Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo :)
Monia ja niestety nic nie polecę bo u nas nie było takiego problemu.
Monmonka no widzisz, szkoda, bo by się człowiek spotkał, ale i my będziemy tam krótko, będę cię wypatrywać na ulicach ;))
co do nocnej pory to ja po 24 to już smacznie śpię, czasem już o 23 a najlepiej by było jakbym chodziła spać o 21 a tak to wciąż niedospana, mała dziś już o 5 była żywczyk ale jeszcze piciumkała smoka i przysnęła.
Na śniadanie posmażyłam naleśników mniami :)
Mila widzisz u nas to nie ma Piotra i Pawła ani Kaufland, no w końcu znajdę odpowiednie biszkopty :)
Miłego dnia, u nas dziś słońce :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Monia, sztyft tylko na wargi.
Ta bioderma, ponoć super działa, ale właśnie mega droga.
A ta wysypka na szyjce u Maciusia, to takie drobne czerwone krostki? Ja szczerze mówić z takimi alergiami kontaktowymi nic nie robiłam. Krostki znikały same po kilku dniach. Jedynie jak pojawiały się suche szorstkie placki i krostki od alergii pokarmowej to smarowałam Lipikarem na zmianę z Oilatum.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny :)
I my kończymy dzisiaj 8 msc
Czekam na lepsze noce już tyle czasu ze chyba się nie doczekam :( dwie ostatnie koszmar... dzisiaj odrobinę lepiej.
Tak czytam o umiejetnosciach waszych maluchów ze aż się boję że moja Asia za bardzo odstaje od reszty. Nie raczkuje chociaż do tyłu zajdzie wszędzie na kolanach się buja już pewnie z miesiąc. Siedzi Ale sama usiadła dopiero kilka razy. Wasze już wszystko jedzą a moja to tak jak by dopiero zaczynała :( wiem że nie można porównywać ale jakoś tak samo wychodzi...
Dla wszystkich solenizantow zdrówka przedewszystkim!
I miałam coś jeszcze napisać i wyleciało.. .

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Oj trochę mam zaległości. Dziś czeka nas mega wyprawa bo jedziemy do Wrocławia na runmageddon. To jakieś 6godzin jazdy. Ciekawa jestem jak sobie da Elizka radę. To pierwszy tak daleki wyjazd. Najwięcej to 150km robiliśmy do tej pory. Trzymajcie kciuki. Co do jedzenia to jest sukces bo sama otwiera buzię do banana. Ale ani kaszki ani papkę jeść nadal nie chce. Tylko cycus. .... sok marchewkowy jeszcze wypije ale z kieliszka bo butelki nie chce i nie umie pić i z łyżeczki też nie chce.
Dziewczęta z Wrocławia, jak tam jest w zoo, bo planujemy tam pójść. Słyszałam tylko ze są straszne kolejki?

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściaraaaa

Monmonka dziękuję że pytasz, wczoraj było kiepsko z rączką, obracał się na brzuszek i płakał ale nie dziwię się. Połowa spuchnięta, twarda i gorąca. Dziś chyba go juz nie boli ale wygląda dalej kiepsko.

Dziewczyny zaczęło mi śmierdzieć pranie stechlizna tak jakby od pralki. Macie jakiś pomysł żeby się tego pozbyć? Wyczyścić jakoś pralkę?

Odnośnik do komentarza

Hejka:)
Jeju,jak jest pieknie,az chce sie zyc:)
Sto lat dla Joasi,my tez dzis konczymy osiem miesiecy:)
Mamo Joasi,ja juz nawet nie marze o lepszych nockach:/ Bardzo mi ciezko i jestem znowu potwornie zmeczona,ale pogodzilam sie,ze tak jest i pewnie bedzie jeszcze dluuuugo:-( Tym bardziej,ze R. ostatnimi dniami od samiusienkiego rana w pracy,wiec odespac choc troche tez nie da rady:(
Sevenka,uczepilam sie jak glupia tych biszkoptow:) Mam taki przepis,nie wiem skąd,ale nosze sie z zamiarem upieczenia tych biszkopcikow:)
https://mamotatogotuj.com/2017/04/11/biszkopty/
Moj wcina ze smakiem ten baton owsiany,o ktorym wczoraj pisalam,wiec polecam na deser:)
Milego dnia:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Na krosteczki od śliny polecam ABC peri oral Biodermy, stosujemy juz dłuższy czas, fakt - cena zwala z nóg ale jest skuteczny. Wiktor ciągle ma taka wysypkę w okolicy ust od sliny.

