Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

O, Super ☺ mogę prosić o opinię?

Badania prenatalne nieinwazyjne, T wykonywane na skierowanie są badaniami przesiewowymi w pewnym sensie. Kobiety przebadane dzieli się następnie na 3 grupy, na podstawie ryzyka wystąpienia wad płodu. I w zależności do której grupy się trafi, tak wyglądają badania przez całą ciążę. Kobiety i których ryzyko jest bardzo wysokie sa kierowane na badania inwazyjne czyli ammiopunkcja, biopsje itp. A badania są wykonywane na początku ciąży, gdyż ewentualne badania prenatalne inwazyjne muszą być wykonane w określonych tygodniach ciąży, a jest to na pewno przed USG połówkowym. Dlatego lepiej zrobić te USG w pierwszym trymestrze i mieć czas, gdyby nie daj Boże potrzebne były badania inwazyjne.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Na tzw. pierwszym usg prenatalnym/genetycznym bada się parametry pod względem mutacji genów, m.in. zespołu downa - przezierność karkową czy obecność kości nosowej. Sprawdza się też łożysko i pępowinę czy dobrze pracuje. Na drugim "połówkowym" bada się głównie prawidłowość w rozwoju narządów. O ile na pierwszym lekarz sprawdzał również narządy mojej Groszki to nie przypominam sobie by badał przezierność na drugim usg. Jeśli nie jest to dla was wydatek wiążący się z wyrzeczeniami względem czegoś innego, a nie macie skierowania na NFZ to ja bym poszła zarówno na to pierwsze i na drugie, a dopiero odpuściła sobie trzecie prenatalne (też na nim nie byłam, a sprawdza się też narządy i ułożenie dziecka). No i badania prenatalne z prawdziwego zdarzenia są wykonywane na czułym sprzęcie i robi je lekarz z odpowiednim certyfikatem.
To tak tylko się chciałam wtrącić :) powodzenia dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Lilijka87 dzięki za głos doświadczonej ciążóweczki:) Sama długo się zastanawiałam czy mam robić badania prenatalne. Koleżanki z pracy odradzały, jedna mówiła, że tylko jej to nerwów przysporzyło bo niby coś tam wyszło a w rezultacie urodziła zdrowe dziecko. Ja już się umówiłam i póki co nie myśle o tym za wiele, dla mnie każdy dzień/tydzień ciąży to cud. :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza
Gość Tyśka90

Cześć kobiety! Wszystkiego najlepszego w tym dniu dla Was wszystkich :) ja dziś troszkę spokojniejsza, bo mam za sobą wizytę u lekarza, dzieciątko rośnie, rozwija się dobrze, a ja mam pozwolenie troszkę wstawać, a to jedna z lepszych wiadomości. Według usg wiek ciąży się zgadza- 8 tydzień, tzn. jutro zaczynamy już 9 tydzień, crl: 16mm, serduszko 156 ud, czyli idealnie w normie. Moje wyniki także są w porządku, poza tym że przez ostatnie 2 tygodnie sukcesywnie gubię kilogramy ( już jest -4kg), ale wszyscy mówią że to normalne (?).
Mam tylko jedno pytanie, bo do ten pory brałam duphaston 2x1, od czasu pobytu w szpitalu, a dziś doktor stwierdził że nie ma takiej konieczności, co prawda w razie czego wypisał 2 opak., ale kazał brać tylko w przypadku wystąpienia bólów brzucha, z tym że ja mam chyba blokadę psychiczna i zaraz po wizycie odczuwam bóle brzucha, które do tej pory się nie zdarzały. Czy nie bezpieczniej jest brać duphaston nieprzerwanie do 12/13 tv?? Podpowiedzcie coś..

Anusiaaaaa- ja też miałam widoczne tylko plamienia brązowe ze skrzepukami, a podczas badania na ip lekarz stwierdził duże krwawienie, ale mocniejsze leki i po 1,5 dnia ustąpiło.. Także obowiązkowo staw się w szpitalu, bo inaczej będziesz się zamartwiać, a to też szkodzi.. Powodzenia, trzymam za Was kciuki!!

