Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Eosia witaj :)jak tam Igorek się chowa? Podpinam się z pytaniem do Maag o te pokarmy stale co i kiedy i ile? ;)
NIKA, TAK mój śpi na brzuszku od drugiego miesiąca życia i potrafił spać od 20-21 do 4-5 ale ostatnio coś budzi mi się dwa razy w nocy 1-3 .dzisiaj np zasnął o 20 i jadł o -24:30 -4:30 .obudził się też o 6:30 ale usypia bez karmienia narazie.
My w domu nosimy body z krótkim i na to cieńsza bluzka i spodenki -22 stopnie. Szczesciara 16 stopni to dla mnie lodówka, ale Maciuś na pewno będzie zahartowany.
Butelkowe mamusie ile wasze maleństwa jedzą na dobę ml?Moli, Robyn? ??kto tam jeszcze?

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Milutka jak skończy mi się espumisan bo dopiero go otworzyłam to kupię infacol dla porównania :)
A do pierników kupiłam posypkę kolorową, jakieś ozdoby z opłatka i chce jeszcze kupić takie pisaki ale jakoś nie mogę tego znaleść. Jak pójdę z Nusia na spacer to jeszcE poszukam po sklepach.
Oprócz tego oczywiście zrobię lukier i polewę czekoladową z kakao

Odnośnik do komentarza

Hej laski!półki pamiętam zapytam Was czy czytaliście ostatnie wytyczne WHO dot karmienia niemowląt?jest tam że dopiero po skończonym 6 miesiącu można wprowadzać posiłki,co o tym sądzicie i czy zamierzacie trzymać się jakiś regułę.bo ja powiem Wam szczerze że starszgm dzieciok zaczęłam wprowadzać już po skończonym czwartym miesiącu (marchewka,jabłuszko)
U mnie wczoraj mój 5- latek miał 39 gorączki i tak cała noc,zaraz lecimy do lekarza.wrrrr choróbska

Odnośnik do komentarza

Eosia witamy spowrotem :) Dawaj zdj naszego pierwszego maluszka :).

Ja Zosi jakos nie moge dopasowac kombinezu wiec dalej chodzi w takiej misiowej kurtce pod tym jest body z dlugim jakies spodenki i cieple skarpety jak jest na minusie to rajstopy potem Zosia wchodzi w spiwor na to kocyk i ja zamykam i jeszcze pokrowiec od wozka. A na buzi tylko krem i jie zakrywam niczym.

Kurcze dzis sie obudzilam w nocy i chcialo mi sie wymiotowac i mi bylo slabo i do tej pory glowa boli i zaladek mnie cmi - boje soe ciazy chociaz przerywana antykoncepcje stosujemy od 6 lat i nic sie nie dzialo, cholerka jestem przewrazliwiona i boje sie niechcianej ciazy a moze to jakies powiklania po znieczuleniu bp bylam wczoraj u dentysty ehhh

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza
Gość 2016Marta

Hej dziewczynki ja zamierzam jak mala skonczy 4msc podawac jej po lyzeczce na sprobowanie najpierw marchew potem ziemniaczka nastepnie jabluszko a do mojego mleczka na noc kleik ryzowy ale to wszystko po konsultacji z pediatra.
Bo z tego co czytalam warto podawac po lyzeczce na sprobowanie po 17 tyg i nawet gluten zeby dziecko przyzwyczajac i zobaczyc jak reaguje. Po skonczonym 6 msc wprowadzac juz posilki uzupelniajace i oczywiscie nadal cycus :-)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u nas dziś słabo. Wczoraj Gosia zasnęła po ciężkich bojach o 22 - jak nigdy. Budziła się co dwie godziny i szukała cycka, myślę że ją brzuch bolał, ale kupy do teraz nie było tylko bączki. Jestem padnięta do tego stopnia, że nad ranem przez przypadek walnęłam Gosie łokciem w czoło aż zapłakała no i ma czerwone teraz.
Moim założeniem było karmić tylko cyckiem do 6 miesiąca ale dokładnie muszę się wgłębić w temat.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

WHO zaleca wyłączne karmienie piersią do 6 mca. Nie ma potrzeby podawania zadnych pokarmów wczesniej z punktu widzenia zdrowia malucha. To tylko nasze widzimisię. Dotyczy to tez dzieci na mm. I nie ma potrzeby wariowania z glutenem jak to kiedys bylo. Polecam oczywiście poczytać hafije i alaantkoweblw.

