Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Matko nie mogę Was znów nadrobić!!
Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa! Jesteście nieocenione :* Mój mąż zgodził się na terapię, do tego zaczęliśmy terapię z poradnikiem który mamy w domu żeby nie tracić czasu. Gdyby nie to że moja rodzina mieszka 200 km stąd pewnie już dawno trzasnelabym drzwiami. Terapia wstrzasowa jest jedną z lepszych ale nie mam warunków.

qarolina - rozumiem co czujesz. Mój Mały też czasem zagryza warge. Robił tak szczególnie przy zabkowaniu. Ja bym się tym nie przyjmowała. Mam wrażenie że za pomocą mojego Błażeja próbują wyłudzać kasę z NFZtu... Chodzimy do neonatologa pomimo że dziecko urodziło się zdrowe. Po pierwszej wizycie było wiadomo ze wszystko jest ok ale dostaliśmy skierowanie na kolejną.... Na kolejnej (w zeszły piatek) dr posadziła moje 5,5 miesięczne dziecko! Zaczął płakać na co ona stwierdziła ze ma oslabione napięcie mięśniowe w osi głównej!!! Do tego zaleciła wprowadzac już warzywa do diety wbrew oficjalnym zaleceniem!! Dodam że wizyta trwała 4 minuty. Dostaliśmy skierowanie do poradni rehabilitacyjnej gdzie zapewne przyjmą nas z otwartymi ramionami :/
Na szczęście w czwartek mamy wizyte u neurologa i się okaże jak jest naprawdę. W piątek zapisałam się też do pediatry żeby to wszystko skonsultować.

Diagnoza z czwartku nieźle mnie rozbiła, do tego organizacja chrzcin, problemy w domu z których próbujemy wyjść i przygotowywanie do rozszerzania diety pochłaniają mi sporo czasu. Nie mówiąc o czasie który jest zagospodarowany dla Małego na czytanie, ćwiczenie, spacery, karmienie, lulanie, turlanie, rozsmieszanie :) Nie mam kiedy siedzieć na forum ale dzielnie nadrabiam!

Błażej budzi się ostatnio 4-5 razy w nocy, a do tego wstaje o 6!!!!! W końcu jest juz widno...
Zaczął pelzac do tylu :) Schyla głowę, podnosi do góry kark a potem pupę i myk do tyłu :) To tego unosi się na prostych rączkach leżąc na brzuchu i umie kręcić się już w kółko.
Ja bym dała mu szansę rozwijać się we własnym tempie... zobaczymy co wymyśli neurolog ale mi to wcale nie wygląda na oslabione napięcie :/

Jeżeli chodzi o spacerówke to my będziemy korzystać z tej z zestawu 3w1. Krzeselko do karmienia chyba kupie drewniane. Zastanawiam się nad Safety 1 st Timba.

Amaramtus kupiłam w zeszłym tygodniu i czeka aż znajdę czas na zrobienie ciasteczek.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich polroczniakow :) Dużo zdrowia dla chorowitkow! Dużo snu dla wszystkich! Będę dalej nadrabiac w nocy :)

monthly_2017_03/wrzesnioweczki-2016_55899.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ko4mkw3ce.png

Odnośnik do komentarza

Ojej ile smutnych wieści od was;( Dafne bardzo Ci współczuje aż trudno mi cokolwiek napisać, wiem ze musi Ci byc niewyobrażalnie ciężko ale trzymaj sie !

Wszystkiego naj naj naj z okazji 6 miesięcznicy!;)

Moje dziewczynki nie raczkują i sadze ze nue bedą bo im pozycja na brzuszku od początku niezbyt pasuje choć teraz tak zaczęły sie kręcić ze w sumie kto wie, moze jeszcze mnie zaskoczą :) za to tez chciałyby juz stawać i prostują nóżki żeby tylko nie usiąść ;)

Ząbków u nas ciagle brak, miałyśmy problem z zaparciami ale pomógł nam sok z buraka który o dziwo bardzo im smakuje ;) ogólnie to moje dziewczyny nie chcą pic i musze im wciskać. Sama robie im soki z owoców bo lepuej to niż wcale, inaczej strasznie płaczą przy robieniu kupki. Wiec lepszy cukier niż ból i zaparcie :(

