Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ☺ powiem wam, ze jeśli chodzi o tycie to naprawdę wystarczy silna wola. Jak tylko dowiedziałam się o ciąży to od razu odstawiłam papierosy, wszystko co niezdrowe , przerzucilam się na zdrowe jedzenie i tak już od 5go lutego. Nie pozwalam sobie na żadne zachcianki, od początku ciąży nie przytylam ani grama ☺ a mam zamiar utrzymac taki stan jak najdluzej, może nawet zgubie jeszcze 2-3 kg. Także jemy z głową, nie za dwoje lecz dla dwojga i będzie dobrze ☺

Wczoraj miałam pierwszy atak mdłości, w autobusie... przede mną była jeszcze ponad połowa podróży... To był koszmar. Kupiłam tabletki z imbirem i herbatę imbirowa i dziś rano obudziłam się w trochę lepszym stanie ☺

Odnośnik do komentarza

~Tyśka90
Moje przeziębienie na szczęście minęło, pomogła ciepła kołderka ;D
O dziwo minęły też najgorsze objawy - mdłości i odruchy wymiotne - pozostały jeszcze okropnie wrażliwe i bolące piersi, ponadto nie toleruję większości potraw do jedzenia, mam tak jak część z Was, że przez większość dnia chodzę głodna, bo nie mogę się patrzeć na jedzenie, zazwyczaj to co lubiłam jeść przed ciążą to teraz się na to nie mogę patrzeć, nie to że mi się coś robi, ale w ogóle nie mam ochoty tego jeść, nie smakuje mi.
Brzuch - mam na prawdę duży, widzę, że nie tylko ja, najmniejszy jest rano, po wstaniu z łóżka, a w ciągu dnia to wygląda na 4 miesiąc ;P
Wizytę mam dopiero 9 marca, a już nie mogę się doczekać, cały czas zastanawiam się, czy serduszko mojego dzidziusia już bije. Według OM termin porodu wypada na 15 października, zobaczymy jak wyjdzie wg USG.
Dziś jest 5t6d mojej ciąży ;)
Co do papierosów - nigdy nie paliłam, a teraz okropnie przeszkadza mi jak od kogoś czuję woń papierosów, nie piję też kawy, po prostu nie mam na nią ochoty.. ;)

Mamy w takim razie rak samo :D ja wczoraj byłam u lekarza i termin rowniez na 15.10 :) u mnie jeszcze zarodka nie było widac. Powiedziała ze mam przyjść za dwa tygodnie i wtedy juz powinno byc widac zarodek i słyszeć bijące serduszko :)

Odnośnik do komentarza

orlo
~Tyśka90
Moje przeziębienie na szczęście minęło, pomogła ciepła kołderka ;D
O dziwo minęły też najgorsze objawy - mdłości i odruchy wymiotne - pozostały jeszcze okropnie wrażliwe i bolące piersi, ponadto nie toleruję większości potraw do jedzenia, mam tak jak część z Was, że przez większość dnia chodzę głodna, bo nie mogę się patrzeć na jedzenie, zazwyczaj to co lubiłam jeść przed ciążą to teraz się na to nie mogę patrzeć, nie to że mi się coś robi, ale w ogóle nie mam ochoty tego jeść, nie smakuje mi.
Brzuch - mam na prawdę duży, widzę, że nie tylko ja, najmniejszy jest rano, po wstaniu z łóżka, a w ciągu dnia to wygląda na 4 miesiąc ;P
Wizytę mam dopiero 9 marca, a już nie mogę się doczekać, cały czas zastanawiam się, czy serduszko mojego dzidziusia już bije. Według OM termin porodu wypada na 15 października, zobaczymy jak wyjdzie wg USG.
Dziś jest 5t6d mojej ciąży ;)
Co do papierosów - nigdy nie paliłam, a teraz okropnie przeszkadza mi jak od kogoś czuję woń papierosów, nie piję też kawy, po prostu nie mam na nią ochoty.. ;)

Mamy w takim razie rak samo :D ja wczoraj byłam u lekarza i termin rowniez na 15.10 :) u mnie jeszcze zarodka nie było widac. Powiedziała ze mam przyjść za dwa tygodnie i wtedy juz powinno byc widac zarodek i słyszeć bijące serduszko :)


Po wczorajszej wizycie u gin termin ustalony na 15 października jestem w 4 t 5 dniu ciąży według usg ;) na razie widziałam sam pęcherzyk