Eosia witaj, milo Cie znow widzieć wśród nas. Podłączam się pod prośbę o zdjęcie naszego pierwszego forumowego maluszka.

Dziewczynki moja bratowa jest w 6 tc i plami. Prosze Was trzymajcie za nią kciuki ;(

Odnośnik do komentarza

Wkoncu trafiłam do super lekarza który zamiast stawiać diagnozę na chybił trafił kazał zbadać małej kupkę. No i się okazało ze najpewniej mamy nietolerancje laktozy. Skazy nie da się jeszcze wykluczyć ale dostałysmy nutramigen na 3 miesiace a potem będziemy próbować mleczka bez laktozy. No i cycus poszedł w odstawkę bo w mleku matki laktozy zawsze jest niestety. Troszkę mi ułożyło bo chciałam juz mała odstawić a miałam straszne wyrzuty sumienia.
A jeśli chodzi o szczepienia 5w1 to nam powiedzieli na początku ze tej szczepionki juz nie produkują bo fabryka spłonęła. Wiec został nam nfz i 6w1. Wzięłam nfz kierując się tym że my też je mieliśmy z mężem. Jakoś przeżyje te 3 wklucia mam nadzieje ;)

Odnośnik do komentarza

Calineczko najwyraźniej tyle potrzebuje!
My właśnie wróciliśmy ze szczepienia, jak narazie wszystko ok, oby tak dalej! Mały płakał, ale tylko chwilkę, w ogóle jakoś lepiej wygląda i chyba się czuje niż za pierwszym razem. Zastanawiamy się, czy nie zaszczepić na meningokoki Boxero szczepionką, jak myślicie?
Mały waży 6680g i dostaliśmy skierowanie do neurologa dziecięcego z podejrzeniem asymetrii jednostronnej... ehhh... wydaje mi się, że świruje. Terminy na nfz oczywiście kosmiczne, ale udało mi się umówić prywatnie na jutro. Mam nadzieję, że wyjdzie wszystko ok. Kolejne wydatki przed świętami...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Dziewczynki:-)
U nas nocka wzgledna,Malutka bolal nad ranem brzuszek,ale chyba z dnia na dzien jest coraz lepiej,bo jakos sobie radzi,puszcza bąki i spi dalej.
Ja planuje karmic przez pol roku tylko piersia,ale nie ukrywam,ze jest ogromna pokusa i nie moge sie doczekac,ale Malutki najwazniejszy:-)
Czytalam,ze mozna dawac przed szostym miesiacem odrobinke do sprobowania,ale nie w formie posilku,cycus ma wystarczyc,nie kazde dziecko jest gotowe,tak jak pisza w tym artykule,ktory wrzucila Charlotte.
Charlotte,pewnie to nie pociecha dla Twojej bratowej,ale ja wlasnie w szostym tygodniu plamilam,a teraz Malutki spi mi na piersi. Byl szpital,luteina praktycznie cala ciaze,,ale sie udalo. Trzymam kciuki:-)
Milego dnia,Kobietki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Boje sie o nia, bo nadal karmi piersią, mają 16 miesieczna coreczke, takze u niej z lezeniem kiepsko ;/

Co do rozszerzania diety jeszcze.. mysle, ze kazdy powienien zdecydowac sam jak postepuje ;) dziecko nam sie nie pochoruje jak zaczniemy rozszerzac diete po skonczonym 17 tygodniu. Ja po prostu mam jobla na punkcie kp, do tego jestem strasznie leniwa i nie pociaga mnie mysl o myciu calej kuchni z marchewki, zapierania tych ciuszkow i w ogole ;) a jesli to jeszcze najlepsze dla dziecka to tym bardziej w to mi graj ;)

monthly_2016_12/wrzesnioweczki-2016_53354.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...