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Mała ja mam takie krzesełko do karmienia. Ty chcesz karmić blw bo mówią że ono ma szparkę na rancie tacki i ciężko się niby czyści. Fakt ma ale czy to faktycznie aż taki problem...no i dziecko musi siedzieć żeby z niego korzystać, dlatego u nas stoi jeszcze w kartonie.
Podałam ostatnio Gosi banana ze słoiczka i wcale się nie dziwię że nie chciała tego jeść - fuj. Wkurzyłam się, kupiłam bio banany i dałam podziabanego widelcem.
Jutro idziemy na szczepienie​. Ostatnia dawka WZW B i do ukończenia roku spokój. Aczkolwiek byliśmy w ndz w kuzyneczki a dziś się okazało że ma jelitówkę i tak się zastanawiam czy nas nie zaraziła. Zobaczymy ile moja pyza waży :D

monthly_2017_03/wrzesnioweczki-2016_55904.jpg

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Green - jak one ładnie słuchają! - przynajmniej tak to wygląda na zdjęciu ;-), mój Franek da mi przeczytać z dwa wersy i wyrywa książeczke :-D ale się nie poddaję! Czytam codziennie. Starszemu też czytałam, widział, że my z mężem też dużo czytamy i załapał. Teraz czyta kilkadziesiąt ksiązek rocznie! Potrafi przeczytać kilka w tygodniu - i to takich grubaśnych. Jestem z niego mega dumna. A z siebie, że udało mi się w nim zaszczepić miłość do czytania. I do ...wody do picia też;-), co nie znaczy, że nie lubi coli i tego typu napojów!

Mala09 - gratuluje decyzji o terapii. Mężowi również. Córcia śliczna a Twój uśmiech jest piękny! I zaraźliwy, więc uśmiechaj się często!

Odnośnik do komentarza

Qarolina jaka śliczna pyzunia, Green no one sa wprost cudowne, ale Ci zazdroszczę, wogole wiecie dziewczynki może oszalalam ale marzy mi się kolejny bobasek i to jak najszybciej, przez 8 lat nie mogłam zdecydować się na kolejne dziecko a teraz jak się nakrecilam to jedno za drugim hi hi, ale obawiam się ze męża to już nie przekonam

Odnośnik do komentarza

Edziula,dziekujemy za komplement:)Sukieneczka jest z Zary,ale kupiona w szmateksie(tak jak i jeansowa kurteczka z next:)A co smieszne to ubralam ja zeby sprawdzic kiedy do niej dorosnie i bach...dobra jest a to rozmiar 92 na 18-24miesiace.takze ten...;)na lato juz pewnie wyrosnie ale moze obskoczy swieta i komunie:)
A opaska jest z hm,mam ja od kilku miesiecy ale ubralam AZ dwa razy-do zdjec.jak dla mnie te opaski nie maja racji bytu u takiego malucha ktory sie wierci na podlodze pol dnia:)

