Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

blauweogen
Ja też podpalałam. Jak zobaczyłam 2 kreski to strasznie mnie ciągnęło i zapaliłam 1 lub 2. Od tamtej pory czyli już ponad 3 tygodnie nic. Zapach dymu strasznie mi przeszkadza i nie mam zamiaru wracać do tego wstrętnego nałogu. Lekarz mojej koleżanki powiedział jej, że ma drastycznie nie rzucać, bo dużo przytyje. Uważam, że ten lekarz bzdury mówi.

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszej ciąży przytyłam 20 kg, też rzuciłam jak się dowiedziałam, ale naprawdę jadłam dużo. Mój mnie rozpieszczał, lodziki, sriki, pierdziki. Teraz staram się jeść racjonalnie. Śniadanie, później jabłko, obiad, później owoc i na kolację jem sałatkę z kromką pieczywa razowego. Bo ja w ogóle nie lubię pieczywa, ale podobno trzeba więc opiekam sobie jak tosta i wtedy przełknę. No i nie jem słodyczy, jak mi się chce to jabłko biorę, albo herbatę z miodem i cytryną. Zobaczymy czy przytyję mniej tym razem i ile ta racjonalność będzie trwała, bo ze mną to różnie :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/68ueuu8.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że zostajecie:). Ja też się obawiam swojej wagi. Jem zdecydowanie mniej niż przed ciążą, a przytyłam już 1 kg:/. To pewnie dlatego, że od początku lutego muszę leżeć, a wcześniej miałam dosyć trochę ruchu. I tak jak juz pisałam będzie to min. do Wielkanocy więc pewnie będe jak pasztecik wielkanocny;]. Wiadomo, że to sprawa drugorzędna, ale martwi mnie to.

Paula0706 ja też wymiotuję ale tylko po troszku. W ogóle częściej chodzę do wc i mdłości mam paskudne - najsilniejsze wieczorem, ale staram się na nie patrzeć od pozytywnej strony - tzn. że może przynajmniej chroni mnie to trochę przed mega tyciem :p. Najważniejsze, to nie dopuszczać do uczucia głodu i zawsze mieć jakiś drobiazg do zjedzenia. Przynajmniej u mnie tak to działa. Nie wyobrażam sobie zbytnio pracować z tymi mdłościami.. Współczuję Ci Kochana.

Odnośnik do komentarza

I ja zostaje tu z wami :) jesli chodzi o zachcianki to ja mialam dziką ochotę na swojską kiełbasę z ostrym chrzanem. Chętkę zaspokoiłam. Brzuszek tez mnie pobolewa ale wczoraj 8h na nogach w pracy a i pare zgrzewek trzeba bylo przerzucic. Dzis sie obudzilam i mam jakies odruchy wymiotne. Papierosy popalałam ale w sumie mi nie wychodzily od ponad 2 tyg i przestalam. Teraz mi nawet przeszkadza jak mąż do domu przyjdzie objarany

Odnośnik do komentarza

Blauweogen bieganie z wózkiem i Mel b - tak to później widzę :p. Tylko, że w sam raz na zimę urodzimy i to będzie nieco trudniejsze..

Misiam a nie masz tam kogoś zaufanego, komu mogłabyś sie zwierzyć i za Ciebie by dźwigał te ciężary? Ja się bałam o noszenie rzutnika w pracy.. Ale rozumiem Cię, to specyficzna sytuacja.
Zjadłabym kiełbasę :D, ale na śniadanko właśnie wcinam chlebek żytni z dżemem ;)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie październikowe mamy. Również do Was dołączam. Z kalkulatorów internetowych termin na 23 października. W środę idę potwierdzić ciążę do lekarza. Mam już jedną córeczkę, również urodzoną w październiku :-)
Mam takie pytanko. Moja córeczka ma dopiero 16 miesięcy, jeszcze trzeba ją nosić na rękach, po schodach itd. Czy mamy które maja już dzieciątko, noszą swoje dzieci? Nie boicie się? Ja noszę, ale mam nieco obawy. Nie wiem jak sobie z tym radzić. Nie chce jej odtrącać, ale wiem że nie powinnam.