Co do paznokci to ja jestem uzależniona od malowania, mam cała kolekcję lakierów. Jeden tydzien nie miałąm pomalowyanych, kiedy rodziłam, ale jak tylko wyszłam ze szpitala od razu pomalowałam hihhi.
I jeszcze mam bzika na punkcie czerwonych szpilek ;-)

Zdróweczka dla naszych świętujących dzis 8miesięczniaków.
Co do postępów, to chyba mamy teraz skok rozwojowy? własnie dziś Wiktor kilka razy stanął na czworaki i zaczął się bujac, więc może będzie chleb z tej mąki.
Zaraz wybieramy sie na spacer, ale czekam aż mi wyschna paznokcie u stóp ;-) ;-) i będziemy sie zbierać.

Dziewczyny, zaczęłam gotowac sama obiadki, co prawda je przez 2 dni to samo, ale tak wcina że aż miło. Dziś serwuje rosołek, mam nadzieje, że makaron mu posmakuje bo jeszcze nie jadł. Calineczka mnie zmotywowała, a słoiczki tylko owocowe będa lub z braku czasu.
U nas nocnę jęki i przewalanie się po łózku też trwają juz od marca, mam nadzieję, ze szybko to minie bo słabo sie wysypiam, a jeszcze wczoraj byliśmy z mężem na randce i po randce tez nie poszlismy szybko spac i tak to ;-) Dziś półprzytomni chodzimy.
A Wiktorek nie boi się ani ciemnoskórych ani żółtoskórych. U nas w mieście jest tyle takich osób, że chyba nie odróżnia za bardzo że sa inni od Europejczyków.
Cos jeszcze miałąm pisac, ale zapomniałam już z tego wszytskiego.
Miłego i słonecznego dla wszystkich życzymy.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

A juz wiem, chcialam powiedziec, że nie mam cukrzycy ani innych chorób, jakos powoli organizm sam sie unormował, za to mam za wysoki cholesterol. Dacie wiare? Wszytskiego bym mogła spodziewać sie, ale nie tego. Tym bardziej ze jestem na diecie, troche grzesze czasami, ale nie aż tak bardzo..

I jeszcze pochwale się, co znalazłam dzis w szufladzie, mąż mi zrobił niespodzianke ;-) Co go tak wzięło na amory to nie wiem, chyba to moje gadanie że jest pracoholikiem, a rodzina na tym cierpi. Tylko głupim prezencikiem nie załatwi sprawy. Ehh... Takie czasy

A jeszcze chciałam sie odnieśc do rekrutacji do żłobków i przedszkoli, mojej siostry synek również nie odstał sie, bo... nie jest samotna matka a takie maja pierwszenstwo. To nic, że oboje pracuja - przeciez może wziac opiekunke albo posłac do prywatnego bo przeciez stać ich wydac 500zł miesiecznie, skoro oboje pracuja. Ja pierdziele, patole narobia sobie dzieci i maja wszytskie możliwe świadczenia i pomoc a normalna rodzina zero wsparcia i pomocy. Jeszcze usłyszec taki tekst od dyrektorki to porażka. Po co robia kampanie na rzecz matek pracujacych, skoro to w ogołe nie ma pokrycia w rzeczywistosci? Paranoja

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

A ja proszę o kciuki. Zawzielam się i ide dzis do dyrektorki żłobka złożyć odwołanie i porozmawiać jak człowiek z człowiekiem. Wiecie najgorsze jest to, ze mam świadomość iż dużo dzieci było przyjetych po znajomości, to chyba boli najbardziej.. no ale przecież nie powiem jej tego wprost, bo dowodów żadnych nie mam. U nas jest małe miasto i dzieci dużo nie bylo, nie dostało się może 10 dzieciaków, a reszte przyjęli. Cholera mnie bierze, bo mam do końca roku umowe i jak nie wrócę to pozniej juz nie bede miala gdzie wracać.. a z jednej pensji to nie damy rady wyżyć.. opiekunka to chyba juz bedzie ostatecznośc, chociaz i tak nie wiem jak zwiazemy koniec z koncem :/

Z milszych rzeczy to u nas znów dziś piękna pogoda, na pewno zaliczymy jakis dluzszy spacerek. Mam nadzieję, ze ta pogoda na weekend zostanie, żeby komunia jakos nam się udała..