Bylam dzis na pogrzebie.i powiem wam o kolejnym moim przemysleniu w zwiazku z tym.po smierci Sylwii, na fb wszyscy niemalze przescigali sie i licytowali na krzyzyki,calusy,smutne teksty.dwie osoby zaczely agitowac do wziecia udzialu w pogrzebie jak najwiekszej ilosci osob.a w kosciele... garstka ludzi.i ja sie pytam,co z tymi ludzmi jest nie tak?czy sztucznosc pokazywana na fb siega az takich absurdalnych rozmiarow??Sylwia byla podopieczna fundacji,ogromna ilosc ludzi udostepniala posty ze zbiorka a wplat tez garstka,po 20zl.Ja nie mam fejsbuka(poza wrzesniowkami:) i 500 znajomych,ale dziekuje bardzo za takich znajomych.pozostane tradycjonalistka:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Wszytskiego naj dla solenizantów;)
Mind dzis są wlasnie takie czasy. Ludzie prowadzą fikcyjne zycia na fb albo wręcz upubliczniaja zycie prywatne. Ja nie mam fb i miec nie bede. Nie czuje takiej potrzeby. Cale zycie radzilam sobie bez tego to i teraz mi nie potrzebne. A to co piszesz jest po prostu chore.
Ja nie moge z tym moim dzieckiem. Bylam dzis w pracy a jak wrocilam to dowiedzialam sie ze babcia wlozyla ja do lozeczka o poszla do kuchni podgrzac obiadek dla Emi wchodzi a tu bach Emilka stoi w lozeczku i z usmiechem od ucha do ucha trzyma sie szczebelkow. Cholera ja doskonale wiem ze to za wczesnie ale co mam ja przywiazac? Moze dzieci po prostu same wiedza kiedy moga juz pójść krok dalej w rozwoju? A no i cale szczescie ze jakis czas temu moj maz obniżył łóżeczko:)
Edziula niezle masz plany;) a po co przekonywac męża hmm... ;) wiesz co robic hahah
Green jejku jakie one są cudowne. Czy na prawde tak sluchaja czy to tylko moment zlapany na foto? Moja w zyciu tak nie wysiedzi. Zaraz jej sie nudzi i idzie sobie gdzies :)
No i Zuzia i Hania slicznosci:* Gosia tez sliczna pyza;)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Dafne - bardzo współczuję.. Dużo siły Ci życzę na ten trudny czas.
Mamo Joasi - zdrowia dla całej Rodzinki :)
Mała - przyłączam się do głosów, że masz cudny uśmiech :) Trzymam kciuki za terapię i gratuluję rozpoczęcia nowego etapu.
GreenRose - cudne Sisterki ;)
Madzikcz - zdolniacha i już z Twojej córci. Niech jej to pragnienie szybkiego usamodzielnienia tylko na dobre wyjdzie :)
Wszystkie zdjęcia takie słodkie i piękności same na nich. Wszystkiego najlepszego dla Półroczniaczków!
Udało nam się dziś dopełnić formalności i będzie wreszcie chrzest ;)
Witam nową Mamusię :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkvcqgdgdqdv4a.png

Odnośnik do komentarza

Mindtricks no to udało ci się ja na prawdę rewelacyjnie ubrać i pewnie za jakieś grosze, a już myślałam że mam z głowy strój dla Lenki na komunię, bardzo mi się podoba taki właśnie styl na luzaka ale bardzo elegancko, nie chcesz odsprzedac hi hi a co do znajomych na fejsbuku i wogole to zazwyczaj tak jest ze Ci co mówię najwięcej najgłośniej krzyczą nie robią nic niestety, wiesz Madzikcz może skoro Emi jest taka silna i daje rade to może jest na to po prostu gotowa, przecież mówią żeby nie sadzac dziecka ponieważ gdy będzie gotowe to siadzie samo to chyba jest też tak z staniem itd zaprzeczaja trochę samym sobie wiem ze to trochę za wcześnie no ale właśnie przecież jej nie powiazesz

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Jak zwykle muszę nadrabiać bo w dzień nie mam czasu czytać.
Dafne moje najszczersze kondolencje, mój tata nie żyje już 10 lat.
Wszystkiego dobrego dla kolejnych polroczniakow. Zdjęcia śliczne i dzieci i mamusiek.
No Emilka to niezła aparatka, widocznie natura wie co robi. Mój Wojciech to leniuszek ale już próbuje raczkowac, zębów wciąż brak. Jak coś chce od kogoś,np żeby się na niego popatrzył to krzyczy eeeee, ale to tak stanowczo że szok .w domu cały czas domaga się uwagi, sam długo się nie pobawi. za to na spacerach jest grzeczniutki, albo śpi albo zwiedza okolicę.
Mnie dzisiaj boli głowa, pewnie na zmianę pogody. Moi panowie juz śpią i ja uciekam. Spokojnej nocki.