Odnośnik do komentarza

Penduka
Dziewczyny czy wy robilyscie sobie te wszystkie badania w ciazy? Ja wlasnie odebralam pierwsze... mam za wysoki cukier(przy zwyklym badaniu glukozy) wiec nie wiem czy sie nie skonczy cukrzyca ciazowa.. troche mnie to przeraza bo ja teraz pozeram jedzenie, nie wiem czy bede potrafila sie ograniczac...

a jaki miałąs? ja 92 i pow mi ze od tego roku to jest górna granica jaka może mieć ciężarna ze kiedyś było do 100, tez się tym martwię ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxggzu3669b7w6v.png

Odnośnik do komentarza

99,6. I jednostka SI 5.53. W obu przypadkach normy nieznacznie przekroczone. Ja kilka lat temu robilam sobie badanie i obciazeniem glukozy i wyszla mi nietolerancja glukozy, potem badanie powtorzylam z roku temu i bylo ok... ja dosc czesto chodzilam na badania i przed ciaza ta zwykla glukoze mialam ok. fakt ze nie jadlam slodyczny, glutenu itep a teraz jestem prawdziwym jamochlonem. Na razie postanowialam przestac jesc slodycze ale cos mi to wyglada na cukrzyce ciazowa. Kurcze a myslalam ze w ciazy sobie w koncu bede mogla pofolgowac z jedzeniem:) czy ktoras z was miala juz cukrzyce ciazowa?

Odnośnik do komentarza

Mari83 ja w pierwszej ciazy przytyłam 35kg a raczej wieksza polowe tych kg spuchłam druga ciaza 25kg i nim mała pol roku skonczyła zrzuciłam wage nawet 5mniej wazyłam. Tinkerbellek ja mam coreczke 9miesieczna i bez oporow ja nosze , ale tylko jak wkladam do lozeczka krzesełka czy do wozka a tak to ona na rekach nie chce raczkuje i chodzi przy meblach wazy 10kg wiec kluseczka z niej jest niezła. Ja tez mam rozne dziwne zachcianki i to takie zwariowane ,ale najbardziej to mi idzie herbata z cytryna gorzka , a to dzis z rana zupka amino pomidorowa a to ogorkom kiszonym sie nie moge oprzec, mam nadzieje cichutka ze bede miała synka:)upragnionego synka męża, i juz wiecej dzieci nie chce miec ze wzgledu na duze wydatki i gdzie tylko mezus pracuje . dopoki sa male to i mniejsze potrzeby pozniej sie zacznie:);)heh pozdrawiam zycze jak najmniej mdłosci bo ja mam okropne okropne okropne.....

Tekst linkahttp://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n73jkdpbfbt.png[link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n73jkdpbfbt.png[/img][/link]http://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n73jkdpbfbt.png

Odnośnik do komentarza

Tinkerbellek z dnia na dzień coraz ciężej mi się już pracuje. A nawet jeszcze słowem nie pisnęłam, że spodziewam się dzidziusia. Jak to zrobię to i tak potrzebuję co najmniej 2 miesięcy, żeby kogoś znaleźć na swoje zastępstwo i jeszcze go wdrożyć. Mam tylko nadzieję, że wymioty i mdłości się skończą, resztę przeżyję. Co do tycia to masz rację, na razie u mnie waga leci w dół mimo, że brzuch mam jakoś dziwnie duży.
KasiKate ja mam też napady senności, ale u mnie to zazwyczaj godzina 13. Nawet jak mam nawał pracy to i tak wtedy myślami odpływam i brakuje mi koncentracji.
Misiam może rzeczywiście ktoś zaufany mógłby wykonywać za ciebie te cięższe obowiązki typu dźwiganie.
Pozdrawiam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8d2btnsi9e.png

Odnośnik do komentarza

Niestety nie bo na zmianie jestem z roznymi osobami, musiałabym wszystkim powiedziec. Najpierw chce potwierdzic ciaze u lekarza, podpisac umowe i powiedziec pracodawcy. Czyli musze wytrzymac jeszcze conajmniej 2-3 tyg. Ale nie wiem jak to bedzie jak ja juz mam takie odruchy wymiotne. Na takie lekkie bole jak miesiaczkowe mozna brac no spe czy trzeba o to zapytac lekarza?