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego naj dla Joasi i Błażejka! No i oczywiście lepszych nocek ;-)

Szczerze mówiąc u nas też gorsze nocki. Dzisiaj Zuzia budziła się bo jakby tchu nie mogła złapać, musiałam kilka razy brać ją do siebie i usypiać, bo popłakiwała strasznie.

Mamo Joasi, skoro Aśka jest mobilna, buja się na kolanach i siada sama, to ja nie widzę powodu do zmartwień ;-) Wcale nie jest w tyle :-) Dopiero kilkoro dzieci z forum raczkuje.

Sevenka, ja mieszkam na obrzeżach Bydgoszczy, a Ty pewnie gdzieś w centrum będziesz. Poza tym my do kościółka na 12:30, a później imprezka w domku. Niestety knajpy zawalone przez komunie i musimy zrobić w domu. Jedno dobre, że catering mamy zamówiony.

Bordo, ja nie jestem z Wrocławia, ale ZOO zwiedziłam. Polecam zajrzeć do Afrykarium. I tam jest dopiero kolejka, ale nie zrażajcie się tłumem ludzi, bo tam na raz wpuszczają po ok. 100 osób. Udanej wycieczki życzymy :-)

Szczęściara, dobrze, że Maciuś się lepiej czuje, ale kiepsko, że ta rączka taka marna nadal. U nas kłują w nóżkę, nie wiem czy to nie lepiej dla takiego maluszka. Co do pralki, to spróbujcie wyjąć filtr i go wyczyścić. W zasadzie powinno się to robić minimum raz na pół roku.

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57345.jpg

Odnośnik do komentarza

Iwa, masz wspaniałego męża :) Niezły z niego romantyk ;) A cholesterolem się nie przejmuj. Ponoć grejfruty są na to dobre. Dobrze, że wszystko inne w porządku.

Charlotte, zatem zaciskamy kciuki ;)

Pogoda dziś faktycznie piękna, a ja zapomniałam wyciągnąć wózek z samochodu i pojechał z mężem do pracy :/ No nic, poczekamy do powrotu tatusia z pracy. W weekend ma być u nas słonecznie i 20 st. W końcu! :-D