[url://fajnamama.pl]http://fajnamama.pl/suwaczki/0biq621.png[/url]=http

Odnośnik do komentarza

Dafne, przyjmij również ode mnie szczere wyrazy współczucia, bardzo mi przykro;( siły życzę w tych trudnych dniach...
Naszym polroczniaczkom dużo zdrówka i radości:-)
Wszystkie dzieciaczki obłędnie piękne :-) Nusia podobna coraz bardziej do mamy;)
Blanka i Alicja jak zwykle kradną moje serce...Jeśli to nie problem proszę o więcej zdjęć :-) :-) :-)
Brawa dla Emilki, nieźle wymiata, hehehe
Mala, cieszę się że podjeliscie decyzję o terapii, siły i cierpliwości teraz!
A u nas po super dniu okropny początek nocy;( Alek właśnie pierwszy raz w życiu zwymiotowal:/ chyba z przejedzenia, ale tyle z niego chlusnelo ze normalnie cała się trzeslam ze strachu:( teraz siedzę obok i patrzę żeby znów nie zaczął...biedulek.
Spokojnej nocy dziewczyny

Odnośnik do komentarza

A ja znowu po nocach siedzę i ogarniam forum. Po tym co czytam, uprzedzam, że będzie dluuuugi post :-p

Przede wszystkim dziękujemy bardzo za życzonka :-*

Sevenka, przepiękny ten płaszczyk. Też bym chciała taki dla Zuzi. Mam kilka kurteczek i plaszczyków, ale cholerka w rozmiarze minimum 80, a Zuzia to drobinka w porównaniu z forumowymi dzieciaczkami i do rozm. 80 jeszcze jej daaaaleko ;-)

Maag, no Hania jak zwykle ślicznotka, a usta i oczka miodzio :-)

Edziula, opaseczki mam z różnych stron. Ta w kolorze miętowym co jest na ostatnich zdjęciach na forum jest z Malusiowa:
https://m.facebook.com/malusiowo/
Mają bardzo duży wybór w tkaninach, ale opaski są troszkę duże (szerokie i długie), no i niestety długo się czeka, bo ostatnio mają dużo zamówień. Mam też opaseczki w stylu pin up od koleżanki (ta co na dzisiejszym zdjęciu na fcb):
https://m.facebook.com/profile.php?id=451579435043400
Mimo, że 3 razy drożej niż w Malusiowie to zdecydowanie jakość lepsza, a i rozmiar w sam raz na teraz :-)

Mała, to rewelacyjna wiadomość, że mąż się zgodził na terapię. Najważniejsze to właśnie chcieć coś zmienić, bo bez chęci tak się nie da. Powodzenia! :-) Gratulujemy Błażejkowi fantastycznych postępów :-)

Green, super foteczki. Ala z Blanką są cudowne. Jestem zachwycona tym jak fajnie spędzają czas razem. To takie rozczulające ;-)

Qarolina, ale Gosia ma słodziusieńkie pultaski :-)

Mind, niestety tak to już jest z tym facebookiem. Ja założyłam kiedyś konto tylko dlatego, że koleżanka chciała mi coś pokazać. No i nie powiem, wkręciłam się trochę. Może trochę za dużo mam zdjęć Zuzki, ale nie mogę się powstrzymać ;-) Choć patrząc na niektóre moje koleżanki, szczególnie te co wklejają co dziennie po kilkanaście zdjęć swoich pociech, to wcale nie jest aż tak źle ze mną ;-) A z tym pogrzebem, to tym bardziej przykra sprawa. Ludzie lubią dużo pisać i mówić, ale jak przychodzi co do czego, to nagle nikt ani chętny ani nie poczuwa się do obowiązku...

Alimak, zdrówka dla Alka!

