Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!! My co prawda dalej szczerbole ale za to raczkujemy :-D. Mały zasuwa po całym domu, a ja za nim ze ścierą, bo skubaniec wkłada łapki w takie zakamarki, które rzadziej sie ogarnia, np dwa milimetry miedzy sciana a lodówka;-). Noce jednak dalej kiepskie, kusicie mnie tą herbatką z melisa ale to napewno dobre dla takich maluchów? Chociaz mój mąż twierdzi, że "zioło" dobre na wszystko i nieźle odpręża ;-)
Dziewczyny, nie pamietam kto-co więc ogólnie: zdrówka!!!

Odnośnik do komentarza

Nika, zdrówka dla Franusia!
Mila_mi, dla Ciebie też dużo zdrówka.
Co do imienin, to w sumie nie zdecydowaliśmy się jeszcze z mężem ;-)
Planowałam albo jutro albo w sierpniu. Mam jeszcze kilka godzin do ostatecznej decyzji ;-)
No i zdrówka też dla Gosi. Qarolina, jak ja to mówię - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, więc może choroba u Was w domu w końcu wypędzi teściówkę :-p
Green, gratuluję pierwszego ząbka! No i Wam też zdrówka życzymy.
Charlotte, masakra z tymi alergiami. Biedny Stasio. My też idziemy zrobić testy, chyba jeszcze w tym tygodniu. Ciekawe co nam wyjdzie. Dużo zdrówka dla Stasia!
Jeny co się dzieje - niby ciepło się zrobiło, a tu co chwilę kolejne wieści o małych choraskach.
Mamo Joasi, Edziula - jak u Was sytuacja? Nadal temperatura?

Monikae, ja nadal przegotowuję wodę źródlaną (gotuję ok. 5 min) i chyba jeszcze długo tak będę robić ze względu na problemy brzuszkowe u Zuzi, a wody pije dużo - potrafi wypić 3 kubeczki TT dziennie + to co do mleka użyję.

Mind, super, że wypad się udał, no i że się udało zakupić wygodny fotelik ;-) A przymierzaliście może Joie Stages? Joie ma dobre opinie, ale Spin to trochę duży wydatek.

Milutka, cieszymy się z Waszych lepszych nocek. Oby tak już zostało ;-)
No i oczywiście oby reszta dzieciaczków - nocnych Marków, też zaczęła lepiej sypiać.
Milutka, my kiedyś też byliśmy w Chłapowie, ale po tym jednym wypadzie powiedziałam, że nigdy więcej. Plaża wąska, kamienista, a wspinaczka po klifie męcząca. No i jak dla mnie zbyt mała mieścinka i zbyt mało atrakcji i knajp.

Emka, my jedziemy w sierpniu nad morze do Jastarni :-) Uwielbiam polskie morze i złote plaże ;-)

Charlotte, śmiałam się jak ostatnio pisałaś, że Staś rzuca zabawkę i za nią pełza, a od kilku dni Zuzia robi to samo. Rzuca zabawkę, po czym albo do niej pełza albo w połowie pełza a w połowie raczkuje, bo takie 100%-owe raczkowanie jeszcze jej nie zabardzo wychodzi ;-)

Keleman, gratuluję postępów ;-) A co do herbatki ziołowej z melisą, to ta o której piszemy to jest specjalna dla dzieci kilkumiesięcznych.

Sorki, że znowu tak późno piszę, choć 22:20, to dla mnie dość wcześnie, ale cały dzień zajęty i pełen wrażeń ;-) Przed południem byłyśmy z Zuzią odebrać moje wyniki badań, które się okazały być rewelacyjne ;-) Strasznie się cieszę :-) Potem poszłyśmy do centrum miasta na ponad dwu godzinny spacer razem z moją koleżanką i jej 3 miesięcznym synkiem. U nas pogoda dziś rewelacyjna. Upał :-) Sevenka apropo Twojego zdjęcia na fcb - szwendałyśmy się dzisiaj po moście Kiepury ;-) W między czasie moja mama miała operację i wszystko już jest ok. Przepuklina pępkowa mam nadzieję, że zaczynają na dobre, bo wszyli jej dodatkowo siateczkę. A na wieczór wizyta Zuzi u alergolog. Prowokacja na mleko wstrzymana do roczku. Mamy dalej z powrotem rozszerzać dietę, ale dość ostrożnie, no i zrobić testy alergiczne, no i tyle ;-)
I wyobraźcie sobie, że spotkałam dzisiaj kilka mam z ciut starszymi dziećmi, takimi 10-cio i 12-sto miesięcznymi i mimo, że Zuzia waży niecałe 8 kg, to była dużo większa od innych dzieci. Wszyscy się dziwili, że ma tylko 8 miesięcy i byli pod wrażeniem, że jest taka rezolutna i towarzyska :-) Także moja duma urosła ;-)

Dziewczyny z dziećmi na mleczkach dla alergików, jak tam u Was z prowokacjami na białko mleka krowiego? Któraś ostatnio pisała, że się nie powiodła, wybaczcie, że nie pamiętam która, ale ostatnio miałam sporo na głowie. Dajcie znać jak sytuacja u Was.

