek. Ja w pierwszą ciąże zaszłam za pierwszym razem. Byłam inaczej nastawiona- uważałam, że to takie proste. Rzeczywiście ciąża jak za zawołanie i zupełnie bezproblemowa. Tym razem postanowiliśmy się starać już w czerwcu. Również udało się za pierwszym razem, ale była to niestety ciąża biochemiczna. Staraliśmy się, aż do szczęśliwego cyklu numer 8. To jest coś okropnego jakie myśli przychodzą do głowy, dlaczego, co jest nie tak? ja obwiniałam cesarkę, ale z drugiej strony wszystko miałam jak w zegarku. Płodne od 10 dc, owulację 13/14, którą czułam mocno i zawsze z prawego jajnika. Udało się oczywiście standardowo wówczas, gdy byłam pewna, że nic z tego :) Ale termin mam dziwnie obliczony na 8.10 z ostatnią @ 6.01. Wydawało mi się że 12.10 wypada.

Tyle o mnie :)
ściema85 - najważniejsze jest pozytywne myślenie. Nie ma co się wsłuchiwać w każde zakłucie, bo można zwariować.
Tinkerbellek - posyłam moc uścisków i pozytywnej energii

Odnośnik do komentarza

Witam, jetem nowa na forum, po 3 latach starań- obecnie kończę 8 tydzień ciąży i termin porody wyliczony na 2 października 2016. Mieszkam w Szkocji i pierwsza wizytę u położnej mam dopiero 23.02,wtedy ten będę mieć jakieś badania. Odkąd dowiedziałam się że jestem w ciąży 28 stycznia czas okropnie mi się dłuży,poza pozytywnym testem ciążowym i bolesnym, pełniejszym biustem nic mi nie dolega dlatego tez ciężko uwierzyć że jestem w ciąży,do pierwszego skanu jeszcze miesiąc czasu co wydaje się wiecznością.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...