Dziewczyny, ja chyba jakaś głupia jestem. Coś ze mną nie tak. Poszłam do Pepco wymienić czapeczkę, bo ostatnio za małą kupiłam, no i czekając aż Pani wydrukuje paragon zastępczy, znowu przygarnęłam kilka ciuszków, a Zuzia ma już tego tyle, że niektórych rzeczy nawet raz nie miała na sobie. Matka wariatka...
Dzisiaj trochę eksperymentowaliśmy, ponieważ Zuzia wodę z butelki chciała tylko pić po brokule. Chyba tylko po to, żeby wypłukać sobie ten niedobry smak z buzi. Dzisiaj więc dostała wodę w niekapku ze słomką, bo takie są polecane przez logopedów. Trochę się obawiałam, czy będzie wiedziała co zrobić z tym kubeczkiem, ale bardzo mile mnie zaskoczyła. Dziecko bez problemu poradziło sobie ze słomką, wręcz bardzo spodobała jej się czynność zaciągania wody przez rurkę :-) I też sama łapała kubeczek, wkładała do buzi i piła. Bardzo fajna sprawa.

No i kurde coś mnie czyści :-( Mam nadzieję tylko, że to żaden wirus. Dzisiaj byliśmy na obiedzie w knajpie, może to po tym.

Dobranoc kochane ;-)

monthly_2017_03/wrzesnioweczki-2016_55905.jpg

monthly_2017_03/wrzesnioweczki-2016_55906.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny jakoś nie mam czasu ostatnio pisać. Mały jest coraz bardziej absorbujący. Do tego te noce... Jestem wykończona.
Wszystkie dzieciaczki na zdjęciach prześliczne!
Dafne bardzo mi przykro, współczuję!
Mind ja napisałam do Ciebie na fb, ale nie odp więc tu napiszę. Mam małą prośbę. Okazało się, że nie zapisała mi się stronka bloga Emi a chciałam zabrać się za zakupy na ciastka amarantusowe. Czy mogę jeszcze raz marudnie poprosić link lub przepis? Z góry dziękuję i sorki za marudzenie:-)
Green oczywiście fenomenalne bliźniaczki:-) a czy twój mąż przypadkiem na dniach nie wraca?
Madzik ta Twoja Emilka to wymiata!:-)
Qarolinka powodzenia na szczepieniu, trzymam kciuki! Daj znać po.
Mała cieszę się że będziecie próbować ocalić małżeństwo! I trzymam za Was kciuki cały czas!!
Malgon witaj!
MilaMi wiesz mój Maciuś na początku też gustował tylko w marchewce:-) teraz też jest wybredne to dziecię, ale wcina prawie wszystko.
P.s. dziewczyny a mi się wydaje że Wisienka miała być kwietnióweczką! Też jestem ciekawa co u niej!! Może jej poszukamy?

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry!
Monika,ja fb przegladam zadko a forum co 20min,hehe;)
1,5szklanki amarantusa ekspandowanego
2banany(takie dojrzale)
garsc zurawiny
lyzka miodu.
Banany rozgniesc w papke,zurawine posiekac.wszystko wymieszac w misce,uformowac ciasteczka.piec w 170C, ok 15min ale doradzap po 10min kontrolowac.no i tak:dodalam oststnio jablko zeby urozmaicic ale nie wyszly bo nie byly chrupiace tylko tskie wilgotne.to samo jak dodalam ciut wiecej miodu bo akurat mialam koncowke sloiczka.SMACZNEGO!

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusie
Nie oddzywam się długo czas,ale czytam Was na bieżąco. Po prostu brak czasu.
W wielkim skrócie u nas ok - synus zdobywa nowe umiejętności co mnie bardzo cieszy bo jak mzoe pamiętacie mieliśmy zalecana rehabilitację a po konsultacji u innego dr zaprzestalismy ćwiczeniom i tak jak Pan dr pow max 2 tyg iMały zacznie sam się obracać itd i dokładnie tak jest - jestem przeszczesliwa z tego powodu . Cieszę się ze dałam dziecku czas a nie na siłę jezdzilam z nim na ćwiczenia na których plakal.
Właśnie natknęłam się na artykuł odnośnie materacy do łóżeczka. Jedna mama apelowala o sprawdzenie zawartości bo często legna się robale w środku (cos okropnego podobno potrafia gryzc po twarzy za uszami stad wysypki lub po prostu niespokojny sen spowodowany dyskomfortem.)może to przyczyna nieapokojnego snu niektórych dzieci ?Sama planuje to sprawdzić w najbliższym czasie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...