Buziolki :-* Miłych i kolorowych ;-)

Odnośnik do komentarza

Charlotte - przykro mi, że Stas sie tak męczy..mam nadzieje, że powolutku z tych alergii wyrosnie..
Green - pamietam, jak mój Dawid miał ze dwa miesiące, były starszne upały i młody leżał w wózku tylko w bodziaku na ramiaczkach, be czapki i skarpet, a starsze panie zagladały mi do wózka, cmokały niezadowolone i mamrotały, że kto to widział, że takie małe dziecko i tak lekko ubrane...ehhhh...ręce i cycki opadają...a tak wogóle to zdrówka dla córeczek!!
Tak mnie ostatnio wzielo izaczęłam sie zastanawiać, która z mamusiek pierwsza znowu zaciąży? ;-) Obstawiamy? ;-) Mnie można juz wyklucyc: mam dwóch chłopców i nie planuję więcej bom stara d..a juz;-) ale Wy się starajcie!!

Odnośnik do komentarza

Hejka :-)
U nas dzisiaj prawie cały dzień ma padać, więc może dopiero wieczorem wyjdziemy na spacer.
Wczoraj Zuzia poszła spać koło 20:30. Tatuś ją przez przypadek obudził wracając z treningu o 21:30, ale dałam jej wody, tatuś ululał z marudkami i od 21:50 dziecko nadal śpi! :-) Choć już się powoli zaczyna kręcić i przebudzać.
Mam nadzieję, że chociaż u Was ciut lepsza pogoda :-*

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!!
U nas nocki odpukac lepsze od ok tygodnia.zjada na spiocha mleczko z kaszka ok 23 i spi do 4-5,zje i wstaje ok 6:30-7:30.ale za to wczoraj miedzy 20-22 budzila sie 5 razy.
Monmonka,joie stages nie miezylismy bo nie ma isofix.okazalo sie ze pomimo duzego auta to montowanie na pasy zabiera zbyt duzo miejsca z przodu no a tam pod siedzeniem podrozuje nasz pies:)Mielismy kupic fotelik do 25kg ale ponoc rwf slabo wypadaja w testach przodem no wiec skoro po 18kg trzeba wozic przodem to kupimy juz wtedy porzadny fotel fwf.Nasze auto okazalo sie bardzo problematyczne(chodzi o konstrukcje kanap)do uzyskania duzego pochylenia.poza tym jakbym kupowala np w smyku to w zyciu bym nie wiedziala jak musi byc dopasowany fotel zeby byl bezpieczny,pomyslalabym ze skoro dalo sie zamontowac to jest ok,hihi.smialismy sie ze krocej wybieralismy mieszkanie niz fotelik:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane . Ile mm pija wasze dziecinę nocy? Milena 4*100mm zagęszczonego kasza. Na raz nie wypije więcej niz 100ml i tak wdtaje co 3h jak byla kp. Czy to mleko z kasza czy bez, żadnej różnicy. Do tego kilka razy titisia lub wodę. Kreci sie ,jęczy . Ledwo zyje. Zaraz jedziemy na szczepienie, choc mialam nadzieje na spacer bo nie mamy daleko ale cala noc az do teraz leje.
Poprosimy o kciuki , bo jak ona tak teraz marudzi to co to bd po szczepieniu ehh

Do tego strasznie bola mnie jajniki . Przed ciaza mialam @ raczej nie az tak bolesna. Myślicie ze poczekać czy to nie bd @ i iść za wczasy do dr? Jeszcze nie mialam okresu od porodu a juz nie kp.
Wg slabo się czuje, migreny mnie mecza ehh to sie pozalilsm.
Rodzice wrocili wczoraj z England i brat na 9dni urlopu tez zjechal . Jeszcze go nie widzialam ( 2mies) a nie mam jak jechać bo M ciągle autem w pracy. Teraz odsypia nockę, chcial wziąć mile na dol o 7 jsk wrocil ale jakos nie mialam serca po 12h pracy go jeszcze męczyć. Glupsia ja kochana zonka ha ha

Odnośnik do komentarza

My juz po szcze. Niunia jak zwykle dzielna. Pani dr pod wrażeniem umiejętności niuni, a jak sobie stanela to juz wg wow. Co do wyników badan to tez ok , teraz morfologiai mocz za mies kontrola.. Mala wazy 7660gram !
Byla mama z chlopczykiem wcześniakiem z hipotrofia, mial 13mies a umiejętności 5mies dziecka, nie siada, nie raczkuje, tylko sie obraca i bawi nóżkami. Chudziutki o jena , taki malusi tzn dlugi i bardzo bardzo drobny.
Wymienilysmy sie nr i mamy sie spotkać jak bedzie pogoda .
Także teraz niunia spi a mama idzie wypić coffe.