Odnośnik do komentarza
Gość Tyśka90

Moje przeziębienie na szczęście minęło, pomogła ciepła kołderka ;D
O dziwo minęły też najgorsze objawy - mdłości i odruchy wymiotne - pozostały jeszcze okropnie wrażliwe i bolące piersi, ponadto nie toleruję większości potraw do jedzenia, mam tak jak część z Was, że przez większość dnia chodzę głodna, bo nie mogę się patrzeć na jedzenie, zazwyczaj to co lubiłam jeść przed ciążą to teraz się na to nie mogę patrzeć, nie to że mi się coś robi, ale w ogóle nie mam ochoty tego jeść, nie smakuje mi.
Brzuch - mam na prawdę duży, widzę, że nie tylko ja, najmniejszy jest rano, po wstaniu z łóżka, a w ciągu dnia to wygląda na 4 miesiąc ;P
Wizytę mam dopiero 9 marca, a już nie mogę się doczekać, cały czas zastanawiam się, czy serduszko mojego dzidziusia już bije. Według OM termin porodu wypada na 15 października, zobaczymy jak wyjdzie wg USG.
Dziś jest 5t6d mojej ciąży ;)
Co do papierosów - nigdy nie paliłam, a teraz okropnie przeszkadza mi jak od kogoś czuję woń papierosów, nie piję też kawy, po prostu nie mam na nią ochoty.. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Tyśka90

KasiKate
Misiam
Ja bym na własną rękę nie brała. Lepiej skonsultować to z lekarzem. Podobno pozwalają brać jednak ja bym nie ryzykowała.
Mnie też pobolewa jak na okres ale da się to przeżyć. Najgorsze są cycki! O matko! Jak wieczorem ściągam stanik to jakaś masakra:-(Mam nadzieję, że z czasem będzie bolało mniej.

Mój ginekolog pozwolił na branie No-spy 3xdziennie, jeżeli ból będzie uciążliwy i nie jest to szkodliwe dla płodu. ;)

Ale faktycznie bóle brzucha nie są tak uciążliwe jak bóle piersi - nie można nawet dotknąć bo boli..

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam aktualizację naszej listy, mam nadzieje, że wszystkie jeszcze tu jesteśmy :)?

1. AnAd 8 października
2. Tinkerbellek 5 października
3. Deedee83 3 października
4. ~tsh ? -nie
5. Kulleczka początek października bliźniaki
6. Polinka83 ?
7. Patti82 6 października
8. mmira 8-11 października
9. ~Velveti 8 października
10. Penduka 4 października
11. EmMadlen 13 października
12. ~KasiKate 10 października
13. MaZos 7 października
14. ~Jaskółeczka 4 października
15. ~Basiaaaa 14 października
16. ~Agataa 10 października
17. bajka_3 5 października
18. ~Wiolunika 1 października
19. ~Naatala12 ?
20. Justin85 10 października
21. mila2 ?
22. anulka 1234 ?
23. Paula0706 13 października
24. paulinee ?
25. Mari83 5 października
26. IzaPyza 3 października
27. RenataG83 5 października
28. Orlo 15 października
29. ~Tyśka90 15 października
30. ~KasiaGr 8 października
31. madziorek114 2 października
32. ~agatarr ?
33. blauweogen 24 października
34. ~Misiam 22 października
35. emms ?
36. Wisieneczka 20 października
37. Meliska ?
38. Malena714 ?
39. świstak ?
40. Mamuśka 24 06 października
41. Dagmarcia 02 października
42. Stokrotka30 01 października
43. ~aiinnaa 12-13 października
44. mamarozczochrana007 01 października
45.Paulas 23 października

Odnośnik do komentarza

Hej. Dziękuję za info w sprawie przybranej masy ;) zobaczymy czy tym razem uda mi się mniej przybrać. Staram się pilnować, ale apetyt (mimo mdłości) mam duży. Może przyczyną 3kg plus jest też fakt, że rzuciłam palenie jak się dowiedziałam o ciąży... wcale mnie nie ciągnie do nałogu (w pierwszej ciąży tez rzuciłam i nie paliłam do czasu karmienia piersią czyli 1.5roku miał mój synek).

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

RenataG83
Też tak mam. Boli mnie po prawej stronie.wcześniej czułam kłucie. Raz nawet podskoczylam z bólu ku zaskoczeniu koleżanki siedzącej obok tak mnie zabolało z nienacka. Ale to wina powiększające się macicy.jednych boli mniej innych bardziej. Ja tak jak wspominałam mam już spory brzuszek, więc myślę, że moja rośnie szybko i stąd te doznania.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...