Odnośnik do komentarza

witam Kobietki nie martwimy sie o kg najwazniejsze zeby nasze dzidzie w brzuszkach były silne i zdrowe, mi chwilowo mdlosci minęly, tak stwierdziłam ale chyba nie mam na nie czasu... czasami mam chec sie polozyc ale od dziewczynek urlopu sie nie da wziac, ja mam wizytke 24.02 i juz sie doczekac nie moge a dopiero na20.00 . Dziewczyny czy wy macie uczucie ze jest wam ciagle zimno?ja juz czasami nie wiem co gorsze. w poprzedniej ciazy strasznie mnie meczyły mdłości i nudnosci to gorsze niz wymioty a conajlepsze czułam sie jak bym miała grype łamanie w kościach raz zimno raz goraco i tak wkolo. Gdzies czytałam ze jak sie ma mdłości to oznaka ze dzidzia jest tam w brzuszku i wszystko okej z nia:)

Tekst linkahttp://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n73jkdpbfbt.png[link=http://www.suwaczki.com/][img noborder]http://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n73jkdpbfbt.png[/img][/link]http://www.suwaczki.com/tickers/eikt9n73jkdpbfbt.png

Odnośnik do komentarza

Mika82: ja na poczatku odliczalam kazdy dzien do 12 tygodnia, teraz juz bardziej licze tygodniami. W poniedzialek zaczynam 9 tydzien od OM. Odkad zobaczylam serduszko idzie mi jakos lepiej... ale wiesz ja to po dwoch poronieniach i na razie bez dzieci wiec pewnie mam wiecej obaw niz przecietnie. Ale jestem dobrej mysli. Jedyne co mozemy zrobic na tym etapie to myslec pozytywnie i zabijac kolejne dni zeby szybciej minelo:). Ja wykupilam chyba wszystkie gazety z kiosku i po pracy czytam:)

Odnośnik do komentarza

:-) witam dziewczynki jak tam u Was samopoczucie zastanawiam sie czy wszystkie juz jesteśmy po pierwszym USG ale chyba nie bo dochodzą jeszcze kolejne dziewczynki z tego zo zauważyłam ale patrząc na postęp forum AZ trudno uwierzyć że Nas aż tyle jest chyba nie wszystkie piszą :-) no ale wiadomo początki SA trudne a jak któraś miewa ciągle mdłości to pewnie nawet nie myśli o forum hehe :-)

Odnośnik do komentarza

U mnie objawy jakby trochę zlagodnialy bynajmniej patrząc na piersi :-) SA ciężkie z duża ilością żyłek tych mniejszych jak i większych ale nie bola jak na początku teraz tylko brodawki przy dotknięciu nie wiem czy to normalne ale myślę ze tak poza tym nadal mam lekkie niebolesne ciągnięcia w dole brzucha . pozdrawiam wszystkie październikowe mamusie :-)

Odnośnik do komentarza

No i muszę zmienić swój suwaczek bo ciąża z ostatniego USG jest młodsza ... Prawdopodobnie zaszlam w ciąży tak jak myslalm 18.01 chociaż moja ginekolog powiedziała mi ze przy nie regularnych miesiaczkach mogłam zajść nawet później czy wiedzialyscie ze przy nieregularnych cyklach to nawet dzień dwa przed miesiączką można zajść w ciąże ?:-) kurcze mam troje dzieci 32 -no prawie 33lata na karku a Poraż pierwszy słyszę :-) podobno moja ginekolog jest właśnie takim poczetym dzieckiem.dzień przed miesiączką :-) hehe

Odnośnik do komentarza

Hej, dawno się nie odzywałam ale to przez pracę, miałam 3 dni po 10 H i weekend wolny ☺ w pracy mam dużo stresu i chyba już na początku marca powiem o ciąży boje się ze przez stres dzidzia będzie chora :/
Jeśli chodzi o brzuch to mam jakiś wielki juz, chociaż mój gin powiedział ze dop od 5 miesiąca zazwyczaj dop widać.
Wcześniej nie miałam apetytu a od kliku dni mam spory i to na słodycze wiec dziś troszkę sobie pozwoliłam i zjadłam :)
24 mam wizyte i nie mogę się doczekać juz jak zobaczę serduszko. A i mam już lepszy nastrój :) nie jestem już tak przerażona jak na początku, jedynie co się boje to o zdrowie maleństwa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...