Odnośnik do komentarza

Szcześciara oby rączka Maciusiowi przestała doskwierać, a pralkę ponoć dobrze jest c tak raz w miesiącu puścić na pusto na wysoką temperaturę żeby tam się wszystko wyczyściło z resztek, podobno można dodać szklankę octu, ja wciąż o tym zapominam, to samo że zmywarką.
Iwa mąż bardzo romantyczny, dba o Ciebie jak należy :) super. No i brawo dla Wiktorka za kolejne postępy :) i dobrze, że twoje wyniki świetne.
Monmonka, tak, my bardziej w centrum, komunię mamy na 10,wcześnie, potem do knajpy na przyjęcie i powrót do domku. Paznokcie bardzo ładne i jakie długie, ja swoje dziś obciełam bo wciąż niechcący drapię Olę :/
Mila mi obczaję ten przepis, dzięki :)
Charlotte kciuki zaciśnięte, do boju! :)
A u nas pogoda robi się naprawdę fajna za to w domu choróbska :/ synowi już lepiej, M. rozłożyło na całego i niestety w jednym momencie wzięło i Olę :/ witamina C, wapno i inhalacje wdrożone, oby szybko pomogło.
Sto lat dla dzisiejszych solenizantów! Zdrówka i pięknej pogody na spacerki :)
Bordo udanej wycieczki i oby Elizka dzielnie zniosła drogę :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/t7uie9v.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla naszych solenizantow dzisiejszych:)
Kaśka super,że z Milenka dobrze. Wyniki pomyślne.
Imbir śliczna Nineczka.
Super paznokcie. Monmonka sama robiłaś czy u kosmetyczki.
Iwa ten Twój mąż szalony. Super cienie i szminka moje kolory :p
Szpilki czerwone też mam takie krwiste.
Emka sszpilki świetne.
Charlotte trzymam kciuki za rozmowę z dyrektorka.
Bordo kciuki zaciśnięte za podróż.
Szczesciara mam nadzieję, że rączka Maciusia lepiej. Ja od razu przykladam esensje z torebki z czarnej herbaty i super. Bo po pierwszym szczepieniu też właśnie noga spuchla.
Mind śliczna Lilka super minka.
U nas pogoda fatalna leje deszcz i zimno:( pytam się kiedy w końcu będzie ciepło. Moja Ninka śpi. Też ma krostki ze śliny.
Co do umiejętności to każde dziecko jest indywidualne. Ja się nie nakrecam. Bo jak to Mind dobrze podkreśliła to moje 2:)
Iwa co do bujania na czworaka moja tak się buja już 1.5 tygodnia i ani drgnie do przodu hehe. W tył szybciej jej wychodzi hihi. Ludzi uwielbia patrzeć się. Bo na rękach to najlepiej u mamusi.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Hejo :). Dzis do konca jeszcze nie doczytalam bo mialam az 3strony:). Biszkopty ja tam daje zwykle petitki a co tam... zadko co prawda bo nie kupuje specjalnie tylko wtedy jak ja mam ochote ale sie dziele:).
Jesli chodzi ogolnie o jedzenie to moja tylko papkowate sloiczki:( moim gotowaniem pluje :( ale nie poddaje sie bede probowac dalej.
Dzis juz pochmurnie sie zrobilo ale rano bylo ladnie i przed poludniem spacer w sloncu byl :).

Iwa my to reagge sluchamy ale zobacze co tam.jest :).
a moze za tydzien wpadniecie do nas na imprezę? Myslimy zeby pojsc do knajpy z muzyka z lat 90tych :).
Tak btw to masz Kochanego tego meza :) . Ehhh my to.na randce od urodzebnia Zosi nie bylismy.

Ahaa jesli chodzi o.umiejętności to wczoraj podciagala sie przy kanapie na nogi.

Ide czytac dalej poki Zoska spi:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Moja to na czworaka bujsla sie z poktorej miesiąca ale kazde dziecko inne:).
Macie racje z tymi zlobkami to.masakra jakaś:\ w ogole normalna rodzina ktora pracuje za najniższe krajowe to.nie ma zadnej zadnej pomocy id panstwa.
No nic koncze bo maz wrocil trzeba obiad podac (rybka w sosie koperkowym,ryz i salata)a poten na spowiedz lecimy przed komunijna

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Oj Bordo współczuję Elizce lotu i tobue nerwów. Mam nadzieję, ze wszystko z nią ok. Musialas sie niezle przestraszyć..

Dzieki za kciuki. Pani dyrektor duzo i szumnie opowiadala jak to ona chce wszystkim zrobić dobrze a nikomu krzywdy i ma zwiazane ręce, bo przepisy bla bla. Te chore zapisy w regulaminie tłumaczyła jako "uszczelnienie i doprecyzowanie" ustawy, sugerowała ze mogę skorzystać z uroplu macierzyńskiego (wtf? Przeciez na nim jestem), ale obiecała też mieć na uwadze naszą sytuację, to że nie mamy malego z kim zostawić i to ze z końcem roku konczy mi sie umowa. Na bank od września nie pojdzie do żłobka. Moze od listopada a moze dopiero od stycznia.. postaram sie jakos ogarnąć mu opiekę na ten czas, muszę tez przejsc się do pracy i poprosic zeby wyliczyli mi ktorego dokladnie muszę wrócić, bo mam jeszcze troche zaleglego urlopu wypoczynkowego.. a tak swoją drogą to chyba się już swiadomie nie zdecyduje na kolejne dziecko :/ chyba ze bede miala umowe na czas nieokreślony i pewnosc, ze mam je z kims zostawic.. chory kraj.. kobieta rodzaca dziecko powinna miec wsparcie od panstwa a tu ciagle klody pod nogi. Jak nie problem z powrotem do pracy to z opieką nad dzieckiem.. masakra..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...