Odnośnik do komentarza

Qarolina dużo zdrówka dla Gosi. Oby chorobsko szybko ją puścilo. U nas ciąg dalszy kataru..

Dziewczyny dzisiaj na rehabilitacji Stasio przeraczkował sam dobry metr. Jestem strasznie dumna, bo jego przygoda z czworakami trwa może dopiero z tydzień. Tyle bylo nerwów o jego rozwój a koniec końców okazuje się, że to co mialo przyjść o czasie przyszło. Pytanie, na ile pomogła rwhabilitacja. Tego nie wiem, ale przyjemniej czuję, ze zrobiłam wszystko co mogłam, by rozwijał się prawidłowo. 13 czerwca mamy kontrolę u neurologa i potem mam nadzieję skończymy jeździć na ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

U nas jeszcze nie pada, zaliczyłyśmy Lidla i krótki spacer bo mała coś marudziła a teraz śpi :) Mind cytat z paczką chipsów jakże prawdziwy :) fajnie, że ten fotelik jest wygodny dla Lili, u nas mała podczas podróży sporo spała więc to też oznaka, że jej w nim nie najgorzej mimo skrępowania. My mamy pupila ale jest tak duży, że jeździ w bagażniku więc isofix nie był potrzebny :) niestety po zamontowaniu fotelika okazało się, że z przodu dla pasażera zrobiło się mało miejsca i mój syn nie mieści tam nóg :/
Qarolina oby Gosi szybko przeszło, ona biedulka się umęczyła a i ty również, dużo sił dziewczynki :)
Monmonka wiesz jak powiedziałaś, że zaniedługo i ty byłaś na tym mostku to jakoś buzia mi się uśmiechnęła :) a zdjęcia z chrzcin fajowe, wszyscy piękni i szczęśliwi :) oczywiście Zuzia największą gwiazdą bo to jej wielki dzień :) i gratuluję dobrych wyników i zdrówka dla mamy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Ale tu dzisiaj cisza ;-)
U nas kolejne dobre wieści. Mama czuję się super i już dzisiaj wyszła ze szpitala.
A jak tam Madzikcz u Ciebie powrót do codzienności i fizyczny zmagań z małym gagatkiem? ;-)

Charlotte, gratulacje dla Stasia :-) Jesteś mega-super-mamą, a Staś powinien być Ci wdzięczny za taką troskę i dbałość o jego rozwój. Kurcze, cały czas myślę o tych Waszych alergiach. A napisałabyś na co jeszcze robiliście badania? Ja muszę właśnie skompletować kilka paneli Zuzce i nie chcę przesadzić bo to wszystko kosztuje, a nie do końca wiem co najlepiej wybrać. Aż siw boję co jej może wyjść...

Qarolina, jak Gosia?

Odnośnik do komentarza

Manmonka u nas to wiesz dni pełną parą;)
Emilka juz zasuwa ostro jak ja tylko zlapiesz za reke. Jak trzymasz za dwie to juz bardzo ladnie tymi nozkami przebiera i nawet próbuje biegac. Ogolnie to ciagle tylko wariowac by chciala i hopa hopa. Super ostatnio zaczela mowic juz takie sylaby. Baba na porzadku dziennym ale wychodza jej juz i inne slowa dziadzia tata mam ej i idź lub idzie. Najlepiej ostatnio babcia mowi do niej "chodź "a Emilka "idź":)
Poza tym to powiem wam ze moja corka chyba najbardziej kocha babcie. Ona z nia wariuje najbardziej na wszytsko jej pozwala nosi ja i spedza z nia bardzo duzo czasu szczegolnie teraz jak ja nie moge jej nosic i Emilka bardziej do niej ciagnie niz do mnie. Eh to takie troche przykre;(

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

charlotte brawo dla Stasia! Zrobiłaś wszystko żeby sie jak najlepiej rozwijał i widac efekty;) brawo dla Ciebie :*

Zdrówka dla Gosi, Asi i wszystkich chorujących oby juz było lepiej!

Monmonka super ze z mama wszystko dobrze ;)

A takie naczynia bambusowe upolowałam w biedrze ;) nie było juz dwóch jednakowych, moze nie bedą sie biły;) zawsze można sie wymieniać ;D

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57710.jpg

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57711.jpg

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...