Odnośnik do komentarza

Tyśka, ja mam wszystko idealnie w normie a i tak mi każe dalej brać - wydaje mi sie ze akurat Duphaston to nie może zaszkodzić (nie licząc tego ze wiadomo, to leki, obciąża żołądek, wątrobę, ale nieznacznie). Wiec ja bym na Twoim miejscu do drugiego trymestru brała :)

Ja do małych nie należę a.... Waga spada! Mimo ze juz chodzę w ciążowych spodniach bo brzuch mam ogromny!
Ale tłumacze to tym ze odstawiłam słodycze (kompletnie nie mam ochoty) i napoje typu cola (niezdrowe)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza
Gość Tyśka90

Bajka- ja w sumie też od 1,5 miesiąca żadnych słodyczy nie jem, bo mój organizm nie przyjmuje :P wiec może też tym można tłumaczyć spadek wagi, ale też nieustanne mdłości robią swoje. Zauważyłam też że dolegliwości ciążowe wzmaga u mnie właśnie duphaston, bo gdy nie brałam go dwa dni ( bo się skończył)- ustąpiły mdłości i wzmożoną reakcja na zapachy.. Ale pewnie tak jak piszesz bajka będę pomimo to brać go chociaż do końca trymestru.
Mój gin też powiedział, że najbardziej zagrożone są 6-8 tyg. ciąży, a później 12-14 tydzień, bo wytwarza się łożysko i mogą nawrócić krwawienia, a tego wolę uniknąć..

Odnośnik do komentarza
Gość Niuniaczu

Dziewczyny nie każdy ma w ciąży super,genialny apetyt.u mnie poczatek jest ciazki,wszystkie zapachy przeszkadzaja,nic zupelnie nic nie smakuje.wciskam w siebie coś na sile,mdliiii caly czad.wymioty sie zdarzaja. Jem mniej niz przed ciąża. waga leci w dol,jestem ponad 3kg do tyly. Przejmuje się bo nie mam zbytnio zapasu na chudniecie..

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry kobietki! Jak mija Wam dzień? Ja nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale od dwóch nocy normalnie sypiam i czuję się dobrze, naprawdę dobrze. Jezu jaka ulga jak nie mdli cały dzień. Przestałam jeść cytrusy. Chyba naprawdę to pomogło, bo nie wiem co innego mogło a to wpłynąć. W każdym bądź razie jest poprawa. Za 2 dni mam usg, tak bardzo nie mogę się doczekać :):)

Życzę Wam dobrego dnia! :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki EmMadlen za wyjaśnienie odnośnie badań prenatalnych. Wynika z tego co piszesz, że jeśli ktoś rzeczywiście mógłby zdecydować się na badania inwazyjne to lepiej zrobić te prenatalne.

Mój gin sprawdzał poprzednio przezierność karkową, mam nadzieje, że teraz też tak będzie. A nad tym PAPP-a też zaczęłam się zastanawiać, skierowania nie dostanę, bo chodzę prywatnie, ale to chyba nie jest aż takie drogie co? Czy powyżej 200zł?

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sx3e3knfv3xjvk.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny.
Ja co prawda plamień nie mam ale Luteine biore 3×2 tabletki. Za to ciągle boli mniw brzuch. Nie tak jak na okres,trochę inaczej ale nie potrafię określić jak. Moje objawy ciążowe ustąpiły,moze huśtawki nastrojów pozostały. Poza tym piersi nie sa już tak napięte jak wcześniej i to też mnie martwi. Mdłości ustały,a wizytę mam w sobotę rano. Odczuwam stres coraz większy,ale w głębi duszy powtarzan sobie że kruszynka rośnie i jest ok,a serduszko nadal bije i jest silne i zdrowe.
Mam nadzieje ze tak jak Tyśka90 będę mogła pochwalić sie dobrymi wiadomościami.
Miłego dnia życzę

Odnośnik do komentarza

Groszku wszystko będzie dobrze, musimy być dobrej myśli bo zwariujemy.

Ja wreszcie po wizycie u lekarza. Pobrali mi 7 probówek krwi do badan! Dobrze że na NFZ bo chyba bym zbankrutowała.

Co do prenatalnych to u mnie w świętokrzyskim kosztują 400 zł (USG +krew) strasznie dużo :(( dlatego się zastanawiam. Mam dać znać lekarzowi w poniedziałek.

Dziewczyny czy mialyscie taki problem z kręgosłupem że przy schylaniu czy złym skręcie praktycznie Was paraliżowało? Taki przeszywajacy sekundowy ból, miałam kiedyś rwe kulszowa i ból był podobny. Ale ten jest usytuowany przy samym kręgosłupie :( wczoraj tak się tym zestresowalam że plakalam pół nocy :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...